Reklama

Reklama

Epizody(19)

Obsahy(1)

Tento seriál od tvůrčího tandemu komediálních králů Davida Craneho (Přátelé) a Jeffreyho Klarika (Jsem do tebe blázen), začíná zajímavou zápletkou. Příliš horlivý romantik uspořádá přísně utajenou párty pro svou snoubenku: je to setkání spolužáků po dvaceti letech. A ačkoliv se párty promění v katastrofu, život osmi zúčastněných je od toho dne spjat pevnými pouty. Když se někdejší spolužáci znovu setkají, uvědomí si, jací jsou v dospělosti ti, které znali jako děti. Dávné city se znovu rozhoří a všichni zjišťují, že jejich životy pokračují a protínají se na nových křižovatkách. Stará vztahy jsou objeveny a nové se tvoří - a od oné noci už nic nebude jako dřív. (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (39)

M.a.t.t. 

všechny recenze uživatele

Mohol som vzdorovať ako som chcel, napriek tomu som si postavy Richieho a Liny, Ethana a Kat, Duncana a Nicole a neskôr aj Kyla doslova zamiloval. Výnimkou ostala len Holly, ale ani to, vrátane zrušenia po 19 dieloch mi nemôže zničiť dojmy z tohoto skvelo napísaného, vtipného a pritom emociami preplneného sitcomu. Toto nie sú ani zďaleka noví Priatelia. Toto sú spolužiaci. ()

sskrblik 

všechny recenze uživatele

Tak tenhle seriál mě docela mile překvapil, zasměju se u něj a přípomíná zdánlivě Přátelé. Bylo natočeno velmi málo dílů, což je velká škoda, protože už se nedozvím nic dalšího o jejich osudech ve chvíli, kdy jsem si je začal oblibovat. Na seriálu se podílel David Crane coby spoluautor Přátel, takže už díky tomuto člověku mi to za shlédnutí stojí.. ()

Reklama

Hal_Moore 

všechny recenze uživatele

Juj, tady je ale nízké hodnocení. I přes to jsem to stáhnul a skouknul. A jde o - obrovské překvapení. V každé scéně je vidět, že Spolužáci jsou od tvůrců Přátel, teoreticky jde o úplně to samé, vše ale vypadá neuvěřitelně jinak. Jakoby tvůrci říkali: "Přátelé skončili, tady je máte od začátku, ale tentokrát jsme se vydali jinou cestou." K postavám jsem si za těch devatenáct dílů vytvořil silný vztah, srovnatelný k Joeymu či k Chandlerovi. Vtipů je zde hafo a navíc jsem se u nich intenzivně a pravidelně chechtal. Charaktery jsou perfektně napsané a jejich vývoj je hmatatelný každou novou epizodou. Škoda jen, že seriál byl ukončen po devatenáctém dílu. Takhe zůstává jen pár dvacetiminutových ukázek z možného budoucího kultu, kterým se Spolužáci nikdy nestanou. ()

Caszidy 

všechny recenze uživatele

Spolužáci rozhodně nejsou špatným sitcomem, avšak zdá se mi, že tvůrci mírně nedomysleli celou koncepci, což se projevilo zásahy do děje hned po několika dílech. Jde o to, že se většina spolužáků po dlouhé době v podstatě nezná, tudíž je celý děj rozdělen do několika fragmentů(domácností) a přeskakování mezi nimi je poněkud rušivé. Od počátku sledejeme příhody zhruba 11 postav. Tvůrci si naštěstí po pár dílech správně uvědomili, že to je na 22 minutovou stopáž jednoho dílu neúnosný počet a tak se několika charakterů promtně zbavili. S vysvětlováním si přitom příliš starostí nedělali(jednu postavu nechali odjet do Chile na fotbalový šampionát; další zmizely bez vysvětlení). Po vykrystalizování "zdravého jádra" se Spolužáci příběhově posunuli, ale vtipné dialogové výměny bohužel zůstaly kvalitativně kolísavé(otázkou samozřejmě je, kolik se toho "ztratilo" v českém překladu a dabingu). Je to škoda, jelikož herecké obsazení bylo hlavně zásluhou kvarteta Andrea Anders, Lizzy Caplan, Jason Ritter a David Keith příjemně sympatické. ()

jhr 

všechny recenze uživatele

Spolužáci mě doslova nadchli, nemůžu si pomoct ale nechápu jak to že tento skvělí seriál neuspěl? Vždyť je naprosto boží! Na HIMYM sice nemá ale některé epizody my v hlavě zůstali docela dost dlouho, skoro všechny postavy jsou vážně zajímavé a sympatické, Moje nejoblíbenější je jednoznačně Kat ta prostě nemá chybu! Škoda že nebude pokračování, mohl to být jeden z nejpovedenějších sitcomu posledních let, ovšem to neznamená že ta první a zároveň poslední není i tak pořád super. ()

Galerie (26)

Zajímavosti (1)

Reklama

Reklama