Píše se rok 1939. Anglická lady Sarah Ahleyová odjíždí do Austrálie. Lord Ashley mezitím v buši shromažďuje stádo dobytka pro armádní účely. Téměř na celou oblast má však monopol dobytkář Leslie King Carney. Sarah odveze na farmu Faraway Downs Honák, kterého jí lord poslal. Na farmě Sarah zjistí, že jejího muže podle zde žijících bělochů proklál oštěpem domorodý šaman Král George... Sarah se seznamuje s malým míšencem Nullahem a jeho matkou Daisy, kterou správce farmy Neil Fletcher zneužívá. Šaman Král George, který je jeho dědečkem, ho naučil domorodému zaklínání a dorozumívání se zpěvem na dálku. Sarah Nullaha zachrání před policií, která bere rodinám míšence k asimilaci. Šaman cítí, že Sarah zemi, kterou Fletcher proklel, vyléčí... Když Sarah zjistí, že Fletcher pro Carneye kradl lordův neznačkovaný dobytek, propustí ho. Účetní King Flynn jí poradí, aby pokračovala v manželově plánu – nahnat dobytek do hlavního města Darwinu a narušit tak Carneyův monopol pro armádu. Sarah s lidmi z farmy a Honákem ženou stádo o patnácti stech kusech k Darwinu. Fletcher jim v tom chce zabránit a zažene dobytek k útesu. Splašené stádo udupe Kinga Flynna, který před smrtí Honákovi prozradí, že lorda Ashleye zabil Fletcher... Před útesem stádo zastaví zaklínáním Nullah. Dochází jim ale voda a King George je vede přes rozsáhlou pustinu. Po písečné bouři všechny zaklínáním znehybní. V Darwinu se právě šíří zpráva, že všichni v poušti zahynuli, když Sarah.s přáteli přižene stádo do města a jako první i do lodi. Sarah s Honákem slaví vítězství nad Carneyem... Sarah s Honákem zvelebují farmu, Nullah žije u nich. Carney se pokusí farmu koupit, ale neuspěje. Fletcher dostal výpověď. Jenže se nehodlá vzdát –úkladně zavraždí Carneye, vezme si za ženu jeho dceru a dobytkářská společnost přejde na něj. Vyhrožuje Sarah, že odvede i Nullaha, když mu svou farmu neprodá... (TV Prima)

Jaro.Krafcik

Austrália je prvým filmom ktorý som si dal na deň zamilovaných. Nebolo to až také romantické ako mi povedal jeden známy, ktorý si vychutnáva filmy najmä v kine, niekolkokrát po sebe. Ale film mi odporučil a ja som si ho rád pozrel. Aj keď stopáž je pridlhá a dlho som sa rozhodoval či dám tomuto filmu o niečo lepšie hodnotenie, ale dám, lebo tri je málo. Dojimavý koniec a celkovo herecké obsadenie bolo skvelé. 4* ()

jamalka

Po dlouhé době konečně opravdový velkofilm. Výborné herecké výkony, místy nadsázka ( někdy už na opravdové hranici kýče), nádherná příroda, válka i mír, láska i nenávist. První polovina filmu je naprosto dokonalá (nádherné scény při hnaní dobytka, vtipné laškování Sarah s Honákem, ..), druhá za ní viditelně pokulhává, ale jako celek působí film stále jako zjevení mezi dnešními filmy promítanými v multikinech. ()

dinsdale

Slabých 5*, na čtyři to prostě není. Asi 85%, ke konci už toho dojetí bylo přeci jen moc. Stěžovat si na délku filmu podle mého není fér, protože to je něco, co se dá dozvědět před filmem a s tím na něj jít a podle toho něco očekávat. Není to film roztahaný, jen toho chce hodně odvyprávět a prostříháním už by to bylo o něčem jiném. Jestli si někdo stěžuje na roztříštěnost, tedy že film neví, čím by vlastně chtěl být, tak to mně vyhovovalo, protože to interpretuji jako mnohovrstevnost a každý si tam najde, co bude chtít - romanci, dobrodružství, příběhy, krásnou přírodu. Je to velkofilm přesně takový, co si pod tímhle pojmem představuji včetně trochy patosu, kýče a žánrových klišé. ()

Styxos

Jakmile jednou ochutnáte, tak chcete víc a víc.___________ nevím proč, ale Hugh mi tu s tím kloboukem a vousy strašně připomínal Clinta Eastwooda. ()

deckardx

Takovej velkofilm - nevelkofilm.. Strasne sladoucka romantika, ale priserne dlouha a takova moc umela.. I kdyby se to rozdelilo na dva filmy, tak by to nebylo lepsi.. Problem je v tom, ze to strasne nudi, pak prijdou docela zajimavy pasaze a pak zase nuda.. Urcite z toho slo vytriskat vic, Australie je fakt nadherna a zaslouzila by si mnohem lepsi film.. ()

VooDoom

Nebýt těch 165 minut tak bych dal i 4 hvězdy...Film Vás sice vtáhne do krásné přírody v Austrálii, ale ono kouzlo pomalu, ale jistě vyprchá.Válka se Vás dotkne pouze okrajově a ke konci filmu celý děj ,,zamotá,, 55% ()

JančiBači

Majster Gýču, akým u mna Luhrmann je natočil presladené nudné klišé,ktoré má katastrofickú stopáž. Toto ma vôbec nechytilo, aj ked jeho Moulin Rouge a Tanec v srdci mám velmi rád...som zvedavý, na další film. ()

Pecival

Tedy, já čekal, že to bude bolest... ale když konečně krávy naběhly na loď a hrdinové si padli kolem krku, já si oddechl, že to nakonec nebylo tak hrozné. Jaké, ale bylo moje zděšení, když jsem zjistil, že nejsem ani v půlce. No dobrá, záběry krajiny jsou hezké, nálet japonců nebo trosky města taky ujdou, ale afektovaný (nevím jestli úmyslně) projev Nicole Kidman mě myslím bude ještě dvě noci děsit. U scén jako je Jakcman polívající se vodou do půl těla nahý (WTF) na mě šly mrákoty. Různé nesmyslné zpomalené záběry na kobyly apod. to jenom zvýrazňovaly. Nemastné, neslané, bez příběhu s děsnou Kidman.... na vlastní nebezpečí. ()

Philoun1

Důkaz, že i z naprosto jednoduchého příběhu, tedy v připadě Austrálie jich bylo trochu víc jak se měnila dějová linie, se dá udělat krásný a dojemný film. Navic Nicole a Hugh je asi nejlepší filmový pár co sem viděl. ()

greath

WTF?! Austrália má najkrajšiu krajinu na svete a oni použijú zelené plátno? Nicole a Hugha mám rád, ale lásku cez špeciálne efekty nenakrútiš. ()

jenik71

Docela povedený film z krásné australské přírody, který je vlastně takovým mixem několika žánrů najednou. Jsou tu prvky westernu, komedie, romantiky, dramatu i válečná část. Kidmanová i Jackman jsou dobře sehraní, ale Jackman se mi ve své roli líbil rozhodně víc. Působí tak nějak přirozenějším dojmem. Dobrým prvkem je vyprávění příběhu malým chlapcem, díky čemuž to má hned jiný náboj... Film jsem viděl na DVD, ale umím si představit, že od velkého plátna v kině bych odešel s ještě větším vizuálním zážitkem. ()

Josefin

Nesmírně jsem se těšila, ale ejhle byl v tom zakopaný pes. Baz Luhrmann mě zklamal, hezky to začalo, ale co ten zbytek, Hugh a Nicol nemastní, neslaní. Na mě moc od druhé poloviny překombinované a už jsem přestala chápat o co jde. Že by divný děj? Stopu to na mě nezanechalo žádnou, jen to šlo kolem. Krásná scenérie a rozpočet, ale děj teda, myslím, že dát si s tím víc práce po stránce scénáře mohlo to dopadnout uplně jinak! ()

spikey1

Autor Moulin Rouge a jeho další opus na film z 50. let. Nicole je krásná, Hughe obdivuji upřímě za jeho chlapáctví a charisma které z něho stříká stejně jako pot pod horkým australským sluncem. Všechno je krásně uhlazené, a to je asi i to co filmu jemně podkopává nohy, v dnešní době už může óda na padesátá léta být brána s velkým respektem a nadhledem, ale nemůžeme ji vydávat za blockbuster. ()

jefff

Velkolepé dílo Austrálie má jednou podstatnou chybu a dalších několik drobných. Tou hlavní chybou je, že režisér či producent nerozdělili film na dvě části, neboť první půle vůbec nekoresponduje s tou nadcházející. Jsou to spíše takové dva slepené filmy se stejnými hrdiny, stejným prostředím, ale diferenciálně odlišným dějem. Herci podávají slušné výkony, příběh je sympatický, i když nijak objevný či strhující a finále je malinko přecukrované. I tak je to přes svou dlohou stopáž pěkný, koukatelný snímek, ale za rozpočet, který Austrálie jistě měla, se dalo vytěžit mnooohem více. Škoda. ()

Hugo01

Myslel jsem si, že úplně nejsem fanoušek podobných typů filmu, jak se Austrálie prezentuje. Nejspíš mi ale cizí úplně taky nejsou, protože jsem se celé necelé (haha) 3 hodiny náramně bavil a i když jsem si říkal, že by mohl film skončit po první 'úspěšné misi' hlavních protagonistů, následný nášup byl také velmi příjemný. Originální znění filmu dodá potřebný šmrnc, ať už v podání australské nevymáchané huby Hugh Jackmana nebo roztomilé angličtiny domorodého chlapce. ()

Looser

Při první polovině filmu jsem si vzpomněl na všechny Muže od směžné řeky a jiné australské eposy. Druhá polovina připomíná trailer na Pearl Harbor. Dohromady se jedná zajímavý koktejl, který se relativně dobře pije (165 minut uteklo jako voda) a nezůstane po něm trpká pachuť...... Film vypráví epický příběh na pozadí počátku druhé světové války a nehezkého chování k původním obyvatelům Australie, rozhodně se tedy nejedná o druhé Moulin Rouge, ale spíš o výpravný epos s moralním ponaučením. Užijete si hodně širokých záběrů na Australskou scenérii, několik stád všeho možného, testosteronového Hugh Jackmana a roztomilou Nicole Kidman. ()

Luksa

Jsem ochoten přimhouřit obě oči za poslední, poněkud utahanou třetinu, protože jinak se jedná o přesně takový typ velkofilmu, jaký jsem si už dlouho přál vidět. Epický, romantický, vtipný, fajnově kýčovitý epos se vším všudy, který nezapomíná pomrkávat na diváka. Ale chápu, že toto už dnes spoustě lidem nesedne. // Po půl roce musím jednu hvězdu ubrat, bez velkého plátna už to není ono, ale pozitivní dojem stále zůstává - za Nicole, Hugha, austrálskou přírodu, klokany a moc pěkné zakončení - 85% ()

fabuloz

Austrálie je i přes svou délku dobře koukatelný film, s nádhernou krajinou. Prolíná se tam toho tolik najednou, že není čas přemýšlet, kdy to skončí :) Co bych však vytkl jsou trošku předigitalizované záběry a někdy nudné pojetí spirituálních okamžiků, takže 4* ()

Luhrmannův Gatsby nebude velký. Bude obrovský.

Luhrmannův Gatsby nebude velký. Bude obrovský.

24.02.2011

Velkolepá Austrálie sice jen s potížemi vydělala na svůj rozpočet, ale Baz důvěru producentů neztratil. Studio Warner Bros. mu na novou adaptaci legendárního románu F. Scotta Fitzgeralda The Great… (více)

OSCARY – výsledky

OSCARY – výsledky

23.02.2009

Hugh Jackman nezpívá – houká

Hugh Jackman nezpívá – houká

04.01.2009

Hlavní hvězda (promiň, Nicole) aktuálního velkofilmu Austrálie zřejmě nemá chuť na další epickou romanci. Jméno Hugh Jackman totiž už nefiguruje v zamýšleném obsazení ambiciózního 3-D muzikálu… (více)

Luhrmann a ekonomická krize

Luhrmann a ekonomická krize

23.12.2008

Velkohubá prohlášení studia 20th Century Fox o „titanicovském“ potenciálu Austrálie se naplnila snad jen v tom smyslu, že klokaní epos šel komerčně rychle ke dnu. Baze Luhrmanna to však nezlomilo,… (více)