30 dní dlouhá noc

• USA 30 Days of Night (více)

Každý rok se město na severu Aljašky na měsíc ponoří do tmy. Letošní zima však přinese i smrt.. Místní obyvatelé nemůžou zastavit to, co přichází. Krvežízniví upíři se vydávají na šílenou žranici. Je to svět, o němž dosud jen snili. Jenom dva lidé stojí mezi hladovými vetřelci a těmi, kdo přežili první krvavý útok. Šerif Eben (Josh Hartnett) a jeho žena Stella (Melissa George) bojují, aby mohli zase spatřit denní světlo. Dokážou městečko zachránit nebo se setmí navždy? (oficiální text distributora)

abanek

Do doby naletu na mesto - parada. To potom uz tak cupr neni,ale... Digitalni kameru tady narozdil od historickych filmu toleruju (je to podle comicsu,ne?), krev strika,hlavy litaj ( v tom snehu je to vazne bozi...),ale bat se nebudete... Neco jako Usvit mrtvych...Velmi dobra zabava,nic vic,nic min... ()

Kokotek230mm

Výborná atmosféra a už vůbec děj zasažený někde na do marzivých končin byla výborná volba .. Přiznám upíry moc nemusím, ale tohle se povedlo na 4* . ()

Mrliš odpad!

Šmarjá! Co to bylo za pitomost! Prostředí městečka pěkné a tím všechno dobré na filmu skončilo. Děj je neskutečně pitomý, nic se vlastně o ničem nedozvíme, hlavní hrdina se chová jako idiot, jeho přítelkyně je děsná drsňačka, až je to trapné. Hlavní záporák a jeho ksicht mi lezl už ze začátku dost na nervy a celý film dělá jeden skřek a stejné grimasy do kola. Můj úsudek je jednoznačně ODPAD! Nedoporučuji ztrácet dvě hodiny života tímto brakem. Nicméně sám jsem to udělal :) ()

klejtopajda

Tak tohle se mi fakt nelíbilo. Podle hodnocení zde jsem čekala něco víc. Pro mě to byly skoro dvě hodiny utrpení. Vážně nechápu hodnocení 3-4* :/ ()

vrch07256732

Velké plus za zimnú scenériu dodávajúcu filmu od počiatku potrebnú ponurú atmosféru, velké plus za masky (a vlastnú reč) príšer (nikto tu chvalabohu neškatulkoval či sa jedné o upírov alebo Zombie - proste príšery) a všetko doplnené zopár poctivými gore scénami - to vyvážilo miestami otrávné až stupídne dialógy, najmä čo sa bývalého vzťahu hlavných protagonistov týkalo. Záverom: Pozerateľný akčný horor okorenený trochou gore, u mňa spokojnosť ()

Wiceman

Hodně povedenej upírskej horor. Konečně úplně vymizeli drákulovský upíři a místo nich tu máme zubatý, černooký a naspeedlý zrůdy s drápama, co po vás skočí, aniž by jste si všimli, co vás zamordovalo. Skvělej nápad i co se týče zasaženýho prostředí. Aljaška v měsíční tmě je to správný ořechový. Musím říct, že jsem měl po celou dobu sledování nepříjemný mravenčení v zádech. Asi i proto, že sám jsem ze zasněženejch hor (i když nemáme 30 dní dlouhou noc :D), dokázal jsem s obyvateli Barrow sympatizovat. Ruku na srdce, ale co by jste dělali vy, kdyby vaše zaprděný městečko napadlo stádo krevsajících potvor. Tím chci říct, že ačkoliv se ne-upíři chovají trochu jak dementi, mají na to nárok :D Postavy jsou sympatické (i hlavně upíří kápo Danny Huston - asi proto, že nejvíc z upírů mluví :D ), vizuál správně hororově temnej a hudba je přímo skvělá. Za mě pět hvězd. ()

vampvegetar

béčkový "local" vampire-horror, ktorý sa vyvedl tak, že je až áčkový a stojí aj za opätovné pozretie. ozaj výborný úvod s nastolením bezvýchodiskového "aftermathu" v na dlho zabezpečených náročných pólových podmienkach a k tomu z toho ťažiacich mutanto-upírov, urobiť to ako veľkofilm s pár vylepšeniami, hotový námet na upírsku legendu. ale aj tak príjemné sústo. ()

lineker

Ano, ano, ano takto, se silnějším dějovým základem mně to opravdu baví. Nejednoduche a přitom srozumitelné. Prvni film kde jsem si všiml Harttneta ()

Duffman 97

Film byl příjemné překvapení.Po Draculovy(1992)snad jediný upírský horor u kterého jsem se bál.Upíři vypadají opravdu odporně(zvlášť ten plešoun) a herci také umějí hrát.Mimochodem ta scéna s holčičkou v obchodě je dost creepy. ()

Salsecnew

Skvělé, napínavé, výborná atmosféra... Vynikající výkony Joshe Hartnetta (známý z excelentních filmů Pearl Harbor, či Nabít a zabít) jako místního šerifa a též Dannyho Hustona jako hlavního padoucha. Celkově film zpočátku připomíná (a možná se též inspiroval) Bouři století od Stephena Kinga, později se dostaví apokalyptická akce, která zase připomíná Resident Evil 6 (PS3, ulice v Tall Oaks), nebo též Last of Us (PS3/PS4 úplný začátek). Je zajímavostí, že dabérem Joshe Hartnetta je Marek Pavlovský, jenž byl původním a zažitým dabérem Sylvestera Stalloneho v dílech Rambo 1, 2 a 3. Chvíli jsem si i myslel, že se přidal též dabér plukovníka Trautmana z Ramba Jan Pohan, avšak později mi došlo, že Jan Pohan ve skutečnosti sice daboval plukovníka Trautmana, avšak až v rambovské parodii Žhavé výstřely 2. ()

erXo

Neviem pochopiť vysokému hodnoteniu pri tomto filme - ale predsa len každý máme iný názor. Pre mňa to bola úplna nuda s divnou pointou a dopozeral som to fakt len tak-tak. Už v polke som si chcel radšej zapnúť po 100 krát Detskú Hru, ako to dopozerať, ale dal som tomu šancu a márne. Nič to na mojom hodnotení nezmení. Je omnoho viac skvelých filmov, ktoré sú hodnotené 50%-60% a toto má mať 70%? Ja tomu dávam jednu hviezdičku, pretože sa to odohrávalo v zimnom prostredí a ja milujem sneh. 1/5 ()

Dalajlada

Pěkně udělaní upíři, pěkné město a dobří herci. Jenže to je na tomto filmu jedinné pozitivní. Zbytek je prostě to, co jsme už viděli mockrát předtím, takže už to tak neosloví a navíc je to zbytečně dlouhé a jeden se pak začne nudit. ()

PMU

Bez atmosféry. Dobrá kamera a zvuky. Herci bez šťávy. Pro mě film bez emocí. Bez příběhu. Béčko s absolutně debilním koncem. Nechápu jak film mohl posbírat 70%.. ()

stuj

Ztráta času. Béčko jak vyšité, ale nebylo v něm vůbec nic zajímavého. Proto nechápu tak vysoké hodnocení. ()

Mylan_ek

Spoustu nesrozumitelných věcí ... ale jinak ohledně upírů líbí se mi ,že vytvořili speciální nový upírský jazyk pro tento film.Děj je klasika. ()

Filmoar

Za mňa veľmi podarený upírsky počin, super miesto, herci, atmosféra... Zatiaľ najlepší upírsky film od Blada 1, ale zas toto je z iného súdka. Za mňa 10 z 10 ()

Režisér Zatmění restartuje Daredevila

26.04.2009

Probuďte mrtvé!

Probuďte mrtvé!

04.06.2008

Včera nám tu dělal bu-bu-bu Tim Burton (ve smyslu vyhrožování dalším filmem ve stejném stylu), dnes probudíme pár dalších strašidel. Především je tady adaptace komiksu Stevea Nilese, autora předlohy… (více)

Wolverine: Spojenci a protivníci

Wolverine: Spojenci a protivníci