V Saúdské Arábii dojde k teroristickému útoku, při kterém zemřou desítky zaměstnanců ropné společnosti. FBI vyšle do akce svůj nejlepší tým, vedený energickým agentem Ronaldem Fleurym. Na vyšetření celé události mají pouze pět dní. Saúdskoarabská realita jim všem ale uštědří tvrdou životní lekci a představu o snadné misi rozbije napadrť. Navzdory tomu, že nechápou kulturu, v níž jsou nuceni dočasně žít, a přes všudypřítomnou nenávist a neochotu úřadů spolupracovat se jim nakonec podaří zdánlivě nepolapitelným teroristům dostat na stopu. Otázkou zůstává, zda nebude tato teroristická buňka pro čtveřici agentů a pár jejich místních kolegů příliš velkým soustem. (TV Nova)

myrecko

Akcia ***** Na konci dost americke. V ulicke v aute, okolo v budovach "teroristi" s RPG a granatmi a oni ich proste "Kill them all". 4* su tak akurat. ()

Ashnobe

Tenhle film je prostě tak neskutečně hloupej, až to bolí. Asi není náhodou, že zase jednou film, u kterýho jsem notnou část stopáže "facepalmoval", vznikal za příspění Michaela Manna. Nemůžu si pomoct, ale ten člověk prostě naroubuje podobnou jakous-takous šablonu úplně na všechno. A je mu úplně jedno, jestli jsme v "good 'ole 'Murica" nebo na Blízkém východě. Tady prostě parta děsně cool Amíků všem ukáže, jak se to dělá, za notného přispění místních bijců, kteří pochopitelně neochvějně sdílí představy a hodnoty západní společnosti. I dojemné smrti a ustarané proslovy k dětem chrabrých obětí tu jsou. Pro velký úspěch dokonce několikrát. V mezičase nám autoři ukazují, jak jsou vlastně Fleury s plukovníkem děsný buddies a tímpádem se vlastně Saudská Arábie od USA tolik neliší (nebo by nemusela). A rádoby hlubokomyslnej závěr tomu nasazuje korunu - jako aby se neřeklo, že ten film je vlastně děsně prostinkej. Abych jen nehaněl, když se zrovna pozornost netočí kolem typickýho balastu ve smyslu "dostaneme je šmejdy" a "snažíme se děsně vyšetřovat, ale máme tady spor o kompetence", tak akční scény jsou poměrně kvalitní, i když místy by mohly být přehlednější. Navíc závěr je celkem adrenalinová jízda. Možná tohle hodnocení není úplně fér, protože někdy se přenesu přes to, že film nedává příliš smyslu a prostě se bavím (jako nedávno v případě White House Down), tady mi to prostě nešlo. Sorry. ()

denulik

Veľmi dobre. Svojím štýlom a atmosférou mi pripomenul Pavučinu lží. Bergovi sa výborne podarilo vytvoriť mrazivú, paranoidnú atmosféru nepriateľského prostredia, ktoré vašu pomoc nechce a z veľkej časti nemá záujem na odhalení pravdy. Vykreslil konflikt, v ktorom nikto nemôže zvíťaziť a koniec je v nedohľadne, v tom najlepšom prípade sa za víťazstvo dá považovať, ak nepriateľa spoň na nejakú dobu pribrzdíte. Vyhýba sa zjednodušeniam typu Amerika je dokonalá a všetci Arabi teroristi a pritom nejde do takých detailov, aby film nudil. ()

joelly01

Ja odvazne petkuji, neb tuhle akcni detektivku mam moc rada a kdykoliv ji davaji v bedne (nekolikat do roka!), tak si na ni udelam cas (naposledy vcera na ZDF). Realisticke (alespon dle Klenota ktery v SA zil s rodici) a hodne aktualni. Silny pribeh, vyborne akci sceny. Trochu mrazi z toho, ze se nejedna o nejakou sci-fi, ale problem, ktery se rozleza vic a vic po celem svete. Spica, toto se Pitrovi opravdu povedlo. Ja vzdy vedela ze ho nemiluji nadarmo! ()

Miro_CZ

Umí to vtáhnout do děje, herci v čele s J. Foxxem odvádí super výkony a člověk by skoro chtěl dát 4*. Potom si ale vzpomene na tu zběsile rozhoupanou kameru, která z potenciálně silné face-to-face rvačky udělá nepřehlednou změť rychlých pohybů a jasně ukáže až výsledek a nedovolí vám to dát víc než 3*. Škoda, jinak je to totiž poutavý a dobře zahraný příběh. ()

Shitonit

Hodně dobře natočená, akčně dramatická podívaná, Obsah máte vysypanej vcelku podrobně a výstižně nahoře, tzn co bych k tomu rád dodal.. Kdo chce kam.. Poté co amíci a ropa rozjebali svět, se máme divit? Že jsou arabové nasraný? Nejel bych tam ani na fajnový pozdní odpoledne, natož na dovolenou, je to jiný svět, jiná mentalita a v konkrétně v Království je to super znázorněný. Dialogy, postavy, akce..vše je na hodně vysoký úrovni. ()

papadoce

Peter Berg vedel vždy točiť akciu a na rozdiel od novších počinov s Marky Markom, kde sa to pátosom len tak hmýrilo, si Kráľovstvo zachovalo autentičnosť a bezpátostnosť (to je slovo heh, toto sa naučte a nie kradnúť, ale naspäť k bijáku). Hneď na začiatku nám umne spracované titulky jasne povedia prečo sa tam do Saudi Arábi amíci nasáčkovali a na nič sa nehrá. Na druhej strane, aj napriek tomu, že ich pobyt v kráľovstve je výlučne zištný, divák presne vie od prvej minúty kto je dobrý a kto zlý. A nevadí to. Film má vyslovene príjemnú arabskú angličtinu plus arabčinu a skvelú atmosféru. Skoro som ten piesok a teplo cítil až v slipoch. No. Mne osobne sa veľmi páčila aj tá vyšetrovacia pasáž, take CSI Abú Dhabí, ale ďaleko uveriteľnejšie. Dobrá medzi hra. A potom prišlo vyvrcholenie filmu v podobe výbuchov a akcie s jeepmi a úplne originalny nápad (myslím filmový) s únosnom a nachystanou miestnosťou pre popravu. To čo sa v tej miestnosti stalo bola paráda. Bitka roka v podani Jenni Garner. Áno, film mal kratšiu pokojnú časť, nevravím nudnú, ale finále bolo Bergovsky pop****ské. Sto hviezd za rolu Ashrafa Barhoma. Parádny film. ()

celticek

Akce je tu parádní a vypadá to celkem realisticky. Něco mi tam chybí. Obsazení dobré. Líbilo se mi to propojení arabského a západního světa. Všude jsou lidé dobří a špatní. 3 a 1/2. ()

stephano

Nechapu komentaře tady, že to neni komplexní nebo že to o ničem nevypovídá. Je pravda, že tento film se nestaví na žádnou stranu ? Rozhodně ne !!! Aby mě přesvědčíl o opaku pouze poslední záběr z celého filmu, tak to je trochu málo. Jinak co se týče akce, tak můžu říct jen to, že kdyby se kameraman aspon na chvíli zastavil a nelítal celej film jak zběsilej sem a tam kolem herců a z metru jim mával kamerou před obličejema, tak by celá akce vypadala oku lahodněji. Je mi jedno jak moc autenticky to má působit... Už v poslednim bournovi se mi to nelíbilo.Podle me za kamerou nebyl nikdo jinej nez Michael Mann nebo aspon jeho dvorní kameraman. Klady filmu jsou u mě: dobrý scénař, obsazení, hudba a to že skoro každá situace v průběhu celého filmu, je něčím zajímavá a to že hodně :-) ()

jojoping

Po profesionálnej stránke výborný film, excelentná práca kamery len podporuje dokumenteristý štýl. Po úvodnom postupnom zoznamovaní sa nasleduje zbesilý záver. Počas filmu som si nenašiel prestávku na oddych a celý čas som bol vtiahnutý do deja. Celý príbeh sa mi zdal maximálne realistický (no možno až na mierne prehnaný záver). Super, takéto filmíky ja môžem pozerať stále. ()

JardaBauer

Zajimávý pohled na konfrantaci dvou protichůdných kultur a filozofií. Po technické stránce skvěle zvládnutý thriller, který všechny podobné hravě strčí do kapsy. Závěrečná scéna s únosem a následným pronásledováním je nezapomenutelná a už jen kvůli ní je film nutností. Scény z filmu se vám z hlavy jen tak jednoduše určitě nedostanou a donutí vás o filmu přemýšlet. Jen kameraman by si po ránu před natáčením mohl vzít trochu větší dávku diazepamu. V akčních scénách to vypadá velmi efektně a dodává to scénám dinamiku. V klidových scénách však vede jen k nepřehlednosti. Nic proti tomuto stylu, líbí se mi to, ale v trošku omezenější míře. ()

jns

Sám se tomu divím, ale dávám 4 hvězdy. Lze na tom jistě hledat vícero much, ale k čertu s nima: funguje to velmi dobře! ()

Pai-Mei

Výborne spravený film. Aj keď táto téma nie je nová, za skvelú atmosféru, realistické zábery a až neuveriteľne realisticky napätú scénu s únosom a následným vyslobodzovaním člena týmu, dávam plný počet. ()

Fanak

Tím hlavním zde není složitý děj plný překvapivých odhalení, ale hutná atmosféra a vůně autenticity. Film nenutí k přemýšlení detektivnímu, ale spíše morálnímu a filozofickému. Rozhodně ale nijak lacině neobhajuje teroristy ani neagituje pro USA, jen nastoluje téma k zamyšlení a to je dobře. ()

dreamflyer

Prefabrikovana holywoodska sragora. Chtel jsem napsat vic,ale uz me ten film stal 110min myho zivota a uz to bylo moc...Konec sebral i tu druhou hvezdicku. ()

Mr.Roman

Na to ako vážne sa film tvári je až priveľmi naivný. Zbytočne a príliš sa kecá a akcie je tu málo, aj keď až konečne nejaká nastane(čo je vlastne len na záver) má slušné grády. Najviac mi vadilo ako sa na silu snažia všetky americké postavy pôsobiť coolovo, no len málokedy som im to veril. Napokon záver, ku ktorému v podstate celý film smeroval a pripravoval mu pôdu, bolo všetko naopak a ten kto sa vydržal pozerať až poň neobanoval. Veľká škoda je, že si tento štandard nedržal film aj potiaľ a v dejstve pred záverom prevažovala tzv. "omáčka" (navyše nie veľmi chutná). ()

Cortesz

Na aktuální téma což bezesporu terorismus rozhodně je a také snad to nejodpornější téma a věc, která se v tomto světě děje natočil špatnej seriálovej herec, kterej asi přišel na to, že jako herec by se neuživil tak začal točit filmy a rozhodně natočil inteligentní thriller s celkem pořádnou dávkou akce, reality a poselství nakonec. Navíc skvělí herci v čele s Jamie Foxxem, kterej se mi líbil už v Rayovi a role v tomto akčním filmu mu také docela sedla určitě jeden z nejlepších herců. Navíc Elfmanova hudba jako vždy přesně pasující. Jsem docela zvědavej co dalšího nám předvede Berg, kterej tímto filmem dokázal, že točit filmy umí. ()

Wahlberg se prostřílí z Afghánistánu

Wahlberg se prostřílí z Afghánistánu

07.03.2012

Foxx se šťourá v rasových vraždách

Foxx se šťourá v rasových vraždách

30.10.2007

Jamie Foxx se ožehavých témat neleká. Po vyšetřování bombových útoků na Blízkém Východě se opět spojí se scenáristou Království Mattem Carnahanem, aby se tentokrát popasoval s rasovými problémy.… (více)