Komediálně laděná road movie o putování tří Romů ze severu Čech na Slovensko. Jura je moderní, racionálně uvažující mladý muž, který úspěšně studuje vysokou školu v Praze, kde má i svou přítelkyni. Když ho jeho otec, za kterým přijel na krátkou povinnou návštěvu, požádá, aby s ním odcestoval na Slovensko za nevěstou, kterou mu ještě jako chlapci domluvil se svým nejlepším přítelem, nemůže tomu Jura uvěřit. Zprvu absurdní žádost odmítá, ale rychle podlehne tatínkovu citovému vydírání. Společně s temperamentním a nezkrotným rodinným přítelem Stanem vyrážejí v otřískaném náklaďáčku na cestu napříč oběma republikami… Do hlavních rolí obsadil režisér Jiří Vejdělek oblíbené herce – Mariána Labudu a Bolka Polívku. (Česká televize)

kessi

Viděla jsem to náhodou na cestě autobusem, kde si člověk nemůže vybírat. A abych pravdu řekla, překvapilo mě že se na to dalo dívat. Vydržela jsem to až do konce a ve výsledku to nebylo tak špatné. Docela mě to příjemně překvapilo (asi proto, že jsem čekala něco ještě mnohem horšího). ()

Ironhead

A mne to pomerne dost bavilo a to i... nebo mozna spis predvsim ta poeticka linka s bohem/smrti/dablem v podani skveleho Vladimira Javorskeho... :) ()

mucho3

Jako p*čus panelakový tenhle vtipný kousek oceňuju,několik opravdu vtipných hlášek,hlavně díky strejdovi Stanovi. ()

Saxos

Film tak maximálně na cestu autobusem z Prahy do Karlových Varů, aby jste mohli sledovat krajinu z okna. Marián Labuda jako starý Gypsy a k němu přisprostý Bolek. ()

HiroM

Film je takový zajímavý, nejlepší jsou dle mě hlášky typu - Pičus panelákovej! nebo Pišus študovanej, prostě super zahrané a mnoho dalších, dějově je o ničem ale hlášky to je studnice. ()

tetraedr

Mohly to být 4, ale v závěrů to trochu ztrácelo dech. Nemůžete nechat najet prvních 30 minut Bolkem "čavale" Polívkou, kterej si to přikrosí ve 4 ráno v pojízdný popelnici a poté při opětovném startu udusí půlku černého sídliště zplodinami a potom to nechat tak nějak vyčpět do prázdna. Nebo sem jenom nepochopil rejžův záměr přiblížit nám tu krásnou romskou kulturu, kde je všechno všech, ale platil za to jenom jeden bílej blbec na začátku v krámu. ()

ariari

film si naprosto zaslúži svoj plný počet. Je to možno najlepší český film so slovenským obsadením a verím, že keby mal také promo ako vesnička,a každoročné vysielanie pred vianocmi, tak sa o dvadsať rokov má šancu dostať veľmi vysoko.Užili sme si ho. Geniálny mix muziky, mystiky, smutných očí môjho suseda a vygrcanosť Bolka dodali filmu zvlášť naturálny efekt. Paráda ()

buchannon

Jakou si tento film dělá prdel z cigánů, je až neskutečné. "Dostanu sedm pade za známku, tady máte lahve a ještě vám zbude." Samý "kurva, píča", což mě sice potěšilo, ale jestli toto má být vše, tak se jedná o podprůměrný film. ()

fafejt001

S odstupem času stále dooost vulgární . Slabý scénář a té hudby , která se táhne celým filmem je celkem dost . Nějak se tohle nepovedlo . ()

fooggyy7 odpad!

Polívka se už stoprocentně zařadil po bok Trojana. Takže obec ochránců cikánů se rozrůstá. Ale  ten film mi přeci něco dal. Dočetl jsem se v diskusi toto: andydufrsn : Zásadně rozlišuju mezi Romem a cikánem. Rom je příslušník jiného etnika, vyznačující se tmavší pletí a tmavými vlasy. Nemám proti nim nic stejně jako nemám nic proti černochům, Vietnamcům a dalším. Oproti tomu cikán, je člověk bez ohledu na barvu pleti a národnost, který parazituje na společnosti, neplatí daně, nechodí do práce, neposílá děti do školy a další a další. Tak tenhle film je oslavou cikánství toho nejhrubšího zrna. ()

PavHer

Tak trochu nahlédnutí do RÓMské kultury, které toho člověku moc nedá. Vtipných momentů bylo minimum, děj stál za prd a polívkova hláška "Vy pí*ové" se mi už od jeho prvního vyslovení nelíbila. ** a bodík navíc za Labudu. ()

hrabě_olaf

Asi jsem po náhledu na Kusturicovi flmy, a po zhlédnutí upoutávky čekal, že bude film odsejpat jaxe patří. Ono to nakonec k tomuto etniku tak nějak patří. Ale objevuje se tady takový nějaký ALE. Tak nějak to vázne - jsou chvíle, které jsou "mazec" a jsou chvíle, které tam jen tak jsou a plynou dějem. Paradoxně zajímavější (i když to možná paradox není) mi připadá vložený "epos". ()

Cherubin

Vtipy o romech hozene na platno? Alespon tak mi to z vetsi casti prislo. Ale je to oddychovka, na zasmani , odreagovani se, to jo. Jen nebyt Bolka, tak to asi stoji za nic. ()

pat_rafter

dávám čtyři *, jelikož jsem se pobavil velmi, což u mě nebývá u českých filmů zvykem. možná bych více využil polívku, protože sledovat jeho postavu stana zaječího je vyloženě požitek:-) ()

darky

Čekal jsem víc a podle dobrý reklamy to tak i vypadalo. Řikal jsem si, tak Vejdělek už pěkně skopal Účastníky zájezdu, ale byl to jeho první velkej projekt. Roming je dobrej nápad, dobrý herecký obsazení, vypadalo to, že podruhý už se mu podařilo natočit dobrej českej film. Skutek utek, nebejt dobrýho výkonu Polívky, kterej mě několikrát rozesmál, tak bych dal tomu filmu pomalu odpad!!!. Příběh je pomalu o ničem a drží ho jen vtipné scénky. Vejdělek to zkrátka zase zkopal jak to jen šlo, ale má štěstí, že má dobrou reklamu a proto se zase možná dočkáme jeho dalšího "trháku". Držim palce ()

LFŠ 2007 je tady!

LFŠ 2007 je tady!