Řemeslo výtečné, Berg má akci v malíku, byť to všechno působí tak vypulírovaně, až je to neosobité. Schematismus ve vidění světa se dá unést, je cítit, jak moc se scénárista snažil o plastické vidění problému. Ne že by se to úplně povedlo, celkové vyznění ve stylu "všichni máme rodiny a máme je rádi, takže jsme jen lidi" příjemně otupuje závěrečná pointa. Nevím, jestli to chytře cynické vyznění chtěli tvůrci na poslední chvíli tlumit, volbu hudby jsem vážně nepochopil. Díky hereckým výkonům a opravdu frenetickým a nabušeným posledním dvaceti minutám se Království určitě vyplatí... Zvládnutá žánrovka, ale do brilance Manna či Scotta Peteru Bergovi ještě chybí značná dávka osobitosti.(18.1.2009)

Království nakopne výtečnou úvodní sekvencí (už jen ty titulky!) a pak náhle zabrzdí a přibližně hodinu nervózně přešlapuje na místě, až divák začne přemýšlet, zda se na nás na závěr chystá vyplivnout něco opravdu monumentálního a sbírá na to odvahu, nebo se mu jednoduše chce na záchod :-) Ale spíš to vypadá, jakoby nesporný režisérský talent Peter Berg jen hledal nějaké odůvodnění pro pekelně našlapanou akci v závěru, která zatlačí do sedadel a nechá vás ani pípnout. Všechno předtím je nezáživná a zbytečná vata o tom, jak moc by agenti FBI chtěli vyšetřovat okolnosti jednoho atentátu, ale jak kvůli saudsko-arabským politickým poměrům nemohou. Království je prostě takový zvučný výkřik do prázdna, který už teď pomaličku doznívá. P.S. Chytrý a vystižný tedy film rozhodně není a už vůbec není provokativní. Normálně potvrzuje zaběhnuté stereotypy a zcela otevřeně propaguje americký intervencionalismus....(10.5.2008)

Peter Berg je milovaný některými recenzenty, ale není to zrovna pan režisér, kterého by milovaly davy. Jeho styl je zajímavý a snad i poutavý, ale pouze efektivní. Království to dokazuje z jeho filmů nejvíc. Film, o speciální jednotce, která vyšetřuje bombový výbuch je více o politice než o akci a střelbě. Což je vlastně škoda, protože politické téma není tolik zajímavé a hlavně není scénářem nijak extra rozvedené. Poslední půl hodina se to snaží dohnat, ale ani kdyby Jennifer Garner střílela z dvou samopalů naráz nestačilo by to. Jamie Foxx je tvrdý voják, stejně jako skvěle obsazený Chris Cooper. Celkově je obsazení naprosto skvělé a právě proto mrzí výsledek, kterým je politické drama s trochou střelby. Škoda, protože mohlo jít o opravdu nezapomenutelný snímek, který skončil na půl cesty mezi Syridianou a pořádnou akční peckou.(31.12.2007)

Scénáristicky jednoduché, maximálně úsporné, dynamické a příjemně koukatelné bez zbytečného kecání. Rovněž se tu nehraje na ničí stranu. To znamená, že agenti FBI tu nejsou stroje na amerikanismus a zdaleka ne všichni arabové jsou pro Alláha ochotni páchat sebevraždy. Určitá politická nekorektnost tu je, ale natočit film o takto ostrém a aktuálním tématu je už samo o sobě při tak vysokém rozpočtu relativně kumšt, takže tvůrce po této stránce hanit příliš nelze. A nelze je vlastně hanit ani co se technické stránky týče. Tam spíše zaslouží pochválit vrchní producent Mann, neboť když akce, tak je spíše "jeho". Typické vizuální prvky, střihová skladba a hlavně skvostný zvuk a přehlednost. Akce je zkrátka vynikající, syrová, rychlá. Především pak závěrečná desetiminutová přepadovka je nejlepší akcí letošního roku. Ano, lepší než Bourne.(12.10.2007)

• Marius

Staré klingonské príslovie hovorí : Ak uplácaš z hovna umelecké dielo, bude to estetika, ale smrdieť neprestane. Zlí Arabi vyhodili do vzduchu piknikujúcich Nevinných Američanov a preto musia prísť štyria americkí Hrdinovia aby za pomoci Dobrých Arabov zlikvidovali Zlých Arabov. Áno, takto zjednodušene Kingdom pôsobí. Bez ohľadu na to, že i mňa rozčuľuje moderný trend ručnej epileptickej kamery, musím uznať že Berg je fajn remeselník, bohužiaľ sa snaží podať politicky nekorektnú tému politicky korektnou formou. Každopádne je fajn, že sa tu už objavujú aj Dobrí Arabi , hoci sú to len tí, ktorí si uvedomujú, že americká národná bezpečnosť závisí od pravidelných dodávok Saudskej ropy. Tí čo to nejak nechcú pochopiť, resp. nechcú pochopiť, prečo má profitovať z nerastného bohatstva kráľovstva len malá časť obyvateľstva a cudzí národ sú samozrejme Zlí Arabi . Ja už chcem konečne vidieť film, ktorý rozoberá nezjednodušujúcim prístupom príčiny terorizmu , nie jeho následky a ukáže obom stranám rovnako, že bez vzájomnej tolerancie a úcty všetkých majoritných kultúr to táto planéta môže zabaliť. Veta na konci by bola fajn keby sa nedala chápať dvojako. A síce, že v lepšom prípade sme rovnakí, v tom horšom že to neprestane kým jedna strana definitívne nevyzabíja druhú. 4/10 najmä za výborné titulky(24.12.2007)

• - Haythem (Ali Suliman) používá ve filmu zbraně Heckler & Koch USP ráže .45 ACP a Colt M4A1 ráže 5.56mm. (dc125)

• - Spoiler: V původním scénáři nakonec neměl Al-Ghazi (Ashraf Barhom) zemřít a seržant Haytham (Ali Suliman) měl být při výslechu vlastní vládou mučen daleko brutálněji. V důsledku tohoto měl Haytham opustit FBI a odcházet z letiště s bombou přidělanou na těle. Toho si měl všimnout Sykes (Chris Cooper) a snažit se ho odtáhnout od ostatních dříve, než detonuje, což by se mu nakonec nepovedlo. (Othello)

• - Tragédie z úvodu filmu vychází z útoků na budovy v saudském Khobaru v roce 1996 i z několika dalších výbuchů v Rijádu. (Siriuss)