Špionážní thriller z prostředí FBI byl natočen na základě skutečných událostí. Mladý agent O´Neill je pověřen sledováním svého nadřízeného Roberta Hanssena, který, jak se ukáže, už léta pracuje pro ruskou stranu…  V květnu 2001 byl zatčen Rober Hanssen, agent amerických tajných služeb a specialista na IT zabezpečení, který byl později usvědčen z patnáctileté spolupráce s ruskými špióny. Šlo o největší informační průlom v dějinách USA.
Americký špionážní thriller vypráví příběh mladého agenta FBI Erica O'Neilla, který je pověřen, aby sledoval svého nadřízeného Roberta Hanssena kvůli podezření ze sexuální úchylky. Eric však zjistí, že je to věřící katolík a věrný manžel, a začne k němu vzhlížet s úctou jako k „prototypu“ vzorného amerického občana. Když však posléze vyjde najevo pravda, musí vedle nepříjemného prozření a manželské krize řešit také dilema, jak nezklamat dobrého přítele a zároveň poctivě plnit pracovní povinnosti...
V hlavních rolích držitel Oscara Chris Cooper a Ryan Phillippe, režii má Billy Ray. (oficiální text distributora)

Stegman

Jak vidím, tak s 5* komentářem jsem tu první. Vlastenectví je pro nás asi už skoro archaismus, pohnutky hlavního hrdiny nedovedeme pochopit. Asi tam měli zaplést invazi emzáků nebo nevybuchlou pumu na stadionu. Pak by to "dostalo grády" a diváci by si možná i uchrochtli blahem. ()

-dRaGoN-

Thriller z prostředí FBI natočený na motivy skutečných událostí. Osobně bych očekávál filmové zpracování největšího úniku informací z FBI z trošku většího záběru. Děj je situován až dva měsíce před samotné zatčení Roberta Hanssena (Gary Cooper), kdy je do jeho kanceláře nasazen nováček FBI Eric O'Neill (Ryan Phillippe), který doufá že mu tento nejednoduchý úkol pomůže stát se plnohodnotným agentem FBI. Postava zrádce Hanssena je tak bohužel vykreslena jen z části, nedozvíme se příliš informací o tom jakým způsobem v minulosti jednal, jaké byly pohnutky aj. Možná v tomhle není jasno ani v oficiálních spisech, nicméně od filmu bych očekávál trochu víc. Klavírní hudba na pozadí z not Mychaela Danna jen utvrzuje fakt, že jde spíš o komorní drama, atmosféra totiž vcelku zaostává. Tenhle snímek však staví na výborných hereckých výkonech hlavních představitelů a režii. Škoda jen toho slabšího scénáře, tenhle námět měl určitě navíc. 75% ()

marvan

Formálně vytříbené dílko, s kvalitním scénářem, výraznými hereckými výkony, vyvedené v utlumených syrových barvách. Hanssen je bigotní katolík, který na sebe klade přemrštěné morální nároky a pod jejich tlakem se nakonec ocitá přesně na druhé straně, než měl v úmyslu. Komorní záležitost pro fajnšmekry. ()

Pavlínka9

Mám slabost pro Coopera :) A když je tam i s Phillippem :D Těšila jsem se moc. Celou dobu jsem měla takový pocit, že jsem to již viděla...doteď nemůžu přijít na to proč si to myslím. Nicméně - za mě skvělá ukázka toho, jak se vytvoří tým na to, aby chytili jednoho člověka. Co všechno je pro to potřeba udělat a jak plno lidí vlivem toho získá práci..hodně zvláštní....Je mi jen záhadou, jak si postava Coopera mohla tak blízko k tělu pustit nového člověka...To mi prostě nesedí...Ale byl hodně obezřetný, hodně si jistý, důkladný....nicméně -jich bylo víc..Tohle chci vidět ještě jednou a více sledovat vztah mezi nima :) ()

JohnSmith

Do lehkého nadprůměru dotáhl tenhle snímek hlavně Chris Cooper, který je opravdu jedinečný. Phillippe taky není špatný,ale svému lepšímu kolegovi evidentně nestačí. ()

Tomatáš

Velké zklamání...Opravdu jsem nepochopil dějevou linii..ničím to není zajímavé, což se jen tak nevidí..snad jen u "odpadů"...Dávám jednu hvězdu za skutečný příběh, který se mohl stát předlohou velkolepého snímku.. jako se tak stalo v případě JFK..to je ovšem opravdu jiná liga.. ()

ArdathBay

Je to "komůrkové" krimi. Všichni hrají jako o život, ale chybí tu napnelismus. V situacích, kdy by si měl člověk kousat nehty nervama, cinefil tak nějak tuší, že to dobře dopadne. Ani scéna v parku mě nějak tlak nezvedla a to ho mám hypertenzi (léčenou). Breach neurazí ,ale v paměti nezůstane. ()

chef

Asi treba povedať na rovinu, že sa nejedná ani tak o politický thriller typu Scottovho Enemy of the State ako o drámu hodnotiacu morálne pohnútky v realistickom obraze sveta, ktorý nas obklopuje a zdanlivo sa nás netýka. Réžijne je film zvládnutý na obstojnej úrovni a Ray ma držal v napätí, aj na vzdory tomu,že som vedel aký bude Hanssenov koniec. Týmto dôvodom bola postava nového uchádzača o post agenta s už klasickým obrazom pracovníka tajných služieb s rozpadajúcim sa osobným životom. Osobne som si užil Cooperove umenie v úlohe, ktorá mu proste sadla. ()

Han22

Náhodou objevený thriler a velice příjemné překvapení. V komorní rovině se odehrá psychologický příběh dvou lidi - starého zkušeného dvojitého agenta, který pracuje v FBI, je silně věřící, rodinně zaměřený a přesto už 22 let donáší druhé straně. Proti němu stojí mladý nováček, který se snaží nezničit si křehké manželství, dostat se na vysněné místo agenta a hlavně přežít proti mazanému protivníkovi. Vše se odehrává v rámci dialogů, psychologie a oba dva herci jsou strhující. Ostatní dotváří přirozené křoví, které nevystupuje do popředí, ale je důležité. Zkrátka pro mě skvěle natočený thriler, který je tak akorát - není přehnaně efektní ani nudný. ()

cab

Horlivy mladik pracujici na mensich pripadech pro FBI se chce mermomoci stat agentem s vyssimi pravomoceni a k tomu mu ma dopomoci novy tajny ukol. Ma ziskat co nejvice usvedcujiciho materialu proti odbornikovi na pocitace, ktery je povazovan za dlouhodobeho dvojiteho agenta predavajiciho tajne informace Rusum. Komorni politicke drama s vybornymi herci a dialogy. 70% ()

MareT.

Dávám 3,5*! Velmi příjemné překvapení. Film nenudí, má svižné tempo a připraví vám nejednu napínavou chvíli. Po dlouhé době kvalitní špionážní film. ()

dopita

Film podle skutečné události. Ještě že tak, jinak bych prskal, že je film nezáživnej. Takhle je aspoň trochu zajímavej. ()

Drc

Špionážní komorní drama, které je značne zdlouhavé, pořád se našlapuje kolem dokola a výsledek nestojí za to. Spousta rádoby důležitých a tejemných rozhovorů a celek značně nevýrazný. ()

ThomasCrown

Zaujímavý pohľad na prácu tajných služieb. Komorná atmosféra dodáva na atraktívnosti a nie je potreba žiadnych veľkých akčných scén. Postavy si vystačia s jazykovými zručnosťami a ide im to skvele. Film sa príjemne sleduje a nenudí a hoci ma až tak veľmi neoslovil, rád si ho pozriem znovu. ()

sona123

Rozhodně naprůměrný špionážní film. Ne, že by to bylo nějak nápadité, líbil se mi ale pokorný přístup, komorní styl, herecké výkony i kulisy, ve kterých se vše odehrávalo. ()

The Rock a Hemsworth: Pro ranec dolarů

The Rock a Hemsworth: Pro ranec dolarů

06.01.2012

Akční hrdina minulého a podle traileru na G.I. Joe: Retaliation i tohoto roku Dwayne Johnson pokračuje v linii filmů, ve kterých spíš někdo dostane nakládačku, než objetí od šťastné rodiny.… (více)