30 dní dlouhá noc

• USA 30 Days of Night (více)

Každý rok se město na severu Aljašky na měsíc ponoří do tmy. Letošní zima však přinese i smrt.. Místní obyvatelé nemůžou zastavit to, co přichází. Krvežízniví upíři se vydávají na šílenou žranici. Je to svět, o němž dosud jen snili. Jenom dva lidé stojí mezi hladovými vetřelci a těmi, kdo přežili první krvavý útok. Šerif Eben (Josh Hartnett) a jeho žena Stella (Melissa George) bojují, aby mohli zase spatřit denní světlo. Dokážou městečko zachránit nebo se setmí navždy? (oficiální text distributora)

tekedozai

Po dlhej dobe horor s velkym H, ktory ale na polutovanie nedotiahol plne svoj potencial do konca, vela veci zostava nedokoncenych, polootvorenych... Je to skoda, pretoze som sa nato fakt tesil, pretoze ponuka Ackovych hororov v dnesnej dobe je fakt viac nez biedna ()

de-souza

Po delší době rádný maso..bez okolků, sekyru na ně a jedem...poslední hvězdičku jsem nedal kvůli tomu konci, to bylo trochu moc Hollywood... ()

Breather

David Slade nezklamal. Po povedeném snímku V Pasti přichází s hororem s tak hustou atmosférou, že z toho člověka až mrazí. Už dlouho jsem neviděl tak vydařené scény jako tady. Například ta, kde hrdinové ujíždějí autem, na kterém se drží jeden z upírů patří podle mě k nejefektnějším scénám vůbec. Navíc vše doprovází hudba která dokonale synchronizuje s filmem a umocňuje tak zážitek ješte více. A atmosféra trvá až do poslední vteřiny závěrečných titulků. Sice po vzpamatování se z toho zážitku na tom člověk najde pár drobných chybek (např. některé nelogičnosti) ale dokonalé přeci není níc, takže dávám 90% a zaokrouhluji nahoru:-) A navíc ještě jedno plus za neamerický konec:-) ()

fenixxx

Slušně natočený horor hlavně po vizuální stránce, který v daném žánru patří k těm lepším ale stejnak se nevyhne lepšímu průměru. ()

marocco

Tak toto je to pravé orechové pre mňa. Joshovi tá krv na tvári a ostrá sekera pasovali, upíri vyzerali fantasticky a hluchých miest veľa nebolo. Prvá polovica výborná, potom to trochu upadlo, ale úroveň bola stále vysoká. Zatiaľ najlepší horor, ktorý som tento rok videl a som zvedavý či ho niekto prekoná (ešte som nevidel The Mist, na ktorý sa mi už zbiehajú sliny). 85 percent a veľká spokojnosť. ()

romannet

Nemužu si pomoci,ale milionkrat omýlaný námět, příběh v podstatě není a nic moc udělaní zombie...přesto mě film bavil, nemůžu přesně říci proč ale nějak mě zabavil a proto si myslim že si ty tři hvězdy zaslouží....ale težko říct jestli to bude lidi bavit i po milionkráté první ()

Shtinky

...a to je fakt, že už na začiatku je vidno, že nejde o žiadny prepadák. Ide o dosť desivý Thriller s pár mutantmi a s prekvapivo pôsobivým koncom. Niektoré scény sú fakt dosť desivé ale vôbec nevyvolávajú pocit nevoľnosti či nechuť /viz. Saw 4/. Je to o dosť slabšie ako Úsvit mŕtvych a tiež aj trochu nudnejšie. Ale dobrí herci to vyzdvihujú. Niekde medzi 3 a 4. :) ()

mindkiller

Krajina, ktorá sa na 30 dní ponorí pod rúško temnej noci. Pomoc prichádza s úsvitom. Atmosféru to malo, trhalo ma, bál som sa, čo viac od hororu chcem ? :) ()

Omegaboy

Jeden z lepších hororů poslední doby. Rozhodně nehraje na originalitu, ale celkově na velmi pěkném místě situované dějiště krvavého festivalu. Upíři mají šmrnc, ale na můj vkus jsou příliš hluční a uječení. Jinak se jim nedá vytknout asi nic a když to vezmu zpětně, dokážu si celkem obstojně vybavit pár zajímavejch scén z filmu s upírkem v hlavní roli. V některých místech se možná trochu ustřelilo a postavy se nechovají, tak jak by se asi normální člověk choval, ale na to jsme z hororů zvyklí. Celkově se jedná o pěknej kousek, kterej sice moc nepostraší, protože napínavejch scén a lekaček je tam zatraceně málo a konec je klišé nad klišé, nicméně se nedá říst, že by shlédnutí nestálo za to a určitě, ač jsem hodnocení pojal negativně, budete spokojeni. 70% ()

Kňour

Na Aljašce nám přituhuje, jenomže letos budou místo sněhu padat i hlavičky. Dost už bylo upírů, kteří si do 21. století odskočili z období prokletých básníků. Slade nám upíra ukazuje spíš jako zvíře v lidnském těle, nebo tom co z něj zbylo. Na svou postupem času ztenčující se výzbroj jsou lidé až překvapivě vynalézaví v likvidaci upírů a na šedomodré pozadí zimního městečka dopadají téměř černé stříkance krve. Vizuální stránka filmu je skoro tak povedená jako u komiksu. Akorát v ději nám to nějak nefunguje, skoky v čase nepůsobí moc dobře a možná by bylo lepší naznačit postupující čas citlivěji než ukazováním titulků. Ale bezútěšnost osamoceného města funguje bezvadně a mezi komiksovými adaptacemi poslední doby, zaměřenými spíše na muže v přiléhavých trikotech jde o velmi vzácný klenot. ()

Hemp

Dobrý horror. Sice ne tolik dobrý jako Mirrors, ale fajn. Sice to nebylo tolik strašidelný, ale strašidelnost doháni film tíživou atmosférou podobně jako v Kruhu. A konec naprosto luxusní.Takže 78%. ()

sun.eagle

Proč se proboha točí takové filmy. Prvních 15 minut to vypadalo slibně. Vypadalo že konečně vznikl horror, ktery něčím vybočí z pruměru. Ale jak se říká nejvíc se člověk bojí toho co nevidí. Tady to platí dvojnásob. Jakmile se totiž objeví v celé kráse ti ....upíři ? to snad ne, nevím co to bylo ale bylo to spíše k smíchu, tak to jde od devíti k pěti. Naprosto čitelný děj, hned v uvodu zaběr na ty hřídele s ozubenými koly a bylo jasne že to ve filmu jestě dostane prostor. Jinak až nechutně spoustu klišé, stokrát viděné, stokrát opakované. Postavy se chovají a taky i obětují naprosto nesmyslně, osel po lobotomii by se choval logičtěji. Dialogy a hlášky to je taky učebnicový příklad klišé, kde se předbíhá ten kdo bude za většího hrdinu, a ten kdo se bude chovat a mluvit jako největší dement. Jako bonus soutěž o největšího hysterku. Jako záchrana a pokus o glanc vyjímečnosti tady protečou hektolitry krve. Jako by si tvurci řekli že čím víc krve tím lépe. U Tarantina se to musí, a očekáváme to, u Fulciho a jeho gore kultovních filmu s tím počítáme, tady to pusobí hodně lacině. Někdy to přísloví méně je někdy více platí. Co se táče herců tam musím rovněž kritizovat. Harnett předvedl snad dva obličeje. Jak je vážný a pak jak je ještě vážnejší, stejně jako ostatní bez emocí. Není se čemu divit, každý sudý týden na Aljašce zautočí na město horda krvežíznivců, tak jake pak emoce. Na tu maš brokovnici a jdeme jim nakopat zadek. ()

LíškaEliša

Oceňujem nápad..mrazivá Aljaška,prichádzajúcich niekoľko dní bez slnka,malé mestečko Barrow, odrezané od zvyšku sveta,tabuľa na začiatku mestečka oznamujúca počet obyvateľov ako denné menu pre všetkych upírov alebo akékoľvek iné bytosti živiace sa za súmraku ľudským pokolením.Čo sa týka vizuálnej stránky nemám námietky (zábery na zasneženú krajinu hlavne na začiatku filmu boli nádherné),herecké výkony boli uveriteľné,dej bol napínavý,dialógy trošku "ujeté",ale to mi pri tomto žánri až tak nevadí,nakoľko sa v takýchto filmoch vačšinou kričí,plače,šepká alebo stoná :-) Mínus jedna hviezdička je pre nelogický sled niektorých udalostí ako napríklad prechody medzi jednotlivými dňami, počas ktorých sa postavy vizuálne skoro vôbec nemenia,niektoré scény akoby odseknuté niekde v polovici a za nimi nasledujúce úplne iné scény ma trochu miatli,domy, v ktorých sa hlavní hrdinovia ukrývali boli napriek vonku pobehujúcim krvilačným upírom vysvietené ako Las Vegas...ale dávam 4 hvizdičky,pretože niektoré filmy treba zrejme preživať srdcom,nie rozumom :-)))) ()

J.Bonnie

Další film, po kterém začínám váhat, jestli ti upíři teda jako existujou nebo fakt ne. Nicméně to, co podle mě přidává na atmosféře tohoto filmu, to, proč vás mrazí v žaludku, je bezesporu hudba. Scénář bych si představovala lepší a taky mě už nudí ohraná osnova vyvražďovaček-na začátku je prostě skupinka osob a vy už po pár vteřinách víte, že na konci nezbude skoro nikdo. Chtělo by to trošku inovovat tuto zaběhnutou cestu,ale ono se s tím asi nic moc dělat nedá... ()

Pattrick

4 až 5 .. Originální, krvavé, lekavé, napínavé, absolutně všechny aspekty, které vyžaduji od slušného hororu a že jich moc není. Tady se dostalo všeho, krom trošku hloupého konce a 159 obyvatel, zase tolik mrtvol se mi nezdálo, že by tam bylo.. Ale tak, to jsou malé chybky, pěkný :) ()

Nickkk

Skvělé audiovizuální zpracování a velmi dobrá kamera, ale jako horror mi to moc nepřišlo a to hlavně od té doby kdy se objevil Danny Huston v roli hlavního upíra, protože by bylo určitě lepší kdyby tam nebyly ty zbytečné scény kdy právě Danny Houston, který se na tuto roli moc nehodil nezačal všem rozkazoval a radši držel hubu!!! Dost mi to zkazilo jinak do té doby slušnou podívanou a ten americký konec?! O tom ani nemá cenu psát...Proč prostě jednou nemůžou vyhrát záporáci!!!! ()

Režisér Zatmění restartuje Daredevila

26.04.2009

Probuďte mrtvé!

Probuďte mrtvé!

04.06.2008

Včera nám tu dělal bu-bu-bu Tim Burton (ve smyslu vyhrožování dalším filmem ve stejném stylu), dnes probudíme pár dalších strašidel. Především je tady adaptace komiksu Stevea Nilese, autora předlohy… (více)

Wolverine: Spojenci a protivníci

Wolverine: Spojenci a protivníci