Reklama

Reklama

Hellsing

(seriál)
  • Velká Británie Hellsing Ultimate
Animovaný / Akční / Fantasy / Horor
Japonsko, (2006–2012)

Předloha:

Kóta Hirano (komiks)

Hudba:

Hajato Macuo

Hrají:

Fumiko Orikasa, Steven Brand, Norio Wakamoto, Takehito Kojasu, Unšó Išizuka, Wataru Takagi, Júdži Ueda, Micuki Saiga, Hiroši Naka, Šó Hajami, Osamu Saka (více)
(další profese)

Epizody(10)

Obsahy(1)

"Hellsing organization", Londýnská agentura pro potírání nemrtvých vlastní velmi účinnou zbraň. Čistokrevného upíra jménem Alucard. Mladá policistka Seras Victoria se při jedné zásahové akci potká s Alucardem, který ji "zachrání" život tím, že ji promění v upíra a příjme do agentury Hellsing. Tam pod vedením jejich šéfky Sir Integry Hellsing vedou válku nejen proti upírům a ghoulům. První dva díly rekapitulují části děje ze série HERUSHINGU a od třetí části se rozvijí nový příběh s novými nepřáteli. (Crowen)

(více)

Recenze (53)

Laxik 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Jak shrnout tuhle ničím nezajímavou břečku, co nesahá seriálu ani po kotníky, a přesto se v ní neanimefan v bolestech utopí? Všechno už mám v komentářích k jednotlivým epizodám, takže snad jen: Muset na každý díl čekat půl roku, nehrozil by ani tak infarkt z nedočkavosti, jako spíš totální zapomnění, že něco takového kdy existovalo. Plný souhlas s Mariem. (PS: Aniž bych to nějak plánoval, teď koukám, že je tohle můj 666. komentář. Ikonické, že?) ()

juta 

všechny recenze uživatele

Senzační hororové anime. Mnohem propracovanější než původní Hellsing, ze kterého si bere část příběhu. Hodně se tu hraje na detail, proto trvalo pár let, než byl seriál dokončen. Příběh je mnohem rozvinutější a nebojí se ani vtipných vsuvek, které danou situaci trochu odlehčí. Před devíti lety jsem shlédnul prvních šest dílů a pak nějak jsem čekal na další díly a tak trochu jsem na Hellsing pozapomněl a až nyní v roce 2018 jsem to konečně viděl celé od začátku až do konce a je to teda jízda. :D Alucard je opravdu borec a setkat se s ním bych teda rozhodně nechtěl, jedině že bych si od něj vyžádal podpis. Nemůžu dát nic jiného než pět hvězdiček. ()

Reklama

animaxis 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Tento seriál má proti původní verzi pár nedostatků,ale ty jsou obrovské.Především celý dojem ze seriálu kazí některé trapné momenty,které v původní verzi vůbec nebyli,jako třeba že postavy jsou najednou amatérsky nakreslené a všude jsou najednou veselé barvy.To mi vadilo nejvíce.Do některých anime se to hodí,ale ty jsou většinou dětské a v Hellsing to nemá co dělat.Další nedostatek je hudba.Tohle se místy ani hudbou nazvat nedá a s hudbou s původní verzí se to nedá srovnávat.Autoři se tu pokouší skládat akční hudbu,ale vůbec jim to nejde.Další věc bych nenazval nedostatkem,ale spíše přehnaností.Nacisti.Proč musejí vyrábět čipy zrovna oni?!Sice k tomu dali zajímavý důvod a drží se to mangy,ale tohle je už trochu přehnané a veškerá anglická elegance z původní jde s tímto faktem do háje.Jediné co bych mohl říct k tomu že jsem dal pět hvězdiček je to,že je tu povodená akce a je to tu dobře nakreslené.Obvzláště mě zaujalo pár scén,ve kterých Hellsing vypadal skoro jako hraný snímek,třeba ve scénách kdy tekla krev.To byla pastva pro oči! ()

SOLOM. 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Nový kabátek tomu sice nikterak neubral na kráse, ale já dávám raději přednost původnímu seriálu. Jsem rád, že můžu porovnat, když jsem obě „verze“ viděl téměř hned po sobě. Je pravda, že tady mi to přišlo o něco krvavější a propracovanější i co se samotného příběhu týče, ale tak trochu to ztratilo ono kouzlo. Ale možná to bylo i tím, že jsem to viděl během opravdu krátké doby po původní (OVA). Jsem ale rád, že to nebylo jen takříkajíc „přes kopírák“, ale objevily se tu nové věci, odlišnosti a místy to i dost obohatilo zápletku a jednotlivé postavy. Ovšem ten odklon od čtvrtého dílu byl dost „brutální“ a pošahaný, než si na to člověk zvykl… ()

Gemini 

všechny recenze uživatele

Vymazlená grafická stránka prostě nemůže vykompenzovat absenci čehosi hlubšího (co bylo obsaženo v seriálu například v osobě "nevinné divačky-reportérky") a už vůbec ne ještě stupidnější Victorii:P Poněkud rozšířené a tedy i smysl více dávající okolnosti kolem "ústřední dějové linie" jsou sice fajn, ale opět - jde to na úkor toho, co by se podle mě mělo skrývat za těmi pohyblivými obrázky, aby se daly označit za kvalitnější než třeba WITCH:) To jsem samozřejmě přehnal, ale z mého pohledu tenhle tah Hellsing prostě degradoval. Takže pro OVA series ode mě jen 60%. No dobře, tak 70%, ale jenom za Lady Integru;) ()

Galerie (218)

Zajímavosti (24)

  • Na oboch DVD obálkach sa nachádza náznak či priamy odkaz na Serasinu upíriu podobu. (Eerie)
  • Alucard využil svoju ďalšiu podobu v boji proti pretvorenému Walterovi - Girlycard, 14 ročné dievča. V tejto podobe bojoval v roku 1944 proti počiatkom Millénia v Poľsku spoločne s Walterom. (Eerie)
  • Prvýkrát sa tu objavia žoldnieri Wild Geese, pre utŕžené straty na životoch vojakov počas napadnutia bratmi Valentineovcami. (Eerie)

Reklama

Reklama