Horský kmen lovců mamutů Jagalové se obává hladovění, protože zvířata, která jsou jejich zdrojem obživy, přicházejí stále později a je jich méně. Když najdou v horách mrtvou ženu a u ní modrooké děvčátko, prorokuje stará šamanka, že dívka, která dostane jméno Evolet, je znamením velkých změn. Současně však slibuje, že ze středu Jagalů vzejde válečník, který se ožení s Evolet a povede Jagaly k novému životu. Do dívky se zamiluje DeLeh. Když je přepadnou bojovníci na koních, mnohé zabijí a další včetně Evolet odvlečou, rozhodou se KaRen, DeLeh a TikTik vydat po stopách nájezdníků a zajatce osvobodit. Po vyčerpávající cestě dorazí k Hoře bohů, kde tisíce otroků stavějí pod dohledem kněží a válečníků pyramidu pro všemohoucího vládce. DeLeh a náčelník Nakuů proniknou na stavbu, aby se pokusili získat podporu otroků v boji proti jejich utiskovatelům, ti však váhají. Dosud se totiž neobjevilo znamení, které by zvěstovalo příchod bojovníka osvoboditele, kterého se i všemohoucí bojí. (TV Nova)

Ichabod

Sterilní nuda od začátku do konce. Jsem rozmazlen užasně naturalistickým a realistickým Gibsonovo Apocalyptem a tudíž mi první hodinu vadila angličtina, hloupé chování a neuvěřitelné situace i strategie lovu mamutů, ale to se dalo od Emmericha čekat. Někteří režiséři prostě klidně natočí šílenou kravinu, kterou maskují velkým rozpočtem a jejich nevzdělanost (nebo pouhé ignoranství?) ještě dávají na odiv. Ne nelíbilo se mi to a většinu času mne to nebavilo, ale efekty jsou dobré, hudba také a hlavní herecká dvojice je celkem sympatická, takže za dvě.. ()

homerr

Na tento film jsme se docela dost těšil. Škoda, že to nadopadlo lépe. Střídají se zde okamžiky dobré a špatné. Nelogičnost některých věcí ve filmu nezmińuji, ale scéna s šalvozubým tygrem mě fakt rozesmála. ()

davidek

Zvláštní snímek, kterej mě chytnul, ale musel jsem si odmyslet některé tak trochu blbosti. Navíc si myslím, že ve filmu jsou docela velké anachronizmy. ()

Mr.Dogman

Je to hodně naivní, s tím souhlasím. Ale řekněte, nebavili jste se? Nezaujal vás příběh? Mě ano a bavil jsem se, a to je to, co jsem od tohoto filmu čekal. Nic víc, nic míň. Ale je pravda, že Emmerichovi to nejvíce sedí u katastrof. ()

Guzo

Pro mě asi nejslabší Emmerich, i když jinak se mi jeho filmy líbí. Tady bych vyzdvihnul hlavně hudbu, která je skutečně velkolepá a pak tajemnou Evolet.. Děj je tu typicky "emmerichovský", ale jinak není moc poznat ruka tohohle režiséra. Těm, co filmu vyčítají jeho historickou nepřesnost (která tu skutečně bije do očí) nic nevyčítam, protože "10 000 p.n.l.", to je název filmu, který by se skutečně měl opírat o něco podloženého. Být název jiný, proč ne.. ()

drackula

Boli pasáže ktoré tešili, boli pasáže ktoré vytáčali. Megalomanský záver mi absolútne nesadol, a ak by sa vo filme nevyskytovali mamuty, ktorých lov a neskoršiu "vzburu" som si užil asi najviac, bolo by hodnotenie ešte horšie, keďže tak krkolomný a miestami klišé dej som už dlho nevidel. 50 % ()

Kosmik 1

Často se mi stává, že i přes nízké hodnocení zde, mě film baví a může být dobrý. Stejné očekávání jsem měl i tady, protože název mi sliboval dobrodružství. Na trailery se nedívám, udržuje mě to v očekávání, tudíž jsem byl opravdu nepřipraven. Přesto u tohoto snímku se zázrak nestal a já musím hodnotit stejně slabě jako ostatní. Nudil jsem se a hodně, vadily mi ty náhlé skoky, každou chvilku jsme byli jinde, chvilku na horách pak hned šup do pralesa...Příběh byl dost slabý, závěr obyčejný a celé to bylo vlastně tak zvláštně naivní. Nevím, co bych mohl alespoň trochu pochválit, snad jen efekty. Líbilo se mi stádo mamutů i šavlozubý tygr. Ale kuřata už byly spíše k smíchu a ty pyramidy....chjo, raději už stačí... 30% (slabší dvě hvězdy). ()

jujec

Trochu dlouhavé, o trochu víc nepravědpodobné (obyvatelé hor se dostanou do údolí Nilu, kde je několikadenní pobyt na slunci nespálí, naopak i mamuti na přímém slunci pracují). Filmu bych spíš dal přívlastek "rodinný", případně "dětský", protože je to více pohádka než skutečnost. ()

Ravi

Tento film Emmerich nezvládl. Nápad byl dobrý, což o to, ale to provedení kulhá přinejmenším na tři ze čtyř noh. Z příběhu je cítit velkolepost a některé scény skutečně takové jsou (hon na mamuta, šavlozubý). Ale tam, kde čekáte dechberoucí řeč, nebo zvrat, nepřijde nic, nebo jen nějaká snůška podivných keců a událostí nedávajících smysl. Celé to má nějaké moc vratké základy a na reálie se rovnou vykašlete ... tahounem měl být příběh muže, ale i ten vlastně zklamal. Za 45% = 2/5 to ale stálo. ()

Autogram

Neposúdime, či lov mamutov prebiehal akurát takto, a či sa hrdinovia vtedajších čias riadili práve dnešnými klišé akčných žánrov. Ako cvičenie počítačovej grafiky sa film dá pochopiť, ale inak v žiadnom inom smere. ()

Jaro.Krafcik

Zle to nebolo, ale ani najlepšie. Emmerich dosť kritizovaný čo som čítal niektoré komentáre. Podľa mna pravek vystihol celkom , vizuálne to bolo viac než dobre. Šablozubý tiger a lov mamutov asi najlepšie momenty ktoré si divak odnesie z filmu. Škoda ten dej mohol viac rozvinúť. Takto je to za tri.. 3* ()

Corey

Nemám problém s tím dát tomuhle filmu čtyři hvězdičky. TO jak si tady někteří rádoby mluví o tom že ten film nedává smysl mě příliš nevadí. Ten film myslím ani tak nebyl o nějaké kdovíjaké skutečnosti, ale spíš o fantazii a grafické podívané. Příběh a dialogy jsou jednoduché, o to víc si můžete vychutnat zpracování...jo a kdo tomu dal jednu hvězdčiku, ten ten film odepsal ještě předtím než se na něj kouknul... ()

Borat

Hodně váhám, jestli to není na 4 hvězdičky. Ano, film určitě neozařoval dialogy, zato akci měl parádní. Skvělý lov mamůtu na začátku to dokazoval. I když polovina filmu nebylo jen o tomhle, dalo se to skousnout. Určitě nepatří mezi to nejlepší co se historických děl týče, ale pobaví.|70%| ()

Philoun1

Banda neandrtálců loví mamuty, potom ale přijedou zlí lidé a odvedou sebou lásku hlavního hrdiny tak de po nich, jdou přes hory, pralesem kde potkají velké ptáky, potom se dostanou k pyramidám zemře mistr TicTac, hrdina zabije boha, týpek zabije jeho lásku a co to? ona vstane z mrtvých a všichni žijou šťastně až do smrti. Jedna star za modroočku a druhá ani nevim za co asi za tu pěknou krajinu. ()

jenik71

Na tento film jsem se těšil už když jsem se dozvěděl, že se bude natáčet. A to o to víc, že ho bude režírovat Roland Emmerich. Dočkal jsem se však jednoho z největších zklamání vůbec. Téma filmu je sice atraktivní, ale to je také všechno. Děj je chatrný a herci vyloženě nudní. Navíc časová posloupnost událostí je zcela nesmyslná (kde se vzali v době mamutů pyramidy v Egyptě ?) Ani ti mamuti a šavlozubý tygr nepůsobili vůbec věrohodně a dle mého názoru práci vyloženě odflákli i animátoři. V kině na velkém plátně je to alespoň vizuální podívaná, takže na DVD si ještě jednu hvězdičku odečtu. Celkově - ztráta času. Bohužel. ()

greath

Najslabšia Emmerichova chvíľka na režisérskej stoličke. Kvalitný film z takéhoto historického prostredia veľmi chýba. ()

spikey1

Ohromně náročný trikový film, bez hvězd, bez pořádného příběhu, nesrovnatelné s po příběhové stránce dokonalým Apocalypto. triky si užijete, všechno tam vypadá dobře, ale u toho to koční, příběhově prázdné. ()

Aqualung

No co dodat? Nepůvodní mšlenka, už to tady bylo před desítkami let, myslím, že cosi s Raquel Welsch.Ale jen podobné.Tohle je nasládlý cajdák, který snad nikoho nezaujal.Bylo lze koukat na technické věci, animace zvířet.Ale to je vše, a tedy moc málo. ()

giovanni3

Tak toto jsme koukal celé i mne to vcelku bavilo, ale takový historický guláš to byla síla... Egypťané budují pyramidy do toho vikingové a pralidé lovící mamuty. K tomu nějaký ten šavlozubý tygr, který nezabije hlavního hrdinu a pak mu na oplátku pomůže.. A aby toho nebylo málo tak nějaký ten ,,dinosaurus,,... Bída, ale Camilla Belle byla okouzlující a většina exteriérů také tudíž 2z5 ()

Lottr

Tak tohle se opravdu nepovedlo. Jediný normální mi připadal možná ještě lov mamutů na začátku, ale pak se to zvrhlo v jakési podivné prahistorické sci-fi. Závěrečná bitva naprosto o ničem a o tom finálním z mrtvých vstání ani nemluvím. Praslečna sice ožila, ale pro film to byl poslední hřebík do rakve. ()

Nový zákon jako superhvězdný trhák?

Nový zákon jako superhvězdný trhák?

08.02.2009

Kazisvět Emmerich opět v akci

Kazisvět Emmerich opět v akci

22.02.2008

Pokud jde o jeho novinku 10 000 př. n. l. (stručně shrnuto: pravěcí lovci prohánějí mamuty kolem pyramid), nejsou komerční ani umělecká očekávání nijak vysoká, ale to ještě neznamená, že by byl… (více)

Emmerich bude mikroskopický

Emmerich bude mikroskopický