PeterJon

Veľmi príjemný film, inteligentný, uveriteľný aj humorný i keď to je smutná dráma. Cheadle a Sandler skvelý. Takéto problémy majú bohatí. Som rád, že spracovali tému doapdu 9/11 na osudy ľudí. 4* ()

cinema_cz

Nevyvážené melodrama nezachraňuje ani "ušlechtilý" motiv 9/11, ani snahy Adama Sandlera zahrát si skutečně "vážnou" roli. 60 % (Ci 01/2008) ()

Miloško

Neskutočne silný emotívny príbeh o priateľstve zubára a bývalého splužiaka, ktorému 11.9.2001 vzal manželku a 3 dcéry. V úlohe Charlieho neskutočne vynikajúci Adam Sandler. Je to jeho asi prvá podobná úloha, kde ukázal niečo iné ako v jeho radových komédiách. Skvelé herectvo podal aj D.Cheadle. Tak reálne dialógy som vo filme už dávno nevidel.Nie je to film priamo o 11.9., ale o tom ,ako táto tragédia urobí v duši človeka,ktorý prišiel o rodinu poriadny zmätok. [DVD] ()

JohnKEANE

Emociami sa tu veru nešetrí.Aj ked chvílami sa mi zdalo že sa tento príbeh naklána nad hranicu nudy.A Adam Sandler mi zasa raz dokázal,že nieje až taký debil na akého sa v mnohých jeho filmoch hrá. ()

Filipes

Bezpochyby nejlepší výkon Adama Sandlera. Věřím, že ti co jej považují za nýmanda (taky jsem ho moc nemusel), ho po tomhle filmu snad vyzdvihnou do nebes. A film celkově? Hvězdičky mluví za vše. ()

Bilky

Zvláštne melancholický príbeh kde najsilnejšie momenty nespočívali ani tak v príbehu samotnom ako v hereckom majstrovstve. Musím priznať, že SANDLERa nemusím a až do tohto filmu ma nepresvedčil, že je lepší herec ako obchodník -ale v tomto citlivom príbehu ma dostal. Zvlášť oceňujem aj to, že scénar nezdôrazňoval že celá zápletka postraumatu bola v dôsledku onoho septembra. Ten príbeh bol o strate najbližších a dôvodom mohol byť rovnako pokazeny semafor či požiar v hoteli. Celkovo boli všetky postavy až tak realisticky stvárnené že miestami film akoby strácal dych, čo je síce nemiestne tvrdenie vzhľadom na psychologickú rovinu filmu, ale naozaj som mal ten pocit. Pritom ma vždy vedia rozladiť hrdinovia, čo sypú jednu duchaplnú hlášku za druhou. Miesto toho tu naši hrdinovia len mávli rukou či bezmocne roztiahli paže, keď ich nečakaná situácia pristihla nepripravených. Proste životné situácie zahrané ako o život. Veľmi celej atmosfére pomohla hudba, pretože bez nej by niektoré usmevné situácie vyzneli až grotesktne a rozbíjali by atmosféru. Celkovo film hodnotím ako veľmi seriozne dielo, ktoré jemne nátlakovo ale pritom s nadhľadom ukazuje že všade okolo sú ľudia ktorí potrebujú pomoc a na druhej strane aj to že pomáhať je niekedy hrozná fuška ;) K piatej hviezdičke mi chýbal pocit zosobnenia, ale mam pocit, že tento film môže zrieť ako víno a pri druhom pozrení jeho kvality ešte ocením. Zatiaľ 80% ()

Jack.Pott

Opilý Charlie Fineman se vprostřed frekventované ulice chová naprosto pomateně a nevyzpytatelně - málem se nechává zastřelit policistou. Nakonec je ale zpacifikován živý a stane v soudní síni, odkud má být poslán do léčebny pro duševně choré. Incident na ulici by k takovému verdiktu sám o sobě nestačil - Fineman je však kritizován i za to, že rychle a zcela zapomněl na svou zemřelou manželku a rovněž tragicky zesnulé tři dcerky. „Vždyť se odmítá stýkat i se svým tchánem a tchýní,“ argumentuje obžaloba, zatímco soudci a všem shromážděným ukazuje fotky kdysi šťastné rodinky. Vdovec Fineman si mezitím pouští do uší walkmana, brouká si nějaký song, a pak dokonce ztropí výtržnost. Zkrátka vypadá jako šílený cynik - dokud nezjistíme, že už při pouhém pomyšlení na svou ženu a holčičky trpí tak, že by byl nejradši zastřelen. Nepochopitelné, až agresivní chování se ukazuje být důsledkem posttraumatického stresu – voláním o pomoc. („Pamatuju si, že sis na vysoké nenechal od nikoho srát na hlavu, všem jsi ukázal, kdo je tu šéf!,“ říká Fineman kamarádovi. Ten se pochlapí a seřve své kolegy v práci za to, že ho podrazili. „Tak co, jakej jsem byl?! Jako za mlada, ne?,“ ptá se pak Finemana. Ten drmolí: „No jo, dobrý! Ale já si vzpomněl, že jsem si tě s někým spletl – s tebou si vlastně na vejšce každej vytřel prdel…“) ()

Saljack

Málo který film mi opravdu vhrkne slzu do očí u tohoto filmu se tak stalo. Původně jsem čekal nějakou Sandlerovskou komedii ale byl jsem mile překvapen, že je to drama. Člověka se při sledování zamyslí a soucítí z hlavním hrdinou. Škoda, že místami prosvítal tak známí a mnou oblíbený Sandlerovský humor. ()

DooFooS

Empatií nabitý film zprvu o nepochopení, vnitřní izolaci a poté s otevřeným koncem a s výhledem na lepší zítřky. Herecky výborné a slzy mě neminuly a vážím si i toho, že tento citlivý film natočili samotní Američané a přitom zde chybí typický přehnaný patriotismus, ale přesto to na mě zapůsobilo, jako prvoplánovitý útok na základní emoce každého s rodinným cítěním. Přesto se jedná o zdařilý počin s překvapivě netypickým výkonem Adama Sandlera, který rozhodně stojí za to vidět. ()

Vots

Perfektní drama. Důkaz toho, že toto téma jde zpracovat i jinak než s troskami v pozadí, hasiči a proslovy pozůstalých. Tohle byl film o síle přátelství, je zde perfektní vykreslení újmy na lidské psychice po tak otřesné události, kdy hlavní hrdina ztratil své tři dcery a ženu, kterou miloval. A k tomu tak krásná hudba... ()

lubos.cermak

Těžko hledat slova pro něco takového. Nedokážu tento snímek hodnotit jako 119 minut nějakého příběhu. Ani nevím, zda jsem v něm měl najít určité poučení. V hlavě se Vám jistě ještě po skončení filmu budou míhat obrázky Vaší přítelkyně, a pokud máte děti, tak i jich. Je to 119 minut osobních otázek, během kterých zjistíte, jak jste na tom ve vztahu s Vaší partnerkou, jaký život právě vedete, zda jste člověk na správném místě. Je to 119 minut osobní terapie. Krásné a bolestivé terapie. ()

Aywes

Dokonale zpracované drama/komedie, která dozajista pobaví převážně reakcemi Adama Sandlera alias Charlieho. Jeho koníčky a pokroky v příběhove linii jsou opravdu uchvatné. S touto postavou jsem se prostě lechce ztotožnil. Velmi přijemné podání soundtracku, který určitě stojí za zmíňku. Písně, hry, bicí souprava to vše je na Charliem opravdu dokonalé. Jeho šílené reakce na některé otázky byli bravůrně zahrány. Nemám co bych vytkl, protože u tohoto snímku je těžká hledat něco špatného. Dokonce i motorová koloběžka získala mé sympatie. Stačí jen dodat "Stíny obrů" . ()

La.Nia

Tak toto bolo nieco uzasne ! Po dlhom case davam filmu plne hodnotenie bez pochybnosti a uvah. Keby sa mam rozpisat a o vsetkych plusoch tohto filmu a emociach pri nom zazite bolo by to velmi nadlho, neda mi vsak nepochvalit vykon Adama Sandlera. Myslim ze len velmi malo ludi pred pozretim cakalo ze to takto bravurne zahra! ()