Earl Brooks (Kevin Costner) právě obdržel cenu Muž roku od obchodní komory a pronáší svůj dojemný, vtipný a hlavně americký projev díků. Jen málokdo v sále tuší, co je Brooks skutečně zač. V noci se po městě pohybuje jako nekompromisní vrah, který své oběti vždy vyruší při milování a dvěma dobře mířenými ranami zastřelí. Nezůstávají po něm žádné stopy, jen těla jsou vždy naaranžována do různých pozic a vyšetřující inspektorka Tracy Attwood (Demi Moore) se nemůže dopátrat k jediné kloudné indícii. Navíc má osobní problémy nejen se svou prací, ale i s kriminálníky, které dostala do vězení a bývalým manželem, jenž jí vydírá, aby získal alespoň část jejího dědictví po otci. Brooks, výborný manažer, milující otec a dokonalý vrah je při jedné vraždě vyfotografován náhodným svědkem (Dane Cook). Ten věc nedá policii, ale na oplátku chce, aby se mohl vražd účastnit. Z téhle situace se už ani Brooks nemůže dostat zrovna lehce... Mr. Brooks je film o potlačovaných touhách a vnitřním souboji každého z nás s našimi vlastními démony. V roli Brooksova alterega Marshalla se představí vynikající William Hurt. Brooks se snaží vraždění ukončit, ale Marshall je v něm příliš silně zakotven a tak se Brooks propadá stále hlouběji. Podobně jako se inspektorka Attwoodová snaží vyrovnat s nepřízní otce, kterého zklamalo to, že nemá syna. I ona přes svůj zdánlivý klid prožívá skutečně nepříjemné období... Film velmi stroze a šokujícím způsobem ukazuje Brooksovu proměnu v monstrum a zpět. Scény vražd jsou chladné, odosobnělé, jen Brooksův prožitek je znásobován různými krátkými detaily na umírající pár. Vynikající herecké výkony všech čtyř hlavních protagonistů pak filmu dodávají potřebnou civilní a napínavou atmosféru. (oficiální text distributora)

tom88

Celkom zaujímavý film, trocha aj originálny vo svojom žánre. Nevravím, že ma bavil celé dve hodiny, našli sa aj hluché miesta, no vcelku je to vydarený thriller o zabijakovi. Herci sú celkom fajn. Costner má konečne lepší film. Niečo mi tu predsa chýbalo, teda koniec. Čakal som zaujímavejší a šokujúci koniec. Je to určite nadpriemerný film. 70% ()

MJMilan

Ač Kevina Costnera moc nemusím, jeho chladnost se k roli Mr. Brookse dokonale hodila. Co se mi líbilo na tomto snímku a na postavě Mr. Brookse byl jeho nadhled nad věcí, absolutní profík ve svém oboru něco jako Profesionál s Belmondem, kde měl Bebel taky všecko promakané, akorát tady se samozřejmě jednalo o vraha. Docela mne překvapilo, že filmaři zvolili nestopovat ostatní účastníky scény při rozmluvě Brookse s jakýmsi jeho špatným svědomím a nechali všechny být, jako by tam William Hurt vůbec nebyl. Pro děti tento snímek zrovna není, ale kdo má rád lehce hororový scénář, tak si taky přijde na své. Povedený thriller tak jak bych si ho představoval. ()

3n3my

Slušný thriller, slušný Costner, slušný scenár. No myslím, že hlavnej postave by sa hodil herec menej opozeraný, prípadne ktorý má za sebou trochu iné filmy ako Costner (Robin Hood, Tanec s vlkmi, Krajina strelcov a pod.) Nie že by túto rolu nezvládol, ale prišlo mi to ako rušivý efekt. Inak fajn, Demi Moore policajtka sadne a až na pár nezrovnalostí to je aj u mňa na 75%. ()

stOKYi

Triler, ktorý má všetko čo dobrý triler má mať. Napínavý a výborne atmosferický film.Plus som ešte nevidel Kevina Costnera v podobnej role a ani neviem či podobnú rolu vôbec natočil. Sympatický vrah ktorému som držal palce aby mu všetko vyšlo tak ako má a to aj vzhľadom ku tomu, čo bolo jeho poslaním. Takto som naposledy nadržiaval záporným postavám vo filme "Butch Cassidy a Sundance Kid" :) ()

ecceHOMMO

Inteligentné, originálne, napínavé, film s hlavou a pätou. Nečakane výborný film v ktorom nechýba napätie, gradácia a o zvratoch ani nehovoriac. Costnerovi ako chladnokrvne inteligentnému zabijákovi som to zbaštil aj s navijákom. ()

LordSnape

Asi se budu opakovat, ale budiž. Costner a Hurt jsou bezpochyby tou nejdokonalejší schizofrenní dvojicí! Naopak Demi Moore je v celém filmum naprosto zbytečná a celkově ho i brzdí což má za následek občasnou nudu. Postava uchylného fotografa je fakt libová a myslím si, že nebýt jeho, tak by Mr. Brooks už nebyl tak krásně zábavný. Jediným záporem celého filmu, který mi brání v absolutním hodnocení je velmi podivně nedotažený konec, který působí jako nepovedený náběh na plánované pokračování. ()

Mrkvič

Hodně originální Thriller. Kevin Costner jako seriový vrah nic moc, jenže jeho druhá polovička William Hurt byla fantastická. Ale to je asi konec kladů. Akční scény příšerný. Na dvě hodiny to byla docela nuda. ()

Sfinkter

Costnera jsem měl rád vždycky, stejně jako se mi vždy líbila Demi Moore, už kvůli tomu jsem si Mr. Brookse užil. Zajímavý příběh, dobré rozuzlení, dobrá hudba. Mezi novými krimi thrillery u mě určitě solidní nadprůměr, na který se klidně podívám znovu. ()

Qitek

Scénářem je to dost na palici a nemá smysl se v tom hlodat, jinak si nic neužijete a to by byla velká škoda. Costner a Hurt - k sežrání. Dějová linie Demi Moore je navíc a co je nejhorší tak fakt, že zdržuje, nezajímá, irituje. Dát namísto ní více prostoru pro Williama Hurta, byl by to snad i špičkovej béčkovej film jak víno. ()

Playman

Mrazivý thriller, který vám ukáže jak zrádná může být schizofrenie. S výborným Costnerem v hl. roli., který po dlouhé době ukazuje jaký má herecký talent. Dalo by se říct že se vrátil do první ligy. Snímek disponuje výbornou atmosférou. Originální, zajímavý, nápaditý. Prostě super! ()

-dRaGoN-

Opět další film, který mě tenhle rok překvapil a to zejména po traileru, který příliš nezaujal. Naštěstí se příběh odehrává v jiném duchu než prezentuje trailer, a to je dobře! Excelentní Kevin Costner a jeho zlé já William Hurt patří mezi největší, ale zdaleka ne jediný důvod pro shlédnutí - uvěřitelnost jeho postavy je prostě geniální. Poměrně nezkušený Bruce A. Evans si přípravil v mnohém originální scénář do vlastních rukou i pro samotnou režii. Výborné zpracování a rytmus, herecké výkony všech hlavních protagonistů nepokazí naštěstí ani závěr (i když bylo na mále :) 90% ()

_DAVE_

Vcelku mile prekvapeni. Zda se, ze "Kostej" jeste nerekl posledni slovo. A coby schizofrenicky zabijak, ktery zije dvoji zivot, vypadal hlavne v nekterych zaberech opravdu dabelsky.. Pokud nekdo videl serial Dexter, tak myslim ze se pan Brooks nechal docela inspirovat. ()

Chasm

Jsem zklamán. Herci se sice snaží (William Hurt je z nich nejlepší) ale scénář je rozkouskovaný a nedokáže se držet těch zajímavějších postav a témat... Spousta naprosto přehnaných, neuvěřitelných nebo zbytečných scén a mnoho opomenutých detailů mi nedovolily si film užít... 50% ()

marvan

Ač je v informacích o filmu zdůrazněn fakt, že hlavním hrdinou je masový vrah, podstatou filmu není studie masového vraha, ale hra s pravidly kriminálního žánru. Konečný výsledek sráží určitá neucelenost filmu, některé nápady autoři nedotáhli do konce. Například postava vrahova alter ega v podání Hurta je efektně zahraná, ale při jejích promluvách s hrdinou není jasný přechod mezi tím co se odehrává v Costnerově hlavě a co v reálném světě. Ani závěrečná pointa s telefonátem vraha (pronásledovaný) policistce (pronásledovatel) nevyznívá tak silně, jak zřejmě tvůrci zamýšleli. Na to by musel být jejich vzájemný vztah lépe vybudován. ()

LadyDevil

Wow, nikdy bych neřekla, že si Kevin Costner dovede vystřihnout tak skvěle roli záporáka! V dnešní době, kdy jsme thrillery přímo přehlceni, je radost se mrknout na originální a výborně zahranou věcičku, čímž Mr. Brooks rozhodně je. Možná je to deformace z povolání, ale líbí se mi rozporuplnost a rozdvojení našeho Muže roku..kdo by to byl řekl, že dokonalá postava s dokonalou rodinou a prací bude po nocích vraždit? A otázka, která visí ve vzduchu na závěru filmu, je perfektní...tohle mě opravdu bavilo;-) ()

uiu

Zápletka vysvětlená moc brzy - - tím pádem zbylých 3/4 filmu nuda a nemáte nad čím přemýšlet. ()

Pavlínka9

Již před 4mi lety mě ten snímek úplně omámil a teď tomu nebylo jinak :) Kevina Costnera by se to mohlo nějako dotknout, ale já to beru jako obrovský kompliment - TAHLE ROLE MU MAXIMÁLNĚ SEDLA A JAKO PŘEDSTAVITEL SÉRIOVÉHO VRAHA U MĚ MÁ VELKÉ PLUS :) Film je vynikající také tím, že Mr.Brooks je vlastně "dvojrole" a potencionál, který je postuně znatelný i u další osoby tohoto příjmení je až děsivá. Nejlepší část filmu? - Poslední 3 minuty filmu ;) ()

Costner bojuje s vlastní dcerou

Costner bojuje s vlastní dcerou

27.10.2007

Ne, tohle není zpráva bulvárního charakteru, snažící se dokázat, jak mizerné vztahy mají u Costnerů doma. Je to námět nového Kevinova filmu. V kinech právě řádí Mr. Brooks, a hlavnímu představiteli… (více)