starbrejkr

Nenápadná a možná i trochu zapomenutá věc, která vás velmi rychle dostane svým specifickým naladěním. Moc se mi líbilo, jakým netypickým a až intimním způsobem zde zobrazili tu záležitost z 11. září. Až do půlky filmu vlastně nevíme, že právě oba je příčinou stavu hlavního hrdiny, což vůbec není na škodu a hraje tady tím pádem i jinou roli než v jiných filmech jím inspirovanou. Když si to tak vezmu, podobných případů muselo být a dodnes určitě je tolik....K filmu klidně mohl někdo přilepit nálepku "based on a true story" a zaručeně by nelhal. Možná se tu občas přiltačí na city až moc, ale chválabohu nejde o žádnou ždímačku, čehož jsem se bál už jen díky Sandlerovi. Jenže ten chlápek (nechápu, jak je to možný) opravdu hraje! Po ruce je navíc jako záruka Don Cheadle, který je naopak obrovskou jistotou a jestli umí někdo zahrát emotivní postavu bez patosu, je to právě on. Trochu mi tam chyběla nějaká nezapomenutelná scéna, ale stále ve mě vězí ta zvláštní nálada snímku. Povedené čtyři. ()

vykur!

I don't need to talk about her or look at pictures... 'cause the truth is, a lot of times, I see her... on the street. I walk down the street, I see her in someone else's face... clearer than any of the pictures you carry with you. I get that you're in pain, but you got each other. You got each other! And I'm the one who's gotta see her and the girls all the time. Everywhere I go! I even see the dog. That's how fucked up I still am! I look at a German shepherd, I see our goddamn poodle. All right... All right... ()

C0r0ner

Vůbec nic jsem od tohohle filmu, který jsem absolutně neznal, nečekal, ale už v prvních chvílích jsem se přistihl při tom, že chci vědět, jak to bude pokračovat a jak to skončí, což je pro mě velmi dobré znamení. Když se postupně začal odhalovat ledovec skrytý po povrchem, byl jsem již dávno vtažen do děje. Emotivní konec už jen jako příjemný bonus. 90% ()

Nick662

Životní role Adama Sandlera, která zde ztvárňuje roli člověka, který přišel o celou rodinu. Myslím si že je to velmi emotivní příběh který byl zahrán dokonale. Ještě teď se udivuji nad hereckým výkonem Adama Sandlera. Ani bych netušil jak oskarový výkon zde dosáhne.... Jednoznačně jeden z nejlepších filmů, který byl kdy natočen. Strhující, emotivní, dojemné, senzační, bouřlivé, vzrušující, báječné................... ()

Flynn

Velice silný filmový zážitek....to co tady předvádí Adam Sandler jsem od něho skutečně nečekal, dokáže si získat diváka a tak nějak ho vtáhnout do své situace, velice smutný příběh. Prostě krásný film.... ()

Dannysek4U

Je mi to lito, ale Sandler je nepresvedcivej, jak to jen jde. Stejne jako cely tema. Neberu tomuhle snimku jeho lidskost, ale v tomto pripade je mi proste celej pribeh neuveritelne cizi. A veskera citivost tohoto snimku mi prijde nesnesitelne vydrena. Diky bohu za poslednich 20 minut, protoze vse predesle je jen velmi slaba, natahhovana, jednoducha predmluva. Tohle je pro me klasickej pripad hollywoodskyho simplifikovanyho mazani na chleba. ()

matt6

Konečne po dlhom čase nejaký film, ktorý zasiahol moje emócie a chytil ma za srdce. Geniálna dráma s nenápadným príbehom, ktorý sa na nič nehrá a je úprimný. Zo začiatku je film trocha zmätený, no s pribúdajúcimi minutami sa nám odhaľuje charakter postáv a dej začína dávať zmysel. Mierny komediálny nádych na úvod určite neuškodil. Film šlape ako hodinky a je hereckým koncertom dvojice Cheadle, Sandler, ktorým to spolu naozaj ide. Sandlerov životný výkon(zatial), netušil som, že sa v ňom skrýva takýto (nekomediálny)potenciál, ajkeď úlohy emocionálne labilných čudákov/bláznov bývajú veľmi vďačné. Pochváliť musím aj ostatných hercov, úlohy im sadli perfektne a zahrali tak dobre ako sa od nich očakávalo, hlavne Liv Tyler a Saffron Burrows skvelo dopĺňali dej. Záver filmu už prežívame spolu s postavami a pri Sandlerovom monológu a scéne na súde už neostane žiadne oko suché. Film mi dal viac než som čakal, konečne zaslúžených 5*. 90% ()

U_S_O

Priznám sa, že od tohto filmu som očakával trošku viac. Adam Sandler sa mi akosi na postavu Charlieho, do seba uzavretého, tragédiou poznačeného človeka, nehodil. Je to komik, patriaci do poriadnej komédie, aj keď aj tu bolo niekoľko vtipných situácií. Naproti tomu som sa "skvelo" nudil pri dialógoch, ktoré ako keby boli len sucho čítané z papiera. Záverečné vyrozprávanie - kto by to bol nečakal. (51%) ()

tormento

A to som si myslel, že Adama Sandlera poznám, že ma už neprekvapí. Mam ho rád ako komedianta, ktorému to ide. Ale týmto filmom si získal moje srdce aj ako herec ktorý vie. Scéna kde vysvetľuje rodičom jeho trápenie sa pre mňa stala jednou z násilnejších čo sa filmu tiká vôbec. Skvelá hudba! Pearl Jam, Bruce Springsteen, Jackson Brown, Rolf Kent, the Fray...soundtrack mám dodnes v mp3. ()

Matrinx

Vůbec jsem netušil, že Sandler dokáže zahrát takovou roli - v jeho komediálních rolích ho celkem nemusím. Ale v Reign Over Me mě vážně překvapil a zapůsobilo to na mojí pravou mozkovkou hemisféru :) ()

pufina

Nevěřila jsem, že uvidím Sandlera jinde než v komedii. Chvílemi dost strhující drama o nešťastném člověku, jenž ztratí rodinu a snaží se s tím vypořádat. Na druhé straně jsou tu ti jako je Alan, kteří se mu snaží pomoct. Sandler a jeho "volání o pomoc" bylo hodně přesvědčivé.. ()

laik_60

snáď prvý film so sandlerom, kde nehral komediálnu postavu, síce v príšernej parochni ale nehral. A od časti, kde sa prvý krát stretol s krásnou liv tyler (hihi zdala sa mu mladá) mal ten film aj grády a sandler bol čoraz viac a viac sympatickejší (už som si asi zvykol na jeho oči zvádzajúce k predtuche čohosi smiešneho ... co nebolo), naviac dával adam akosi pochopiť človeku stav, keď zrazu stratí všetko všecinko všetko .. v jenom okamihu .. čo miloval a tak sa skrýva a utieka k "času pred tým" - k hudbe ktorú mal, taky taký slringsteen so svojim "drajvom" ( http://www.youtube.com/watch?v=wSaohHqbqoQ&index=8&list=PL00B135DCA23B72ED) alebo ešte lepšie WHO (http://www.youtube.com/watch?v=gDbAtWpoA6k&index=6&list=PL00B135DCA23B72ED) a záverečný soundrack pri titulkoch to už bola hudobná čerešnička na torte (http://www.youtube.com/watch?v=663L-GWQdws&index=7&list=PL00B135DCA23B72ED). film poskytuje pekný zážitok. ()

zette

Po precteni nametu jsem se tohoto filmu trochu obaval, z toho duvodu, ze tvurci budou prilis tlacit na divakovy city. Pokud tlacili, tak me osobne to minulo. Predne musim pochvalit velice uveritelne herecke vykony vsech dulezitejsich postav, nejhorsi herecky vykon predvedl samotny reziser filmu:-). Dialogy mezi Alanem a Charliem nenudi a je zajimave jejich setkani po letech sledovat. Pekna hudba. Nejedna se o zadny prevratny snimek, ale ty moje ctyri hvezdicky si zaslouzi. ()

Juto

Zvláštna terapeutická dráma. Film je veľmi dojímavý, mimoriadne dobre zahraný a pútavý od začiatku do konca. Upozorňujem však, že tento film nie je práve príjemný, ale je skôr vynikajúcou štúdiou postáv. Adam Sandler je vo filme vynikajúci. 7/10 ()

Martrix

Jeden z těch melodramatických kousků, kde se někdo rádobynormální snaží "pomoct" někomu, kdo je podle měřítka většiny lidí "nenormální" a přitom vlastně zjišťuje, být normální ho zase tak moc nenaplňuje. V celém filmu byl jeden opravdu silný moment a ten se odehrál u soudu. Pak asi dva další, které by se daly označit jako uvěřitelně lidské. Zbytek je účelově seskládaný příběh, do kterého Binder natěsnal scény, které mají hrat na city. S výjímkou zmiňovaných momentů, na mě vše působilo falešně a dost tomu pomohlo i těch několik málo vtipných chvilek. Nebýt těch záblesků, že se pod povrchem vcelku prostého příběhu skrývá víc, než jen ...on vlastně pomoc nepotřebuje, to já díky němu pochopil, že žiju plytký život...., tak bych byl otrávený. Scéna u soudu mi postačila na vytvoření si vlastní verze a prostoru na úvahy, jak velké tlaky okolního světa jsou na to, abychom nevybočovali z "normálu". Měla by se nám líbit stejná hudba, chutnat europivo a možná bychom měli i stejně prožívat ztrátu nejbližších...díky podobným filmům si uvědomíte, jak moc je důležité mít kolem sebe i podivíny, snílky a blázny, kteří dokazují, že nestat se členem stáda, stojí jednotlivce míň, než se nám zdá. ()

Dawon

Nádherná ukázka toho, jaký dopad mohlo 11.září mít na příbuzné a přátele obětí.Adam Sandler zde podává neuvěřitelný výkon a ukazuje nám, že rozhodně není pouze hercem do komedií.Obzvláště jeho monolog v čekárně vám skutečně vezme dech.Jedno z milých překvapení tohoto roku. ()

Demon.N

I "pierot" umí mluvit, jen hledá místo, čas, a především toho ke komu bude mluvit. Že má tvář Adama Sandlera, je sice poněkud nečekané, avšak Mike Bindler jej nachal vkročit do prostoru, kde si se svou obvyklou filmovou šablonou nevystačí (byť je nutné podotknout, že i ta se zde velmi odráží). Fenomén 11. září je zde zpracován více než lidsky a opět se prokazuje, že jakýkoli byť sebepreciznější vizuální efekt nedokáže nahradit onu psychologickou působnost a především dopad oné tragédie. Bylo by slaboduché vyzdvihovat pouze Sandlerův výkon, neboť mu z pozice dávno nalezeného přítele zdatně sekunduje Don Cheadle (o jeho hereckých schopnostech netřeba diskutovat). Ženy zde sice stojí mírně v pozadí, avšak také kreace protivné Jada Pinkett Smith, citlivě úsporné a okouzlující Liv Tyler či orálně fixované pacientky Saffron Burrows znamenitě doplňují Bindlerovu tragikomickou mozaiku. Když má navíc rozsudek nad osudem muže poznamenaného tragédií vyřknout Donald Sutherland, je zřejmé, že kostky byly vrženy ještě dávno předtím než vstoupil první divák do kina...prolínání naděje s beznadějí, komičnosti s tragédií totiž občas může mít tu nejcitlivější podobu...přesně jako v tomto snímku. A tak nemohu jinak a kradu pět hvězd z americké vlajky... ()