Reklama

Reklama

Epizody(19)

Obsahy(1)

Tento seriál od tvůrčího tandemu komediálních králů Davida Craneho (Přátelé) a Jeffreyho Klarika (Jsem do tebe blázen), začíná zajímavou zápletkou. Příliš horlivý romantik uspořádá přísně utajenou párty pro svou snoubenku: je to setkání spolužáků po dvaceti letech. A ačkoliv se párty promění v katastrofu, život osmi zúčastněných je od toho dne spjat pevnými pouty. Když se někdejší spolužáci znovu setkají, uvědomí si, jací jsou v dospělosti ti, které znali jako děti. Dávné city se znovu rozhoří a všichni zjišťují, že jejich životy pokračují a protínají se na nových křižovatkách. Stará vztahy jsou objeveny a nové se tvoří - a od oné noci už nic nebude jako dřív. (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (39)

Malarkey 

všechny recenze uživatele

Je to s nima trošku složitý, spolužáků je hodně, nápadů ještě víc, ale oblíbit si dokážu jenom pár z nich, už jenom proto, že jsem okamžitě poznal, kteří budou ztřeštění, a kteří život budou brát trošku vážněji než ostatní a jejich životem se budou proplétat románky. Ne každého si dokážu oblíbit a čekám na chvíli až se objeví ti co mám rád. Tenhle seriál určtě není zlý, ale dokáže mě pobavit jen v jistých chvílích a u jistých herců, a to by ze sitcomu nemělo vyzařovat. 6/10 ()

Redík 

všechny recenze uživatele

Nedonošené dítě vztahového sitcomu. Už se nedozvíme, zda by seriál pokračoval ve stejné kvalitě nastolené u prvních skvělých devatenácti dílů. Neuzavřený konec první série sráží mé hodnocení bohužel trošku dolů. Při uzavřeném konci první série bych hodnotil bezpochyby za 5 hvězd, nicméně takhle dávám s těžkým srdcem silné 4 hvězdy. ()

Reklama

jhr 

všechny recenze uživatele

Spolužáci mě doslova nadchli, nemůžu si pomoct ale nechápu jak to že tento skvělí seriál neuspěl? Vždyť je naprosto boží! Na HIMYM sice nemá ale některé epizody my v hlavě zůstali docela dost dlouho, skoro všechny postavy jsou vážně zajímavé a sympatické, Moje nejoblíbenější je jednoznačně Kat ta prostě nemá chybu! Škoda že nebude pokračování, mohl to být jeden z nejpovedenějších sitcomu posledních let, ovšem to neznamená že ta první a zároveň poslední není i tak pořád super. ()

MMR 

všechny recenze uživatele

Dvěma slovy: Úžasný sitcom. K tomuhle dílku nemám co dodat. Jedná se o seriál typu přátelé, a já bych řekl, že místy je i vtipnější, je tam více postav, každá je svým způsobem originální. Jen je žalostně málo dílů. Je obrovskou chybou, že byl seriál po 1.řadě ukončen. 19 dílů je opravdu málo, oni to vlastně ani nijak neukončili, nechali dost otevřených věcí, to mě na tom dost štve. Nejoblíbenější postava: Richie Velch. ()

Caszidy 

všechny recenze uživatele

Spolužáci rozhodně nejsou špatným sitcomem, avšak zdá se mi, že tvůrci mírně nedomysleli celou koncepci, což se projevilo zásahy do děje hned po několika dílech. Jde o to, že se většina spolužáků po dlouhé době v podstatě nezná, tudíž je celý děj rozdělen do několika fragmentů(domácností) a přeskakování mezi nimi je poněkud rušivé. Od počátku sledejeme příhody zhruba 11 postav. Tvůrci si naštěstí po pár dílech správně uvědomili, že to je na 22 minutovou stopáž jednoho dílu neúnosný počet a tak se několika charakterů promtně zbavili. S vysvětlováním si přitom příliš starostí nedělali(jednu postavu nechali odjet do Chile na fotbalový šampionát; další zmizely bez vysvětlení). Po vykrystalizování "zdravého jádra" se Spolužáci příběhově posunuli, ale vtipné dialogové výměny bohužel zůstaly kvalitativně kolísavé(otázkou samozřejmě je, kolik se toho "ztratilo" v českém překladu a dabingu). Je to škoda, jelikož herecké obsazení bylo hlavně zásluhou kvarteta Andrea Anders, Lizzy Caplan, Jason Ritter a David Keith příjemně sympatické. ()

Galerie (26)

Zajímavosti (1)

Reklama

Reklama