Troy Bolton a Gabriella Montezová se potkali o zimních prázdninách na soutěži v karaoke. Uvědomují si, že se asi znovu neuvidí, protože každý žije v jiné části USA, přesto si vymění telefonní čísla. Krátce poté je Gabriellina matka vedením své firmy přeložena do Nového Mexika a Gabriela tam nastupuje do školy. Jaké je její překvapení, když zjistí, že do stejné třídy chodí Troy. Ten je její přítomností mile překvapen, a když na škole ohlásí konkurz na připravovaný muzikál, oba dva uvažují o tom, že se přihlásí. Jejich konkurenty jsou sourozenci Ryan a Sharpay Evansovi, populární muzikálová dvojice, která již od svých dětských let pravidelně obsazuje hlavní role ve všech hudebních školních projektech. Ryan a Sharpay ale nesnesou pomyšlení, že by mohli být někým překonáni, a plánují, jak se soků zbavit. (TV Nova)

rublik05

Předvídatelná, přihlouplá a přeslazená teenagerská komedie, která do puntíku splňuje to, co od ní lze tak nějak podvědomě očekávat. Spousta popových písniček, spousta dětského zpívání, herci jsou upravení jak ze žurnálu, zkrátka klasická Disney komedie tohoto typu. Upřímně moc nevím, co se tady dá hodnotit. Zmínil bych snad jen svižné tempo, příjemně uvolněnou atmosféru a také sympatické herce/postavy. Přišlo mi to podobné, ne-li stejné, jako například o pár let mladší Camp Rock, Camp Rock 2 atd. Bohužel se musím podívat i na další pokračování, tak jsem zvědavý, zdali si udrží alespoň stejnou kvalitativní úroveň. 4/10. ()

kukkik

V době, kdy jsem to viděl poprvé se mi to líbilo neskutečně. Písničky si občas vybavím (a pak neochotně broukám) dodnes. V tomto hodnocení je sice velká dávka nostalgie ale toto byl odpočátku film výhradně pro teenagery, jako teenager jsem ho poprvé viděl a tak hodnotím tak, jak bych ho hodnotil tehdy. Z mého dnešního pohledu cením něco, co tu mnoha lidem naopak trhá žíly, a tím je opravdu extrémní naivní pohled na svět, který HSM nabízí a především opravdu neskutečnou dávku optimismu, nadšení a energie, která sice může působit až komicky ale je to jen takový sen, fantasie o životě puberťáka na střední škole a čas od času i hrubě načrtnutý růžový sen potěší víc, než detailně propracovaná noční můra. Ty písničky jsou hrozně chytlavé. Zkrátka, toto bude asi navždy moje guilty pleasure4/5 ()

Strider

No tak díru do světa tohle asi neudělá, ale jinak pohodový film. Fakt nechápu lidi, co tomu dali odpad. Nevím, jestli od muzikálové rodinné komedie čekali nějaké intelektuální orgie nebo co. Třeba taková Pomáda, se kterou to všichni porovnávají asi nějaký super děj měla? Neřek bych. Já sem čekal dementní infaltilní příběh, chytlavý písničky, přeslazené jasně zaškatulkovaný postavy a taky nějakou zábavu. A všeho toho sem se dočkal. Jestli se to někomu nelíbí, tak ať se podívá na takové "super sranda ha ha ha" komedie jako třeba tohle a nebo tohleto. ()

D.awi.d

Jděte do půjčovny a půjčte si Hairspray, uděláte mnohem líp.HSM je srandovně hloupý a kromě Bop to the top všechny písně brzy zapomenete. ()

elisinka

Film který spustil teenager mánii díky hezounkým tvářičkám Zaca a Vanessy. Naivní a moc jednoduché. Tak bych to asi nejlépe popsala. Jednu hvězdičku za hudbu a taneční choreografie. ()

ShiShinka

Hvězdička za Zaca Efrona. Ten hlas je fajn. Vanessa mi svým hlasem absolutně nesedla, je to na mě až moc monotónní ječák. A příběh... Kde? Já tam žádnej neviděla. ()

Baru.89

Film(?) který úplně nesnáším..A to hlavně z toho důvodu, že mám sestru, které je 9 let a na tento pokus se kouká skoro každý den. Když jsem na to chvíli s ní koukala, oči mi šly v sloup nad Zacem Efronem a jeho "slaďoučkým" obličejem. Víc nepřirozenýho člověka jsem vážně neviděla a to má být idol holek? Kde jsou doby kde jsme v letech jako je má sestra koukali na Toma a Jerryho nebo třeba na My z Kačerova. Bohužel to už dnešní děti nijak neláká... ()

Snathoras

Nejlepší ze všech dílů (mno abych pravdu řekl viděl jsem jen 1 a 2 xD) a tu 1 hvězdičku mu dávám za to, že se mi to jako menšímu líbilo... ()

ilovebritain odpad!

Stydím se za svou generaci. Naneštěstí má slovní zásoba je natolik ubohá, že mě nenapadá vhodné slovo, kterým by se tento výtvor dal pojmenovat aniž by mi cenzura dala přes ústa. Každopádně je to však naprosto ideální, pokud držíte dietu. Místo čokoládového dortu se šlehačkou si pustíte tak deset minut filmu a rázem máte v krvi dost cukru leč bez kalorií. Ačkoli osobně bych tento způsob držení diety považovala za příliš drastický. Sama bych něco podobného vydržela tak dvakrát a zhroutila bych se v křečích. ()

Falco.araea

Fascinuje mě, jak hrdinové řeší problémy - něco se děje, a tak to my si zazpíváme. Na druhou stranu, neznám nikoho, kdo by mě tím vyloženě otravoval, takže k odpadu nemám důvod. Přece se ale HSM kývá nebezpečně nízko nad popelnicí. ()

TaNya_

Jaasně, naprosto souhlasím s kritikou, ale na tomto jsem já vyrůstala a Troy s Gabriellou pro mě byli dokonalí. Jasně je to nepřirozený, naivní a pitomý, ale je to dělaný jako film na Disney Chanellu, takže přiblblý to prostě být musí. ()

wolverine

Muzikál ze střední zná asi každý. Na tomhle filmu mě nejvíc fascinuje, když začne hrát hudba a všichni tam tancujou tak těžkou choreografii bez treninku. 😂 Ten film je tak špatnej, až je dobrej. 😂 Chápu lidi co mu dají 5 a zároveň chápu lidi co dají odpad. Zpívejme a tancujme na závěrečnou písničku...... Together, together, together everyone Together, together, come on lets have some fun Together, were there for each other every time Together together come on lets do this right Here and now its time for celebration I finally figured it out (yeah yeah) That all our dreams have no limitations That's what its all about(yeah yeah) Everyone is special in their own way We make each other strong (we make each other strong) Were not the same Were different in a good way Together's where we belong We're all in this together Once we know That we are We're all stars And we see that We're all in this together And it shows When we stand Hand in hand Make our dreams come true Together, together, together everyone Together, together, come on lets have some fun Together, were there for each other every time Together together come on lets do this right We're all here And speaking out with one voice We're going to rock the house (YEAH YEAH!) The party's on now everybody make some noise Come on scream and shout We've arrived because we're stuck together Champions one and all We're all in this together Once we know That we are We're all stars And we see that We're all in this together And it shows When we stand Hand in hand Make our dreams come We're all in this together When we reach We can fly Know inside We can make it We're all in this together Once we see Theres a chance That we have And we take it Wild cats sing along Yeah, you really got it goin' on Wild cats in the house Everybody say it now Wild cats everywhere Wave your hands up in the air That's the way we do it Lets get to it Time to show the world We're all in this together Once we know That we are We're all stars And we see that We're all in this together And it shows When we stand Hand in hand Make our dreams come true We're all in this together When we reach We can fly Know inside We can make it We're all in this together Once we see Theres a chance That we have And we take it Wild cats everywhere Wave your hands up in the air That's the way we do it Let's get to it Come on everyone! ()

Lennie

Když se to tak vezne, tak to je v podstatě dnešní Pomáda: kluk a holka se potkají na prázdninách, najednou spolu chodí do školy, spousta vnějších vliv se snaží vše překazit, ale nakonec vše dopadne dobře... ()

Bonniesgun

No, přežila jsem to. Nedá se říct, že by to bylo vyložené špatné… ale je! Celý film provází předvídatelná nuda, kterou bohužel nerozvíří ani muzikálová vystoupení. Ano, ten klučík JE docela pěkný a absolutně chápu, proč jeho fotky okupují blogy dívek pod zákonem. Ale to je tak vše. Kdyby aspoň ten příběh byl nějak víc zamotaný, ale takhle? No… nuda… A dát celkem hezké slečně jméno „šarpej“ je vážně pomsta!!! ()

Disney představil svoji streamovací službu

Disney představil svoji streamovací službu

12.04.2019

Studio Disney konečně odhalilo detaily o své chystané streamovací službě Disney+. Ta se oficiálně spustí 12. listopadu a bude dostupná zatím pouze v Americe s tím, že se brzy rozšíří i do zbytku… (více)

Lekce života podle Orsona Wellese

Lekce života podle Orsona Wellese

26.01.2008

Jeden z nejoriginálnějších současných filmařů Richard Linklater vzdá poctu jednomu z nejlepších režisérů všech dob. Ne však prostřednictvím suchopárného životopisného filmu. Snímek Me and Orson… (více)