Píše se rok 1962, Baltimore, USA. Obtloustlá středoškolačka Tracy Turnblad (Nikki Blonsky) navzdory svým nepřehlédnutelným tělesným rozměrům miluje tanec a sní o tom, že se stane hvězdou televizní taneční show Cornyho Collinse (James Marsden). Na cestě za splněním svého snu ji sice podporuje otec Wilbur (Christopher Walken), ale Tracy musí překonat řadu překážek, které nesouvisejí jen s jejími tělesnými proporcemi: počáteční odpor své podobně tělnaté matky Edny (John Travolta) nebo nenávist televizní producentky Velmy (Michelle Pfeiffer) a její protěžované dcery. Tracy pak dokonce začne bojovat i s rasovou segregací, která ve společnosti vládne. (Damiel)

TheRay97

Jeden z filmů, který dokáže zahnat špatnou náladu. Příjemně se muzikál poslouchá a taneční výkony herců jsou na jedničku. Je zde spousta vtipných scének, někdy až příliš klišé. Podstatné však je, že dokáže potěšit a neurazí. ()

Farley

No větší blbinu jsem fakt dlouho neviděl. :-D Ale svym způsobem docela příjemnej příbeh. Dal bych i 4*, ale nemůžu. Dva důvody. Jako chlapovi mi přirozeně vadí napomádovanej Efron (ono i na toho Travoltu si člověk chvíli zvyká, žvlášť když ho ze srandy nechali dabovat i v ženský roli Trávníčka :-D) Druhej důvod je, že tak nějak celej film nevíte, z čeho si vlastně dělaj srandu. Jestli z tý doby, nebo z obezity, nebo z čeho vlastně. ...a to Vám tak trochu kazí ten příjemně naivní a nehorázně pozitivní příběh. :-) ()

Judy24

Jasně, jasně, jasně. Je to barevné, veselé, místy kýčovité a vypadá to občas trochu jako kdyby si někdo dělal legraci z Walta Disneye, ale proč ne? Bylo to aspoň upřímné. Mnohem upřímnější, než když si Hannah Montana ve svém filmu hraje na velkou trpitelku se složitým osudem, životem a závažností všeho okolo. Tady půlka lidí skáče ze záběru do záběru, počínaje Tracy s Baltimorem a konče Johnem Travoltou s umělým tělem a já chtěla skákat s nima, vážně moc. Písničky jsou chytlavé, překvapivě bohaté na texty a zpívají se tam pořád. Netvrdím, že bych se na to mohla koukat od rána do večera, ale na dámskou jízdu neznám moc lepších filmů. ()

johhny007

Příběh o tlusté holce co milovala kluka z reality show . Herečka Blonsky je mi doopravdy nepříjemná a ne tím že je tlustá prostě jí nemám rád a tento film se dal spracovat asi 100x lépe , ale 2 hvězdy dávám za fenomenálního Johna Travoltu :D ()

Izz

Nevídaná smršť pohybu,barev,muziky a filmové radosti,která dalece překonává vše,co kdy Adam Shankman nyatočil a bohužel i vše,co pravděpodobně ještě natočí.Hairspray jsem podceňovala,aby mi ve finále naprosto vytřel zrak a předvedl jeden z nejzábavnějších a nejkvalitnějších muzikálových zážitků posledních let. ()

sWONDER

Nalákal ma kopec známych hercov, ale som sklamaný. Pravdupovediac, nečakal som až takú načančanú hovadinu. Príbeh je síce celkom pekný, ale tie dlhé a časté muzikálové čísla ma postupne viac a viac nudili. Boli samozrejme zábavné a hlavne pesničky super, ale chcelo by to skrátiť na polovicu. Herci zatancovali a zaspievali výborne, no obsadenie Travoltu som asi nepochopil. Nevadí, už je to za mnou. ()

jojoping

Bambuľka Tracy je (Nikki Blonsky) je úžasná, kráska Velma (Michelle Pfeiffer) je nádherne odporná, otec Wilbur (Christopher Walken) je roztomilý a mama Edna (John Travolta) je divná. Muzikál ma na jednej strane chytil, na druhej ma nudil. To isté platí o pesničkách i tanečných číslach. Nie, rozhodne to nebolo najhoršie, ale na to, že trval 2 hodiny mal jeden vážny nedostatok - absenciu deja. ()

imarvin

Původní film jsem viděl kdysi dávno a v mé paměti zůstal jen jako matná vzpomínka na něco, u čeho jsem někdy asi bavil. Dlouho jsem se filmu vyhýbal, až jsem zahlédnul scénu, ve které „tlustý“ Travolta coby matka rodu, tancuje se svým mužem v podání Christophera Walkena a bylo rozhodnuto. Tohle musím vidět! Docela praštěný příběh jedné středoškolačky, kterých jsou v dnešní McDonaldové době plné lavice, by sám o sobě asi stačil na pětiminutový videoklip. Jenže, řekněme si upřímně, takovéto filmy dělají hlavně herci a jen na nich záleží, jestli to utáhnou skoro dvě hodiny a nebo vznikne nesnesitelný pelmel. A v tomto případě se dobrá věc podařila a vzniklo docela zábavné retro dílko, které zařazuji mezi své oblíbené muzikály, hned vedle Moulin Rouge. A navíc, šedesátky mají prostě své kouzlo. ()

Bajisek

Čtyři hvězdičky za: Travoltu v ženském těle...Michelle Pfeiffer, které role mrchy neuvěřitelně sluší, Christopheru Walkenovi za jeho "ptákovinky" a taneční umění..poslední čtvrá je za kostýmy. 60.léta svou módou každý film rozsvítí. Co se týče příběhu...velmi naivní...jednoduchý...americký....Na začátku jsem si myslela, že půjde ve filmu o něco jiné..pak se z něj vyklubal boj proti rasové segregaci...Toto téma zde bylo hodně jednoduše uchopeno...Silný americký Happy End...no nebýt třech jistot am. filmového plátna, film by dostal jen dvě hvězdičky...písničky taky nikterak chytlavé...Nejlepšími scénami bych vyhlásila společný tanec travolty a Walkena a scénu, kdy Michelle Pfeifer svádí Walkena v Ptákvinách..to jsme s ei zasmála. ()

Asdas

Ehm asi som si myslel,že ak mám rád muzikály tak toto sa my bude páčiť a ehm výsledok je taký ,že okrem Walkena a Pfeiffer bolo všetko (od hlavnej hrdinky k Travoltovi ,cez hudbu a tanečné čísla) nevýrazné a nudné. ()

Renie42

Bylo to ke koukání, samé barvy, ztvrdlé vlasy, chytlavé písničky a tance. Hlavní hrdinka mi přirostla k srdci, jelikož sdílíme podobné proporce a neváhala si vzít na sebe takové šaty, které bych si nikdy nevzala. Zac Efron se mi nelíbil s ublízanými vlasy,ale jinak to je fešák, Amanda Bynes byla na druhé koleji a Travolta to rozsekal úplně. ()

Boudyy

Docela v pohodě. Určitě po všech stránkách hodnotnější, než HSM. Efron tady sice chvílemi působí stejně jako trouba "Troy" z mnou již zminované sračkoidní trilogie, jinak je to docela dobrý snímek s "normálnější" hudební složkou, sympatičtějšími postavami (věc názoru) a ne tak ubohými dialogy. ()

habertek

Úplný průměr až snad podprůměr(?) muzikálu...Co filmu dodalo a na co taky producenti spoléhali bylo několik známých herců v hlavních rolích a překvapilo mě jak umí zpívat. Myslím, že obsazení bylo fajn až na arogantního frajírka Efrona....ale kočka Pfeiffer nezklame nikdy!:) 45%! ()

ikilledjenny

Áááá, moje oči, moje uši. Travolta jako obtloustlá dáma s "helmou" na hlavě. Efron s tolika gelu na hlavě, že by to stačilo na jeden bazén. Příběh se nám snaží ukázat život afroameričanů v tehdejším USA (United SNAKES of America) a podává to tou nejhorší možnou formou. A písničky taky stojí za starou bačkoru. Ten happyend to dorazil. Jedna * za kostýmy (neplatí pro zmiňovaného Travoltu). ()

Jim Carrey je Ďábel

Jim Carrey je Ďábel

28.02.2009

Hugh Jackman to na Oscarech řekl jasně: „Muzikál je zpět!“ Když nějaký film s rozpočtem 52 milionů i navzdory mizerným kritikám vydělá celosvětově téměř 600 milionů (ano, řeč je o Mamma Mia!),… (více)

Lekce života podle Orsona Wellese

Lekce života podle Orsona Wellese

26.01.2008

Jeden z nejoriginálnějších současných filmařů Richard Linklater vzdá poctu jednomu z nejlepších režisérů všech dob. Ne však prostřednictvím suchopárného životopisného filmu. Snímek Me and Orson… (více)

Noc v muzeu... s pannou

Noc v muzeu... s pannou

19.09.2007

A zažijí ji Morgan Freeman, Christopher Walken a William H. Macy. Už na základě této důchodcovské sestavy je vám asi jasné, že nepůjde o nic převratně pikantního. Vlastně vůbec The Lonely Maiden má… (více)