Poslední polibek

• USA The Last Kiss (více)

Michael a Jenna spolu chodili tři roky a teď se chtějí vzít …až do okamžiku než Jenna zjistí, že je těhotná. Najednou si Michael uvědomí, že navždy přijde o svůj bezstarostný život a bude muset zabezpečit rodinu. Na svatbě svého přítele potká studentku Kim, která ho svede a díky ní svět kolem sebe začně vnímat jinýma očima. Tragikomedie o rozchodech, láskách a trápeních dnešních třicátníků. (oficiální text distributora)

Via

Ano, film ze života... Leč takové chování v takovém (odpusťte to slovo) pokročilém věku - nevím, sice docela reálné, ale přece jenom ne úplně odpovídající mým hodnotám. O životě, o vaší síle odmítnout pokušení, o ujasnění co vlastně v životě chci... Ano, hlavnímu hrdinovi v podstatě pomohlo, co se mu stalo, na co přistoupil, poučil se, změnil se... ale za jakou cenu a jak tím ovlivnil své okolí... Myslím, že lze ke kvalitním hodnotám dospět i přes takové peripetie... ()

Tuomas88

Další film, který mi ukázal, co dělat nemám. Braffa mám rád, i když tomu jeho Fuck jsem nějak nevěřil :). Ale dobrý. Hořkosladkost... A jsem rád, že to byla spíše hořkost, protože to moc často v takových filmech nebývá. ()

pOne

Uječená cajdákovitá komedie, plná nesympatických postav a hysterických záchvatů. Samé klišé, povrchnost. Tento film mě neoslovil. Nijak nevyčnívá z masové produkce. ()

Gortyna

Zpočátku jsou nadhozeny tři hlavní dějové linie tří dvojic topících se v konfliktech. Jedna z nich dítě čeká, druhá je už má a ta třetí je už mít nebude. Slušné dialogy i spád má ten film zpočátku. Jenže jak se scénář postupně soustředí na první z dvojic, nabírá film sladkobolně-limonádovou podobu. Na amerických filmech řešících partnerské vztahy mi vadí, že se tam v každé páté větě používá výraz "musíme si promluvit" (asi je to idiom let ´s have a talk). V reálném životě neznám nikoho, kdo by takhle knižně mluvil. V tomhle filmu to bylo pořád. ()

djPeťál

Stejně jako většině lidí i mě to zprvu přišlo, že v tomhle případě vše vypadá dobře a slibně jako povedený film ze života z inteligentní části dnešní americké produkce. Ale asi čím lépe mi to napřed připadalo, tím tvrdší dopad jsem posléze pocítil, protože ačkoliv to je po formální stránce dobré a i herci podle mě také podávají slušný výkon, tak ve tváři Zacha Braffa už já tedy zrcadlící se životní pravdy nevidím, ba co víc, já si ani nemyslím, že kdokoliv z filmových hledačů životních pravd touží po sledování hlavního hrdiny hlupáka, který se nedokáže postavit k životu čelem, ačkoliv má možná takřka všechno to, co by od něj kdy mohl chtít a ze zápletky vychází prostě jako wtf slaboch. Kdo hledá hodnotné filmy ze života, hledá přece také inspiraci pro ten vlastní, ale tu tedy tenhle film díky jednání hlavní postavy podle mého rozhodně nepřináší. ()

principessa

U tohohle filmu sice oceňuji, že to není taková ta klasická nesmyslná romanťárna, ale zase na druhou stranu ani v tomhle podání mě ta vztahová mozaika prostě strašně nebavila, příběh je pro mě dost o ničem a fakt, že jsem si druhý den po shlédnutí vůbec nemohla vzpomenout, jak že to vlastně skončilo, jen potvrzuje můj kritický náhled na tento výtvor. Ani můj oblíbenec Casey Affleck na hodnocení nic nezmění. 4/10 ()

Mainer

tohle je tak reálnej a pocitově skvělej film, že se mi nechce věřit to nízký hodnocení... lidi, život neni jenom o kubrickově umění nebo spaghetti westernech, ale i o realitě :) ()

mandella

Velice milé překvapení. Ale vlastně mi to mohlo dojít dřív, vždyť scénář napsal Paul Haggis, majitel Oscara za film Crash. Neokoukaní herci a "obyčejný" příběh, jakých každý z nás určitě zná několik. Právě v tom, že je to film "ze života", je největší devíza tohoto snímku. Neklouže po povrchu, ale pěkně do hloubky se hrabe v citových zmatcích hlavního hrdiny. Postavy mají jasný vývoj a charakter, a ačkoliv by některé z nich sváděly ke škatulkování a klišé, ve filmu nic takového neuvidíme. Snímek končí přesně v tu chvíli, kdy je řečeno vše důležité, a nic nechybí ani nepřebývá. Jediné, co mi trošku vadilo, byla dějová linie s krizí Jeniných rodičů. Otec až příliš dokonalý, matka až příliš švihlá...ale i tak dávám 85 % a vůbec bych se nezlobila, kdyby takových filmů bylo víc. Na volný večer ideální podívaná. ()

Jamall

Po první projekci jsem nevěděl, jak hodnotit a to hlavně díky postavě Zacha Braffa. Po druhém projekci dávám lepší průměr. Snad nikdy jsem nezažil snímek, u kterého bych tolik nesnášel hlavní postavu. ()

Šošia

Páni, tak takhle budeme já a mí spolužáci vypadat za takových 5, 6 let...Je to dost děsivé jen si to představit natož když se takové věci začnou dít doopravdy...Ale jak už bylo řečeno i v filmu:" Pokud to nevdáš, nemůžeš prohrát!" Moc milý a příjemný film o skutečném životě, skvělé herci i jejich výkony... ()

RoB23

Na tento snímek musím zaujmout subjektivní náhled. Neboť mám rád Zacha Braffa jako herce a jeho ztřeštěný humor seriálu [scrubs] a taky romantické komedie. Musel jsem to srovnávat s jinými "romanťáky" a humorem seriálu [scrubs] a na obou frontách u mě, bohužel, prohrává. ()

laurence

Film ničím novým nepřekvapil, spíš jenom nutí k zamyšlení o tom, abychom svoje zásadní rozhodnutí dobře zvážili, a poté si stáli za tím, co jsme si vybrali. ()

FandaF

Nebylo to špatné, ale hodnocení zde je opět k mému nepochopení vysoké (podívejte se na rozumější IMDb). Můj názor: není to zas tak ze života, jak tady mnozí píšou. Konec je pohádkově stupidní a v reálu by každý takhle vyvádějící žárlivou partnerku kopl do pr.... a nežadonil jak kdyby byla jediná na světě... Přece jen chlap ve třiceti už má něco za sebou a nechová se jako zamilovaný puberťák ! ()

Dana1926

Last kiss naservíroval život takový jaký je plný pochybností, zásadních rozhodnutí, problémů. Bez zbytečného sladkého podtonu typu žijeme štastně až do smrti. S pocity hrdinů filmu se dá totiž docela dobře sžít, dušení se v manželství, odmítání si připustit problém kolik lidí kolem nás tohle řeší a mi to ani nevidíme. Zase jednou film u kterého vyplívají na povrch otázky o kterých můžu přemýšlet. ()

Stuck

Někdy je to moc přitáhlé či naivní, ale konec to vše zažene. Pokud ji miluješ uděláš opravdu vše a nevzdáš to... ()