Rowena je investigativní novinářka, která své články vydává pod pseudonymem David Shane. Několik měsíců pracovala na reportáži, která měla odhalit homosexualitu jednoho senátora, který bojuje právě proti homosexuálům. Její článek byl ale zastaven, takže Rowena dává v opilosti výpověď a jede domů. V metru narazí na kamarádku z dětství, která se jí svěří s tím, že se po internetu seznámila s Harrisonem Hillem, který je velmi bohatý, známý a ženatý. Harrison a Grace spolu udržovali milenecký poměr, ale on se jí náhle začal vyhýbat. Grace chce, aby o tom Rowena napsala. Po několika dnech Rowena zjistí, že někdo Grace zabil a snažil se její tělo schovat v řece. Grace byla dokonce těhotná. Rowena se tedy rozhodne dokázat, že Grace zabil Hill. Roweně jako vždy pomáhá její kamarád Miles, který je odborníkem na počítače a umí zjistit úplně všechno. Miles Rowenu miluje, ale ona nic netuší. Rowena se nechá zaměstnat u Hilla ve společnosti a tam se jí podaří dostat se k němu blíž, dokonce spolu naváží milostný poměr. Rowena si s ním píše i na online seznamce, kde se seznámil s Grace. Rowena na seznamce předstírá, že je bývalá stážistka, která s Hillem spala. Hill ale nakonec zjistí, že ho Rowena sleduje a myslí si, že jde o průmyslovou špionáž. Hill tedy s Rowenou skončil, ale to je problém, protože se mu Rowena nedostala do počítače a chybí jí důkazy o jeho emailové korespondenci s Grace. Miles to tedy zkusí sám a zkouší se dostat Hillovi do počítače, ale Hill je velmi opatrný... (TV Prima)

F.man

*** Komentář může vzhled obsahovat určité indicie ke spoileru *** Jestli něco mám vyloženě rád, tak to jsou inteligentní thrillery, které mají nějak překvapivou zápletku a nechají dlouhou dobu, ideálně až do konce, diváká hádát, jak by to nakonec mohlo být. Z celkového vyznění Neznámého svůdce se dá tušit, že James Foley chtěl natočit právě něco takového. Bohužel, Neznámý svůdce nemá tak silný scénář, a ani Foleyho režie, tomu nijak zásadně nevypovídá. Ono, když celou dobu vedete film po jedné lince, nedáte divákovi nějakou výraznou indicii o něčem pochybovat, a pak najednou v posledních 5 minutách otočíte o 180° tak se nejedná o nijak brilatní kalkul, ale jen takovou Deux ex machinu. A jak už jsem řekl výše, scénář v podstatě není dostatečně silný, aby zvládnul do diváka bušit celých 104 minut. Na druhou stranu, herecká trojice Halle Berry, Bruce Willis a Giovanni Ribisi film táhnou o třídu výše. Každý z nich filmu dává něco jiného, a zejména kvůli křivek, ale i solidního herectví Halle Berry jsou nakonec neměl s filmem nějaký výrazný problém. Pravdou však je, že zítra už nebudu o nějakém Neznámem svůdci naprosto vědět. Stroke a man's dick, you get him for one night. Stroke a man's ego, you get him for life. ()

ConanVJ

Tak tento triller mě vůbec nezaujal. Herecký obsazení sice parádní, ale celkově se ten film pomalu táhne a ničím neohromí. Za mě 30% :) ()

spaceboyCZ

Film, ktery filmoveho fandu nepotesi, ale ani neurazi. Je to takova ta zlata stredni cesta, takovy ten dobry prumer se zajimavym zaverem... ()

ladko

Nuda to bola dosť veľká-pretrpel som to len kvôli tomu, že som vedel, že na konci má byť zvrat a tie ja mám rád, ale ani ten zvrat nebol bohviečo, takže len 2 plus 1 za Halle. ()

Ridick

nudne, nevyrazne tak ako so strany willisa aj zo strany berryovej. najviac ma potesil ribisi, ale ani on nebol nic extra. cely namet je obohrany ako stara platna a zaverecny zvrat je nie celkom stastne riesenie. pytalo si to viac erotiky a menej obkecavaciek ako aj vynechanie dejovej odbocky, ked bola rowena malicka a spachala s materou ohavnost...30% ()

MikO_NR_1909

Nenáročný mozgový výplach, ktorý zamrzí smiešnym koncovým vyznením a po ktorom sa z potenciálnych troch hviezdičiek zľahne zem. ()

numi

Na Hale Berry je fajn se dívat, o tom žádná, a Bruce Willis je macho k pohledání a fakt se hodí do jakékoli role - stačí aby nahodil ten svůj frackovskej úsměv a Oscar z toho sice nikdy nebude, ale nemůžete říct, že mu postava nepadne na tělo. Námět v podstatě standard, nic překvapivého, ale nájezd na slušný thriller by tam byl a dlouhou dobu taky je. Jenže pak je tu problém šokujícího závěru, který není udělán rafinovaně, ve stylu Šestého smyslu, kdy si při druhé projekci všímáte, jak vše do sebe zapadá a řvete: Aha!!! Tady jste šokováni zcela novým příběhem, který se stal někdy během střihu, který jste neviděli, na základě motivů, které vás ani nemohly napadnout. Šedesát minut sledujete docela logický a zajímavý příběh, pak je vám patnáct minut předhazováno hafo podezřelých a v závěru vám James Foley vmete do tváře, že jste úplně mimo. Ne, Jamesi, nejsme to my, kdo je v závěru mimo. [říjen 2008] ()

blackrain

Ani ve snu jsem si nepředstavovala, že někdy uvidím Halle Berry a Bruce Willise v jednom filmu. Neznámý svůdce je důkazem toho, že můžou hrát spolu, ale možná se měli poohlédnout po něčem lepším a méně překombinovaném. V některých momentech jsem se ztrácela a to byla škoda. ()

kaylin

Moje uznání patří Giovanni Ribisimu. Tohohle člověka sleduji už od "Přátel" a musím říct, že ho s každým dalším filmem mám raději. Pravda, hodně dostává role vyšinutých cvoků, spíš komických postaviček, ale když konečně dostane něco, kde může hrát, je skvělý. Tohle je ten případ. Nevýrazná figurka, která na sebe místy dokonale strhává pozornost. Ve společnosti Halle Berry to zase není tak těžké, protože, cop si budeme povídat, ona hraje hlavně tělem a zase tak skvělá herečka to není, nebo se alespoň tolik nesnaží. Dice má už v rukou Oscara, ale je jen málo filmů, v nichž by mě přesvědčila, že se na hraní nevykašlala. To, že si na sebe bere kostýmy, kde vynikne její postava, je sice hezké, ale na druhou stranu mi to přijde málo. Bruce Willis hraje svoje optimum, navíc je zápornou postavou, alespoň částečně určitě. Film stojí na linii s Giovannim Ribisim, která je skvělá a zajímala mě, jenže je to vlastně jen vedlejší motiv. Důležitější je vyšetřování, které postava, novinářka, kterou Berry ztvárnila, pátrá po vrahovi své kamarádky. Dostává se do celkem zajímavé hry se zbytečnými postavami, jejichž úkolem je pouze zamlžit děj. Jakmile se dovídáme pointu filmu, všechno dobré, co by film mohl přinést, padá, a z "Neznámého svůdce" se stává jen obyčejný akční thriller, který se v závěru nedařilo ukočírovat. Až příliš se hrálo na pointu, která je tak děsivě špatná, že to hezké není. Obrací film naruby, ale bez toho, aby se dostavil šok jako při filmech "Šestý smysl" nebo "Ti druzí". Film nemá tak dobrý průběh, tak promyšlený, aby to v závěru všechno dokonale zapadlo do sebe. Je to tak jen náznak dobrého filmu, který byl ztracen ve zbytečné snaze - neschopnosti - šokovat diváka, který už je přece jen zvyklý na různé věci. Více: http://www.filmovy-denik.cz/2012/11/arbitrage-interview-male-deti-neznamy.html ()

slunicko2

Novinářka pátrá po vrahovi. 1) Detektivní práce investigativní žurnalistky přerůstá v jakousi psychohru, která ovšem není dost "psycho", aby se člověk bál, ani dost vtipná, aby se bavil. Ale pokoukání je docela příjemné._____ 2) Díky přitažlivému 33letému Giovanni Ribisimu ve vedlejší roli to pokoukání bylo chvílemi dokonce velmi příjemné. I postarší (52letý) Bruce Willis má stále šarmu a charismatu na rozdávání._____ 3) Konci nelze vytknout, že by nebyl překvapivý. Dokonce mám pocit, že jim tam zbyl z nějakého jiného filmu, nepoužitý, a tak ho naroubovali sem...docela se hodil._____ 4) Takže tak. A teď si rychle musím najít něco o Ribisiovi:) ()

Damiel

55 % - "Zromantizovaná" a zidealizovaná investigativní žurnalistika s dobrou první půlí, slabým závěrem, dobrým Ribisim, průměrnou Berry a toporným Willisem. ()

FilmFan24

Hlavní hrdinka pátrá po smrti svojí kamarádky. Nechá se zaměstnat ve firmě, kde pracovala. Na cestě za pravdou jí pomáhá kamarád...To by ještě šlo.Ale takový podraz na diváka, jakým je konec v tomto filmu teda strávit nemůžu. ()

Derek

vsadim sa ze scenar bol napisany niekedy zaciatkom 90tych rokov, ale skorej nez k BASIC INSTINCT ma blizsie k JADE ci COLOR OF NIGHT (tiez film s nevyraznym vykonom bruca willisa)... ()

Skip

Jen to začalo a uviděl jsem přiblbý grimasy Halle Berry, říkal jsem si, že tohle nic moc nebude. No a ono se to s každou přibývající minutou potvrzovalo, až jsem doklopýtal k pointě a tam jsem dostal ránu klackem do hlavy, protože něco takového napsat a pak to ještě zahrát, to vyžaduje hodně velkou dávku tvůrčí impotence. ()

maverick10

Nadherna Halle Berry a pan Dokonaly B.W. nestaci k tomu aby to byl dobry snimek.Neco tam nesedelo. Nefungovalo tam zadne napeti. Divak se spise pronudel nez prosedel, okousavajic si nehty v napeti co bude dal. Uz v polovine filmu bylo jasne ze zapletka bude "prekvapujici". Nebo alespon to si mysleli tvurci, ale pravdou je ze se to stava uz takovym klise. ()

HappySmile

I když jsou v hlavní roli dvě velké hvězdy Halle Berry a Bruce Willis, celý film je tak nějak o ničem a je vám úplně jedno, co se děje s jeho postavami. Na úplném konci se nás tvůrci snaží přesvědčit, že jde o velmi chytře propracovaný thriller a že máme o čem přemýšlet, protože všechno není tak, jak se zdá. Bohužel myslím, že v té chvíli už je pozdě na to, aby nás krmili nějakými bezchybnými konspiracemi. ()

O´Neill

Perfektně napsaný thriller, s opravdu zajímavým koncem. Skvělá hudba, super kamera, dobré dialogy. Co víc si přát? ()