Prokletí domu slunečnic

Kliatba domu slnečníc

Horor / Thriller

USA / Kanada, 2007, 84 min

• Hakha

Už první minuty mě přesvědčili, že zde půjde převážně o scénáristickou a režisérskou křeč, a taky že byla. Bez atmosféry, napětí a s obsazením herců, kteří vůbec neumí hrát. Jedna z mála věci, co se mě na filmu líbilo byl pohyb "bubáků". Tento předvídatelný a nezajímavý horor hodnotím 1,5 hvězdičky...(24.4.2008)

Pri hororoch sa väčšinou dokážem báť len pri exorcistických a duchárinách. Preto je takmer každý zástanca týchto subžánrov, pre mňa zaručeným guilty pleasure. Messengers nie sú výnimkou. Má to síce pekne neoriginálny dej a efekty na úrovni roku ´99, ale sú tam proste duchovia a Kirsten a je to celkom fajn. Pri scénke s deckom na rukách a "niečo mám za chrbtom", nabehli dokonca zimomriavky. Zábavný priemer(7.2.2014)

Pěkný duchařský horor, u kterého jsem se občas i pěkně leknul. Je to o rodině, která koupí 5 let opuštěnou farmu a chce na ní začít pěstovat kukuřici. Otec rodiny nemá moc peněz a najme si na práci schopného pomocníka, který se tu oběvý, když ho napadnou vrány a zažene je. Dospívají dcera začne vidět divné věci, ale rodiče si myslí, že si jen vymýšlí protože se chce vrátit do dřívějšího městského života. Filmek má pěkné rozuzlení. Celkově se mi to líbilo a za mě mu dávám 75% :)(8.4.2012)

Určite to nie je originálne, ale ak máte slabosť pre ghost house, prídete si na svoje vďaka zručnej réžii bratov Pangovcov, ktorých cenené ázijské Oko sa mi nikdy moc nepáčilo, kým dosť blbo prijaté Prekliatie domu slnečníc paradoxne áno. Staromódny príbeh by sa mohol funkčne odohrávať na japonskom vidieku 17. storočia, dokonca by som niečo také rád videl. Zdatné herecké obsadenie (predovšetkým predčasne vyspelá Kristen Stewart z Úkrytu a jej dojemný vzťah s bratom, ktorého bude chrániť za každú cenu), pekná výprava, chuťovkový „Muž s rakovinou“, tajomné digitálne vrany a, samozrejme, slnečnice. VEĽA slnečníc.(15.12.2007)

Dřív než slunečnice jsem viděl kukuřičné lusky (Husk), který se podle mého dost povedl. Byl jsem zvědav, jestli kvalitou bude toto podobné. Sice slunečnice byly o něco slabší, ale pár hodně dobrých lekaček to mělo, prostředí a atmosféra poměrně strašidelná. Samozřejmě ten závěr to trochu pokazil, ale ve finále jsem byl spokojen. Nečekal jsem nic převratného, ovšem dostal jsem solidní horor. 60%(11.4.2012)

• - Dveře do sklepa mají v různých scénách různé umístění. Jednou jsou na konci chodby, podruhé zase na levé straně chodby. (CjKukis)

• - Postava chlapca Michaela Rollinsa je hraná dievčaťom - Jodelle Ferlandovou. (rador)

• - Bratři Pangové jsou dvojčata a jejich styl natáčení je jedinečný. Každý den byl na place jen jeden z nich - druhý mezitím seděl ve střižně a pracoval se svými záběry z předešlého dne. Díky tomu, že jsou od sebe k nerozeznání podobní, herci ani štáb netušili, který z nich - Oxide nebo Danny s nimi pracoval. (Rodriguez)