Reklama

Reklama

Borat: Nakoukání do amerycké kultůry na obědnávku slavnoj kazašskoj národu

  • USA Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan (více)
Trailer 2

Obsahy(1)

Borat Sagdijev je kazašský televizní reportér, kterého ministerstvo informatiky vyšle do Spojených států natočit reportáž o tom, jak dobře se tam žije, z čehož se má pak kazašský národ poučit. Ve Státech se Borat snaží s každým spřátelit (tak, jak je zvykem v jeho zemi), ale pro to nemají místní pochopení. Ubytují se v příjemném hotelu na Manhattanu, kde Borat za svůj pokoj považuje již výtah. Vydá se do města, kde se chová stejně jako doma, což většinu obyvatel města pohoršuje. Boratova první reportáž na americké půdě je o tom, že Američané jsou lidé s velkým smyslem pro humor a že by se obyvatelé Kazachstánu od nich mohli učit (neboť jsou podle Azamatova zjištění až na 97. místě ve světě). Po reportáži se Borat v hotelu dívá na televizi, kde zahlédne kousek ze seriálu Pobřežní hlídka a zamiluje se do CJ, postavy, kterou hraje Pamela Andersonová. Druhý den se dostane mezi feministky, kde se snaží přijít na to, oč vlastně v tomto hnutí jde, ale nijak zvlášť je nevnímá, protože stále myslí na CJ. Feministky mu řeknou, že se jedná o Pamelu Andersonovou. Borat by ji rád poznal, ale nemůže, je totiž ženatý a jeho žena by mu dala co proto. V hotelu však dostane zprávu z domova, že jeho žena zemřela ve spárech medvěda, a tak mu už nic nebrání vydat se za CJ – Pamelou do Kalifornie. Jen ještě musí přesvědčit Azamata, že další reportáže musí natočit mimo New York... Protože Azamat odmítá po 11. září použít letadlo, musejí si obstarat auto. Ovšem nejdřív se musí Borat naučit řídit a poté pořídit samotný vůz. Jediné, co si však z rozpočtu můžou dovolit, je bývalý zmrzlinářský vůz, ve kterém se pak vydávají na cestu... (TV Prima)

(více)

Videa (6)

Trailer 2

Recenze (1 415)

castor 

všechny recenze uživatele

Značně nekorektní záležitost, která je vnímána dosti protichůdně a musím podotknout, že i já jí přijal s rozpaky!! Ať je Cohen jakkoli zdatný improvizátor, který nikoho nešetří, tak místy nerozpoznává hranici vtipu a vkusu, díky němu si budou omezení Američané myslet, že Kazachstán holduje sexu mezi sourozenci - i když se Borat zaměřuje právě na prudérní Ameriku. Některé skutečnosti jsou neuvěřitelně zarážející (stačí se zmínit o prodavači aut a prodavači zbraní), Borat si vyčlenil skutečně ta nejožehavější témata, NEBOJÍ SE POJMENOVAT nebo UKÁZAT „PRSTEM“ na to, co o KONZUMNÍ SPOLEČNOSTI POVAŽUJE ZA SDĚLITELNÉ!! Ať se na to celé díváte tak či onak, jedno je jisté: je to unikát!! ()

Djkoma 

všechny recenze uživatele

Borat. Je to jméno jednoho člověka. Jedné osoby, která se rozhodla zesměšnit nejen sebe, ale celý Kazašský národ, jen proto aby se publikum v americe pořádně pobavilo opět na cizí účet. Nebylo by na škodu, někdy zkusit vyslat člověka z lidu amerického (Sacha Baron Cohen jistě rád "obyčejného američana" vytvoří) a okusit štiplavý humor z druhé strany. Nejde říct, že Sacha nepředvádí excelentní komický výkon, který sází na totální stupiditu, předpotopní logiku, neexistující příběh a prsa Pamely Anderson. Pro mě vtipnost Borata je neskutečně proměnlivá. Jsou scény, pasáže, poznámky, které mě smíchy totálně položí, ale taky je hodně toho "vtipného" co se mnou nehne a já si jen říkám jak tohle může někoho rozesmát. Za dokonalou považuji pasáž, kdy Borat navštíví sektu (nebo nějaká církevní akce co já vím). Naopak skoro vše odehrávající se v hotelu je pro mě jen nudná minutka oddechu pro mé bránice. Smutný fakt, že film není a nemůže ani být postaven na silnějších základech než je výsměch a skoro až parodie člověka (ne)žijícího v civilizované společnosti. ()

Reklama

tron 

všechny recenze uživatele

"Pamela, vydáš sa za mňa." - "Och, nie, ďakujem." - "Nemusíš súhlasiť.“ Na toto sme s Rižom zašli v roku 2006 do kina a chechtali sme sa ako debili celých 84 minút. Resp. ja 74, pretože 10 minút ma pri "istých" scénach napínalo na vracanie. Scenár je zameraný proti všetkým (viď. Beh pred Židom, či hláška „Je vedecky dokázané, že ženy majú menší mozog, ako muži.“, ale schytajú to aj homosexuáli, heterosexuály, medvede, Američania, Daniel Myrick s Eduardom Sánchezom a mnohí ďalší), nastavil Amerike rovnako dobré zrkadlo, ako Michael Moore vo svojich (pseudo)dokumentoch. Nech už si o tom myslíte čokoľvek, takýto film (áno, je to film) sa vidí raz za X rokov. Kino Považan NMnV 2006 ()

Nevka 

všechny recenze uživatele

Vrchol té nejstupidnější, nejhloupější, ale zároveň nejgeniálnější zábavy jakou si umíte představit. Borat je daleko za hranicí dobrého vkusu, což může někomu docela vadit, ale Cohen moc dobře ví, co dělá - a naštěstí to ví i jeho fanoušci a kritici. Tolik kultovně nevkusných a "debilních" hlášek v zahraničním filmu opravdu jinde nenajdete. Jsem moc zvědavý na Boratův návrat. Laťka je nebezpečně vysoko... ()

Gilmour93 

všechny recenze uživatele

Škoda, že má Hasselhoff na tradiční kazašský svatební pytel příliš široká ramena.. Kontroverzní mockumentary, jenž v plné nahotě ukazuje, že politická korektnost je jako slupka od banánu. Když ji z vás někdo sundá, lehce po ní uklouznete.. Dopad na diváka může být rozličný. Potrefené husy zakejhají, lhostejný zůstane lhostejným, bigotní se utvrdí ve své bigotnosti. A člověk bez předsudků? Ten se zasměje a snad najde i tenkou nit morálního poselství. Zkrátka mnohem sofistikovanější satira, než se přes obal bezostyšné vulgarity může na první pohled zdát. A když už nic, tak aspoň ten anti-prudérní reportér udal trend v módě pánských plavek.. ()

Galerie (50)

Zajímavosti (67)

  • Na postavu Borata přišel Sacha Baron Cohen ve věku 23 let během svého výletu do ruské Astrachaně. Svéráz tamního světa na počátku 90. let jej doslova vyděsil a potkal tam navíc doktora, který se choval přesně jako Borat Sagdijev. (raininface)
  • Azamat Bagatov v skutočnosti hovorí okrem iného arménsky, Ken Davitian má totiž arménsky pôvod. (ČSFD)
  • I přes to, že film byl zpočátku v Kazachstánu zakázán, později mu byli jeho obyvatelé vděční. Kazašský ministr zahraničí Jeržan Kazychanov dokonce prohlásil: "Poté, co se tento film objevil, se zvýšil desetkrát počet víz, která Kazachstán vydal. Jsem vděčný Boratovi, že přilákal do Kazachstánu turisty." (gogos)

Související novinky

Druhý Borat má velmi dlouhý název

Druhý Borat má velmi dlouhý název

29.09.2020

Před pár týdny přišla zpráva, že herec Sacha Baron Cohen (Chicagský tribunál) nejenže natáčel pokračování Borata, on už ho dokonce stihl i dokončit, takže velice brzy dorazí na některou ze… (více)

Dvojka Borata potvrzená?

Dvojka Borata potvrzená?

09.09.2020

Minulý měsíc byl herec Sacha Baron Cohen (Diktátor) spatřen v kostýmu Borata kterak natáčí scénu v autě. Vzhledem k absenci oficiálního oznámení se tak spekulovalo buď o tajně natočeném pokračování,… (více)

Pokračování Borata na cestě?

Pokračování Borata na cestě?

20.08.2020

Ačkoliv herec a komik Sacha Baron Cohen nechce nic potvrdit, má v současnosti rozpracovaných hned několik projektů. Před pár měsíci byl spatřen jak zpívá na jistém kontroverzním srazu ve Washingtonu… (více)

Jim Carrey šlohne Monu Lisu

Jim Carrey šlohne Monu Lisu

17.02.2012

Jeho kariéra už není, co bývala. Pan Popper a jeho tučňáci ale obstojně vydělali a právě natáčený kouzelnický souboj se Stevem Carellem The Incredible Burt Wonderstone rovněž vypadá na slušný úlet,… (více)

Reklama

Reklama