Prokletí domu slunečnic

The Messengers

Kliatba domu slnečníc

Horor / Thriller

USA / Kanada, 2007, 84 min

Duchařinka s nádechem slunečnic, chátrajícího domu a dotěrných vran. Nejúžasnější bylo to dítko s nádhernýma očima. Dokázalo vyvolat jemné mrazení při každičkém pohledu do "nikam", kde dospělí viděli pouhé prázdno, i když tam ve skutečnosti bylo něco strašného a nebyl to jen prach, pavučiny a plíseň. Absence lekanců ve filmu vynahradilo gradující napětí a Kristen Stewart již trénovala výrazy do Stmívání. Mě by do toho baráku nikdo nedostal, možná tak na víkendovou halloweenskou pařbu :-)(21.5.2012)

• Martinibaby

Jelikož mám ráda Kristen, což se poslední dobou moc nedá říct o hororech, více méně jsem se donutila mrknout na tenhle a po shlédnutí jsem nevěděla, jestli se mám smát nebo plakat. Výkony herců rozhodně nebyly marné, ale byly zasazené do tuctového příběhu a ještě tuctovějšího zpracování. Prostě typická 'lekačka' plná trhaně se pohybujících zombíků v asijském stylu, nuda. Kromě herců ale chválím kameru a barevné vyvedení.(16.11.2009)

Horůrek pro začátečníky či lehce pokročilé, pro fanoušky Kristen Stewart, pro ty, kterým nevadí filmy vykrádající známější a lepší díla, a v neposlední řadě pro příznivce Sama Raimiho, kteří jsou zvědaví, co svým jménem zase zaštítil. Musím říct, že Prokletí domu slunečnic se mi vcelku líbilo, takovým tím bezpečným způsobem. Vypadá slušně, LoDucova hudba je spolehlivě atmosférická, Kristen Stewart se umí sympaticky vyděsit, když to na ni přijde... Nečekejte nic překvapivého, "pouze" nové zpracování už dříve viděného, které vás i díky rozumné stopáži (snad) neumoří.(18.4.2013)

Průměrný, nic nového nepřinášející horůrek, kterému by prospělo pár zvratů navíc, protože takhle vypadá jen jako jeden z dílů nějakých Krajních mezí. Kamera i režie jsou solidní, ale celkově skutečně začne film po čase nudit, a když něco nudí, člověk začne přemýšlet a klást si takové divné otázky po logice děje, což není dobře. Protože proč například ti duchové šli po té holce, proč nestrašili taky rodiče, proč ti havrani (kde se vzali, kdo je poslal, nebo jsou sami od sebe nadaní nějakou nadpozemskou spravedlností?), proč ten traktůrek? Atd atd.(2.6.2008)

• becki_tu

Banda podivných duchů straší rozhádanou americkou rodinku v polorozpadlém domě. Hmm. Bratři režiséři se rozhodli jít vyšlapanou cestou, což znamená bez jakékoliv tvůrčí originality, bez pořádného scénáře a hlavně - bez logiky. Prokletí domu slunečnic je místy sebeparodie, místy nesmyslná snůška směšně "napínavých" scén a závěr tomu nasadí takovou korunu, že si řeknete, že tohle snad tvůrci nemohli myslet vážně. Takže jediné pozitivní zjištění je, že Kristen Steward je moc hezká holka :)(5.6.2009)

• - Postava chlapca Michaela Rollinsa je hraná dievčaťom - Jodelle Ferlandovou. (rador)

• - Na vývoji filmu se podílel také Čech. Ota Bareš byl najat pro práci s vránami. (sir-dave)

• - Bratři Pangové jsou dvojčata a jejich styl natáčení je jedinečný. Každý den byl na place jen jeden z nich - druhý mezitím seděl ve střižně a pracoval se svými záběry z předešlého dne. Díky tomu, že jsou od sebe k nerozeznání podobní, herci ani štáb netušili, který z nich - Oxide nebo Danny s nimi pracoval. (Rodriguez)