Kazatel, post apokalyptický sci-fi thriller, zasazený do alternativního světa – do světa zpustošeného staletími válek mezi lidmi a upíry. Příběh se točí kolem legendárního Kazatele-bojovníka (Paul Bettany) z poslední Války upírů, který nyní žije v tajnosti mezi ostatními utiskovanými lidmi v antiutopických městech obehnaných zdmi, ve kterých vládne Církev. Když je jeho neteř (Lily Collins) unesena skupinou krvežíznivých upírů, Kazatel poruší svůj posvátný slib, aby se vydal na fanatickou výpravu a našel ji před tím, než z ní udělají jednu z nich. Na jeho tažení se k němu připojí přítel jeho neteře (Cam Gigandet), mladý šerif ze zapadákova s rychlou rukou na spoušti a bývalá Kazatelka-bojovnice (Maggie Q), která vlastní nadpozemské bojové schopnosti. (oficiální text distributora)

fmash

Postapokalyptický mix westernu, gotiky a steampunku je výborná a slibná kombinace, reklamám a trailerům se však dnes nedá věřit ani za mák, čili příprava na zklamání je před takovým snímkem povinnou procedurou. Nakonec se naštěstí ukazuje, že Kazatel je béčko toho druhu, kterému lze leccos odpustit. Zbývá několik až příliš silných logických nedostatků (po skončení vyhlazovací války, pod vládou fundamentalistické totality, existují jako pátá kolona „rezervace“ pro upíry a jejich následovníky — to jako proč??), trapných účelových meziher (Gigandetův šerif v dlouhé jakože emocionální scéně vyhrožuje kazateli, aby eventuálně nezabil jeho milenku v případě, že ji nakazí upíři — to jako proč??) a nedotažeností (církev, hybatel a totální vládce všeho, se nejen na konci ukazuje jako zcela bezzubá, což dost kazí atmosféru). Jinak je to jízda a až se podívám na levné DVD, možná tu silnou trojku přehodnotím směrem nahoru. ()

Gereth

Přesně jak jsem z traileru a místních reakcí očekával. Klasické béčko s "hezkým" prostředím a ucházející akcí. Hlavně se nesmíte ptát proč je tohle zrovna takhle a jestli by to nemohlo být jinak a budete spokojení. Vlastně celkově moc nepřemýšlejte. Děj je ještě přímočařejší než jsem očekával a hlavní padouch se po svém drsňáckém nástupu ve výsledku nechal odkráglovat nějak podezřele jednoduše. Ale nevadí, je to krátké, svižné a nenudí to. Celý film jsem se usmíval nad Bettanyho chrčením. // 65% ()

OG_Swifty

Kazatel, kterej vůbec nikomu nic nekázal, je takový mišmaš úplně všeho, na co si člověk může vzpomenout.. Hned během prvních asi 30 minut jsem si vzpomněl na sto věcí, který mi tenhle film vybavil. Nejlíp bych to ale asi charakterizoval jako zfilmovaný Borderlands s upírama. Bitky s upírama celkem ušly, Inkvizitoři Betty a Maggie měli stylový kříže na nosech, ale celkově to působilo značně ucházejícím dojmem. A nejtrapnější byl ten Monsiňór, to byl vážně trapák.. ()

berusche

1. Je to lepší, než Legie. 2. Upíři jsou originálnější, než ve 30 dnech, kde se o nové pojetí taky snažili. 3. Bettany je dobrej týpek. 4. A já teda po Legii duchaplný snímek nečekala. 5. V závěru, já se teda bavila. Akorát tu pointu jste mohli oživit, aby to mělo větší grády. A taky jste mohli protáhnout ten závěrečný masakr, to bylo málo. ()

maverick10

Bettany jako ten nejdrsnejsi smirgl papir na place brousi jeden ostry pohled za druhym a castuje mlade brousky neotrelymi vychovnymi hlaskami. Zatimco mu sekunduje drsna kustka, ktera ma spise potesit oko divaka. Karl coby hlavni zaporak nevypada zle, ale moc prostoru se mu nedostava, ovsem vzhledem ke scenari to mozna ani zas tak nevadi. Jako u spravneho becka si tu klise podava ruku s patosem v postapokalyptickem snimku, davajicim na vedomi, ze casy sileneho Maxe nejsou zapomenuty. ()

M.i.k.e

Líbila se mi Legie,líbila se mi Kniha přežití a jakožto lehká kombinace obou se mi líbil i Priest.Ano,Priest má svoje mouchy,ale jako béčková zábava se solidní stopáží,slušnými herci a dostačujícími triky je bez větších problémů stravitelný.Co víc,tu a tam překvapí zajímavým nápadem a to v dnešní době prafabrikovaných hororů není úplně k zahození.Klidně bych snesl dvojku...70% ()

Giggo

Film jako takovej není vyloženě špatnej. Podobně jako Legie má obrovský potenciál. Legie jej naprosto a totálně promrhala viz. komentář. Tento film je o stupínek lepší, přesto nevyužívá vše co by mohl. Bettany hraje opět výborně a postava vraždícího Kazatele mu opravdu sedí. Potřeboval by jen za zády lepšího režiséra, aby mohl skutečně zazářit. Stewart se příliš nepoučil z chyb co nadělal v Legii a i tento film stáhl dolů. Přesto je to docela dobrá podívaná, která se dá bez problémů vydržet. Necpe do vás víru jako Legie a i bojové scény sou přehlednější a zábavnější. Neviděl sem v 3D, ale jako u spousty filmů i zde bylo určitě zbytečný a spíše na škodu. ()

Chen

Fanatická církve, vyvolení, upíři, hnízda, města skrytá za hradbami, Stewart se inspiroval, kde mohl, ale i přes to, že film se snaží být hrozně vážný a občas je spíše k smíchu, tak akce funguje a postapokalyptický svět nevypadá špatně. Snesitelná sci-fi béčková jízda, která rychle uběhne. ()

Hennes

Jednoduchý děj, ponurá atmosféra alternativního světa, občas obstojný akční náboj filmu. Celkově to na mě působilo dojmem jako by trochu nedotaženého filmu jak po stránce dialogů, tak akcí. I ta hodina a půl mohla být v tomto případě kratší. Průměrný snímek. ()

rakovnik

Vizuálně působivé, obsazením a postavami uspokojivé, ale scénáristicky slabé, plné klišé. U béčkového filmu očekávatelné. Naštěstí film má dost krátkou stopáž a díky tomu a také pěkným akčním scénám hezky uteče. Konec slibuje pokračování, ale na něj se spíše netěším. ()

MartinNDL

Upírský béčko, kde se nehraje na metaforu o sexuální touze s neodelatelnejma, dlouhovlasejma týpkama s nabroušenými zuby (upíři jsou tu dost asexuální a pure evil), sci-fi/western zbavenej přebytku ha ha momentů, přesto si zachovávající sebeironii, žádné erotické/porno scény, takže vše je zredukováno do snu o záchraně sexy zrzečky buď z pohledu statečného šerifa/boyfrienda nebo tatínka kněze, co nesmí souložit s asijskou kněžkou, byť by oba chtěli. Hezký barvy, ne už tak hezký zpomalovačky a velmi primitivní poselství o církvi a skutečný víře. Aneb kus koláče a hrnek čaje pro páteční večer doma. ()

Figu

Velice solidní akčňárna z postapokalyptického prostředí o kazatelovi, který má poslání bojovat a chránit svět proti upírům. Začátek, kdy nám byl příběh vykreslen animací byl perfektní. Nápad s kříži na čelech pro bojovníky za církev se mi moc zamlouval a dělal film jedinečným. Paul Bettany taky velice slušně oslnil. Co se mi moc nelíbilo, byl poslabší a lacinější digitálek, při vzhledu upírů i samotných soubojů. 60% ()

O´Neill

Rozporuplný film. Známí herci, kteří odvedli svou práci, perfektní hudba. Dojem ovšem kazí laciné efekty. Čas byl zvolen naprosto v hodně, je to sice celkem krátké, ale nadruhou stranu to ani chvílí nenudí, a ačkoliv se jedná spíše o film na jedno podívání, mé hodnocení odpovídá tomu, že si to nejspíš v budoucnu připomenu. 80% ()

cariada

Něco na způsob Rezident Evil a Underworld dohromady. Upíři tu vypadají dost děsivě a hlavně tak jak by je nikdo nečekal. K tomu jakýsi posapokalyptický svět, kde se žije v očíslených městěch a ty co bydlí v pustině jsou ztroskotanci. nebylo to špatné dobré triky, ale dějově to mohlo být zajímavější víc by toho udělal v té poušti za světla, kdy ta vize ponurosti vynikne víc. ()

BarryLyndon

Každý má své guilty pleasure, ne? Neskutečně mi to sedlo. Bavil jsem se celou stopáž. Příjemně to střídalo epiku s akcí. 8/10 ()

Daveed

Podle mně film byl dobrý. Příběh v celku ušel, ale celková atmosféra a dojem byl dobrý. Viděl jsem ve 3D, i když nebylo zrovna hodně scén, ale i přesto dobrý film. ()

Underworld míří do Prahy

Underworld míří do Prahy

16.05.2015

Z Camelotu do Města z kostí

Z Camelotu do Města z kostí

01.06.2011

Přestavitel mladého krále Artuše z aktuálního seriálu Camelot Jamie Campbell Bower (foto) si připíše do filmografie další fantasy roli. Zahraje si totiž v adaptaci ságy spisovatelky Cassandry Clare… (více)

Včera jsme to roztočili, drahoušku

Včera jsme to roztočili, drahoušku