sokor3

Sandler hlavní psychicky narušenou postavu ztvárnil skvěle a ani Cheadle se nenechal zahanbit. Film má sice pomalejší rozjezd, ale rozhodně stojí za to ho shlédnout. ()

lepo

Traja stratenci vo svojich životoch nechávajú diváka zamyslieť sa nad každodennými ľudskými osudmi. Fantastický Adam Sandler zahral skvele citovo zlomeného a psychicky narušeného človeka, ktorý sa úplne uzavrel a ponoril sa do svojej vnútornéj traumy. Ukázal všetkým svojim neprajníkom nesporné herecké kvality, o ktorých ja osobne nepochybujem už dlho. Nádherná Saffron Burrows, podobne ako v http://www.csfd.cz/film/230056-cista-prace/ po boku Jasona Stathama, neostala v tieni a zahrala vynikajúco zúfalú nešťastnicu s problémami po sklamaní s manželom a frustrácii samej so seba. Don Cheadle, napriek veľkému priestoru , podľa mňa zaostal za týmito dvoma osôbkami, ale isto nie pre jeho herectvo, ale skôr pre jeho rolu, ktorá neponúkla možno takú šancu kreácie osoby v podobe zazobaného zubára. Príjemné filmové prekvapenie smutnej témy, kde sa našlo aj pár humorných sklzov. ()

kolly13

Adam Sandler, tvář mnoha hloupých rodinných a jiných komedií, jenž má ale velké záblesky a tohle je jeden z nich. Výjimečně mu věřím vše, ponořil jsem se do jeho role a trpěl s ním. Don Cheadle v tomto psychologicko vztahovém příběhu statuje víc než dobře. A když si člověk představí sám sebe v pozici hlavního hrdiny, běhá mu mráz po zádech. ()

SuzieS

Adam Sandler se mi tam vubec nehodil, spise z toho udelal parodii... znovu uz bych si to urcite nepustila, uz poprve jsem si to musela pustit tak natrikrat abych to vubec dokoukala... nepoutave a scenaristicky trochu prehnane drama.. ()

Oggy007

Neskutecne silny pribeh, ktery me dokazal dojmout. Tezko si Adama Sandlera predstavit v jine nez komedialni roli. Taky mi to chvili trvalo, ale presvedcil me o svych kvalitach. Dal bych i 5* ale konec mi prisel vzhledem k dosavadnimu vyvoji filmu naprosto odflaknuty. ()

Pillinho

Výborná, aj keď emocionálne zdrcujúca dráma, ktorá môže byť bohužiaľ kľudne aj realitou. Adam Sandler stvárnil postavu dokonale a konečne ukázal, že vie hrať aj vážnu drámu a nie len krypla v komédiách. V tomto filme poukázal hlavne na to, že je veľmi dôležité si vážiť svoju rodinu a blízkych priateľov a že sú nám v podstate všetkým. Téma z 11. septembra 2001 sa tu spomína len málo, ale dôsledok tejto katastrofy na individuálnu osobu je hlavnou myšlienkou filmu. Vysoké hodnotenie je hlavne vďaka hereckým výkonom Sandlera a Cheadleho a ich priateľstve, ale nemôžem zabudnúť ani na vedľajšiu postavu Liv Tyler, ktorá svoju rolu zobrala zodpovedne a s citom. ()

Dekovnik

Only love,Can make it rain,The way the beach is kissed by the sea.Only love,Can make it rain,Like the sweat of lovers laying in the fields.Love, Reign o'er me.Love, Reign o'er me, Reign o'er me, Reign o'er me. Titulní píseň filmu vlastně vystihuje pocity Charlieho Finemana. Jak sám řekl, Quadrophenia ovlivnila jeho život. A můj vlastně možná taky. Asi si půjdu znova pustit celé album. Tak jako každý den. A chci ty jeho sluchátka. ()

metztlimoon

Dramatické pasáže (napr. na súde) dosť dobré, to ostatné medzitým je nebetyčná nuda. Tri hviezdy za dôkaz, že Sandler vie zahrať aj drámu. ()

czema

I Sandler může překvapit,ale i tak je tam cítit takový ten nádech blbce :D Líbilo se mi to. Plno neohraných hlášek a síla přátelství. ()

Kozlowski8

Alan je úspěšný zubař, který však žije poněkud stereotypním, uzavřeným životem. Jednoho dne potká dávného přítele ze studií Charleyho, kterému před časem zahynula žena a tři dcery při leteckém neštěstí. Charley je od té doby uzavřen do svého vlastního světa, v němž není místo na vzpomínky. Alan si k němu postupně vybuduje zvláštní vztah a snaží se mu pomoci... Dlouho jsem neviděl film jako tento, po jehož zhlédnutí si absolutně nevím rady s hodnocením. Na jednu stranu mne silně zasáhly některé scény (Charley v čekárně poprvé hovoří o své rodině), hezká hudba a Sandlerovo ztvárnění postavy Charleyho, ale na stranu druhou - některé dialogy byly velice hloupé a scéna u soudu - to byla úplná trapárna. Takové žvásty a nesmyslné pózy (prohlížení fotografií Charleyho dcer...) snad mohou probíhat pouze v Americe. Tato snaha zaůtočit na city diváků působila v mých očích velice hloupě amoje hodnocení velice sráží. 65%. ()

rytir1

Já toho chlapa a jeho komedie miluju celý život. Ale tady ukazuje, že je fakt pan herec a jistě by si klidně řekl o Oscara. Stíny obrů musí dostat každého prostě, netřeba víc dodávat. A Šugrmena můžete nechat klidně taky doma. ()

r007

Krásný příběh o znovuobjeveném přátelství, kdy jeden zachraňuje druhého, ale občas nevíte kdo koho...Film stojí na vynikajících výkonech obou hlavních představitelů a i když tempo je ze začátku velmi pozvolné, postupně graduje a dostává silně emotivní náboj.Adam je neskutečný sympaťák, Don předvádí precizní výkon a celé to pro mě byl intenzívní prožitek. ()

othoson

Smekám pomyslný klobouček před Adamem Sandlerem a přemýšlím, proč hraje pořád stejný typ postavy ve stejném typu filmů, když v tomto snímku ukázal, že má na víc. Ale celkově vzato v rámci žánru nevidím nějaké chyby a pokud chcete být emočně dojati, vřele "Volání o pomoc" doporučuji... ()

TonoM

Binder se nebál zariskovat a obsadit Sandlera do vážné postavy, ten mě mile překvapil, nicméně furt to není to jeho a jiný herec by byl vhodnější volbou. ()

Dusty

Opravdu ale opravdu hezké drama. Ústřední dvojice má úžasnou chemii, atmosféra je více než parádní a herecké výkony, všechny jsou bravurní, obzvlášť výkon Adama Sandlera, rozhodně jeho nejlepší role jakou kdy měl. 5* ()

tomino28

[Několikáté zhlédnutí] Čas neúprosně běží a tak i od natočení tohoto snímku uplynulo již dost vody. Musím ale říct, že Reign Over Me ani trochu nezestárlo a je to stále vynikající filmový počin, snad i s trochu nečekaným hlavním hrdinou. Adam Sandler zde ale jednoznačně dokazuje, že dokáže hrát, a to velice přesvědčivě. I přesto, že moment překvapení a celou pointu si nevyhnutelně divák "vyčerpá" při prvním zhlédnutí, funguje celá premisa i opakovaně. Vážnost tématu ztráty rodiny nabízí celou řadu dojemných momentů, to vše je ovšem prokládáno velmi sympatickým humorem a vynikajícími hereckými výkony hlavní dvojice znovu nalezených kamarádů. Celkově se jedná o velmi silný zážitek a proto mé hodnocení musí být absolutní. ()

MTE

Nieco tomu chybalo a netusim co :(. Inak pekny film, Sandler vo velmi zaujimavej ulohe, ktoru zvladol celkom dobre. Skoda ze emocie nefungovali tam kde sa ocakavalo a naopak prekvapili tam kde asi nemali. 80% ()

mess

Jednoznačne najlepší výkon aký kedy Adam Sandler podal. Samozrejme nesmiem zabúdať aj na ostatných hercov ktorý naozaj zažiarili. Úžasne emocionálny film o sile priateľsva a lásky kde si navzájom dávno stratený priatelia dokážu pomôcť. Zachytenie dopadu teroristickych útokov a straty rodiny z úplne iného, ľudského hľadiska, dáva filmu neskutočný nádych. Určite radím tento film medzi "must see" . 5* ()

LB-goulem

Zajimavy pohled na tragedii z 11. zari 2001 - pad WTC - skrze Charlie Fineman - muze, jehoz rodina zahynula v jednom z letadel, ktere bylo uneseno teroristy. Dej zacina nevinne, kdy Alan (Don Cheadle) se setka s Charliem po mnoha letech - studovali spolu na vysoky - a tak se s nim snazi navazat rozhovor. Postupem casu zjistuje, ze s Charliem neni cosi v poradku - jakoby zil v jinem, vlastnim svete. Alan se dozvida, ze Charlie prisel o svou rodinu(manzelku a 3 dcery) a snazi se mu pomoci a zaroven Charlie pomaha Alanovi, kdyz mu opet ukazuje kouzlo "mladeneckeho a svobodneho" zivota. Jednoho vecera prijde na Charlieho slaba chvilka a namiri zbrani proti policistovi, je zatcen a souzen. Rodice jeho byvale manzelky se stavaji jeho "soudci", kdyz jako nejblizsi pribuzni maji rozhodnout o budoucnosti Charlieho. Takto bych ve zkratce popsal dej. Jinak sceny, kdy Charlie lici svuj pribeh psycholozce(Liv Tyler) a obhajuje sve chovani rodicum sve zesnule, jsou naprosto srdcervouci a silne emotivni. Dale musim rict, ze Adam Sandler povazuji po hereckem vykonu v "Region over me" za PANA herce. 80% ()