Poslední polibek

• USA The Last Kiss (více)

Michael a Jenna spolu chodili tři roky a teď se chtějí vzít …až do okamžiku než Jenna zjistí, že je těhotná. Najednou si Michael uvědomí, že navždy přijde o svůj bezstarostný život a bude muset zabezpečit rodinu. Na svatbě svého přítele potká studentku Kim, která ho svede a díky ní svět kolem sebe začně vnímat jinýma očima. Tragikomedie o rozchodech, láskách a trápeních dnešních třicátníků. (oficiální text distributora)

EKLEKTIK

"Kéž najdete štěstí, které mě, se vyhýbalo." Hvězdičko blýskavá, mám život svázaný s tvým. Těžko tě získávám, lehko tě ztrácím, já vím. Tak přesně tímto textem od Petra Nováka, by šel charakterizovat děj tohoto romantického dramatu, v němž divák může spatřit příběh o tom, že chybami se člověk učí, ale že by bylo lepší, je vůbec nedělat, a to ani v případě, motá li se okolo vás atraktivní dívka Kim a vy čekáte narození vašeho prvního potomka společně se svou milující manželkou Jennou, ale zároveň máte strach, že vaše manželství dopadne tak, jako v případě vašich známých Chrisovi a Lise, jejichž vztah se s příchodem dítěte na svět, prakticky rozpadnul. ()

Drc

Vcelku průměrné drama o lidských vztazích okořeněné místy komediálním nádechem. Ke konci poněkud nudnější a v průběhu jsem měl pocit, že herci trošku přehrávají. ()

BuddyO

"Každý má krizi" - Ano, na každého to prostě někdy přijde. Velice reálné! Moc jsem toho od tohoto filmu nečekal a o to víc jsem byl potěšen ze zážitku, kterého se mi dostalo. Je to přesně ten film, o kterém se dá říci, že je "ze života". 4* - 80% ()

jasiska

Charakterizovať Last Kiss ako romantickú komédiu je podvod desaťročia. Ja by som skôr povedala, že ide o vzťahovú drámu. Okrem faktu, že mám neskutočnú slabosť na Zacha Braffa, sa mi na filme neuveriteľne páčilo, ako ma nútil sa zamyslieť nad tým, o čom bol a zároveň ako mi umožnil, aby som sa dokázala vcítiť do postáv. Normálne som absolútne chápala, čo každý jeden hrdina prežíva a hoci to boli zážitky protichodné, so všetkými som sa vedela stotožniť. Plus parádny soundtrack. ()

nylo

...může se to stát, či někdy stalo, i vám...pocit, že to jak žijete, prostě nestačí, že něco chybí....ať se blíží významný milník ve vašem životě, nebo jste ztratili směr, nebo si myslíte, že sami sebe...taková krííze a je jedno kolik vám je let...pak se může stát, či někdy stalo, i vám...že se zachováte jako nedospělí idioti a nebo se pokusíte ten směr najít...ovšem pak záleží na lidech, kterým ublížíte, jak dospělí budou oni....sice námět ze života, ale trochu neživotně vyšumí do ztracena 60% ()

lucijelucije

Trochu jsem se rozhodovala v hodnocení, protože The Last Kiss rozhodně patří k těm filmům "ze života", které si zaslouží uznání v dobrém slova smyslu. Tenhle příběh má velikou výhodu ve své podstatě, protože to, co se v něm odhrává, zažívá velké množství populace a bylo zde moc hezky vykresleno, jak lidé jednají ve strachu jít dál, ve strachu se někomu oddat a ve strachu stát se opravdu dospělou a zodpovědnou osobou. Je to rozhodně nadprůměrná záležitost. ()

Illy

Výborné. Doporučuji nekoukat na film s partnerkou. Jinak usylšíte neustále: " No jo, to jste celý vy, chlapi. Myslíte ptákem. A ta holka je typická mladá svině. A pak dolejzáte, když si užijete." ()

Anakinekcz

Na tento film jsem se těšil,hlavně kvůli mé oblíbená herečce Rachel Bilson.Abych byl upřímný tak jsem si podle názvu myslel že to bude tuctová komedie , ale to jsem se opravdu mílil.Film mě překvapil svou šokující antentičností.Tony Goldwyn udělal opravdu skvělí snímek , šokovalo mě jak jsou zde realisticky zobrazeny vztahy mezi muži a ženami. Žena je opravdu duší vztahu a muž , muž je opravdu to často zminované "hovado".Několikrát jsem se musel nad sebou zamyslet jelikož jsem se často viděl v hlavní postavě Michaela kterou ztvárnil Zach Braff a uvědomil jsem si jak mi muži jsem předvídatelní a co všechno jsem schopni udělat pro trochu fyzické lásky.Myslím že si ani Michael neuvědomuje co dělá a kdo by taky odolal krásné Kim kterou ztvárnila půvabná Rachel Bilson.Poslední polibek je realisticky ztvárněný snímek se skvělým hereckým obsazením a ůžasným dějem.Kdo nezažil nepochopí... ()

holga

Nejčastější výtky diváků- podbízivá teenagerská hudba a nudný příběh. Co se týče hudby, ta se do krize z blížící se třicítky a závazků většinou fakt nehodila. Ale ohledně příběhu- nudný nebyl. Snad působil rozvláčným dojmem. Ovšem o to přeci šlo, prožít s hrdinou jeho ambivalentní nejistotu. Film řešil hluboké téma a reálné situace, a to se mu povedlo podle mě na 4 hvězdičky. ()

crozet

Těžkosti a dilemata na prahu dospělosti aneb Jak se vyrovnat z nadcházející skutečnou zodpovědností a definitivy (svatba, dítě)...? - poměrně traumatické téma podané s pokusem humorného zjemnění. Udělat rozhodnutí a stát za ním (zvlášť pokud je člověk nezralý - a to je v tomto případě přeci zpravidla), to není nějaká lecjaká věc, jak by si možná pomyslel Mr. Wolker. O tomtéž se bolestně přesvědčuje i hlavní hrdina tohoto vkusného a autentického filmu, který si najde Vaše sympatie a porozumíte mu v jeho prekérní situaci. A pokud jej snad budete odsuzovat, jistě alespoň skrze jeho zážitek pocítíte, že někdy nemusíte za NĚCO moci, nicméně zodpovědnosti se zbavit nemůžete a jste povinni TO překonat a neselhat. Anebo zamíchat kartama.. Zároveň se dá očekávat, že kdo podobné klasické dilema nezažil (tedy koho prozatím teprve čeká), bude mít sklon mentorovat. ()

waits

Mám moc rád nenápadné filmy, takové ty jednoduše vyprávěné sondy do života nás všech, standardních jedinců, co ani nevylezli na K2, ani nepatří do královské rodiny a co je ČT 2 nasazuje v deset večer nebo ještě lépe po půlnoci, poněvadž na ně zírá jen pár tisíc zoufalců. Všechno nebo nic Mikea Leigha, příkladně, mě naprosto dostalo, Přednostu Thomase McCarthyho jsem viděl snad pětkrát. Poslední polibek mě ale naprosto minul. Scénář o třicátnících, řešících své krize a rozchody, mi, prominte, přišel dosti fádní, postavy nudné a nezajímavé. Krize rodičů jedné z hlavních hrdinek se mnou necloumala, výprava chlapců do Jižní Ameriky mě nechala zcela chladným (ten geroj, co rozchod řešil zvýšenou agresivitou byl vůbec povedený). Tím hlavním, co podobný typ filmů nabízí a proč dokáží diváka okouzlit, je prostor k přemýšlení o svém vlastním životě. Podobná kontemplace mě po tomhle filmu vůbec nenapadla. Skupinka nedospělých třicátníků řeší svoje drobné krize. Dobrá. To samé dělají ovšem i postavy nejen v Allenových nebo Leighových filmech, ale i v Ordinaci v růžové zahradě nebo ve VKV. Pravda, tam trochu déle, s expresivnějším, ehm, herectvím a nehrají jim k tomu Verve. Mě se tenhle scénář zdál být bližší té soap operové variantě.. ()

Kratoc

Velmi dobře rozehrané drama ze života. Příběhy, které se v podobných intencích dějí kolem nás každý den. Akorát nepobírám, kde vzal distributor ten nápad tvrdit, že je to romantické a komediální. Ani jedno jsem tam neviděl, za to drama tam bylo mnoho a mnoho. Výborné herecké výkony a i hudba. Viděl jsem to s českým dabingem, což u mne obvykle znamená obrovský průšvih, ale v tomto případě to docela šlo. ()

Jaroslaf

takový hooooodně průměrný film, který je asi spíše zaměřený na dámské publikum. Od začátku jakoby se ho snažilo všechno podkopat všemi směry...hned první negativní dojem na mě udělala hudba. Umím si dané téma rozchodů, návratů a odpouštění představit mnohem lépe a taky jsem ho už určitě několikrát mnohem lépe zpracované viděl. Dojem z filmu mi určitě nevylepšil český dabing obzvláště Zacha Braffa Michalem Holánem, kterého považuji za snad nejhoršího dabéra v československu vůbec a "zvukové efekty," které byly zjevně vybírany z té samé sample banky, kterou mám v pc i já (např. pláč dítěte hned na začátku filmu.) Jediné co mohu na filmu vyzdvihnout byly poměrně otevřené sexuální a scény a celkem konkrétní návod na to, co dělat až jednou zahnete své milované ;) ()

ivonca

Asi som ešte príliš mladá na to, aby som sa vedela stotožniť s osudami hlavných hrdinov :-P, a preto sa ma tento film nijako nedotkol. Ich životy mi pripadali obyčajné a vlažné, a porovnávanie s Garden State mi príde trošku nadhodnotené, lebo toto na Garden State nemalo ani zdaľeka. Súhlasím, že to bolo vcelku "reálne" ale podľa mňa skôr "reálne nudné". ()

Ulrich

Chybel mi nejaky pozitivni vrchol. Hlavni myslenka, kterou mi tento film dava je: "Je jedno kolik nam je a co delame, stejne skoncime nestastni". Mozna je to pravda, ale proc o tom navic sledovat cely film? Opravdu je to to jedine, co mohu Last Kiss vytknout - realisticnost az to boli. Podivejme se na tri, rekneme "hlavni" pribehy: 1) par po 30ti letech manzelstvi. Nemohou se snest, ale presto nakonec zustavaji spolu, protoze uz to jinak ani neni predstavitelne. 2) mlady par, vychovavajici dite, ktery, ac ma vse, co potrebuji k dokonale rodine selhava, co se souziti tyce 3) typek, co ma na pohled dokonaly vztah, ale obava se (opravnene?), ze s tehotenstvim jeho pritelkyne zivot konci. Vsem neco chybi, a vsichni nakonec nedostanou od zivota ty spravne karty aby mohli byt opravdu stastni. Zivotni nestesti se v techto vztazich neustale preleva z jedne postavy na druhou, az nakonec zustane tak nejak spravedlive rozprostreno. Mozna jsem to vzal za spatny konec, ale vubec jsem se po sledovani tohoto filmu necitil dobre. Coz neznamena, ze je to spatny film. Mozna naopak, jenomze tentokrat proste nemohu dat plny pocet. Treba priste mi tenhle polibek kapne trochu vic do noty a zahraje i na trochu jine struny nez na ty, co vedou lidi k tomu, aby si nasli futro a poradny provaz :)) ()

JohnFarst

Zach Braff týmto filmom nakukol do mainstreamovejších vôd Hollywoodu a je vidieť, že sa mu to páči. Aj keď ja osobne sa prikláňam k jeho výkonu v Garden State ani tu mi ten neskúsený kukuč nevadil. Videli sme už veľa filmov s priam totožnou problematikou ale pri pozeraní The Last Kiss akoby stále bolo niečo nové a neopozerané ako napríklad otvorený koniec, ktorý sa mne veľmi páčil. Inak je to ale typická amerika s mnohými klišovitosťami ktoré síce poznáme naspameť ale bez nich by to proste nešlo. ()

IBBY

...naprosté překvapení...o to větší že "několikaliniové" filmy o vztazích mívají svá úskalí...tady si s tím vším (opakované modely..povrchnost..zkratkovitost..nedostatečná propracovanost dialogů atd) naprosto dokonale poradili...tomu filmu nejen věříte...vy ho chvilkama i žijete a chcete mluvit za postavy...chcete aby to dobře dopadlo ať už jste "v těle" kohokoliv... ten film je jako život...občas pohladí občas pobaví a občas zabolí ale...žít se musí!!! ...a ikdyž většinou s komentáři ostatních nepolemizuju tak jen jeden naprostý nesouhlas...kýčovitá hudba rozhodně ne! a poplatnost teenagerovskému publiku?...tak tomu by jen ta hudba asi sotva stačila... ()