Rowena je investigativní novinářka, která své články vydává pod pseudonymem David Shane. Několik měsíců pracovala na reportáži, která měla odhalit homosexualitu jednoho senátora, který bojuje právě proti homosexuálům. Její článek byl ale zastaven, takže Rowena dává v opilosti výpověď a jede domů. V metru narazí na kamarádku z dětství, která se jí svěří s tím, že se po internetu seznámila s Harrisonem Hillem, který je velmi bohatý, známý a ženatý. Harrison a Grace spolu udržovali milenecký poměr, ale on se jí náhle začal vyhýbat. Grace chce, aby o tom Rowena napsala. Po několika dnech Rowena zjistí, že někdo Grace zabil a snažil se její tělo schovat v řece. Grace byla dokonce těhotná. Rowena se tedy rozhodne dokázat, že Grace zabil Hill. Roweně jako vždy pomáhá její kamarád Miles, který je odborníkem na počítače a umí zjistit úplně všechno. Miles Rowenu miluje, ale ona nic netuší. Rowena se nechá zaměstnat u Hilla ve společnosti a tam se jí podaří dostat se k němu blíž, dokonce spolu naváží milostný poměr. Rowena si s ním píše i na online seznamce, kde se seznámil s Grace. Rowena na seznamce předstírá, že je bývalá stážistka, která s Hillem spala. Hill ale nakonec zjistí, že ho Rowena sleduje a myslí si, že jde o průmyslovou špionáž. Hill tedy s Rowenou skončil, ale to je problém, protože se mu Rowena nedostala do počítače a chybí jí důkazy o jeho emailové korespondenci s Grace. Miles to tedy zkusí sám a zkouší se dostat Hillovi do počítače, ale Hill je velmi opatrný... (TV Prima)

Lilien

zaujímalo by ma komu sa podarilo dať dokopy také herecké obsadenie do takéhoto podpriemerného trilleru. Nudné nezáživné , spletité mne už prišlo že ten vrah som asi ja. A pointa mi prišla trošku od veci. ()

Amynka

No, tak opět musim kroutit hlavou nad zdejším hodnocením...57%??Za mě teda nadprůměrnej film s oblíbeným Giovanni Ribsim,kterej rozhodně nenudí- bavila jsem se od začátku do konce a rozhodně jsem absolutně netušila kdo je vrah(říkala jsem si to je jasný ,zas to je totálně průhledný...)A vono ne:-)I když ten koho jsem tipovala nebyl úplný neviňátko a na konci na to doplatil-jóó hold lásku si nevynutíš... ()

KdG

Konec celkem dobrej, ale než jsme se k němu dobraly tak to bylo moc pomalé tempo a málo napínavé. ()

papadoce

Zaujímavý sriller s pokľudným tempom, ktorý Vás (teda minimálne mňa) prekvapí svojim rozuzlením. Nemyslím si, že takéto filmy by mali okupovať hranice päťdesiatich percent ak vezmem do úvahy aké Zelené sračky a prijebané Torína sú v prvej dvadsiatke. No, ale Halle nebola taká krásna ako vie byť, ale presvedčivá rozhodne áno, Džovany patrí medzi mojich obľúbených zvrátených hercov, čo tu potvrdil Hallebábov a Brjus s prenádherne nafarbeným brunetovským tupé bol trochu komický a miestami aj seriózny tvrdý milionár zahľadený do svojich varlat natoľko, že si nevšimol, že je v piči. Džejms Fouly natočil ztoporený srillerík, ktorý nechytil masy, no chytil mňa. A ja na masy jebem. Vždy som. Ak ste nevideli, nenechajte sa odradiť. Časom overené štyri jak oči s belladonnou. Fuckt. ()

R.O.man

Zo začiatku trocha zložitý a komplikovaný thriller. Keď som sa dostal do obrazu, začalo mi to pripadať tak trochu fádne a nudné. Ale omyl! Chystajte sa na zaujímavé finále a skúste uhádnuť, kto nakoniec držal opraty v rukách. ()

RobbieM@N

Až nevídaná kvalita pointy mě zaskočila, to však nenahradí hodně špatnou režii, film je naprosto bez života a nemá žádný čitelný rukopis, úplně bez šťávy, prvoplánovitý. Srandovní Ribisi a krásná Halle Berry, škoda jich pro takovéhle blbosti. ()

Cortesz

Říkal jsem si ze začátku, že jde spíše o TV drama, které se dostalo do kin jen proto, že je obsazeno takovými zvučnými jmény. Dějová zápletka je taková rádoby zajimavá, ale dokáže šokovat finálním vyústěním - kdo je nakonec pachatel. Bruce ne zcela v jeho typické roli, ale ten jeho tajemnej xicht zde sedl, Halle Berry zde hraje to, co so poní požaduje, ale abych pravdu řekl, nejvíce se mi líbil Giovanni Ribisi, kterej jak Willis má také takový zvláštní a tajemný vzhled. Nevýhodou celého snímku je jeho nudné provedení, Foleyho režie je až moc televizní, nedokázal si naposto s ničím pohrát a proto, film působí nudně, bez napětí, atmosféry, jak jsem říkal příliš televizně. Být na to lepší režisér, určitě by to dopadlo mnohem lépe. ()

JajinkaBec

Zpětně jen marně přemýšlím, jestli bylo v tomhle filmu něco normální. A někdo. Potkat během 104 minut tolik magorů, to je teda něco. Neuspořádané, uspěchané, chaotické, místy naprosto nesmyslné. Na konci jsem měla pocit, že spíš někdo do poloviny filmu prostě jen tak najednou vrazil jakési takési rozřešení. Berry dle mého občas šíleně tlačila na pilu, s Willisem by zase člověk nejradši zatřásl, aby se probral. Část mých sympatií (tu úchylnou část) zaujal pouze Ribisi. O to víc mě naprdnul ten rádoby konec. ()

LucTheGreat

Znáte to... Jste nadržení, potřebujete ženskou, ale jste mladý a vyjukaný a stydíte se nějakou oslovit, a tak předem pročtete pár knížek, na netu sjedete tuny článků, hodíte řeč se spoustou zkušenějších kamarádů... Nakonec se tedy dozvíte co a jak, takže se pečlivě připravíte a konečně jdete na věc... Vyjde vám to, slečna se chytne, vy si ji později odvádíte na pokoj a když s ní praštíte na postel a chystáte se KONEČNĚ si bohapustě zamrdat, ji najednou rozbolí hlava a vaše veškerá snaha přichází vniveč... To vás však nasere, a tak se seberete, popadnete první obstojnou kůstku, která vám padne pod ruku a skórujete... Výsledek? Máte rozporuplné pocity, říkáte si, proč jste, sakra, dělal z komára velblouda... Ve vašem případě je však takové jednání pochopitelné a přijatelné... Ne tak u tvůrců Neznámého svůdce, kteří do něčeho podobného šli s úmyslem, řekli si 'proč dělat jednoduše to, co lze udělat složitě?' a nechávají vás užívat si 'vyloženě nadupaný' thriller s 'fantasticky geniální' pointou, která je tak šokující, že nepropadáte záchvatům smíchu ihned, nýbrž až ve chvíli, co váš šok pomine... A já k tomu mám jedinou výhradu: NEDÁVÁ TO, KURVA, SMYSL!!! ()

PlayEasy

Výsledky z ostatních webů: IMDb - 5,7/10 | Rotten Tomatoes: Tomatometer - 10%, Audience Score - 51% | FDb.cz - 70,2% (???) | Takhle jsme se u kriminálky nikdy nenudili!!!!..... Opravdu stěží nalezneme na této céčkové sračce nějaký klad - děj suchý, nezajímavý, beze spádu, postavy i výkony ... otřes, závěrečné rozuzlení vysloveně debilní a přesný opak "zdrcujícího". No, dobře. Kdyby si ten film aspoň nehrál na kriminálku milénia a dělal si z toho trochu srandu, tak bychom se snad i pobavili, ale tohle je spíš přesná definice slovního spojení "snůška sraček". 40% ()

Miloško

Nebyť zbytočného záveru,ktorý chce byť za každú cenu šokujúci,tak dám vyššie hodnotenie,pretože flm sa vyvíjal super,takisto chatovacie scény bol vzrušujúce. H.Berry úplne zbytočná,takisto Willis si mohol odpustiť odskok do tohoto filmu. jeho postava je tu nevýrazná... ()

matoon97

Halle Bery je pekná herečka, no povedal by som, že tu nehodnotím herecké obsadenie, ale skôr myšlienku. Vedel som, že tento film ma nejak nenadchne, a tak som sa moc netešil. Ale nevedel som, že to bude až takéto zlé! predpokladal som to na 3 hviezdičky, vyšlo to na 1. No, čo už z toho! ()

benny159

Nevedel som, či 2 alebo 3 hviezdičky, ale Halle Berry to zachránila. Úloha Brucea Willisa dosť nevýrazná. Nie je to zlé, ale pôsobilo to nudne a nezáživne. Ten príbeh sa dal určite natočiť aj lepšie. ()

route60

Slabé hodně slabé, herci hrají jak jen umí ale to neznamená že to bude vždy jen a jen slabota, James Foley je neumětel. ()

megajalec

Až také zlé to nebolo. Ako píšu viacerí: príliš chladné. Chýba tomu to iskrenie (to sa mohla Berry trochu viac posnažiť), tempo. Záver sa mi však páčil, bol originálny a dobrý. Trochu viac som od toho čakal, chcelo to trochu viac pridať a efekt by bol lepší. Celkovo však film neurazil ()

lobo87

Typická žánrovka s hviezdnym obsadením - tvrďák/úchyl Bruce Willis a sexy Halle Berry, ktorých však zatienil hereckým talentom Giovanni Ribisi. Chýbalo trošku viac napätia, násilia, sexu, čo by tento thriller urobilo zaujímavejším, strhujúcejším. Zaujímavá pointa a odhalenie skutočného vraha (zaujímali by ma aj tie alternatívne závery, ku ktorým som sa, bohužiaľ, nedostal)... 60% ()

gotham

Mě se to fakt líbilo, takový mrazivý thriller s překvapivou pointou, to mám rád. Ač Halle Berry nemusím, zde byla neodolatelná, Ribisi super, Bruce si odehrál to svoje, i když jak se říká v suchým tričku. Jen nechápu ten český název, i podle toho jsem čekal romantickou slátaninu alá Pretty Woman, a tak možná i díky nulovému očekávání jsem spokojen. 70% ()