Kolik sluncí je třeba, abychom byli šťastní? Příběh rodiny a jejích přátel z menšího města vypráví o touze proměnit svůj život k lepšímu, ale také o tom, jak často jsou děti ovlivňovány přešlapy svých rodičů. Téměř čtyřicetiletý, ale pubertou doposud zmítaný otec od rodiny Jára (Jaroslav Plesl) se stále nepoučil z vlastních chyb a jeho úlety s sebou přinášejí komické momenty. S partnerkou Janou (Anna Geislerová) vychovávají dvě děti. Starší z nich je dospívající syn z Járova prvního manželství Véna (Marek Šácha), který v příběhu sehraje klíčovou roli po boku staršího kamaráda, punkáče Jerryho (Jiří Mádl). Jana prožívá krizi v manželství, ta vyvrcholí v momentě, kdy Járu vyhodí z práce a ona si najde milence (Igor Chmela). Lavinu nečekaných událostí z povzdálí sleduje a možná nakonec ovlivní místní guru Karel, jehož ztvárnil v nezvyklé herecké poloze Karel Roden. (oficiální text distributora)

Bohdy67

Film takřka bez jakéhokoliv děje a pro všímavějšího diváka bezproblémové tušení co se stane v příští chvíli...Tedy vcelku jednoduché. Nadruhou stranu se film dotýká citlivého sociologického cítěni života a jeho reality.V některých pasážích trochu přehání a jindy zase krásně koresponduje realitu toho jak to u mnohých z nás vypadá. Postava Karla Rodena ikdyž je brána jako skoro hlavní mě nějak nezaujala a moc sem nepochopil její význam. Tak jako asi celého filmu... Konec stejně o ničem jako celý film. Za jednu část (nebo spíše pointu filmu) bych dal klidně 4 za jinou však klidně odpad!...Proto tedy něco mezi a 2* neboť i když sociální drama zaujala film jako celek zklamal a dá se říct že i nudil. 39% ()

killa black

Tenhle film asi zasáhne všechny, kterým se v životě nedávno posral vztah - a, že nás takovejch je. Pocity beznaděje a ztráta cíle a smyslu života je v tom filmu hmatatelná a přenesla se i na mně. Po dlouhé době jsem viděl českej film, u kterýho jsem přestal vnímat čas a byl jsem vtažen do příběhu. Hodně oceňuju reálnost, protože znám docela dost lidí, kteří podobný život žijou. U mně dobrý. ()

enceees

Možná hodnotím v záplavě negativních emocí. Zkrátka tak ponuré, depresivní nic vytvořit je unikát. Existenční problémy a jakési klozání po povrchu a promrhání hereckého potenciálu, nemůžu jinak než 30%. ()

JJaannee

Tak tenhle film mě docela zklamal...nějak zvlášť mě nebavil, i když české filmy mám ráda...Děj je nudný,táhlý, možná dávám + za nápad na konci...bohužel jednou se podívat a pak už nikdy... ()

gymnophiona

Film je príjemne oddychový, ak sú tu náznaky sociálnych problémov, tak sú ukázané iba okrajovo, kde sa zvýrazňuje skôr bezvýchodiskovosť. Páči sa mi charakter postáv, i keď bolo cítiť rezervy ako v hereckých výkonoch, tak v ich konaní. Odporúčam ako odpočinkové dielko, a od autonehody natočený materiál, berte ako nutné zlo, proste česká kinematografia ešte nedospela inam, pokiaľ tvorí pre bežného diváka. ()

Toolshed

Takýto sugestívny, myšlienkovo provokatívny a zaujímavý film som na základe tunajších hodnotení naozaj nečakal. Len ma to utrvdzuje v názore, že pridržiavať sa všeobecného hodnotenia je hlúposť a najlepší spôsob, ako zaujať objektívny (pri všetkej ľudskej subjektivite) pohľad na nejaké dielo je dostať sa s ním do priameho a vopred nedeformovaného kontaktu. ()

Hadush

...mi to přišlo celý nějaký toporný...jako bych společně s herci čekala že se něco stane....a ...a ...a nakonec se nestalo nic....musim přiznat, že v jednom momentě sem společně s Geislerovou taky lapala po dechu, to zas jo...a tři hvězdy víceméně jen proto, že je to natočený v mě milovaným kraji....Takže pokud na to budu koukat někdy znova, tak spíš jen pro pohled na mě milý kopečky...:) ()

teseth

Celkově film hodně tlačí na pilu a tím dává sociálnímu zabarvení filmu dost na prdel. Hlavně v chování postavy Geislerové a Plesla. Pochybuji, že sami herci pochopili o co Slámovi vlastně šlo a co měli vyjádřit. Hráli prostě tak nějak hokus pokus a možná to vyjde. Ono to ale nevyšlo! A tím závěrem "pan Sláma" shodil vše o co se pokoušel. První dojem po filmu "Máme tohle vůbec zapotřebí natáčet?" Pak to trochu ustoupilo ale na víc jak dvě hvězdy to fakt není. ()

qwentin

Dlouho jsem přemýšlel, jestli dát dvě nebo tři hvězdy. S Bohdanem asi nikdy velký kamarádi nebudeme. Škoda, že Vypsaná fixa nedostala víc prostoru. Pak věřím, že bych se přiklonil ke třem... ()

Lovin

Zajímavej , nečekanej konec jinak 100 minut naprostý vaty možná , že to příliš připomíná obyčejný život který vedem skoro všichni proto taková nuda ()

nudlis

Víc než na průměr to není. Není to špatnej film, ale není to ani výbornej film. Jen dobrej, takže jako ve škole: dobrý = 3 hvězdy. Průměr. Příběh celkem normální, Roden v roli "psychotronika" (nebo co to bylo) docela ujetej, ostatní herci a herkyně nic extra. Prostě průměr. Dát v kině stopade za lístek, byl bych zklamanej. ()

Bluesun

Na tenhle film se těžko kouká. Jednak to není úplně zábava, jednak mi dost trnulo z toho, co postavy prováděly. Na konec ale musím říct, že ten film má něco do sebe... ()

Warapeidza

Bezvýchodný film o ztracených lidech, kteří si svou bezvýchodnost sami způsobují a navíc i prohlubují... Překvapivě nejzajímavější mi přišla postava pankáče Jerryho v podání J.Mádla, který by podle býval klidně mohl dostat dost prostoru. Aňa Geislerová je sou silnější hereckou polovičkou ústředního páru, hlavní "hrdina" mi naopak chvílemi až vadil. Roden překvapivě nevýrazný, ale to podle mě bylo dáno tím, že jeho postava je též celá taková. Hodně se mi líbil i mladý Šácha, tomu jsem jeho postavu věřil. Závěrečná WTF scéna sice "uzavírá" část příběhu, ale jinak spíš otevírá vrata pro příběh další. Menší plus i za povedenou hudbu a kameru, scénáristicky a režisérsky je to pořád Slámova klasika, imho už by mohl zkusit něco jiného. ()

desnik

Rozhodně jeden z nejslabších filmů B.Slámy...pointa nikde...chvíli jsem si myslel, že mám roztroušenou sklerózu, protože to fakt nedávalo žádnej smysl... z mé strany nepochopené umělecké dílo?? Dívat se na 98 minut depresí, které vlastně nikomu nechtějí nic říct...podruhé rozhodně nemusím. ()

babka

Z nějakého neuchopitelného důvodu jsem se s tímto filmem stále míjela, až včera ČT2, mi tento film poskytla. Díky zaň. Souzněla jsem a dala 4 hvězdy, protože mě NIC na tomto filmu neiritovalo. Přijala jsem postavy ,tak jak byly vymyšleny a žádný kalkul či nadsázku jsem necítili. I bláznivý Karel mi připadal jako přirozený magor, neb jednoho takového podobného znám. Na jaře chodí hrát stromům do parku. A pak se ve filmu dělo jen to co se děje za dveřmi každého desátého, nebo padesátého - přidám, panelákového bytu. Film s atmosférou nebývalou - tedy pro Slámu typickou - ale jinak v českých filmech neviděnou. Závěrečnou scénu s nebeskou rajskou zahradou považuji za vydařenější, něž andělské zvony v Trierově filmu Prolomit vlny ( také vracely do života). V zaprděné české kotlince se holt některé nápady těžko vydýchávají. ()

Best Film Fest 2012

Best Film Fest 2012