Ledová smrt

• Česko Ledová kořist (více)

Partia snowboardistov sa vyberie za pôžitkami do vysokohorskej oblasti. Po zranení jedného z nich sú nútení vyhľadať pomoc - a jediným útočiskom sa zdá byť horská chata v jednej z dolín. Tá je opustená a bez funkčného telefónu, zato s poriadnou zásobou alkoholu a množstvom prázdnych izieb. Niekto alebo niečo sa však v chate predsa len ukrýva. A prvú obeť delí od smrti iba krátky okamih. Kratší ako švihnutie horolozeckým krompáčom... (Nick Tow)

Flakotaso

Myslel jsem, že když už je to horor od seveřanů, tak ho obohatí o své typické nápady nebo zajímavý scénář. Po filmu musím se zklamanou tváří konstatovat, že se jedná pouze o doslovné kopírování desítek amerických hororů. A to téměř scénu od scény, marně jsem hledal nějaký originální nápad. Hudba a kamera pěkná, herci sympatičtí, ale to je tak vše. ()

Nettrass

Pokud nechcete mít smrt ledovou, stačí jí dát na šest minut do mikrovnky a bude krásně ,,růžovoučko-teploučká,, ( číst šišlavě a měkce ). ()

Natascha

Zajímavý horůrek plný předvídatelných scén, logických kiksů, ale také skvělé atmosféry, překvapivě sympatických hrdinů (kteří samozřejmě umírají přesně v tom pořadí, které si tipnete na začátku) a pořádně krvavých záseků sekyrkou... Když neutečete z projekce po první vraždě jako nějakých 15 lidí v Karlových Varech (proč na to sakra ti lidi chodí - to nevěděli, že tam bude lítat chlápek se sekerou a krev bude stříkat na všechny strany???), v pravém slova smyslu si Cold Prey užijete - budete se smát i škubat sebou strachy. Každopádně když se u závěrečných titulků ozve "All my friends are dead", všechno hned dostává další rozměr:-D ()

Pítrs85

Slabý, od slasheru samozřejmě nečekám nějaký objevný děj a hluboce prokreslené charaktery, od slasheru očekávám bradavky a pořádně krvavej bodycount. Tady jsem se však nedočkal ani jednoho, postavy sice nejsou banda dementních otrapů, ty palce, aby přežily (což samozřejmě nepřežijou- ne, tohle fakt nebyl spoiler), jim i docela držíte, ale co je největší problém, je postava toho motherfuckera, co se je rozhodl naporcovat do zavařovaček. Ani tady jsem nečekal něco tak kultovního, jako jsou mistři v oboru, páni Michael s Jasonem, ale tady tenhle strejda? To jako fakt? Něco mezi zamrzlým Amundsenem a bezďákem. A to moc charismatický není... Navíc atmosféra zamrzla kdesi v těch zasněžených horách a samotné vraždičky jsou zábavné jak pondělní rána. Dvojka slibuje větší masakr, tak snad... ()

SOLOM.

Norové mě tímhle snímkem docela dostali a já jsem si ho doslova vychutnal až do konce. Líbila se mi krajina, otřepaný leč skvěle pojatý děj, výkon hlavních aktérů i samotná atmosféra. Tenhle film si budu rozhodně pouštět častěji. ()

eraserhead666

Prostředí velmi poutavé, kamera zajímavá, postavy příjemné, hlavní hrdinka až sympatická. Jen ta zápletka s příběhem jsou tak trošku tuctově nezajímavé. I když musím za pozitivum uznat fakt, že záporáka před kameru moc nestrkali, kdyby jo (a točit to Amíci, asi by se tak stalo, ono vlastně část pozitivního vyznění filmu tvoří fakt, že je tak nějak norsky exotický), bylo by to jen v neprospěch filmu. Jako ono to je fajn, kouká se na to hezky, ty postavy vás neserou, naopak, cítíte se jako šestý z party, že pointu prokouknete během několika minut filmu nijak neuškodí, i tu atmosféru to má, jen prostě celou dobu čekáte, že se stane něco více. A ono ne. ()

Sofia

Příjemné překvapení. Atmosféra opuštěného hotelu uprostřed sněhových plání byla opravdu mrazivá, hlavní hrdinové vesměs sympatičtí a na první smrt se nemuselo dlouho čekat. Logické nesmysly k podobnému filmu už jaksi patří. Být tam já, zalezu v některém tom opuštěném pokoji pod postel a už nevylezu – až do jara :-) ()

claudel

Horor, jak má být, kdy si hryžete nehty, napětím ani nedýcháte a posouváte čas, abyste se dozvěděli, jak to dopadne. ()

ARI50

Na krásném místě které je obklopené hromadou sněhu se parta přátel rozhodla se trochu zabavit a jak už to bývá stane se nehoda a taky záhy náhle máme poblíž opuštěný hotel, takže se musí využit tohoto místa pro záchranu ale bohužel místo nese svojí temnou minulost tak se můžeme těšit na mírné napětí a pár slušných vražedných akcí, herci jsou dostatečně přesvědčivý takže určitě cítím velkou spokojenost. ()

cunesk8

Po Skjultu a Villmarku velké zklamání. Obyčejný "horror" jednoho opuštěného hotelu v horách, kdy parta snowboraďáčku si vyjela na výlet. Film má takřka nulovou atmosféru, je pomalý a nudný až až. Ubohý děj, špatné herecké výkony a hudba jak z armagedonu (krom zavěrečných titulků, kdy nám zahrajou na zlepšní náladý Turbonegro) dělají snímek takovým jaká je. :( Škoda škoda. Druhý díl si rozhodně zítra nepustím. Ze stejného žánru bych doboručil určitě: IN 3 TAGEB BIST DU TOT prví i druhý díl. Trošku bych tu pochválil kameru, ale hotel moc nevypadal, že by byl přes 30 let stárý a opuštěný.Jinak hodně souhlas s Červeňákem. Toto je tak max. 40% ()

JASON_X

Nic nepotěší srdce a duši citlivého a romantického diváka víc, než poctivá a staromódní vyvražďovačka, zvlášť když je vyvražďována tlupa protivných xichtů, kterým od první minuty filmu nepřejete nic jiného, než aby je někdo brutálně vyvraždil. Vyvražďování se chopí zakuklené dvoumetrové hovado, které pracuje s masivním cepínem velkým jako krumpáč. Až potud dobrý. Jen mě mrzelo, že materiálu na vyvražďování není víc. Taky mohla víc zapracovat scénáristova fantazie, protože mordy byly dost odfláknuté. A taky to mohlo (mělo) skončit úplně jinak, než jak to skončilo. No takže vlastně tahle norská vyvražďovačka není žádná velká sláva. A já teď marně přemýšlím, kterou scénu bych vypíchl a pochválil; žádná mě nenapadá. Bylo to prostě celé takové... nenápadité. ()

oLí

Hohohó a já měl zato, že už jsem starej kmet, co se u slasherů neumí bát. No a když říkám "bát", tak ještě dělám frajera. Já byl skoulenej v křesle zabalenej v dece bez pohybu se zatajeným dechem a očima bez mrknutí vykulenýma jako kříženec Steve Buscemiho a veverky z DOBY LEDOVEJ. Tohle jsou u mě "horory", prostě co u člověka dokážou vzbudit takovýhle emoce, né jako EDEN LAKE, HOSTEL, MARTYRS, SAW apd, na ty asi nejsem stavěnej. Naposledy jsem něco podobnýho zažil v šestnácti letech u TEXASKÝHO MASAKRU a WRONG TURNU. Pochválil bych výběr prostředí, hudbu a zase po dlouhej době neanglickej jazyk. FRITT VILT sice nepřichází s ničím novým a chování postav jsem místy nepobíral, ale jako horor to u mě fungovalo a já jsem za to rád a vděčnej tomuhle filmu, že ve mě vyvolal pocity strachu, který jsem znal už jen z dob kdy mi ještě nerostly chlupy v podpaždí. Noc, prázdnej byt a temná místnost je pro takovejhle film rozhodně plus. Sledovat to s přáteli nebo snad za bílýho dne by nebyla dobrá volba. 85% [duben 09] PS: Též Norský VILLMARK mě naopak neskutečně nudil. [8/10 duben 2009] ()

Sprite

Slashery často považuji za podřadné horory, ale toto je jeden z lepších kde najdete napětí, skvělou atmosféru a není tak uvalený a nelogický jako jiné filmy s psychopatem v hlavní roli. Navíc kvalitně natočený a s originálními nápady. 75% ()

Richie666 odpad!

Tak jsem se na to přeci jen dodíval do konce. Je fakt, že po padesáti minutách, kdy se neděje zhola nic, už začíná jemně přituhovat. ()

PROROK14

Díky Bohu za takéto filmy. Som rád, že sa nejedná len o tupú vyvražďovačku. Tento film si v prvej polovici vybuduje perfektnú atmosféru a v druhej polovici je taký napínavý, že ma len zarezávalo do kresla. Ozaj film podľa môjho gusta a som veľmi veľmi rád, že som si ho pozrel. Teším sa na druhú časť. Táto je za 85% ()

Terva

Mrazivá kořist obsahuje všechno, co má současná teenagerovská vyvražďovačka mít, ale hodně tomu chybí. ()

Svensk Filmindustri mění vedení

Svensk Filmindustri mění vedení

24.04.2014

Michael Fleischer, generální ředitel SF Film v Dánsku, a Guttorm Peterson, SF Norge v Norsku, ohlásili po více než deseti letech své působnosti ve Svensk Filmindustri svůj odchod. Fleischer u… (více)