Horský kmen lovců mamutů Jagalové se obává hladovění, protože zvířata, která jsou jejich zdrojem obživy, přicházejí stále později a je jich méně. Když najdou v horách mrtvou ženu a u ní modrooké děvčátko, prorokuje stará šamanka, že dívka, která dostane jméno Evolet, je znamením velkých změn. Současně však slibuje, že ze středu Jagalů vzejde válečník, který se ožení s Evolet a povede Jagaly k novému životu. Do dívky se zamiluje DeLeh. Když je přepadnou bojovníci na koních, mnohé zabijí a další včetně Evolet odvlečou, rozhodou se KaRen, DeLeh a TikTik vydat po stopách nájezdníků a zajatce osvobodit. Po vyčerpávající cestě dorazí k Hoře bohů, kde tisíce otroků stavějí pod dohledem kněží a válečníků pyramidu pro všemohoucího vládce. DeLeh a náčelník Nakuů proniknou na stavbu, aby se pokusili získat podporu otroků v boji proti jejich utiskovatelům, ti však váhají. Dosud se totiž neobjevilo znamení, které by zvěstovalo příchod bojovníka osvoboditele, kterého se i všemohoucí bojí. (TV Nova)

C0r0ner

Kdokoli aspoň trochu znalý dějepisu může jenom kroutit hlavou, co to ten Emmerich zase splácal za debilitu. Ano, debilita je to kolosální (mamuti stavící pyramidy). Prolínání doby ledové, třetihorní přírody a počínající egyptské civilizace je tedy fakt síla. Na druhou jsou efekty parádní a stupidní děj je ve výsledku vlastně zábavný a film uteče jako nic. Takže tak nějak přesně napůl. 50% ()

Vignette

První zhruba polovina filmu mi připadala docela povedená, jenže v té druhé se to všechno nějak zvrtlo a začalo se vršit jedno klišé na druhý a dávné civilizace se stávaly čím dál podivnějšími (o Emmerichově Egyptě s lidmi "spadlými z hvězd" se snad raději nebudu ani zmiňovat). Naštěstí vás tento obrat nenutí k slzám, ale spíše k onomu "zlomyslnému" smíchu. Aspoň že tak :-). ()

Dannysek4U

Proste cistej popkorn, ve kterym se chyb nedopocitate a obcas se utlemite k smrti nad zhovadilosti nekterejch replik a scen. Ale na druhy strane... je to proste spektakularni podivana plna velkejch obrazu, efektu, tempa, vizuality a akce. Kdo cekal od Emmericha neco jinyho, nedej boze prehluboky psychologicky sondy do srdce hladovejch neandrtalcu, je blazen:o) ()

matrosh odpad!

Hloupa ptakovina, ve které je veškerá fantazie nahrazena nabubřelými digitalními triky. Snimky jako jsou Ruda Soňa, nebo Conan ničitel ve srovnaní s tímto kouskem působí jako vrcholná díla žánru. Jdu si radši pustit prehistoric women od hammeru o tobě Rolande radím vrať se domu a zamysli nad sebou. Tak jak to udělal Paul Verhoeven a natočil černou knihu. ()

Wormboy

Emmerichova predstava o dobe, v ktorej sa ma odohravat film je zrejme silne determinovana jeho neskonalou blbostou, pretoze nacapat do jedneho filmu (z tej istej doby a relativnej geografickej blizkosti) mamuty, sablozube tigre, prerastene vtaky, bandu fuzikatych rastafarianov, cernochov a mimoriadne vyvinutu civilizaciu (otroci, opracovane kovy a koza, hodvabne oblecenie, domestikovane mamuty v pusti a osedlane kone), je uz skutocne vela. Cely film som sa snazil odosobnit od dejinneho podtextu, ale vdaka uplne idiotskemu nazvu, to jednoducho neslo. Kazdopadne bez ohladu na tuto pre mna velmi problematicku stranku, je to aj z filmoveho hladiska celkovo nepodareny kusok, od debilneho ix-krat videneho deja, cez nezaujimavy sposob natocenia, hercov hovoriacich po anglicky s nejakym divnym prizvukom, az po telenovelovsku Kloserovu hudbu. ()

Flynn

Konina z konína :o) pravěká modelka a pravěký model s chrupem bělejším než sněhy Kilimandžára :o).... je to podle mě až moc utažené za vlasy, a místy je hrozně vidět jak je to točené s prapodivnými kulisami ... myslím že Gibsonovo Apocalyptoo budilo věrohodnější dojem, už díky zvoleným jazykům... prostě je to taková levná zábava tohle.. a moc mě nebavila ()

Fallen_One

Kdyby ten konec s tím "bohem" neměl nádech Star Gate, a kdyby tam nebyl ten oštěp, tak bych dal tři. Jinak se mi to celkem i líbilo. Heh, možná díky přítomnosti Camilly Belle :-)) ()

pakobylka

Mám slabost pro fantastické příběhy s dostatečně šílenou zápletkou. Ale musí mít nějakou přijatelnou formu a zajímavý obsah. TOHLE se podobalo dortu pejska a kočičky, do kterého byly bez ladu a skladu naházené všechny možné i nemožné příměsi. Pokud autoři cítili nutkání zalaškovat si v úvodu s "Barbarem Conanem" - jak už filmy podobného ražení mívají ve zvyku - a v závěru nevinně koketovat s "Hvězdnou bránou", mohli to vzít menší oklikou přes legendu o knížeti Bruncvíkovi a jeho věrném lvu. Alespoň bych si trochu víc užila sympatické šavlozubé zvířátko, které bohužel nedostalo možnost nějak zvlášť se předvést. A hlavní hrdinové se občas mohli v něčem nevábném vyválet, aby nebyli pořád tak dokonale dobově upravení. Ono to celé bylo takové pečlivě vypreparované, s přesně odměřenými dávkami napětí, akce i emocí. Nejraději bych to úhledně zabalila a odeslala do muzea kuriozit ... a potom si to zase vyzvedla, protože přes všechny výše uvedené nedostatky musím uznat, že ten příběh má něco do sebe. Takže se prostě vzdávám a zvedám hodnocení, prozatím na 3* - a možná to ještě není konečné rozhodnutí ... :-) ()

MarekT odpad!

Samozřejmě, že se od Emmericha nedá čekat seriózní historický příběh, nicméně tohle nefunguje ani jako nadsázka a za sebe mohu dát akorát hlavní cenu v kategorii "nejhorší scénář", v některých scénách mi dokonce stouplo sebevědomí natolik, že jsem si pomyslel, že bych takový celek mohl napsat taky. ()

sulimo odpad!

Tohle nechtějte vidět, tyhle, téměř dvě hodiny dokážete prožít užitečněji dokonce i na záchodě. ()

Martrix

Po prznění řeckých mýtů(Xena, Herkules aj.) se hovada americká tentokrát rozhodla, že nás poučí o tom, jak to podle nich bylo v době 10 000 let př.n.l. . Šavlozubí tenkrát kámošili s lidma, stavěli se pyramidy, mamuti při tom pomáhali... . Dobře, Emmerich potřeboval zajímavé figurky, které by CGI rozpohyboval, lidi pobavil a o poučení ... kdo by se chtěl sakra dozvědět, jak to bylo doopravdy, ne?! Přečtěte si knihy. Beru, ale když ony ani ty triky nebyly moc dobrý. A příběh? No ten taky za moc nestál. Takže co je na tom filmu dobrého? No nic přece. Ale o to tu taky nejde. Lidi přišli, zaplatili, zasmáli se a šli klidně domů. Příště příjdou zase a tak to mají producenti, režiséři, herci, provozovatelé kin, zemědělci co pěstují kukuřici, pepsikolárna...tak to mají rádi. Jediní nespokojenci jsou rejpalové jako já a těm to patří. Nemají chodit do kina na sračky od pohledu/traileru. ()

Juto

Tento vzrušujúci film je plný akcie, emócii, činov, vzrušenia, milostného príbehu a je celkom zábavný. Steven Strait ako mladý a udatný bojovník je vedený láskou a osudom k pôsobivým dobrodružstvám. Camilla Belle v jednej z jeho prvých rolí ako dospelého dievčaťa je veľmi dobrá a žiari tým, že hrá ako nádherná Evolet. 6/10 ()

Mol

Tak jsem právě dorazil z kina. Neočekával jsem od toho mnoho, ale i tak jsem dostal ještě míň. Možná vzhledem k tomu, že kamarád vedle mě se chvíli smál a chvíli chrápal, což mě trošku rušilo, ale i tak byl děj takový nudný, takže ho chápu. Táhl se jak sopel a akční scéna s pštrosy byla hodně zmatená (a to jsem seděl úplně vzadu; lidi vepředu toho rozeznali v tom zmatku asi ještě méně). Sečteno podtrženo, jedna hvězda za závěr, jedna hvězda za oči Evolet a jedna hvězda za mamuty. ()

Maty85

Dobrá telenovela no. Todle Emmerich teda moc nezvládl, možná kvůli menšímu rozpočtu taky. Ale vždyť přeci drsná doba, drsná krajina, drsné životní podmínky, drsný lidi a drsný živočichové vyžadují pořádnou řežbu, potoky krve a občasný nakopnutí či zášlapnutí lovců mamutem, kompletní rozsekání lidí těmi přerostlými krocany a pořádný souboje ochočeného šavlozubýho tygra za dobrou věc, ale tohle? !?!? Vždyť tady bylo romantiky více než v nějaké telenovele! .. to je nějaký vtip snad ne! To patří do té doby či co? Takhle by se dalo hovořit ještě o spoustě věcí z filmu a o mystic závěru ani nemluvě. Jenom proto že sem to viděl v kině a vizuálně to byla nádhera teda, tak dávám slabý 3*, jinak víc jak na 2* to není............... ()

BoXBe

Útěk z nudy....pěkné obrázky, lobotomický příběh. Jen pro případ, že byste spadli do jámy, nemohli se dostat ven a náhodou tam byl DVD přehrávač a LCD obrazovka s HD rozlišením. ()

Deverant

Historie? Vždyť je to prostě fantasy podvržená dobře znějícím názvem, který přímo odkazuje na podobně laděný historický film One Million Years B.C. Jsou tam hodná zvířátka, staré čarodějnice a vysušení dědci vydávající se za boha a na konci myslím dokonce mezi těma bobulema něco co vypadalo jako kukuřice. Je tam i hodně ze Stargate, trochu z Apocalypta a při nájezdu na vesnici se mi okamžitě vybavil Conan. Vytýkat by se dalo leccos, a po právu, a fikční svět je koherentní asi jako kůlnička na dříví. Ale na druhou stranu je 10,000 B.C. díky tomu skoro po celou dobu vlastně zábavný. A ještě na konci ta neolitická revoluce v praxi... ()

c.tucker

Rolande nejseš ty tak trochu borec, jak se ti povedlo udělat z toho takovou píčovinu. Nezapomněl jsi, že netočíš pokračování Hvězdný brány. Trošičku sis taky popletl historické pojmy, ale to je dobrý, třeba to příště výjde. Vše vylepšují monstrózní scény, který ty tak dobře zvládáš. Ale jinak postavy ploché, jak planiny za velkými horami a příběh není snad ani tak sprostý, jak prostý. No tak nic, co se dá dělat, třeba příště. P.S. A co ty wtf ptáci... a co by mě ještě zajímalo, kde to sakra byli - sešly z hor...od kud? a dorazili...kam? (možná to nevím jen já a sem tak hloupej a nevyznám se v geografii) ()

messiah odpad!

Velice, převelice poučná záležitost. Tak na hned na začátek se dozvíte že mamut nebyl jen o něco větší než slon, ale byl zhruba 7x větší. A mimoto! Mamut, ač jeho vzezření mluví spíše pro styl běhu jako u slona, běhá přesně jako pes :D V době před 10 000 let byly hory tak široké, že na jedné straně byl mírný pás a na druhé straně hor pás tropický - asi Kavkaz, ne? Pták Dronte vydával zvuky jak startující dvanácet trojka v zimě. Démoni kteří vypadaj jak arabové ačkoli Islám nebude existovat ještě 10 700 let mluví cizím jazkem, ale když je to zrovna potřeba, všichni jim rozuměj. Z vystresovaného šavlozubého tygra se stane mírumilovná micinka, kdežto klidnej šavlozubák je těžce nebezpečnej...žije na rozhraní pouště a deštného pralesa a taky běhá jako pes. Začínám si uvědomovat jaké štěstí mám že alespoň pták dronte neběhá jako pes. Zpět k poučným zajímavostem tohoto velkolepého opusu. Tak mamuti dokázali žít i v poušti, skvělý, ne? Ten chlupatej obr dokázal snášet i teploty kde by se slon upekl. Velké pyramidy nebyly stavěny v pořadí Cheopsova, Rachefova, Menkaureova ale přesně naopak - nechápu ty debilní archeology na co mysleli, vždyť je to přece logické - Menkaureova je nejmenší, tak její stavba netrvala tak dlouho jako stavba Chufuovi, samozřejmě že musela být hotova dřív! Také způsob stavby je přece natolik zřejmý...lidé neznali kolo ani jiné složité stroje, proto to bylo dodnes záhadou, jak se jim něco takového podařilo. Odpověď jsou Mamuti! Naco stroje když máte k dispozici tolik zvířat a ještě tak silných. Pak tu máme krutého faraona libujícího si v lidských obětech a řídící ohromnou otrokářskou mašinerii - hle, takže tento dávno vyvrácený předsudek o otrokářstké společnosti je přecejen pravda. Ano, je to pokus o jakousi legendu kde se zkreslení nebo nesoulad s historickými skutečnostmi připouští, ale nesmí to hraničit s absurditou a trapností. A tohle je trapný až na půdu. Je to pokus o vyprávění legendy o Patriotovi s dredama, kterak přemohl mamuta velikosti Godzilly, čímž se z něj stal prehistorický Univerzální voják a přinesl Den nezávislosti hipíckejm kmenům lovících silně předimenzovaný mamutopsi, ale pokus těžce nezdařený a naprosto zbytečný. Den poté už k tomuhle filmu neštěkne ani pes...nebo mamutopes? Nechápu proč když je uvolněn takový rozpočet, neni nikdo schopnej se například podivat na blbej dokument National geographic o slonech aby mamut chodil alespoň trošku smysluplně. Takhle se ty monstrózní efekty obrací v prach, protože vůbec nejsou efektivní. Na tom filmu není !nic! a měl jsem problém dokoukat alespoň při rychlosti přehrávání 2x. I na Emmericha extrémě špatný...možná jeho vůbec nejhorší. Točit film o něčem o čem tvůrce nemá páru a absolutně ho to nezajímá mi přijde jako vrchol ignorantství. ()

Ruuzha

Láska hory i pouště přenáší aneb pravěký epos o putování jedince, který obrátí naruby celý Egypt. Vcelku průměrný film, ale za sebe musím přidat hvězdu navíc za ty megamasové scény, chudáky mamuty a egyptskou část. 70% ()

Ice123 odpad!

Tohle vážně nebylo možný.... v době 10 000př. n. l. s prehistorickýma ptákama, šavlozubýma tygrama a mamutama pobíhaj típci v šitým barevným oblečení s železnýma kopíma, dalekohledem (nebo to bylo na měření hvězd), ochočili si mamuty a též šavlozubího tykgra, orientovali se podle hvězd (a už znali i souhvězdí) a spustu dalších do očí bijících blbostí co se vážně nedalo..... tohle jsem od Emmericha vážně nečekal... 3% zcela zaslouženě!!! ()

Nový zákon jako superhvězdný trhák?

Nový zákon jako superhvězdný trhák?

08.02.2009

Kazisvět Emmerich opět v akci

Kazisvět Emmerich opět v akci

22.02.2008

Pokud jde o jeho novinku 10 000 př. n. l. (stručně shrnuto: pravěcí lovci prohánějí mamuty kolem pyramid), nejsou komerční ani umělecká očekávání nijak vysoká, ale to ještě neznamená, že by byl… (více)

Emmerich bude mikroskopický

Emmerich bude mikroskopický