Horský kmen lovců mamutů Jagalové se obává hladovění, protože zvířata, která jsou jejich zdrojem obživy, přicházejí stále později a je jich méně. Když najdou v horách mrtvou ženu a u ní modrooké děvčátko, prorokuje stará šamanka, že dívka, která dostane jméno Evolet, je znamením velkých změn. Současně však slibuje, že ze středu Jagalů vzejde válečník, který se ožení s Evolet a povede Jagaly k novému životu. Do dívky se zamiluje DeLeh. Když je přepadnou bojovníci na koních, mnohé zabijí a další včetně Evolet odvlečou, rozhodou se KaRen, DeLeh a TikTik vydat po stopách nájezdníků a zajatce osvobodit. Po vyčerpávající cestě dorazí k Hoře bohů, kde tisíce otroků stavějí pod dohledem kněží a válečníků pyramidu pro všemohoucího vládce. DeLeh a náčelník Nakuů proniknou na stavbu, aby se pokusili získat podporu otroků v boji proti jejich utiskovatelům, ti však váhají. Dosud se totiž neobjevilo znamení, které by zvěstovalo příchod bojovníka osvoboditele, kterého se i všemohoucí bojí. (TV Nova)

prome

Proč tohle dobrodružné drama na mě působilo jako velmi špatná komedie ? V čem se stala chyba ? Tenhle snímek měl rozhodně větší potenciál. Škoda, čekal jsem od toho mnoho více a jednu * dávám jen za efekty(šlo vidět kam šly všechny ty prachy). ()

Morholt

No tak konečně mi Emmerich vysvětlil, jak to bylo s těma pyramidama - mamuti je postavili. :D Jinak to byla únavná podívaná, která ničím nenadchla, ale na to už jsem si u Emmericha zvykl. Nicméně alespoň triky mohly být propracovanější vzhledem k technice, kterou mají filmaři k dispozici. 20% za úvodní naháněnou s mamuty a Camillu Belle, na kterou byl čas od času i hezký pohled. ()

Sawy

Pár krásných kamerových celků na krajinu a několik hezkých lidí v hlavních rolích.To jsou zhruba všechny klady,kterými se 10 000 př.n.l. může pyšnit.A pak ještě těch pár výbuchů smíchu,které jsem během filmu absolvoval,ty ovšem jen těžko byly tvůrčím záběrem.Nebo se pletu?Že by to Emmerich myslel jako jednu velkou parodii,jako výsměch Hollywoodu?Jedině tak,pak mi ovšem nedochází,co mu zrovna tohle historické období udělalo tak strašného,že se mu takovým způsobem mstí.A vlastně by to nemohlo fungovat ani jako komedie,protože i ty mají obvykle něco jako smysluplný příběh a hlavně většinu stopáže nenudí.Čekal jsem kravinu.Ale kravinu zábavnou,ve které bude spousta dobře vypadajících potvor (jsou tady tři,z čehož si pořádně prohlédnete jen jednu) a kterou si solidně užiju aspoň jako guilty pleasure.Nestalo se a je dobře,že Emmerich se zase vrátil ke globální destrukci planety,2012 je totiž jiný kafe. ()

stub

Emmerich už natočil podstatně horší věci, takže se snažím být benevolentní, k filmu přistupovat pozitivně a tedy mu i leccos odpustit. Daří se mi to u "historických" fantasmagorií i úhledých "rast" většiny hlavních aktérů. Co jsem však sežvýkat nedokázal, je neuvěřitelně idiotský konec, kterým jako by se režisér svému vlastnímu dílu vysmál do očí. A ten dabing, omfg, ten dabing... ()

Listeroman odpad!

Opravdu horzný film!, nevím jak by asi mohli lidé vypadat před 10tis. ale takhle rozhodně ne. Vždyť to vypadalo jako kdyby právě vyšli ze sprchy. A celej ten příběh a průběh byl tak stupidní že to snad ani nejde popsat. ()

ScarPoul

Nejak mi ušla pointa tohoto všetkého. Nechápem ako Emmerich mohol natočiť tak zlý film podla tak zlého scenára. Okej berme to ako nejáku legendu alebo povesť ale to nestačí aby sme odpustili tomuto filmu takú sprostosť keď nám polopatistický vysvetľuje debilným spôsobom všetky klišé ktoré kedy vznikly. Hádam ste si nemysleli že by Belle na konci naozaj zomrela. Jediné za čo si zaslúži film pochvalu je prvá scéna z mamutmi. Tá je skvelá a ostatné akčné scény sú tiež obstojné aj keď zostrihané jedna hrôza. A sú len tri!!! potom sa tam kecá a kecá a kecajú sa také voloviny že upodozrievam emmericha že bol neustále pod vplivom alkoholu a len sa ujebával.Trailery sľubovali niečo skvelé ale pre mňa je to sklamanie jak svinňa hlavne preto lebo emmericha mám rád a viem že vie točiť aj písať. hlavný hrdina vyzerá jak z nejáke gay magazínu( nič proti gayom len že vyzerá strašne smiešne keď sa tvári vážne a máva tými svojimi dredami) a normálne sa dostali do Afriky k černochom(KTORY NOSIA OBLECENIE)!!!! 10 000 rokov pred kristom- v AFRIKE!!!! ale to nie je nič najväčšia stupidita je že všetci rozprávajú po anglicky a tí ktorý nehovoria tak ich to nejak nesere lebo aj tak každý každému rozumie. Jediné čo na tento film nemôžem povedať je úvod a Camilla Belle ktorá je nádherná ale má nevďačnú úlohu. A ty rolandko sa zobuď a ďalší film natáčaj triezvy lebo všetko nahovno dokonca aj hudba a ako taká bodka na koniec všetko sa berie tak strašne vážne som sa pri niektorých scénach válal od smiechu. hlavne keď zakričí týpek bojový pokrik a zrazu sa 1000 mužov s krikom postaví a rozutekajú sa do boja. ČOOOOOOOOOOOO?!!!! ()

Caelos

Na Jamajce zase mají silnější fet, jak jinak by mohli mít dredaři tak šílený trip. Jamajčani, masajové, egypťani sakra, čekal jsem kdy odněkud vyjedou rytíři kulatého stolu. Emmerichovi bych za ty kecy v bonusech nafackal. 2/10 ()

Lacike

Hm, ani po druhom pozretí ma to nenadchlo. Zápletka je podobná ako v Gibsonovom Apocalypte, kde to ale bolo natočené oveľa pútavejšie a vizuálne pôsobivejšie. Postavy v tomto filme sú príliš nevýrazné. Herecké obsadenie to tiež nezachráni. Jediné čo vyniká, sú podmanivé oči Camily Belle. Z akčných scén je celkom cool akurát lovenie mamutov aj keď je to tiež dosť absurdná scéna, tak je to natočené celkom pôsobivo. Ostatné trikové scény sú už len taký tuctový štandard, ktorý neohúri a CGI v nich občas až príliš vytŕča. Potom, čo som si overil, že je to fakt slabota, to už tretíkrát nedám a vlastne aj na prvý pokus to bola strata času. 3/10. ()

PROROK14

Až také dobré ako som čakal to nebolo. Miestami ma to až nudilo ale niektoré scény boli fakt pecka. Ale určite neľutujem že som si to pozrel. U mňa to je tak na 65% Stačí vidieť raz. ()

ProjectAlice

Opäť som spravil chybu, že som čakal od filmu príliš veľa. Ako špeciálne efekty a prostredie to nemalo chybu, ale príbeh úbohý a postavy ešte viac. Chválim scénky ako stavanie pyramíd, ale to je tak všetko. Záchrana tigra bola milá, ale sci-fi ako vyšité. Myslím, že jedno zhliadnutie tohoto filmu nikomu neublíži. ()

GeusX

Naivní fantasmagorie. Hollywoodský dějepisný mišmaš, který není ani moc zajímavý a napínavý. Viděl jsem 2x, a říkám si...nejsou dvě hvězdy až moc?! ()

Litsarch

Než se mi film stáhnul, měl jsem dodstatek času si o něm něco zjistit a projít si zde názory některých uživatelů... Musím souhlasit s tím, že děj je, dá se říci, jednoduchý... I když, nevydali byste se zachránit svou lásku, kdyby jí unesli? Já tedy ano... "Škatulku" dobrodružné fantasy film splňuje na jedničku... Nečekal jsem, že mě dokáže tak pohltit už víceméně nazačátku a už vůbec jsem nečekal, že si dokáži oblíbit postavy... Film mi nabídl nádherné dobrodružství plné krásných pravěkých zvířat (Ostrý zub byl nádherný, mám slabost pro kočky :) ), sílu přátelství a lásky, poetických sousloví (bílý déšť, velký písek, velcí ptáci a další) jenž filmu dodávali větší sílu a v neposlední řadě fantastických kulis a další... Ano, i podle mě by se ze snímku dalo vytáhnout daleko více, ale i tak, jak mi byl předložen, mě nadchnul... P.S.: Kdyby Evolet na konci opravdu umřela, tak by mě to, omluvte výrazivo, nasralo jako prase... :) ()

MoiJe

10000 som po citani recenzii chvilu odkladala, ale chut vidiet hoc i hlupy Emmerichov filmik plny zvieratiek este na velkom platne zvitazila. Nastastie! Je to skor rozpravocka, niektore zvraty skor vtipne, ale ziadny, ktory by vyslovene otravil, ziadna dredacmi prednasana replika nie je vyslovene idiotska... V skratke: bavila som sa a uzivala si zvierata i ludi! ()

Johny_fork

Vizuálně zajímavý, ale jinak velmi prázdný a bezduchý film, napětí veškeré žádné, hlavnímu hrdinovi bych nevěřil ani nos mezi očima, historicky... no:), a ani ona závěrečná velkolepá akce mě nijak zvlášť nepohltila. Zbytečně utracené miliony. ()

adamo_znk

Jednu hvězdu ani nevim za co. Viděl jsem to s českym dabingem a pořád se mi do hlavy drala jenom jedna otázka: PROČ?!?!? ()

Folpa

Co prosím? Co to mělo být? Takovou frašku už jsem dlouho neviděl... Možná ani tu jednu hvězdičku si to nezaslouží. Film ve kterém běhají zmutovaní krocani, divný vládce ,,vyspělé,, civilazace, musím si rychle pustit Apocalypso abych si alespoň trošku po tomto otřesném zážitku spravil chuť. ()

Chermy

Tak už jsem se i já pustil do tohohle skvostu. A doufal jsem že to bude větší sranda......ale není bohužel ani trochu. Překvapivě, ač každou absurdní větu i záběr myslí Emmerich smrtelně vážně, není to ani tak nechtěně zábavné, jako nudné a ubíjející. Teď mě tak napadá.....kdo k tomu vlastně psal scénář?....to přeci nemohl psát dospělý člověk:) ()

Nový zákon jako superhvězdný trhák?

Nový zákon jako superhvězdný trhák?

08.02.2009

Kazisvět Emmerich opět v akci

Kazisvět Emmerich opět v akci

22.02.2008

Pokud jde o jeho novinku 10 000 př. n. l. (stručně shrnuto: pravěcí lovci prohánějí mamuty kolem pyramid), nejsou komerční ani umělecká očekávání nijak vysoká, ale to ještě neznamená, že by byl… (více)

Emmerich bude mikroskopický

Emmerich bude mikroskopický