Nicole Chang (Shirley MacLaine) pracuje jako kabaretní tanečnice v hongkongském nočním klubu. Tady ji také jednoho večera osloví londýnský zloděj Harry Dean (Michael Caine), který má spadeno na sošku čínské císařovny Li-ssu z proslulé sbírky arabského milionáře Ahmada Shahbandara (Herbert Lom). Harry totiž vymyslel geniální plán, jak se vzácného artefaktu zmocnit – aby získal pozvání do milionářova bytu, použije jako návnadu právě Nicole, která jako by z oka vypadla Ahmadově zesnulé manželce. Jenže i dokonalý plán může mít své chyby… (oficiální text distributora)

c.tucker

Velice povedený heist filmeček, který staví na velice podařeném hereckém triu. Některé zvraty jsem neprokoukl a nebylo to ani nijak zbytečně překombinované. Atmosféra jedinečná a Shirley MacLaine v bílých šatech a se spuštěnou loknou byla naprosto kouzelná. ()

papaJA21

Krásný film o loupeži vzácné sochy. Shirley MacLaine. kterou znám z pozdějších filmů spíš jako babičku to tady neskutečně sekne. ()

JohnSmith

Nejdřív tu byl dokonalý plán a pak trochu jiná realita. Nebýt MacLaineové, tak bych nedal ani ty průměrné tři hvězdy ()

MI-380

Chytrý, vtipný, svižný příběh a pěkná podívaná na roztomilou kočičku Shirley a elegantního kocoura Michaela. 80%. ()

Han22

Lupič gentleman vymyslí geniální plán, jak okrát arabského miliardáře o drahocennou sochu s pomocí tanečnice, která připomíná jeho mrtvou ženu. Prvních 25 minut sledujeme rovnou akci, aby se film zastavil a Michael Caine suše prohlásil že jde o plán a tak nějak to bude vypadat :) Dál už samozřejmě podle plánu nevypadá nic :) Milionář není hloupý ani naivní, tanečnice která v plánu vzorně držela pusu ji pro změnu nezavře a má spoustu vlastních názorů a hrdina zjišťuje, že na spoustu věcí nestačí. Lehoučký zlodějský příběh, ve kterém nejsou zbraně, násilí, veliký konflikt ani příliš napětí, zato tu nechybí spousta hlášek, pozlátka a vychytralosti. Čili spíše zlodějská komedie než zlodějské krimi, navíc s překombinovaným koncem který vznikl zjevně proto, že v roce 1966 nemohla hrdinům z mravního hlediska podobná loupež projít. Ovšem komedie vtipá, která si za trojlístek Lom, Caine a už mírně odkvétající MacLainová bez problémů zaslouží 4*. ()

Mikino00

Ale jo příjemná zlodějská komedie se sympatickou dvojicí, hlavně perfektní MacLaine, kde se ukazuje že nikdy nic nevyjde tak jak si plánujete. ()

Joski

Slušne natočená krimi komédia s premyslenou zápletkou a skvelými hereckými výkonmi. Shirley je proste skvelá:-) Kvalita na nedeľné popoludnie.80% ()

josieaddms

Gambit je zkrátka Gambit. Na začátku se mi už už chtělo načít vzdychat nad nesmírnou neoriginalitou, jenže po dvacáté páté minutě přišel naprosto perfektní obrat. Všichni známe že situace, které si sami nejdříve představujeme v hlavě, jsou potom v reálu naprosto odlišné než naše představa. A to byl základní, a nesmírně originální vtip této senzační komedie. Hlavní trojice hraje opravdu dobře, a sice MacLaineová není zrovna má oblíbená herečka, přesto je jako Nicole nenahraditelná. Herbert Lom je klasik, a Michael Caine je tak dobrý a přesvědčivý jak ho známe. Konec bylo to takhle - nebylo to takhle je opravdu hodně povedený, a doopravdy humorný. A právě tím že charaktery a postavy působily opravdově, a celý příběh si nahrál na žádnou super špionážní akci, je z toho snímek více než dobrý. Pěkný film který vás nejednou překvapí. ()

Adrai

Prvních 25 minut: Teda těm to jde až nějak překvapivě snadno - no asi tam těch loupeží bude více. 26 minuta: Sakra - proč mi to zase skočilo na začátek? Od 27 minuty - Aha :) 3 minuty před koncem: o co že ... 1 minuta před koncem: Ha há :) ... Velmi příjemná záležitost s vynikající ústřední trojicí a příběhem o do posledního detailu vypiplaném plánu, který se prostě nemůže povést. bez hluchých míst, s humorem a samozřejmě vše osvětlujícím koncem s takovou tou třešničkou ... ()

Atron

Scénář se vyžívá v dějových zvratech. Asi tak pátý už mě přestal bavit, co je moc, to je příliš. Začínám si myslet, že M. Caine byl asi v 60. letech odsouzen hrát jednoho lumpa za druhým, je mi ho trochu líto. A v tomhle filmu vlastně všech, takhle připitomělý scénář, to muselo být utrpení. Komedie ani omylem, jako krimi ubohé. Body jen za herce. ()

Amaranta

Já tuto tvář komedií miluju, kouzelná stylizace, kouzelný Caine a nejlepší byl (pozor, nastínení zápletky, pokud si chcete film vychutnat co nejvíc, už tady nic nečtěte!!!) přerod MacLaine z naplánované figurky do skutečnosti. Fakt jsem to netušila, že je první loupež jako a říkala jsem si, co se teda bude ve zbytku filmu dít a kdy už Nicole promluví! A nejhezčí je to, že na ledovou královnu se pěkně zírá, ale skutečná ženská dokáže pomotat hlavu mnohem důkladněji! ()

v.indruchova

Originál je nejlepší, parafráze tohoto filmu, která byla natočena 2012 je nesrovnatelně horší. Tento film (1966) může být však pro moderního diváka poněkud zdlouhavý svými táhlými napínavými scénami. S tím se musí počítat, když byl film natočen v době kdy mým rodičům bylo pět let. Doporučím ke shlédnutí. ()

mire.k

Příjemná oddechovka let 60tých. Hudba typická pro Maurice Jarreho. Caine, MacLaine a Lom je krásná trojka. Škoda, že takové perly neběží v televizích místo těch současných seriálových ubohostí. ()

Signore

Po druhém zhlédnutí bych uvažoval i o pěti hvězdičkách, faktem ale zůstává, že první půlhodina je celkem slabá (stejně jako to, že bez ní by to nešlo ...). Tak snad příště. Každopádně skvělá krimikomedie z kategorie heist movies s velmi povedenou pointou. ()

Fibonacci

Michael Caine je frajer! a toto je tak trochu pozabudnutá zlodejska klasika. vrelo odporučam vy paskudy filmové nenažrané. ()

Zlodějina podle Coenů a oscarového Firtha

Zlodějina podle Coenů a oscarového Firtha

28.03.2011

A je tady další sázka na jistotu. Oscarová sestava v remaku klasiky ze 60. let, to nemůže selhat. Pokud jste viděli krimikomedii Gambit z roku 1966, tak víte, že byla o britském zloději (Michael… (více)