Rod Wilhernů byl proklet čarodějnicí, jejíž dcera kvůli jednomu z Wilhernů skočila z útesu. Čarodějnice vyřkla kletbu, že další holčička narozená v jejich rodu bude nositelkou prasečího obličeje a zbaví se ho jen tehdy, když se provdá za stejně urozeného muže. Až po několika generacích se v rodě Wilhernů narodila dcera Penelope a opravdu měla prasečí nos, který nešel chirurgicky upravit. Jessica Wilhernová svou dceru Penelopu celý život úzkostlivě chránila, a když dospěla, začala Jessica zvát urozené nápadníky, kteří nesměli opustit dům bez podepsané smlouvy o mlčenlivosti. Jedním z nápadníků byl i Edward Vanderman, který z domu uprchl bez podepsání mlčenlivosti a hned běžel na policejní stanici, kde se mu vysmáli. Edwardovo oznámení zaslechl novinář Lemon, který se kdysi snažil vyfotit Penelope, když byla ještě miminko. Edward se dá s novinářem do holportu a zjistí, že Max Campion je urozeného původu, ale propadl hráčské vášni. Lemon s Edwardem osloví muže, kterého považují za Maxe a nabídnou mu slušný finanční obnos za to, že půjde za Penelopou a tajně ji vyfotografuje. Max si Penelopu získal a sám k ní cítí náklonnost, i když ani po několika schůzkách stále neviděl její tvář. Když Max konečně uvidí Penelopu, neuteče, chce se jí dotknout, ale rychle ucukne, protože skrytý fotoaparát se zvednutím ruky spustil. Penelope si Maxovo ucuknutí vyloží špatně a uteče. Max fotoaparát rozbije, nechce Penelopu prodat novináři, ale odmítne si i Penelopu vzít za ženu. Penelope si myslí, že ji Max odmítl kvůli jejímu vzhledu, a uteče z domova s nosem schovaným pod šálou. Penelope poprvé za celý svůj život poznává obyčejné věci, jako je pití piva nebo jízda na skútru, a získává svou první kamarádku Annie. Když Penelope omdlela v baru, byla odvezena do nemocnice, ale odtud už odchází bez šály, s úsměvem odpovídá novinářům na otázky a získává si obyvatele města. Edward Vanderman, který se znemožnil tím, že popsal Penelopu jako stvůru s tesáky, je otcem donucen, aby požádal Penelopu o ruku. Penelope se sňatkem souhlasí, ale jen kvůli své matce, která je zlomením kletby posedlá... (TV Prima)

PauloZ

Taková moderní pohádka, na kterou se vcelku v klidu divá a která uteče. Bohužel tu nic nenadchne, je to strašně předvídatelné, zábavných prvků velice málo, do drama to má daleko a druhá polovina film je dost ujetá. Pro mě to byla taková blbůstka s povrchním a strohým dějem na max. jedno podívání. ()

Astaroth12

Veľmi sympatický,príjemný a milý britsko americký humor,aj keď toho britského tam prevláda.Ako sa prasiatko krásavicou stalo.Toto je taká rozprávočka pre dospelých.Presne tu som si uvedomil,že všedné veci ktoré robíme každý deň možu byt v niektorých očiach zaujímavé,ako napr.Penelope keď po prvý raz videla pulzujúce mesto.Ch.Ricci aj s rypáčikom bola príjemná a sympatická.V tomto filme hralo veľa hviezd,mňa najviac bavila C.O"Hara ktorá to zahrala so cťou.A ten koniec bol z tých romantických klišé ako prasa. ()

yakoob

Zajímavě vytvořený snímek, kde láska opět říká: Miluji tě, ne jaká jsi, ale kým jsi...Nejlepší scény jsou pro mne tam, kde hudba dotváří tu pravou atmosféru...Tady to bylo koncové setkání Penelope s Johnnym a skvělou skladbou Hoppípolla, slyšenou v okouzlujícím traileru k dokumentu Earth..Wow.. ()

ladko

"Edward, don't lick Max." Po Starduste ďalšia rozprávka, ktorá sa mi dosť páčila. Penelope sa síce drží viac pri zemi - čo sa týka príbehu aj výpravy, ale aj tak pôsobí veľmi dobre. Moje očakávania boli splnené, zabával som sa, dojímal som sa... Christina Ricci bola pre úlohu Penelope presne tá správna voľba - scény, keď má na nose šál a musí hrať len očami zvládla na výbornú. A ďalšie plus je, že moralizovanie nepôsobilo vo filme trápne(čo sa teda často nevidí). ()

zdepapepa

Skoropohádka s rozkošným scénářem, kterému prakticky nic nechybí, ať už to je romantika, napětí, humor různých barev od růžového až po ten temně černý. První část "klábosení po hlase" mi připomnělo můj oblíbený Go-Getter, ovšem tady to bylo umocněno očním kontaktem z pohledu Penelope. Ostatně ani ostatní postavy nezůstávají pozadu, jsou vypiplány do posledního detailu a i záporáci jsou záživní a člověk jim občas i fandí (za mě hlavně vytrvalý liliput fotograf) Ideální romantická oddechovka. ()

Krissty

Konečně přišla zase pohádka, která se dokáže alespoň trochu vyrovnat dnešním trhákům. Ty novější hrané pohádky už většinou za moc nestojí, ale Penelope je ta výjimka, která potvrzuje pravidlo.. Příběh je originální a je to podáno tak, že jsem se ani na chvíli nenudila a na 99 minut jsem se vrátila zpět do dětství. A navíc to celé nutí k zamyšlení nad tím, jak moc nás ovládají předsudky.. Christina Ricci byla úžasná princezna a James McAvoy ukázkový princ (konečně si mě dokázal získat!).. Reese Witherspoon byla skvělý bonus a byla mnohem krásnější a sympatičtější než jindy s tím svým bezvadným rockovým stylem! A navíc měla vynikající halloweenský kostým :D Pro mě určitě jedna z nejlepších nových hraných pohádek! ()

Rosana

Bála jsem se, že to bude další trapný komerční film pro hloupý holky o ošklivce, ze které se vyklube kráska, ale film mě mile překvapil a skutečně jsem se bavila... ()

Bakllazaan

Scénář: Leslie Caveny ...napsal spuostu episod do seriálů včetně "Everybody Loves Raymond" ...Někomu komu se líbí pohádky, stejně jako mě, film dostatečně zabaví, ikdyž to není zrovna BIG FISH. Občas ale film měl svá hluchá místa, avšak Christina Ricci je natolik roztomilá že si toho možná ani nevšimnete a na konci, kdy se zbaví svého prokletí se Vám snad i bude po tom jejím "frňochu" i trochu stýskat. Komu záleží na tom, že zápletka je jasná od prvních desetei minut? Je to přece pohádka. Souhlasím s MrHladema, že je film někdy až moc při zemi, a zvlášť na atmosféru a kulisy bych více zatlačil, ale to bych opravdu asi chtěl toho Burtona. PS: Dokonce mi to přišlo trochu vánočně laděné (nevim proč). 70% ()

Greg

“My parents were born into the good life. Old money, blue blooded, society sweethearts.“ Krásná moderní pohádka s koncem tak, jak má být. Na tomto filmu určitě není všechno dokonalé, ale dokonale divákovi poslouží jako odreagování od všedních starostí. Na nic si nehraje, svižně vypráví napínavý a netradiční pohádkový příběh, čemuž pomáhá výborně napsaný scénář. Další plus pro film je, že režisér Mark Palansky dokázal skvělý scénář ještě lépe propojit s vynikajícími hereckými výkony. Mužská část – Peter Dinklage, Simon Woods a hlavně James McAvoy – hraje naprosto přirozeně a samozřejmě skvěle. Ještě víc se mi ale líbila ženská část, ta menší a krásnější – Christina Ricci a Reese Witherspoon, které spolu vypadají opravdu úžasně. A Reese hraje výborně, i když má i takovou malou roli. Není to ideální film bez chyb, ale sálá z něho tolik optimismu a tak mi zlepšil náladu, že tu hvězdičku navíc dát musím. ()

mustafa

Snímek je nanejvýš milý a roztomilý, kýčovitý. Filmu se daří parodovat žánr romantické komedie a přitom do této škatulky spadá. Obsahuje vše, co by romantický film měl obsahovat (zpomalené záběry, nejrůznější překážky v cestě za nehynoucí láskou, tematika pravého přátelství a samozřejmě škůdce v podobě slizouna). Kouzlo Penelope tkví právě v tom, že si scénáristé opravdu s těmito zažitými žánrovými postupy pohrávají a inovují je za pomoci pohádkových prvků (podivné bytůstky, legenda o prasečím rypáčku) tak, že vynikne jejich vtipnost a originálnost. Bohužel, Penelope je opravdu díky vyjmenovaným bodům tak výjimečným filmem, že vrhá velký stín na podobně laděné snímky, které sráží snad až na úroveň ubohosti. ()

Dero

První polovina je mnohem konzistentnější než druhá. Celkově příjemná oddechovka po unaveném dni. McAvoy potvrzuje své charisma. Jen ta Christina Ricci se na ošklivky nehodí, i s prasečím rypáčkem vypadá prostě roztomile. 7/10 ()

katasta

Moc pěkný film, hezký příběh a sem tam nějaká ta vtipná scénka - hlavně na začátku. Trošku netradiční rodinka - trochu hysterická matka, otec, který to snáší a dcera s prasečim rypákem, který má díky kletbě z minulosti rodiny, je taky docela vtipná a výkony Christiny Ricci a Jamese McAvoye jsou prostě super. ()

mysiak

Iná, originálna a fakt dobrá romantická komédia...už svojim začiatkom exceluje nad dnešným priemerom romantických filmov...skvelé obsadenie, originálna zápletka a fakt krásny film... ()

ivishka

Může obsahovat SPOILERy! Slečna s prasečím rypákem a ušima, která hledá štěstí - ale zbytečně. Motivem všech podobných filmů je vždycky změna hrdiny samotného(nemusí být nutně fyzická)a to hlavně ve změně myšlení či chování a v uvědomění si toho, čím si prošli a proč si tím prošli. Penelope jako celek byla přesně taková - výjimečná a i přesto normální. Hysterickou matku, kterou si zahrála Catherine O´Hara si neumím ani lépe představit stejně jako skvělí herci: Christina Ricci, James McAvoy, Reese Witherspoon a Peter Dinklage. Baví mě podobné podání skutečnosti - vtipně, kapku romanticky a dost nereálně. Kdybych měla já někdy prasečí rypák, tak jsem si jistá, že bych ženicha opravdu nesehnala :-D. Občas ale neuškodí si zasnít u takových pohádek. ()

Jillen

Taková milá "pohádka", která neurazí, ale ani moc nenadchne. Tohle by mělo jít rovnou do televizí...Dávám 50% ()

Ridick

priznam sa, ze som popri pozerani robil x dalsich veci, a asi najracionalnejsim argumentom je neputavost, no na druhej strane musim priznat, ze penelope je malicke svetielko nadpriemernej romantiky... ()

Popluh

Skvěle natočená, napsaná i zahraná moderní pohádka se sympatickým hereckým obsazením a naprosto přesnou délkou. Ideální optimistická bomba pro sychravá odpoledne. 85 % ()