Hellsing

Předloha:

Kóta Hirano (komiks)

Hudba:

Hajato Macuo

Fumiko Orikasa, Steven Brand, Norio Wakamoto, Takehito Kojasu, Unšó Išizuka, Wataru Takagi, Júdži Ueda, Micuki Saiga, Hiroši Naka, Šó Hajami, Osamu Saka (více)

Epizody(10)

"Hellsing organization", Londýnská agentura pro potírání nemrtvých vlastní velmi účinnou zbraň. Čistokrevného upíra jménem Alucard. Mladá policistka Seras Victoria se při jedné zásahové akci potká s Alucardem, který ji "zachrání" život tím, že ji promění v upíra a příjme do agentury Hellsing. Tam pod vedením jejich šéfky Sir Integry Hellsing vedou válku nejen proti upírům a ghoulům. První dva díly rekapitulují části děje ze série HERUSHINGU a od třetí části se rozvijí nový příběh s novými nepřáteli. (Crowen)

Recenze uživatele Shaman1135 k tomuto seriálu (9)

Hellsing I (2006) (E01)

Nakoľko pôvodný seriál som videl pred viac než rokom, opakovacia epka pred ďalšou krvavou jazdou vlastne prišla celkom vhod. Navyše, opäť sa mi potvrdilo, že človeku nechýba dlháň v červenom kabáte s long slide 454 casull, pokiaľ ho znova nevidí v akcii. A sakra, zabudol aká je Seras Victoria sexy ()

Hellsing II (2006) (E02)

"To v tejto organizácii nie je ani jeden normálny človek?" Po prvej "opakovacej" epizóde ešte jeden závan pôvodného seriálu v podobe zaujímavých bratov Valentinovcov. Akcia opäť na maxime, Walter sa predviedol, Seras je stále divná a Alucard ukázal, ako bojujú skutočný upíri. Palec hore za odkaz na Star Wars a veľmi interesantnú linku do ďalších časti. ()

Hellsing III (2007) (E03)

Červená je farba zmyselnosti. Červená je farba príťažlivosti. Červená je farba vášne. Ale kdeže. Červená je farba mŕtvych ľudských tiel. Alucard sa utrhol z reťaze, rozbehol brutálnu vyvražďovaciu jazdu, zaspomínal na staré časy a nakoniec ponúkol pekné finále na streche hotela. Epka, pri ktorej vás bude mraziť, budete krútiť hlavou a možno vám bude nevoľno. Ale kašlať na to. Plus k tomu už poriadny nástrel deja, čo viac si priať. ()

Hellsing IV (2008) (E04)

Zvláštne OVA. Na jednej strane zaujímavé momenty, ako stretnutie Alucarda s kráľovnou, vzlietnutie Zeppelinov a záverečné krvavé inferno za tónov nemeckej opery. Žiaľ, všetko ostatné absolútne zle. A čudujem sa, že Nazis nie sú vyhlásení básnici. Bod pre Alucarda za pomalé a bolestivé zúčtovanie s Rip Van Winkle (ktoré si zaslúžila, bože 5 minút a nenávidím ju o konca života), ale už by potreboval vyrovnaného protivníka ()

Hellsing V (2008) (E05)

London has fallen. A tentokrát bez Butlera. Po poslednom OVA tie divnosti stále ostali (začiatok je úplne mimo a pritom z istého uhla pohľadu absolútne geniálny) a Nazis stále hrozne veľa kecajú, majú divné technológie a príručky. Ale vedia urobiť slušný bordel. Tvorcovia si očividne užívajú tvorivú slobodu a pri scénach z bojov v uliciach Londýna je to nádherne vidieť. Trocha priestoru dostane Integra, Walter, i oduševnené britské armádne veliteľstvo. Celkove OVA s hnusne trýznivou atmosférou, ktoré však ukazuje, že to ide i bez Alucarda. ()

Hellsing VI (2009) (E06)

Ceras milujem od prvého záberu, ale naozaj to muselo trvať celý seriál a 5 OVA, kým dostala šancu sa predviesť? Nevermind, Alucard stále mimo službu, dej si prešlapuje na mieste, cirkevníkom hrabe, Zeppeliny padajú z oblohy, vojenské preslovy nikdy nemali takú šťavu a Ceras je sexy. Perfektná kombinácia. ()

Hellsing VII (2009) (E07)

Prakticky ide o Part 2 of OVA 6. Masaker v útrobách sídla Hellsing započal. A toto sa lem ťažko opisuje, to treba vidieť."Oh bože, však je perfektná? Mal som ju pobozkať, keď som mal šancu." Kto by na začiatku povedal, že Pip Bernadotte bude taký frajer ()

Hellsing VIII (2011) (E08)

"Na jednej strane armáda nazis upírov, v počte 572 vojakov Last Battalion. Na druhej strane 2 975 rytierov rimskokatolickej vatikánskej légie na svojej"svätej výprave". A v centre tohto všetkého stojí Hellsing organisation, s poslednými troma mocnými bojovníkmi. Všetko je pripravené, herci sú na svojich miestach." Alucard si 3 dieli užíval výhliadkovú plavbu, ale na frenetické finále sa dostavil na čas a v plnej polnej (v pravej podobe vyzerá luxusne). Samotný súboj s otcom Andersonom je skrátka majstštik a patrí k tomu najlepšiemu, čo kedy anime ponúklo. I tak ale len 4*, na prebudenie Ceras sa to skrátka nechytá (tej tá červená neskutočne pristane) ()

Hellsing IX (2012) (E09)

"Nájsť a zničiť. Máš svoje rozkazy, na nich sa nič nemení. Celú noc nás terorizujú temné sily. Znič všetko, čo stojí pred tebou. Nezáleží čo to je. Nezáleží kto to je. Znič každého, kto ti stojí v ceste." Rozlúčka s Andersonom dojemná a vo svojej podstate perfektná. Alucarda naháňa vlastná minulosť. A kto doteraz miloval Waltera, ten asi dostane malé zaucho. Akcia je stále súper, Alucard si drží štýl a z rukávu ťahá jedno eso za druhým, Walter je v boji skutočná špička. Len keby som nemal pocit, že tomu celému akosi chýba rozumnejšie ukotvenie v deji (Walterove pohnútky) a vlastne ide len o hru na efekt. ()