Nik z nás netuší, ako ďaleko je schopný zájsť - kým na nás niekto nezatlačí! Tak ako na Neila Randalla... Príťažlivý podnikateľ Neil Randall (Gerard Butler) sa rozhodne nemôže sťažovať na nepriazeň osudu. Má všetko, po čom mnohí iní len márne túžia: milujúcu sexy manželku Abby (Maria Bello), krásnu a zdravú dcérku Sophie (Emma Karwandy), prácu, ktorá ho baví a poriadne mu vynáša... Skrátka, taký súkromný americký sen! Teda, vlastne mal. Dodnes. Pretože dnešný deň je tou najhoršou nočnou morou, aký si Neil nedokázal predstaviť ani v tých najstrašnejších snoch! Začalo sa to vo chvíli, keď viezol Abby k jej sestre Diane (Samantha Ferris) a sám sa ponáhľal na víkend so svojím šéfom – a náhle sa ako blesk z jasného neba na zadnom sedadle ich auta objavil neznámy ozbrojený chlap a oznámil im, že ich dcérka Sophie, ktorá mala byť doma s opatrovateľkou, je jeho rukojemníčkou! Keď sa ho šokovaný Neil spýtal, čo vlastne chce, únosca, ktorý sa im predstavil menom Ryan (Pierce Brosnan), s ľadovým pokojom odpovedal: „Všetko, čo máš!" Jeho plán sa zdal byť síce šialený, ale zrozumiteľný: v najbližších dvadsiatich štyroch hodinách urobia všetko, čo bude chcieť, inak Sophie zomrie. Neil si však postupne začne až príliš bolestne uvedomovať, že jeho trýzniteľ evidentne nemá čo stratiť - a že jeho jediným cieľom, ba dalo by sa dokonca povedať zmyslom života, je zničiť Neilov doteraz taký dokonalý život! (TV Doma)

tron

„Nikdy nebojuj s človekom, ktorý nemá čo stratiť.“ Tento film mal byť o dvoch veciach. O hercoch a scenári. Bohužiaľ, Butler je otrasný herec, ktorý je vo všetkom rovnaký (česť výnimkám – 300) a čím menej ho v budúcnosti budem vídať vo filmoch, tým budem radšej. Belloovej fandím, no tentoraz dostala príšernú rolu „blbej kravy“. Brosnan je podľa mňa, ľudia sa mi za to smejú, jediný Bond, ktorý vie aspoň trocha hrať - teraz ale pripomína Petra Kočiša (to nie je plus). Navyše, jeho postava je napísaná ešte nezmyselnejšie, než postavy ostatných. Všetci sú nesympatickí a konajú nelogicky, kričia a predvádzajú trápne hysterické záchvaty. Čo sa týka scenára, divákovi je zrejmé, že ak sa deje niečo takéto, bude to mať ´šokujúci koniec´. Ale tento je taký hlúpy, že nič z toho, čo sa pred ním stalo, vlastne nemalo ŽIADNY ZMYSEL. Ešte aj totálne nelogická Fincherova HRA bola oproti tejto blbosti perfektne logická. ()

Wacoslav1

Docela slušnej film z hutnou atmosférou. Poslední dobou hodně sjíždím filmografii Gerarda Butlera a na tohle jsem se kouknul hlavně kvůli němu. Takže nehraje tu špatně, ale nečape se na geniálního Brosnana. Takhle zlýho agenta 007 jsem ještě neviděl. Hlavně na něm stojí a padá celej tenhle film a já ho vidím na 75% ()

Anderton

No, pointa vám pri pozornom sledovaní dôjde rozhodne skôr, ako to mali v úmysle tvorcovia. Lenže...miera vševedúcnosti inak nedá a ak chcete nakrútiť film tak, ako to mal v úmysle Barker s Morrisseym, tak s predvídateľnosťou musíte rátať. Našťastie má ale scenár viacero zvratov a tie na seba priamo naväzujú. Takže scenár je slabší, ale režisér a najmä herci do toho dávajú zo seba pomerne veľa. Najmä Brosnan, tomu som toho.....spoiler nepoviem....uveril dokonale a je to najmä jeho charizmou a nie scenárom, dokonca aj jeho nečakané výbuchy hnevu. Potešili pekné zábery Chicaga, či už panoramatické, alebo medzi barákmi, či už v noci, alebo cez deň. Celkovo priemer. ()

Kryton

Brosnan si odskočil odpočínout do levné verze Fincherovy Hry. Celý tenhle film ,ale postrádal jak slušný scénář tak i daleko lepší herecký obsazení. Sympatie u mě po celý film nevymlatí ani když si doslova začnou z diváka utahovat co vše je možné. Začatek je dost fádný a rychlé představení uspešného manažera a jeho rodiny ukazuje , že tenhle film nebude na více než hodinku a pár drobných. Budme rádi za to , protože poté co nastoupí irský Bond tak to konečne aspon za něco stojí. Brosnan a jeho hajzlík je dobrý , ale je cítit a vidět , že to šlo daleko lépe (až je cítit , že to skutečne jen hraje na dvojici). Neubraním se tomu , že tohle vypadá jak jeden díl kriminálek co nám do xichtů haží naše vaše televize. Prostě pár natlaků, manažer je proste slizký , to se dá čekat. A to v tom městě mají jen jednu stanici policie? A zrovna jako náhoda do ní šli všichni? Má to trhliny jako Titanic. A vše to dodělá vše od ony horské chaty. Tam se to celé pokaká ještě více. Ne ne, tohle je jen televizní tuctovka , kdy bych si radši vybral , třeba ony kriminálky. ()

lennyd

Neil a Abby nemohou být spokojenější. Vše, na co sáhnout, se jim daří - mají krásný dům, dceru, Neil se má stát brzy společníkem ve firmě, ve které pracuje. Jenže to všechno se jako mávnutím kouzelného proutku změní, když k nim do auta přistoupí cizí muž, a sdělí jim - že jejich dcera byla unesena, a pokud nebudou plnit do puntíku jeho rozkazy, bude zabita. Ale co vlastně únosce chce ? Peníze to nejsou ... Film sice začíná více než zajímavě (pro jakéhokoliv rodiče je podobná situace více než černou můrou), jenže postupem času jsem začínal být na scénáristy hodně naštvanej. Ze začátku jsou Neil i Abby představeni jako ti nejhodnější a nejspokojenější lidé na světě, ale postupem času (a filmu) divák zjišťuje, že to byla na něj jen pěkná habaďůra, a že se vlastně únosci nelze ani divit. Příběh samotný nebyl tak špatný, navíc rozuzlení se mi docela i líbilo - ale celkově to zpracování mne zklamalo. Navíc ani po herecké stránce nikdo z hlavních představitelů nijak neoslnil - snad jen Maria Bello, a to jen proto že jí to prostě v jakékoliv situaci sekne... ()

• Pierce Brosnan skutečně na parkovišti havaroval a jeho reakce po havárii byla skutečná. (ČSFD)
  • Ve scéně v autě, kdy Tom Ryan (Pierce Brosnan) zapaluje peníze, peníze vzplanou volným plamenem. Ve skutečnosti by ovšem peníze nikdy takto volným plamenem nevzplanuly, jedná se totiž o jeden z bezpečnostních prvků papírové měny. (8Dandee)