Horský kmen lovců mamutů Jagalové se obává hladovění, protože zvířata, která jsou jejich zdrojem obživy, přicházejí stále později a je jich méně. Když najdou v horách mrtvou ženu a u ní modrooké děvčátko, prorokuje stará šamanka, že dívka, která dostane jméno Evolet, je znamením velkých změn. Současně však slibuje, že ze středu Jagalů vzejde válečník, který se ožení s Evolet a povede Jagaly k novému životu. Do dívky se zamiluje DeLeh. Když je přepadnou bojovníci na koních, mnohé zabijí a další včetně Evolet odvlečou, rozhodou se KaRen, DeLeh a TikTik vydat po stopách nájezdníků a zajatce osvobodit. Po vyčerpávající cestě dorazí k Hoře bohů, kde tisíce otroků stavějí pod dohledem kněží a válečníků pyramidu pro všemohoucího vládce. DeLeh a náčelník Nakuů proniknou na stavbu, aby se pokusili získat podporu otroků v boji proti jejich utiskovatelům, ti však váhají. Dosud se totiž neobjevilo znamení, které by zvěstovalo příchod bojovníka osvoboditele, kterého se i všemohoucí bojí. (TV Nova)

Meridius

Sledování klišovité story a poslech skladatelské práce Haralda Klosera, který surově znásilnil Zimmerova Krále Artuše, mě nenudilo ani na chvíli. A vy, co si stěžujete na historickou nepřesnost, polibte si! Je to film, ne dokument. ()

M.i.k.e

na tuhle "zběsilost" se dá nahlížet z více ůhlú.Pokud bych se na to díval jakožto na pohádku,hodnocení by se dostalo určitě na tři hvězdy,možná ještě o fous lépe...jakožto vážná věc už to ale neni vtipný a slušela by tomu tak jedna hvězda (ne-li rovnou odpad)... ()

rakovnik

Nebudu hodnotit, protože jsem tento film nedokoukal. Nešlo to. Prapodivná splácanina, plná digitálních triků, které na takový "velkofilm" působily příliš kýčovitě, nezajímavé a nezáživné vyprávění, postavy, které mi byly nesympatické...nuda, nuda, šeď, šeď... ()

Wiikii

A já jsem se vždy mylně domníval, že mamuti už dávno vyhynuli když v Egyptě vládli faraoni... Má chyba. .. Tedy chyba, že jsem se vůbec díval. Bylo to trochu zbytečných stodevět minut. Ale všichni o tomto filmu jednu dobu tak hodně mluvili, že jsem se prostě taky musel podívat. :) .... HODNOCENÍ: 40% (2*) ()

honajz2

Nedávno jsem si to chtě nechtě připomněl a vůbec mě to nebavilo, jenom mě to nudilo, otravovalo a iritovalo, že z polární oblasti dojdete do deštného pralesu bez jakéhokoli předělu. Ne, tohle fakt ne. 1* ()

marcek

Celkově asi zklamání. Čekal jsem film o pravěkých lidech kteří na sebe budou dělat různé povyky a grymasy. Šavlozubý tygr taky mohl někoho zakousnout - aspoň bych tolikrát nemusel zívat. Teď přejdem k plusovým bodům. 1. bod získává OBSAZENÍ. Asi by bylo hodně blbé kdybyste v rolích pračlověků viděli nějaké hvězdy jako např. Brada Pitta. Jediný tak, koho jsem poznal byl asi Cliff Curtis. A hnědoočka Camilla Belle v roli modroočky Evolet byla taky kouzelná. 2. bod získává VÝPRAVA. Jednou v horách, jednou na poušti, ale prostředí nemělo chybu. 3. bod získávávají asi VIZUÁLNÍ EFEKTY. První scéna s mamuty je prostě nepopsatelná. Nikdy jsem neviděl tak dobře udělaného mamuta. Všechna ta mohutná kožešina a kly a pohyb byl úžasný. A co teprve ty nádherné lodě s rudýma plachtama. Prostě průměrný film s dobrou hudbou, na který není špatné zajít, ale taky se nemusí utrácet 120,-Kč v Olympii. 50% ()

cariada

Musím říct ,je to sice dějově trochu slabší ,ale nadruhou stranu je to fantasy pohádka, Velice se mě líbí efekty a triky hlavně mamuti ty jsou bezvadný. Závěrečný boj u pyramidy rovněž pěkná podívaná. Ale co si budem nalhávat mamut u pyramidy blbost. ()

shyster

Emmerichovi filmy nikdy nepatřily mezi logické. Jejich předností byla odpočinková zábava. Jenže tady selhává všechno a tak se nedočkám ani té odpočinkové zábavy, ale tak mi nezbývá nic jiného než jen nevěřícně kroutit hlavou. ()

Pugo

Už dopredu som vedel že logické myslenie pri sledovaní filmu môžem kľudne nechať odpočívať. Ale že to bude až taká sprostosť, to som vážne nečakal. Efekty sú na horšej úrovni ako na 4 roky starom Dni potom, herci nič nehrajú, strih a kamera hrozné. Najhorší Emmerichov počin. ()

Rocky88

Tahle látka není pro Emmericha. On potřebuje mít po ruce dostatek výbuchů, dostatek budov určených k demolici, dostatek vojáků, zbraní, letadel, hlášek a velkohubého amerického prezidenta. Jinak dojde k tomu, k čemu došlo v případě 10 000, a to byla naprostá nuda a prázdnota. Emmerich je tu od toho, aby nás krmil všemožnými emzáky a ne aby po nás házel oštěpy. 20%. ()

Petoss1

Emmerich nám zase raz a rád ukázal svoj "americký" patriotizmus, ktorý už vie dať aj do doby, keď ešte po svete chodili mamuty. No, je to geniálne, ale zároveň aj smiešne škoda toho, konečne už mohol film byť bez tleskajucíh ľudí keď sa niečo podarí alebo keď niekoho zachránia tak všetci sa radujú a tleskajú wow. Prejdem teraz k filmu ktorý sa mi páčil a nevidím na ňom okrem spomínanej veci nič zlé. Nieje to žiaden historický epos hoci sa tak v niektorých momentoch tvári ale má pekné scenérie,farby a celkové prostredie či už sú to zamrznuté pláne alebo rozsiahla púšť majú svoje čaro. Dej sa točí okolo únosu ľudí ktorých sa tý čo prežili rozhodnú zachrániť. Film ma svoje mínusy ale aj veľké plusy a nízke hodnotenie si nezaslúži. Bol som milo prekvapený a neľutoval som. 75% ()

lebowski!

Přiznám se že jsem film shlédl až na dvd, dva roky od premiéry, jenom proto že jsem po ruce neměl nic jiného a protože ten cover se šavlozubcem vypadá fakt cool. Ale nevim odkud ta scéna je, z filmu určitě ne. Ortel: nedoporučuju, leda kdyby jste vybírali mezi Kameňákem a 10 000, to leda, ale jinak ruce pryč!!! ()

Nautila

Připadá mi, že Emmerich je řádný vtipálek. Jinak nevím, kdo by byl schopen s vážným úmyslem natočit něco takového. Bohužel i jako vtip to selhává. ()

Tsukikage

Mě o nepřišlo špatný. Pěkně ztvárněn. Ten tygrrrr! Ale jinak mi příběh zhodně nevadil. Dokoukal jsem o bez pocitu nudy a manosti. Celkem doporučuji. ()

humanbeing

V 10 000 BC se Emmerich vratil stylem i vypravenim do prvni poloviny devadesatych let, coz se zrejme neda povazovat za chybu filmu. V nekolika chvilich mi pripomnel Hvezdnou branu, je dobre videt, ze Emmerich by ji i dnes dokazal natocit se stejnym pristupem. Paradni vizualni stranka, skvele efekty a celkove nadprumerna podivana. ()

JohnRambo

Keby nebolo tých dobrých špeciálnych efektov tak by si 10 000 BC neviem, neviem.... Ale tie krásne prehistorické potvory tam boli. Nemyslím si že to bolo až tak zlé, ale nič výnimočné. Apocalypto poriadny film a toto len nie moc podarená rozprávka s podobným príbehom. Takže takých 55%. ()

Amroth666

31.1. 2010 jsem si pustil Emmerichovo dílo a dá se říci že trochu nadprůměrné a sympatické. Dalo se čekat u tohoto stylu jeho režie, že postupně největší s té tlupy odvážlivých postupně budou odpadat, až do té doby, než zůstane ještě s pár vyjímkami mladý lovec DeLeh, který se nejvíce ukáže na konci a myslím si, že je to jedna z lepších Emmerichovských scén, které vytvořil. Jinak děj byl celkem předpokládaný a vůbec to na Emmericha(zastánce naší planety) nebylo špatné.____ Dám 3 hvězdy, ikdyž jsem chvílemi trochu tápal. ____ ()

baaaja

Graficky celkem dobře propracované - různá prostředí, ve kterých se film odehrává, jsou na pohled zajímavá a rozhodně stojí za pozornost, ale vzhledem k tomu, že děj jako takový a spojení všech těch prostředí dohromady je jedna velká slátanina, tak se tomu víc jak dvě max. tři hvězdičky snad ani dát nedaj. ()

Crawler-D

Primitivní jako pravěké kmeny. Takovým tím americky naivním způsobem a heroismem. Kdyby aspoň po trikové stránce byl lépe zpracovaný, ale nadměrně velká kočka se zubama a z pixelů by neošálila dredaře dnes ani v jiné historické epoše. Co čekat od filmu, jehož příběh je s největší pravděpodobností vyprávěn mamutem. ()

Nový zákon jako superhvězdný trhák?

Nový zákon jako superhvězdný trhák?

08.02.2009

Kazisvět Emmerich opět v akci

Kazisvět Emmerich opět v akci

22.02.2008

Pokud jde o jeho novinku 10 000 př. n. l. (stručně shrnuto: pravěcí lovci prohánějí mamuty kolem pyramid), nejsou komerční ani umělecká očekávání nijak vysoká, ale to ještě neznamená, že by byl… (více)

Emmerich bude mikroskopický

Emmerich bude mikroskopický