30 dní dlouhá noc

• USA 30 Days of Night (více)

Každý rok se město na severu Aljašky na měsíc ponoří do tmy. Letošní zima však přinese i smrt.. Místní obyvatelé nemůžou zastavit to, co přichází. Krvežízniví upíři se vydávají na šílenou žranici. Je to svět, o němž dosud jen snili. Jenom dva lidé stojí mezi hladovými vetřelci a těmi, kdo přežili první krvavý útok. Šerif Eben (Josh Hartnett) a jeho žena Stella (Melissa George) bojují, aby mohli zase spatřit denní světlo. Dokážou městečko zachránit nebo se setmí navždy? (oficiální text distributora)

krusty2

Mam noveho vladcu hororu.Je nim David Slade.Po Hard Candy som cakal s cim sa predvedie.Cakal som na 30 dni noci viac ako na neaky die hard4.0,alebo neakych zasranych Piratov a dockal som sa.Jeden z najlepsich filmv co sa tyka upirov v celej historii filmu.Nie su to ziadne detske bachorky typu Van Helsing , alebo Underworld(nic nemem proti tymto filmom),ale je to tvrdy a drsny horor ako remnen. Co dodat:Ben Foster = zasa super vykon,aj ked kratky Josh Hartnet = zatial jeho naj film po Black Dahlia obsadenie celkove = vyborne hudba= vynikajuce hlavne zaver No nedaj tomu 5* PS:AJA ma v mojom rebricku konkurenta;-) ()

Iguaner

Nerad bych spoileroval, ale závěrečná pointa zní: nevěřte recenzím, nevěřte hodnocení na databázi, nevěřte svý TOPce - pak bude totiž čekat hodně, ale pravděpodobně dostanete mnohem, mnohem méně. ()

Oxymoron

Když si mám vybrat mezi vyvražďováckým hororem a pořádnou tajemnou duchařinou, ani na vteřinu neváhám a jdu na druhý jmenovaný. Občas ovšem udělám výjimku a tentokrát jsem neprohloupil ani trošku. Film jede od začátku až do konce, ani okamžik se nenudíte. Má spád, pořádnou pochmurnou zimní atmosféru a (což může být pro někoho plus, pro někoho naopak) je hodně morbidní. Když si chce člověk oddychnout, nepřemýšlet nad ničím a jenom se bát, je tohle ten ideální film. Jen mám strach, že tenhle horor vynikne dokonale jenom v kině - na pořádném plátně a volume přetočeném silně doprava . Doma u televize to prostě nebude ono. Takže sumasumárum, 30 dní dlouhá noc v kině - pět hvězd, 30 dní dlouhá noc na DVD - schválně koukat nebudu ;) ()

Simgal

Na jednu stranu se jedná o naprosto originální pohled na upírské téma a na stranu druhou mám z tohoto snímku poněkud rozporuplné pocity. Myšlenka vraždících upírů v jakémsi zapadlém městě na Alijašce, kde 30 dní nevyjde Slunce je skvělá a docela i logická. Nejvíce se mi zde líbilo vykreslení naprosté bezradnosti místních obyvatel proti přívalu teroru. Jeden chlap s jednou sekyrou, to je jediné co na vraždící bestie platí. Největší problém tohoto filmu je asi jeho délka. Někomu se sice dvě hodiny zdají tak akorát, ale v tomto případě ssebou přinášejí občasná hluchá místa, která narušují děj a kazí celkový dojem. ()

Phillo

Čisto vymyslená a nereálna zápletka, ktorá je však natočená tak sugestívne (čo sa prejavuje aj vo výborných "útočných" scénach), že dokáže zaujať. Harnett prekonáva sám seba a ako element ochrancu pôsobí výborne (aj v emocionálne skvelom konci). Partia zabijákov naopak pôsobí reálno-strašidelne a mne neostáva než dať 4* a dúfať, že nabudúce by to možno išlo ešte viac logicky. 80% ()

hell_boy

Výborně natočená a skvěle zahraná vyvražďovačka, které chybí příběh nebo alespoň nástin toho, proč se děje, co se děje. Potvůrky se zjeví zničeho nic, zabíjejí bezdůvodně na potkání a pointa někam utekla. Jinak příjemná oddychovka, která si zaslouží tak akorát těch 60%. ()

kluk z Na

dát dvě, musel bych ignorovat slibné prostředí a fakt, že jsem byl schopen filmeček v klidu dokoukat... poslední minuta byla moc pěkná a dokázala ve mně vyvolat náznak emoce, ovšem ta zhruba hodinka a půl předtim mě nedokázala zainteresovat, tudíš sem zklamán...ti upíři byli ubozí, stejně jako logika počínání partičky přeživších, kteří nebyli ubozí, nýbrž nudní... bohužel, pro mne ani dnes není dáno hororovému žánru zadostiučinění .........50% ()

dr.block

Akční filmy o upírech jsem měl vždy rád a 30 Days of Night není žádnou vyjímkou. Co jsem ocenil především, byla výborná a neotřelá kamera, záběr ze zhora ve stylu GTA2 byl přímo dechberoucí. ()

Illy

Atmosféra hustá jak krev a temná jak noc. Upíři jsou opravdu predátoři lovící pro hlad a zábavu. Uchvacující pecka!! ()

JM87

Dvě a půl hvězdičky... některý momenty tam byly fajn, ale jinak to bylo dost pod úrovní. Nestačí dobrý zuby a Harnett v hlavní roli. ()

kecinzer

Tomu říkám parádní nářez. Tak brutální, napínavý a temný horor jsem již dlouho neviděl. Upíří tématiku mám prostě rád a zde byla dovedena k dokonalosti. Přitom jsem se na film nechtěl vůbec podívat, když jsem zde četl samé negativní názory. ()

zdenur

Rozjezd je skvělý. Závan tajemna podepřený parádní atmosférou ale postupně začne balancovat s průměrem. Myslím tím stará známá klišé včetně neslaného závěru. Jinak zpracování upírů nemá chybu! ()

M1k9

Ti upíři vypadali legračně, jejich obličeje jako ufo po návštěvě zubařky bez zaplacení doplatku. Ději toho nelze příliš vytknout, prostě kvalitně připravené prostředí pro upíry. Zaskočilo mě jakými schopnostmi ti už tak vzhledově nepřirození upíři disponují. Zvednout auto, nebo jej v jízdě dohnat a skočit na střechu, to jsou efektní kousky. Kdo stál vlastně na druhé straně? Nejvýraznější "neupíří" postava byl Josh, který se mi zase líbil a jak už to bývá zvykem svým hereckým výkonem, nebo snad i jen xichtíkem potáhnul film do klidných vod průměrných filmů. 2.5/10 ()

Andresito

30 dní dlouhé noci rozhodně nelze upřít stylovost a některé záběry (pohled z ptačí perspektivy, scéna s traktorem) hned tak nikde jinde neuvidíte, ale jak se objeví na scéně upíři (a zrovna někoho nežerou), s filmem do jde pěkně z kopce. Jsou totiž spíš směšní než strašidelní a jakmile se začali pouštět do filozofování, otevírala se mi kudla v kapse. Zbytek je ale moc fajn, prostředí je výborně využito, Hartnett hraje snad nejlíp v životě a krev se na sněhu vyjímá fakt výborně, Ale pro příště ať upíři jen sají krev a nepouštějí se do žádných větších akcí. Bez jejich chraplání by to bylo klidně na čtyři. 65% ()

dosig

Ne že bych se u toho bála, asi mi ani nepřejel mráz po zádech, ale po hodně dlouhé době, nejlepší thriller s upírskou tématikou. Překvapivý konec, originální nápad umístit upíry do městečka, kde 30 dní nesvítí Slunce.....no v podstatě asi chválím komiks, ale ten jsem nečetla, tak hvězdičky padly na film. ()

Kroupa

Ze začátku film není špatný, pokouší se budovat atmosféru za použití zajímavých nápadů (SPOILER spálené mobily apod.). Jenže samotní upíři tu jdou za hranice nevkusu někam do země za zrcadlem a vlastně je to i docela nuda, jinými slovy to mohlo být kratší. ()

Ondrej120

Je to akční,efektivní,hororové,nápadité. Nebýt některých nudnějších scén tak by to byl dokonalý film. Scéna kdy kamera z pohledu ptačí perspektivy zachycuje bezradný boj lidí nad upíry patří mezi moje nejoblíbenější scény vůbec. Samozřejmě i bez Joshe Hartnetta a jeho ostré sekyry by to nebylo ono. Určitě nejlepší upírský film vůbec. ()

waits

Vždycky jsem se chtěl na Aljašku podívat, ale, sakra, budu si muset dávat pozor, abych tam nezůstal přes polární noc. Nebývá to často, ale Sladovi se povedlo trochu odfllákle nakreslenou předlohu katapultovat na áčkovou horrorovu záležitost. Výborný je vstup, s působivými záběry končícího dne a postupně odkrývanými zlověstnými znameními a s houstnoucí atmosférou. Následný masakr s krutými detaily a leteckým pohledem na městěčko je akčním vrcholem, ale Sladeovi se napětí daří udržet až do finále, i když už v mnohem mírnějším tempu a s daleko menší originalitou. Jen závěr mi úplně neseděl. A čím je 30 dní výjimečným ve svém žánru? Dobrý nápad, děj bez větších logických lapsů. Upíři jsou skutečné bestie, odporné, nelidské a jde z nich strach (podobně, ovšem s mnohem větší hloubkou, je dokáže v psané formě podat čtenáři Stephen KIng viz Prokletí Salemu) Atmosféra je temná a beznadějná. Dialogy se dají přežít. A samozřejmě, herecké obsazení je slušné a Slade je režiser, který umí akci (děj je přitom v permanentní tmě). Pro příznivce žánru je doporučení jasné: Běžte do toho, pro leckoho to bude za plný pčet. ()

Ronaldo79

Upírské horory většinou nestojí za nic. Tento je výjimka potvrzující pravidlo. Atmosféricky vytříbená podívaná, několikrát mi tuhla krev v žilách, ale co scénáristi provedli s koncem filmu, se příčí tomu, co nám bylo po celou dobu servírováno. Jednoduše řečeno odfláklý konec, ale i tak u mě panuje spokojenost. ()

Režisér Zatmění restartuje Daredevila

26.04.2009

Probuďte mrtvé!

Probuďte mrtvé!

04.06.2008

Včera nám tu dělal bu-bu-bu Tim Burton (ve smyslu vyhrožování dalším filmem ve stejném stylu), dnes probudíme pár dalších strašidel. Především je tady adaptace komiksu Stevea Nilese, autora předlohy… (více)

Wolverine: Spojenci a protivníci

Wolverine: Spojenci a protivníci