Píše se rok 1962, Baltimore, USA. Obtloustlá středoškolačka Tracy Turnblad (Nikki Blonsky) navzdory svým nepřehlédnutelným tělesným rozměrům miluje tanec a sní o tom, že se stane hvězdou televizní taneční show Cornyho Collinse (James Marsden). Na cestě za splněním svého snu ji sice podporuje otec Wilbur (Christopher Walken), ale Tracy musí překonat řadu překážek, které nesouvisejí jen s jejími tělesnými proporcemi: počáteční odpor své podobně tělnaté matky Edny (John Travolta) nebo nenávist televizní producentky Velmy (Michelle Pfeiffer) a její protěžované dcery. Tracy pak dokonce začne bojovat i s rasovou segregací, která ve společnosti vládne. (Damiel)

Angie91

Pane Bože, jsem jediná, komu to přišlo nevkusný a pošahaný? John Travolta v roli ženské? Jak hluboko musel klesnout? Michelle Pfeiffer? Pod tou vrstvou make- upu bych jí nepoznala, ani kdyby to měla napsaný na čele. A Zac Efron? Škoda ho kluka, tohle byl pro něj krok vedle... Jediný člověk co za to stál byla Queen Latifah, která má úžasný hlas a charisma. Opravdu jsem se snažila, ale nezaujalo mě to. Bohužel! ()

Yardie

Muzikály zrovna nemusím. Nicméně, zkusil jsem to. A byl jsem celkem překvapen. Nebylo to otravné, hlavní postavy byly zajímavé a netradiční, celkem dobrá hudba a i tanec. Příběh sice ohraný, nicméně zpracování bylo s takovým nadhledem, že to nevadilo a bavilo to. Navíc, pokud jsem to správně pochopil, film měl dát nějaké morální poselství a zažitých stereotypech a předsudcích. Což se mu opravdu nenásilnou formou povedlo. Prostě taková milá jednohubka. A Travolta jako mamina, tak to byla pecka. Howgh! ()

sona123

Na tohle musíte být fanda muzikálu, ale zejména muzikálu typu Pomáda (účinkování Travolty není čistě náhodné). Jinak přežijete stěží. Ale ne, popravdě, ani jsem nepostřehla, že je konec - všichni si tam pořád něco prozpěvovali a vrtěli se a culili do kamery...plno herců, až bych řekla na škodu. Asi jsem už zhýčkaná, tohle si dám líbit třeba v podobě Glee, tenhle mix mi úplně nesedl. ()

Mikeel

Perfektně vydařený muzikál. Ačkoliv je dějová linka slabší, jak už to hold bývá, vůbec to nezkazilo můj celkový dojem z celku. Ta energická hudba, perfektní písničky, které mne doslova zvedaly ze židle a hned jsem chtěl taky tancovat, perfektní choreografie, vtipné okamžiky, kdy jsem se opravdu upřímně zasmál, to celé je vážně perfektní. ()

Všelicos

Nemůžu si pomoci, mě se to prostě hrozně líbilo. Barvy, hudba a rozjařená atmosféra - žjó, to je moje. A když se navíc povedou i sympatičtí hlavní hrdinové - a těmi Turnbladovi rozhodně byli - tak je to jako třešnička na dortu. Bohužel neznám originál, ale po tomhle na něj rozhodně mrknu :) ()

fredisek

Je to hodně hodně hloupé, příběh stojí za starou belu, je to uječené...ale proč mě to ksakru pak tolik bavilo? Protože je to skvěle odvedená práce na muzikálu. Jakkoli cítím, že bych měl tímhle žánrem (alespoň lehce) opovrhovat...je to přece muzikál!!, myslím si, že právě tenhle film může být hrdým zástupcem operetek. Zábavné, burlesqueové, vtipné. ()

aLPaC

Nic moc příběh vyvažují skvělé písničky, hvězdné herecké obsazení (líbil se mi každý až na paní Travoltovou) a nevšední hlavní hrdinka. Takže i ne moc velký milovník muzikálů jako já si nakonec přišel na své. ()

hnkflknk

Co dodat. Skvělá zábava od začátku až dokonce. Už jen dívat se na ty optimistické tanečky plné barev, stojí za to. Krásně naivní, nabité pozitivní energií. Navíc lze ocenit, že se tímto filmem odkryla některá "tabu" šedesátých let. Začátek je náhlý a omračující. Nemůžu jít pod 5*. ()

cherita

Že to Travolta ale dopracoval. Od idola dívčích srdcí přes hláškujícího zabijáka až k zamindrákované kypré mamině. Jsem zvědavá, jestli plyšáka Efrona čeká jednou podobný kariérní vzestup. Ráda si na to počkám. Nicméně, nikdy bych nevěřila, že to napíšu, ale i on tady funguje přesně tak jak má. Jako součást fantastického kolektivu, který zpívá, tancuje v rytmu 60.let a tvoří nádherně kýčovitý a pestrobarevný výsledek. A já jsem jenom zírala a poskakovala u toho. A když to všechno skončilo, šla jsem si natupírovat vlasy. ()

Deywid

Film, ktorý ma od prvej minúty chytil a ja som si neskutočným spôsobom užíval každú jeho minútu....Neskutočne chytľavé songy, skvelé tanečné čísla a k tomu 150 kilogramový Johnn Travolta, neskutočne talentovaná Nikki Blonsky, ultra sexy ultra mrcha Michelle Pfeiffer, opäť uletený Christopher Walken, vskutku kráľovská Queen Latifah, Mr. Úsmev James Mardsen, hysterická Brittany Snow a okúzľujúca Amanda Bynes....dokocna aj ten Efron je fajn :))...Muzikál, ktorý u mňa dokonca tromfol môj milovaný Mouling Rouge....Film z ktoré doslova srší číra radosť.... ()

punk_zero

Totálna blbosť. Nemám žalúdok pozerať také dristy . Najme herečky čo sú pri sebe, a robia zo seba sexice. A pritom sú tlsté ako vagon. 1 hviezdićka iba preto, že to dobre skončilo :P ()

JK-Stinger

Moje největší muzikálové překvapení posledních let. Ne že bych se tomuto žánru vyloženě věnoval, ale občas se k nějakému náhodou dostanu a Hairspray je jendím z těch, které prostě mají šťávu od začátku do konce. Parádní obsazení, skvělé písničky, svižné tempo, protirasistický náboj a hlavně jsem se řezal smíchy od začátku do konce. Přeje si snad někdo víc? ()

lardko

Ze začátku mi tento film přišel jako jedna velká TRAPNOST , ale časem se to vybarvilo na celkem příjemnou KOMEDYJI. ()

Bozvav

Od Pomády nejlepší filmový muzikál. Skvělé obsazení, milý a vtipný námět, skvělý vizuál a hlavně super muzika a sólový zpěv a taneční kreace. Dobře jsem se pobavila. To, že je to sladké a naivní vůbec nevadí, neb to k tomuto žánru patří. Hlubší poselství, které s sebou muzikál nese, je jen tou pomyslnou třešničkou na dortu. Za mne plný počet. ()

Jim Carrey je Ďábel

Jim Carrey je Ďábel

28.02.2009

Hugh Jackman to na Oscarech řekl jasně: „Muzikál je zpět!“ Když nějaký film s rozpočtem 52 milionů i navzdory mizerným kritikám vydělá celosvětově téměř 600 milionů (ano, řeč je o Mamma Mia!),… (více)

Lekce života podle Orsona Wellese

Lekce života podle Orsona Wellese

26.01.2008

Jeden z nejoriginálnějších současných filmařů Richard Linklater vzdá poctu jednomu z nejlepších režisérů všech dob. Ne však prostřednictvím suchopárného životopisného filmu. Snímek Me and Orson… (více)

Noc v muzeu... s pannou

Noc v muzeu... s pannou

19.09.2007

A zažijí ji Morgan Freeman, Christopher Walken a William H. Macy. Už na základě této důchodcovské sestavy je vám asi jasné, že nepůjde o nic převratně pikantního. Vlastně vůbec The Lonely Maiden má… (více)