Poslední polibek

• USA The Last Kiss (více)

Michael a Jenna spolu chodili tři roky a teď se chtějí vzít …až do okamžiku než Jenna zjistí, že je těhotná. Najednou si Michael uvědomí, že navždy přijde o svůj bezstarostný život a bude muset zabezpečit rodinu. Na svatbě svého přítele potká studentku Kim, která ho svede a díky ní svět kolem sebe začně vnímat jinýma očima. Tragikomedie o rozchodech, láskách a trápeních dnešních třicátníků. (oficiální text distributora)

mysiak

Neni to zlé..obsadenie je celkom fajn..príbeh je tiež fajn...tak kde je chyba?...možno trochu sentimentálne, a také dramatické... ()

ivishka

Film, který se skutečně může pyšnit souzvukem slov "ze života". Situace, které si každý dokáže představit a možná si jimi i prošel. Velkou pochvalu ode mě dostává herečka Rachel Bilson - přestože měla menší roli a hrála ji ještě v létech "The O.C." tak se mi líbilo, že se jí to prostě dalo uvěřit..Bylo mi ovšem hodně líto Zacha Braffa, který ležel snad polovinu filmu před domem na verandě v dešti a sám :-D. ()

Ridick

priemerna konzumna komedia o vztahoch, krizach, nachadzani hodnot zivota...bolo tu takych vela a vela ete takych bude... zivot nakoniec nie je ako v tom filme, ale taky ako si ten film natocite... ()

aluna

Je to hezkej film, ze života, to je pravda. S většinou protagonistů jsem schopná se (dřív nebo později za pár let) ztotožnit, jen ne, a to je trochu problém, s hlavním hrdinou....kluk, co zbouchne svojí holku, chová se k ní, jakoby bylo všechno tak, jak si vždycky přál, a odmítá nejen vyvstávajícímu problému čelit, ale dokonce si ho i přiznat, a tak místo toho, aby tomu všemu předešel, probral svoje obavy s ní (ona má, vsadím se, dost podobný) nebo s kamarády, zachová se jako naprostá sobecká svině. Ne, že by se to nemohlo stát, to bohužel jo, ani si nemyslím, že je kvůli tomu člověk rovnou nenapravitelně špatnej, ale tenhle film stojí a padá s pochopením hrdiny...a já sice naprosto chápu jeho strach a to, co se mu honí hlavou, ale nechápu řešení, který si zvolil. ()

Ender66

Film o vzťahoch, o komplikovanosti veci zvanej láska a o tom ako človek dokáže ublížiť tomu koho veľmi miluje/miloval. Film o tom, že niekedy láska dokáže odpustiť druhému zradu a o tom, ž niekedy ani tá najväčšia láska nedokáže vzťah zachrániť. Film o tom, že vec ktorá nám na svete prináša najviac radosti nám zároveň prináša aj najviac bolesti... Ďakujem Zach-10/10. ()

Alementina

Pro některé scény, které mi tak připomínaly některé situace, některé lidi... prostě jedna asociace za druhou a protože tenhle film budu doporučovat a šířit mezi známý, protože vím, že se v tom najdou.. ()

slunicko2

Příjemný film o partnerských vztazích. Příjemný film (rozhodně ne komedie) o tom, že Američani se v partnerských vztazích nechovají nijak odlišně od nás. Bohužel však ona příjemnost filmového plynutí znamená také plynutí po povrchu bez hlubšího ukotvení v mém srdci a to navzdory kvalitním hereckým výkonům a pěkným klukům. ()

swed

Omílání stokrát viděného (i vyřčeného), přesto jsem se nenudil. Film šlape jak má, postava Zacha Braffa je sice vůl k pohledání, ale dá se sním soucítit a navíc je tu silné finále (veranda), kterému sice věřit nemusíte, nicméně efekt se mu přiznat musí. 7/10 ()

PogoJoe

Chlapi z tohohle filmu vycházejí jako pěkný hajzlové... Vždyť ve skutečnosti dokáží být i ženské mrchy, ne? Solidní vztahovka, kterou už ale podruhé asi chtít vidět nebudu. 70% ()

Toshiro

Vztahové drama už z principu nemůže být moc originální. V tomhle filmu dali dohromady takových meších tragedií hned víc. A je to taková přehlídka toho co se vám může stát. Bavilo mě to. Žánr komedie připsal distributor skutečně zcestně. ()

Duotone28

Stale sa mi tazko hodnoti...s tymto neskutocne malym rozmedzim...Jednoznacne tuna chyba 10tkova stupnica. Mam chut dat cislo medzi tri-styri...co si myslim ze je stale filmik na velmi dobre pozeratelnej urovni...akurat s tym,ze mu nieco chybalo,alebo mi kusok nieco na nom vadilo...Skoda,takto priklanam len k trojke, co na oko moze vyzerat priemerne hodnotenie, ktore teraz v tomto pripade az tak priemerne z mojej strany nie je,nazdar ()

Vědma

Takhle se vážně chovají dospělí lidé? Teda spíš chlapi? Asi jo a proto, jak tady sleduju dávají chlapi vyšší hodnocení než holky. Jako vztahový film to není nejhorší, herecké výkony nejsou špatné, postavy však otravné. Celé to bylo něco jako písničky skupiny Kryštof, nejsou špatné, ale lezou mi na nervy. Sympatické postavy - Kenny, který si aspoň na nic nehraje, a Tom Wilkinson - taky tak. ()

Skip

Docela to fungovalo jako drama o chlápcích, co si na prahu třicítky jako že uvědomují, že on ten život není žádná prdel a musí se holt něco obětovat, aby se dalo zase něco jiného získat. Sice nic světoborného, ale také rozhodně ne propadák. ()

fallangell

Takhle mizerne jsem se po zadnem filmu uz dlouho necitil. A to vsechno zacina tak krasne, zensky se chovaj jako svine a chlapi zkousi najit sami sebe. Kdyby to tak jen skoncilo a vsichni hlavni hrdinove proste odjeli na dovolenou protoze jsou jeste moc mladi... Ne zensky svine zustanou, a z chlapu se stanou rohozky a plivatka. Ano je mi jasne, ze nekdy proste nastane ten pravy cas chopit se zodpovednosti a chovat se dospele. To ale snad neznamena ztracet uctu a vlastni hrdost. Mozna za par let prihodim par hvezdicek, ted na to ale rozhodne jeste nejsem pripraven. ()

Huntelaar

Tak jako já mám tuze rád tu Braffovu charakterovou polohu a chápu i myšlenku pro vznik filmu, ale konec mi přišel tak unylý, že z finálního zážitku nemám skoro nic. Teď jenom nevím, jestli to chtělo jiný konec, anebo po slibném načtrnutí vedlejších postav je dovést až do konce a né je za posledních 25 minut zazdít třema záběrama. Někdy jindy v jinou náladu bych to pobral líp, ale dnes jen tak průměrně. ()

Meridius

Na tento film jsem se těšil kvůli mému oblíbenci Zachu Braffovi. A nezklamal mě. Chytrý, reálný, pravdivý, prostě výborný film. (ale Garden State byl o Natalii Portman lepší) ()

Morloth

Předně nevím, co má tento film společného s komedií. Najde se sice pár úsměvných míst, jenže jsou nějak přebita tím skutečným životem, který je přece někdy veselý, jindy smutný, ale taky jej neškatulkujeme. Asi o málo kom se řekne: "Ten prožil komický život." No, alespoň jsem to zatím ještě nikde nezaslechl. The Last Kiss je film o životě a milostných soužitích. Dosti vykonstruovaný příběh o 4 mileneckých/manželských párech a jednom singlu, sice neuchvátí originalitou, ani hlubokými myšlenkami, vše co se ve filmu odehrává jsme měli možnost jistě někdy vidět nebo v horším případě i zažít. Všechny vztahy fungují podle jasných šablon. Tak tu najdeme starý manželský pár, který si konečně přizná krizi, mladý manželský pár, který po příchodu dítěte nemůže najít společnou řeč, předmanželský pár, který se nemůže srovnat s dítětem, rozešlý pár, kde se jeden z partnerů nemůže zbavit zamilovanosti a pak zmíněný singl, který prostě oje... co se dá. Nic moc, že? Přesto se na Last Kiss dívá velmi dobře a pokud jste ve stavu jako já, čerstvě po rozchodu, dá se čekat i nějaká ta katarze. Navíc film potěší velmi civilními, přesto výbornými výkony všech zúčastněných. To co jsem řekl výše bych nebral jako negativa, to je prostě fakt, jako negativa bych bral jiné věci: třeba to, že všichni jsou v tomto filmu tak pěkní, až to bolí. A pak závěrečné čekání na schodech je nejen ohrané, ale navíc mě při něm vždy napadne, kam chodí účastníci těchto sezení na toaletu. Možná nosí pleny. ()

HappySmile

Prvních pár minut to vypadalo, že se z filmu vyklube další bezduchá teenagerská komedie. Nakonec se z toho vylíhlo spíš drama, no ale teda spíš než drama jako žánr bylo drama nenechat se přemluvit mozkem, nesáhnou po ovladači a nepřepnout to... Škoda, rozum měl pravdu. ()