Babylon 5: Hlasy v temnotě

Jill Scott

Kostýmy:

Beverley Wowchuk
  • lennyd

I.Na stanici se začnou dít podivné věci - tajemný zápach a zima v jedné odlehlé části, a navíc jeden ze členů posádky vykazuje známky posednutí ďáblem. Na stanici přilétá na žádost Elizabeth Lochleyové kněz, který by mohl provést vymítání ďábla - ale nejdříve stojí před největším rozhodnutím svého života - má člena posádky zachránit, nebo jej nechat v náručí pekla, ale tím pozvednout váhu celé církve? II. John Sheridan se ve svých snech dozvídá zvláštní informace o korunním princi, kterého by měl převážet na své lodi. O mnoho let později, až bude princ vládnout, tak právě on bude tím, kdo zničí vše, co dělá lidi lidmi. John Sheridan má takto vynikající příležitost, jak prince zabít - a tím se zbavit budoucí hrozby. Ale neexistuje ještě jiné řešení? Resume: Dvě zcela nesouvisející epizodky kultovního seriálu splácnuté dohromady a šup s tím na video.Ani jedna z nich není nijak velkej odvaz, ale myšlenka obou je docela fajn a určitě si nezaslouží zatracení. Kvalita odpovídající seriálu ...(24.3.2009)

• Dan9K

První příběh je za 1*, druhý za 3 a půl. Ten první je plný keců, stejně jako ten druhý, jen ten první, jako by byl z jiného seriálu. Ta náboženská tématika mě nenadchla, podobných témat je už tolik, že nechápu, jaký význam to má v Babylonu 5. Statické postavy a nuda. Druhý příběh, otrocky naroubovaný na ten první, je stejně obšlehlý jako ten první, ale už se aspoň hodí do světa Babylonu 5. Ve scéně ve stíhačce to bylo opravdu napínavé. Hodně zajímavá byla zmínka o Stephenu Franklinovi a G'karovi, kteří oba spolu jeli "za okraj", což je vzhledem k úmrtí jejich herců příznačné. Tvůrci si nemohli dovolit říct, že Stephen zemřel, kvůli poslednímu dílu Babylonu 5, ve kterém žije a odehrává se později, než tento příběh, ale doufal jsem, že se dozvím, jak zemřel G'Kar. Jinak musím pochválit efekty, tady jsou nejlepší, jaké kdy Babylon 5 měl. Kdyby to bylo stejně špatné, jako v roce 1993, byla by to opravdu ostuda, ale nebyl bych vůbec překvapený. Celkově jde o solidní tečku (?) za seriálem, škoda, že se zde nevyskytují Londo, Delenn, Garibaldi a Ivanova (ta nestála ani za zmínku), dojem by byl rozhodně lepší.(26.8.2010)

• ripo

Ako milovník sci-fi by som nikdy nebol predpokladal, že dám 1 hviezdičku Babylonu ... Kopec filozofujúcich drístov o nebi a pekle ... tak z toho by mohla byť akurát tak dobrá rozhlasová hra zo štúdia Banská Bystrica ... Obrovské sklamanie. A pritom mi bolo podozrivé, prečo dali film rovno na nosič, bez kinopremietania .... Teraz už chápem. V kinách by ľudia hromadne umierali v kreslách nudou.(19.3.2009)

Film z prostredi B5 ktery tvori dve dejove nesouvisejici epizody. Prvni je navratem k filosoficko-mystickym tematum ktera se obcas v B5 mihla (jako napr vyborna epizoda "Comes the Inquisitor"). Druhy pribeh je pak hodne povedene moralni dilema, ktere prezidentu Sheridanovi naserviruji nevyzpytatelni technomagove. Kupodivu tu potkame i cynicky humor. :) Prijemne prekvapeni a zatim asi nejlepsi film z prostredi B5.(29.10.2007)

Jak jiz bylo mnohokrat receno jde o 2 kratsi epizody B5. Grafika se mnohem zlepsila a z nastoleneho designu se nyni vytriskalo snad uplne maximum co slo. Vizualni stranka je opravdu uchvatna ale ta proste film nedela. Pribehy to uz je jina vec nebyly spatne ale ani uplne dobre, clovek se bavil ale na otazky z B5 stejne odpovedi nedostal. Jde proste o paradni navrat a pribehovy prumer.(26.10.2008)