Prokletí domu slunečnic

Kliatba domu slnečníc

Horor / Thriller

USA / Kanada, 2007, 84 min

• POMO

Slabý odvar starého známeho, v závere dokonale sprznený logickými ultra-kolapsmi.(16.3.2009)

Je to priemerný horor. Má dobrý príbeh o jednej rodine, ktorá sa presťahuje do pustého domu pri slnečnicovom poli, no nie je s ním všetko v poriadku, ale kedže sa to výraznejšie prejavuje len v prítomností detí a dcére to rodičia neveria, musí prísť na celú pravdu o tom, čo sa v dome stalo skôr, než sa stane niečo zlé. Spracovanie ale pôsobí iba úplne obyčajným dojmom, na film sa dá po celý čas bez problémov pozerať, keďže kvôli svižnému tempu tu na nejaké zbytočnosti ani nie je čas, ale nič tu ani výrazne nezaujme, film sa prakticky celú hodinu drží na tej istej úrovni po všetkých stránkach, takže ani o nejakej výraznej hororovej gradácii sa tu moc hovoriť nedá, až v záverečnej dvadsaťminútovke sa to už zmení a dej sa uberie trochu iným smerom, ale ani potom to na kvalite moc nepridá. Po hororových stránkach tento film moc nefunguje, napätie je príliš slabé a ani atmosféra nie je moc výrazná. A samotné hororové scény by nemuseli byť zlé, vzhľad duchov a aj ich pohyb je na tom dobre, ale ich využitie v jednotlivých scénach pre horor absolútne nefunguje, tie scény sú obsahovo až príliš moc obyčajné, nikomu v nich nejde o život, čo je veľký zápor a časom už aj stereotypné, takže tam ani nie je o čo stáť. Herecké obsadenie nie je zlé, Kristen Stewart ma v dobrom prekvapila, celkom dobre film ťahá a bez problémov je aj zvyšok postáv, len z nich už prekvapivo nikto nemá až ta moc priestoru. Réžia a technická stránka sú iba čisto priemerné, škoda, títo režiséri majú rozhodne naviac. Ako obyčajná priemerná teenagerská poobedňajšia ducharina to nie je zlé, pozerať sa na to dá, ale keby som Prekliatie domu slnečníc hodnotil ako seriózny horor, tak by to už bolo horšie. Objektívna kvallita filmu- 51%, film sa páči mne na 54%.(15.12.2007)

MESSENGERS má velkou slabinu - předvídatelnost a ohraný námět. Všechno již bylo na plátně. I když je vše zabaleno v Hitchcockovém kabátu (vrány), nic nás nedokáže překvapit. Jedna velmi slušná lekačka s vránou! Kristen Stewart bude minimálně novou Naomi Watts. Závěr nebyl působivý, spíše pro naivní Američany, ale to tvůrcům neberu za zlé, protože k působivému závěru film nesměřoval. Některé imerze byli inspirací pro Sinister.(17.2.2013)

Rozpočet $16miliónovTržby USA $35,374,833Tržby Celosvetovo $54,998,732Tržby za predaj DVD v USA $15,856,356 //počet predaných kusov 955,547║ Hoci je príbeh až moc šablónkový, je to aspoň zručne natočené, minutáž je akurát, nechýba tam napätie a nájde sa tu niekoľko slušných lakačiek. /45%/(28.11.2009)

• akisha

Takže takhle, 13 duchů bylo lepších, a to ani "třináctka" nestála za moc. Blbý herci, trapný bílý panďuláci a vniveč vyšla i snaha vyděsit diváka traktorem. Nájezd vran byl k popukání, spousta věci nevysvětlena (například jestli je zdroj prokletí v tom domě nebo prostě jenom někomu hráblo a jakou funkci krom nečekanýho zjevování měl záhadný stařík?). Prostě film selhal po všech stránkách a k hororu nikdy ani nepřičuchnul. Alespoň ale můžeme vidět x-tou variaci na bílýho smraďocha s černýma vlasama, co straší.(13.1.2009)

• - Bratři Pangové jsou dvojčata a jejich styl natáčení je jedinečný. Každý den byl na place jen jeden z nich - druhý mezitím seděl ve střižně a pracoval se svými záběry z předešlého dne. Díky tomu, že jsou od sebe k nerozeznání podobní, herci ani štáb netušili, který z nich - Oxide nebo Danny s nimi pracoval. (Rodriguez)

• - Postava chlapca Michaela Rollinsa je hraná dievčaťom - Jodelle Ferlandovou. (rador)

• - Na vývoji filmu se podílel také Čech. Ota Bareš byl najat pro práci s vránami. (sir-dave)