Po stopách svého slavného krajana, francouzského tvůrce hororů Alexandra Ajy, a velmi specifických a krvavých italských giallo filmů se vydalo režisérské duo Alexandre Bustillo a Julien Maury. A jejich vynikající hororový thriller z roku 2007, který byl oceněn na mezinárodním filmovém festivalu Sitges, je skutečně určen jen otrlým povahám. Hlavní hrdinkou je zde těhotná fotografka Sarah, které se jednoho deštivého dne po vážné dopravní nehodě zhroutí celý svět. Ona sice ze zkroucených plechů nakonec vyvázne živá, a dokonce i plod, který nosí v těle, je podle doktorů nezraněn, zato její životní partner Matthieu zaplatí tragický incident životem. A ani o čtyři měsíce později, v čas Vánoc, není Sarah s touto životní ztrátou smířena. Během jedné ze svátečních nocí krátce před porodem se ale odehraje událost, která její pohled na svět změní. Jejím poslem je zoufalé zabušení na dveře, za nimiž stojí neznámá žena tvrdící, že sama právě prožila vážnou dopravní nehodu a potřebuje si zavolat. Zakrátko je jasné, že její příchod rozhodně není náhodný. Tato osoba přišla do domu ubližovat a prolévat krev. Je to ďábel v lidském těle a vyčerpaná Sarah nemůže doufat, že někdo uslyší její volání o pomoc. (oficiální text distributora)

petero

Už úvodná scéna autonehody je snímaná záberom na plod dieťaťa tehotnej šoférky, ktorý je nie len efektný ale aj potrebný vzhľadom na záverečnú veľmi dobrú pointu. To čo sa odohráva medzi tým je hodne krvavá záležitosť, ktorá sa s blížiacim záverom stupňuje a záverečná scéna bola dosť drsná i na mňa. Okrem páru logických kixov nemám voči filmu výhrady, je to poriadne drsný francúzsky horor a vynikajúci debut dvoch nádejných režisérov ktorých vizuál sa náramne hodí k novému Hellraiseru. „Chlapci buďte silný, nedajte sa zvalcovať od hollywoodskych producentov a priveďte na svet konečne kvalitný remake. Máte na to.“ ()

Mahalik

Když jsem zjistil, že se nad naším městem smrákává, okamžitě jsem mazal domů. Ne proto, aby do mě neprásknul blesk (no, to jako taky, ale..), ale abych se konečně podíval na horor, který už je u mě v pokoji dost zaprášenej. Chtěl jsem zažít zase to, co jsem měl při sledování VĚCI. Když začali padat kroupy- byl film zhruba v polovině a já byl na vrcholu blaha, že se to vážně podařilo. Že Bustillo & Maury mají giganticky zvrácenej smysl pro filmečno (toto slovo jaksi nedávati smysl mistře Yodo :D). Jenže když poprvý blejsklo a ozvala se následná řacha, jakoby mě to vrátilo zpátky na zem. Najednou mi došlo, že ti lidé jsou zřejmě roboti (nůžky feat jehlice na pletení feat plyn ve spreji) to přece člověk nemůže zvládnout. Zvlášť žena- omlouvám se klubu feministek, ale já si nepomůžu. Ovšem nemůžu upřít filmu jistou autentičnost, která dokazuje, že v hororech je pořád co objevovat. Litry krve stékajících po schodech nebo čmouhy na zdech od krve, někdo s bujnou fantasií by si dokonce z těch pár čáreček mohl vyfantazírovat králíčka, byli taky úchylně nádherné. Dalším velkým kladem je TA atmosféra, která vás pohltí a v jednu chvíli vám poteče za zátylkem studená kapka potu. À l'intérieur se Věci sice nevyrovnal, ale co do spotřeby malinové šťávy ji předčil minimálně o dvě pletací jehlice. Francouzsko rulez!!!! :D ()

Xmilden

Gore tématika toho nejrubšího zrna! Chtěl sem jet do Francie v létě k moři, ale raději si to rozmyslím. Protože to co provádějí Francouzi s horory nemá konkurenci co se týče brutality. Logické chování jsem od postav snad ani neočekával a tak všichni neustále lezou ženské do rány a ta je nemilosrdně kosí nůžkama. 45% ()

-bad-mad-wolf-

Mateřské inferno. Atmosféra funkční na 666% - stará se o to kombinace bezkonkurenčně démonického zjevu Béatrice Dalle, dlouho nejasné příčiny všeho zla a extrémně nepříjemné brutality. Několik vizuáních nápadů je vyloženě lahůdkových (žena objevující se a zase mizící v temném prostoru dveří). Jediná škoda, že finální pointa na vysoko nastavenou laťku úplně nestačí, nemluvě o narůstající debilitě v závěru ("respawn" policajta). ()

darkrobyk

Jako komedie to není špatné, jinak nehorázná slátanina. Bát se není čeho, řada scén je nesmyslných - chtěl bych vidět, jak žena vrazí celé nůžky do čela muže cha, cha... nebo jak si jedna z postav propíchne hrdlo, což znamená udusit se vlastní krví, leč pak si to rozmyslí, že by ráda žila, tak si díru přelepí izolačkou - což by v reálu bylo houby platný. Jinak postavy do sebe buší jak smyslu zbavené, přičemž k poslání do limbu by stačila jedna rána. Také jsem netušil, že střepem ze zrcadla lze udělat do dveří díru (a navíc se ani neříznout). Dát tomu nadhled, ironii a více humoru, dal bych určitě 5*. Takhle jen 3*za masky a trikové efekty. Téma nabízelo zajímavé drama, leč zůstalo jen u brutální čuňárny. Krvavé horrory mám rád, tohle však není horror, jen bohapustý masakr, nic víc. ()

Hrabka

Bacha spoilery: "Je to ďábel v lidském těle a vyčerpaná Sarah nemůže doufat, že někdo uslyší její volání o pomoc." --- Tak píše ve svém oficiálním textu autor? Její volání o pomoc by bylo slyšet na sto honů daleko, stačilo jen otevřít okno!!! Tak to se teda moc nepovedlo. Co se dál nepovedlo je přílišná překombinovanost závěru. Film se rozjede skvěle, první půlka dobrá, napětí na supr úrovni. První krev se taky ještě dala. Ale pak se to zvrhne v tak neskutečná krvavá jatka, že to rozhodí i otrlejší diváky a hlavně to všechno jaksi ztrácí. Tento film opravdu není pro slabé žaludky a varuju vás předem ženy - mohlo by to ve vás uchovat nepříjemné vzpomínky. Pokud vám tedy nevadí totálně rozšrotovaná těhotná dívka, které šílená děva s roztaveným ksichtem a ukouslým jazykem odrodí dítě rozšmiknutím břicha nůžkami, tak potom nic proti. Samozřejmě, je to jen film, ale Frantíci opravdu umí a ty jejich masové orgie (nůžky zabodnuté v ruce, v koleni, v hlavě, pletací jehlice v oku, v krku, ...) jsou natočeny až moc dobře a barvitě. Jsou to prostě krvavá jatka s dějem, co nestojí za moc (malá pointa se najde) a s napětím, jenž je narušováno někdy až stupidními scénami. 55% ()

juta

Perla Group dokázali se svým dabingem udělat z tohoto hororu dokonalou komedii a opravdu jsem se zasmál od srdce. To samozřejmě není chyba filmu, ale naprosto stupidnímu dabingu, který v konečném důsledku zkazí úplně celý film, ale i tak to je dost zvláštní film, který sice nabízí dobré gore scény, ale jinak teda nic moc. ()

MISSha

Byla jsem popravdě natěšená na pořádný horor ale konečný výsledek je zcela rozpačitý. Co bych nejprve vyzdvihla, je že si absolutně z ničeho nebere servítky- nekompromisně reálné nebo spíš naturalistické pojetí, masky a stupňující se zlověstné napětí. Co mě naopak zklamalo a docela naštvalo, byly nelogičnosti a přehnanosti v ději a demence hlavní hrdinky. Tenhle hororový subžánr mi nebude asi nikdy blízký,ale tohle byla jedna z mála čistě hororových vyvražďovaček,kterou dokážu nějak ocenit. ()

lamps

Zajímavý námět utopený v hektolitrech krve a bezúčelné brutalitě, která má snad zamaskovat nulovou psychologii a nevýrazné charaktery obou hlavních aktérek. Snaha skloubit dohromady exploitation, giallo, slasher a francouzskou úchylnost možná na pozadí krvavých jatek a nepříjemné atmosféry pěkně splývá a nenechává diváka vydechnout, ale žádná ze složek sama o sobě negunguje tak, aby se mohl konat opravdu silný zážitek. Sarah je od pohledu divná a nesympatická a zabití jí nepřejeme opravdu jen proto, že je těhotná. Její postava je navíc ve filmu asi pouze proto, aby si s jejím tělem mohli pořádně pohrát maskéři, a nějaký pokus o sblížení nebo bližší seznámení s její minulostí naprosto neexistuje. To samé platí i o vyšinuté návštěvnici, která má sice jasný motiv, ale její jednání je nepochopitelné a přehnaná brutalita působí chvílemi až směšně. Přitom filmařská kvalita tu je, zvraty přichází neočekávaně a několik záběrů mělo skutečný hororový nádech. Bohužel ve výsledku je to šíleně přepísknutý a samoúčelný snímek, který, jak bývá v poslední době u Francouzů zvykem, zůstane v paměti jen díky své šokující brutalitě. 45% ()

Paldini

Totální masakr, který má ovšem k dokonalosti daleko. K začátku nemám žádnou podstatnou výtku. Dvě postavy dokáže scénárista ještě ukočírovat, ale potom přijde zlom, kdy opravdu zůstává rozum stát nad dementností v chování nových aktérů v našem krvavém dobrodružství. ()

Pilda17

Po dlouhé době horor, který mě neklidnou hudbou, která doprovází celý film donutil k tomu, že jsem byl v ohromném napětí a každou chvilku čekal, co se stane. Zvraty, krev, krutost, násilí, strach a skvělá atmosféra strašidelného domu, která působí naprosto obyčejně je perfektní. Už dlouhou dobu jsem neviděl horor takového stylu na tak vysoké úrovni. Na to, že film má pouhých 83 minut byl skvěle dějově zpracován a ani chvilku vás nenechá vydechnout. Sice trošku pomalejší rozjezd, ale velmi rychle se zvedne a pak se Inside nezastaví. Jsou horory, které mají 2 hodiny a nic se v nich neděje. Tady režisér dokázal, že stačí pouze 83 minut na pořádný nářez... 10/10 = 100% ()

666teen

Sára je těhotná. Jsou Vánoce, ona je chudinka na rozsypání, tak sedí sama doma a kouká do zdi. Předporodní idylka se zásadně změní s příchodem moooooc divné porodní asistentky s vizáží Diamandy Galás, která má pocit, že pro nastávající matku je nejlepší pořádná dávka adrenalinu a nůžky v břiše. Paní se s tím vůbec nemaže a tak přátelé, policisté a rodič brzy poznají na vlastní maso, že tyhle svátky nejsou úplně běžná selanka......no, nalejme si čisté krve, tohle si prostě zaslouží absolutorium. Další temná a brutální podívaná ze slunné Francie. Nastávající a kojící matky vstup zdarma. ()

Cappuccino

Ako vidím, znova sa potvrdilo, že explicitné, extra krvavé horory skrátka niesu moja partia. Inside je vo svojej podstate skôr nechutné než desivé predstavenie, čo mu ale nevyčítam, protože to k tomu krvavému subžánru hororu skrátka patrí, i keď aj na ňom treba oceniť určitú tvorcovskú kreativitu v podobe naozaj gore scénok. To mi ale nebráni hodnotiť mierne podpriemernými dvoma hviezdami. P.S. záporáčka s nožnicami je naozaj cruel sviňa P.S.S. s dabingom od Perla Group film naozaj nesledujte. Budete sa smiať viac než by bolo k danému žánru vhodné. ()

Ruut

Tohle je asi nejlepší příklad toho že by se mělo hodně razantně rozlišovat co je horor a co jen přehlídka brutálního násilí. Inside je bohužel jen to druhé. Je tu spousta záberů a situací, které svou nechutností, zvráceností, byzardností a snímání až na krev (doslova) přikovají oči diváka k obrazovce. Jenže to je skoro vše. Atmosféra se nekoná. Tím nechci shazovat uvěřitelnou těhuli a hlavně místy hodně desivou ženu v černém. Jenže hororovosti to jinak moc nepobralo. Takže kdo se chce odreagovat na precisně zvládnutém neředěném pekle, tak má možnost tady. Zařadil bych kvalitativně do stejné skupiny jako jiný francouzský film Hranice smrti nebo Miikeho Audition. Ale spojitosti s dalším krvavým, nicméně opravdu děsivým, francouzským Haute Tension nehledejte. ()

S.Quentin QUALE

Další vynikající francouzský horor, který se může zcela jistě chlubit naprosto výbornými prvními dvěma třetinami, jež se vinou v rámci thrillerového home invasion. Posléze se film promění ve finální jatka, která sice hrají v globálním gore měřítku prim, nicméně místy mě v této pasáži film kudlil jistou dávkou dějové nereálnosti. Tato výtka je ale opravdu velmi minoritní a týká se víceméně pouze jinak naprosto skvělé šavlozubé záporačky a jejího master skillu ve vybíjení skvadry policajtů. "Inside" scény a samotné zakončení jsou pak velmi stylové, takže po druhé projekci po velmi dlouhé době zvedám na slabší plnej kotel. V rámci žánru, kvůli originalitě a tomu špičkovému gore je tohle povinnost. 90% ()

misterz

Veľmi vyprázdnený film. Úvodná časť sa ešte dala, bolo tu badať snahu o budovanie atmosféry, v tomto smere to však končí vrcholnou scénou postavy za oknom. Dejová linka je nudná, plochá, hlúpa a s bonusom nelogického chovania sa postáv. Jediné čo stojí za zmienku sú výborné krvavé scény (ale aj tie po čase začnú nudiť) a slušná psychedelická hudba. Nepáčila sa mi ani práca so svetlom, no skrátka vo "vnútri" som nenašiel nič, čo by ma oslovilo. 40/100 Videné v rámci Horror Challenge Tour. ()

2-Xtreme

Totálny masaker! Od filmov Alexa Aju som nevidel väčšej brutality. Hneď so screenov som vedel, že toto mi sadne ako rit na šerbeľ a som rád, že som sa nemýlil. Jednoduchý dej s pár postavami v dvoch miestnostiach a i tak sa bude stále na čo pozerať. Dusná atmosféra robí to správne napätie, všetko je to odprevádzané depresívnou hudbou, ktorú dokonca často ani nezaregistrujete(a to je fajn, pretože je vidno, že všetko sedí tak ako má). No a už tá spomínaná brutalita. Spomeňte si na nejaký brutálny film aký ste videli a ešte trochu pritvrďte. Vtedy dostanete kategóriu do ktorej sa radí tento film. Musím pochváliť pekne spravené gore, ktoré konečne vyznelo reálne(nie ako v amerických sračkoidných remakoch). Európa je momentálne na hororovom výslní a popri ducharčín zo španielska tu máme takéto masakre ako Haute Tension či À l'intérieur z Francúzska.. S hodnotením by som išiel aj vyššie, ale aj tu sa nič nezaobišlo bez nejakej chybičky. Ku koncu to už bolo trochu pritiahnuté za vlasy a osobne sa tvárim, že som jednu scénu nevidel. 90% ()

sullafelix

logika niektorych scen výrazne pokrivkáva ..kontakt vraha s políciou a správanie sa členov hliadky ..reálne by to zrejme tak neprebehlo ... ale snahu tvorcom nemožno uprieť ... ()

pornogrind

jeden z nejkrvavějších hororů všech dob.Krev tu teče doslova proudem.Neskutečná jatka které jsem sledoval se zatajeným dechem a parádně se u toho bavil.Pro fanoušky splatterů povinnost.Ostatním lidem radím aby se tomuhle dílu obloukem vyhli.BLOOD,BLOOD,BLOOD ()

Francouzský řezník se vrací

Francouzský řezník se vrací

09.11.2014

Remake Hellraisera bude krvák

Remake Hellraisera bude krvák

30.10.2008

A zřejmě pořádný. Díky alespoň za to. Nemá smysl sténat nad przněním další hororové klasiky. Poslední sequely už ji zprznily tak, že alespoň pokus o návrat k duchu původního filmu může Pinheadovi a… (více)