Vlkodav z kmene Šedých psů

• Česko Vlkodav z rodu Šedých psů (více)
všechny plakáty

Vesnice Šedých psů byla pobita temným přisluhovačem Zhadobou, jenž se snažil vzkřísit bohyni Morannu. Ten den měli všichni Šedí psi zemřít, jeden však přežil - syn statného kováře Mezhamira. Ten je prodán do otroctví, aby nadosmrti pracoval v diamantových dolech. Osudem otroka je v dolech zemřít. Chlapec vyroste, přijme jméno Vlkodav a vymaní se z područí otrokářů vybojováním své svobody. Vlkodav započne svou pouť, při které jako první otrok hodlá změnit svůj osud a pomstít vyhlazení své rodiny. (oficiální text distributora)

DarkDemon

Že mi tak pěkný filmový zážitek poskytne zrovna TV Nova bych nečekal. Po tolika zoufalých pokusech o Fantasy od německých sousedů nebo mamlasů z Hollywoodu konečně něco pořádného. Zřejme „teskná ruská duše“ dokáže ve filmu mnohem lépe vyjádřit to co si pod pojmem Fantasy představuji. I tak to není dokonalé, ale jsem po dlouhé době opravdu potěšen. Hrdina má dostatek charisma a není to žádný „šampónek“, záporák má pěknou masku, princezna je pohledná ... krásná krajina, výborná hudba, solidní bitky - to jsou hlavní klady. Nižší rozpočet je sice znát, ale vyloženě naškodu to není, protože přílišný důraz na hadříky a kulisy může někdy spíše uškodit. Za ty peníze toho udělali dost. Takže nebudu hledat chyby, radši slušne poděkuji za dobrou práci i zábavu. Díky ... 80%. ()

alchac

Nebetyčně hloupá, pořádný příběh postrádající a nechutně kýčovitá, do očí bijící vykrádačka Barbara Conana (úvodní scéna ve vesnici kompletně opsaná) a LOTRa. Ergo hlavní padouch je koktejlem Thulsy Soudce a nazghůla - Witch Kinga. Rusáci se poslední dobou opravdu snaží seč mohou dohnat západ na všech frontách, filmovou tvorbu nevyjímaje, ovšem ve většině případů působí jejich úsilí přinejlepším pouze trapně (ze sportovního prostředí viz snaha KHL o nápodobu NHL). Ovšem označit Vlkodava z kmene Šedých psů za pouze trapného by byla příliš velká lichotka. V tomhle filmu totiž nefunguje snad vůbec nic. Pokud to shrnu - plytký a hlavně NUDNÝ příběh, jehož různé obdoby jsme už viděli nejméně stokrát, nicméně zde vyvedený do nepoznaných výšin (hlubin) ubohosti; podobně jako v 1612 řvavě přehnaná barevnost a "zářivost" v některých scénách - nebo se jen Rusáci snaží tímto způsobem mazaně připravit diváky o zrak a nejde tedy o film, ale o novou zbraň ruské armády testovanou tímto způsobem na nevinných civilistech; otřesné kostýmy; nic neříkající hudba, která je ve filmu snad jen z povinnosti; taktéž nic neříkající, hloupě napsané postavy, do kterých jsem se nedokázal vcítit, byť jsem se snažil sebevíc - pokud na Vás totiž působí jako nejsympatičtější postava ve filmu digitální netopýr (a pokud zároveň nejde o Batmana), je něco podle mě v nepořádku. Mohl bych takhle pokračovat ještě dlouho, ale bylo by to zbytečné. Některé komentáře zde opravdu nechápu, protože buď jsem se díval na jiný film, nebo mi tady něco opravdu zásadního uniklo. Což, přiznávám, je docela možné, protože na celý film jsem se fakt dívat nezvládnul a nějaká půl hodinka mi z něj unikla. Ovšem to, jak jsem na konci zjistil, vůbec nevadilo - že bych něco nepochopil, k tomu snad ani dojít nemohlo. Vše je předvídatelné (zejména doslova směšný závěr), šedé, nudné... VELMI nudné. Vlastně si nevzpomínám, že by mě některý film kdy nudil víc. Suma sumárum, pro mě film bez jakékoliv atmosféry. Jedna * za sympatického netopýra (ještě že mám ty zvířátka tak rád, jinak by to byl čistokrevný odpad). P.S.: Pokud má takhle vypadat slovanská fantasy, tak do háje s Perunem a raději Odina, Dia, Manitoua a třeba i Buddhu, protože za tuhle hrůzu by se snad styděl i Uwe Boll. ()

bartias

Východní fantasy v ne zase až tak fantastické podobě je šíleně dlouhé a sem tam prolezlé nějakým tím typickým klišé. Skromnější rozpočet způsobil, že Vlkodav z kmene Šedých psů místy připomíná tuzemskou pohádku. Možná tak byl myšlený celou dobu. Akční scény jsou přece televizně bídné a nezáživné. ()

dr.fish

Film začíná úplně stejně jako Barbar Conan. Prvních patnáct minut jsem ani neměl chuť v koukání pokračovat, nakonec se však začalo i něco dít. Rusové mají výhodu v tom, že jejich způsob natáčení je dost neokoukaný, takže kde by americký šlágr propadl, ruský se chytí. Pseudoslovanská mytologie a neporazitelný hrdina nám klestí cestu příběhem, a pokud má člověk náladu a občas odpustí sem tam nějaký dementní záběr či směšnůstku, jde o zábavný nenáročný příběh komiksového rázu. Vcelku jsem byl potěšen...70% ()

trojtmberk

Harry Potter se svejma Bradavicema může tak maximálně čapnout Zlatej kompas, přibrat Lvy, čarodejnice, skříně a podobný kámoše a jít směr řiť. Tohle je to, co si představuju pod pojmem fantasy (i když to slovo nemam rád) a ruština tomu jen přidává šťávu. ()

t_gon

Fantasy na ruský způsob? – Bring it! Vcelku „standardní děj“ jsem uvedl výše (snad je nahození za rohem), ale tady bych chtěl vyzdvihnout famózní zpracování této legendy. Je překrásné sledovat, jak malé projekty „přerostou“ kolikrát megarozpočtové plácaniny. Oficiálně uváděných až 20M dolarů je zde využito do posledního zeleného papírku a každým coulem filmu je to vidět. 136 minutový spektákl střídá bohaté exteriéry tak interiéry jako na běžícím páse, a přitom ani na chvíli nepůsobí kýčovitě a levně jako většina televizních produkcí. Ruku v ruce s výpravou jde bombastický soundtrack, při jehož sborech (např. vynikající vzpomínková scéna u ohně) naskakuje husí kůže velikosti malých Tater. Nádherné lokace vyvolají vzpomínky na LOTR trilogii a převážně na město Edoras. Samotný děj je pak mixem všeho dobrého z této trilogie a kultovním Barbarem Conanem (vlastně vše kolem hlavního hrdiny je téměř čistý plagiát…). Daly by se napsat stohy vět, ale je to zbytečné, neboť to nevypoví tolik, jako tenhle osvěžující vítr na poli fantasy (slaboty typu Eragon a spol se stydí právem v rohu). ()

marv.

Tento film mě zaujal. I když jsem z počátku nečekal nic převratného. Nakonec to byl hezký příběh a dobře zpracovaný. ()

filmmovier

Nijak zajímavá fantasy, která se vám brzy vykouří z hlavy, a přesto pěkné pokoukání. Pravá fantasy dotýkající se skvělé pohanské mytologie, ode mě málem schytala jen tři hvězdičky, ale ta parádní temná poslední půlhodina zachránila filmu reputaci, ale ty 4* jsou nakonec jen těsné a slabší. Zápletka je fajn, ale natočeno to přece jen mohlo být o něco zajímavěji. Ale i přesto mě ruští bratři opět příjemně překvapili, neboť atmosféra je fantastická, prostředí zajímavé, tmavé barvy a obrazy pohlcující, bojové scény skvělé, triky výborné. Takže celkově to dává velmi příjemnou heroic fantasy jednohubku, která si bere tu z Conana, tu ze všech ostatních podobných filmů. Nevím, jestli se na to ještě někdy podívám, ale ten oproti zbytku filmu poměrně temný konec si přehrávám v hlavě ještě teď. A abych nezapomněl, tak musím ještě pochválit kameru. Určitě to stojí za pozornost a i když mě film trochu zklamal, je skvělý. Takhle si představuju fantasy. 70%. ()

viperDavid

Tak tohle byla visuální ostuda. Asi si mysleli, že zrodí novou generaci Conana a místo toho se jim povedla dvouhodinová blbost. Trapárna ()

PiLgRiM

Trochu nechápu vysoká hodnocení. Je to průměrná nízkorozpočtová fantasy. Oháníte se tím, že je to lepší než americké slátaniny? No dobře sice američani mají slátaniny, ale alespoň nemají výpravu na úrovni seriálu Xeny. Film, kde jsou hlavní i vedlejší "komparsisté" ( nedovoluji si psát herci protože o ty se zde rozhodně nejedná) jsou nepříjemní od prvních záběrů. Ženy vypadali všechny pod 18 a muži byli nesympatičtí. Včetně hlavního protagonisty. Ke konci filmu už to docela vypadalo k světu když do toho míchali efekty tak i to prostředí rázem získalo plus na kráse. Kdyby celý film vizuálně připomínal poslední půl hodinu tak bych ta hodnocení chápal a sám se mezi ně přidal. Nemůžu nijak pro mě velmi průměrný film co nemá žádné klady. 50% ()

Bobik9

Ze začátku to vypadalo, že se Rusům podařil opravdu slušný fantasy kousek, ovšem postupem času šla kvalita rapidně dolů. O efektech, kameře, hudbě a prostředí to rozhodně nebylo. Ty byly výborné, až nečekaně na Rusko. Nicméně herci nebyli nic extra, ovšem na takovéto filmy nejsou potřeba žádné superhvězdy. Problémem je 1)přílišná délka filmu, 2)přílišná komplikovanost děje. Bylo tam moc zbytečných scén a moc zbytečných složitostí, kterým ani divák nemohl rozumnět, pokud není zrovna fantasy maniak nebo není spřízněn s tvůrci. Ruský Barbar Conan se zkrátka moc nepovedl. Myslím, že polovina lidí, co to zde hodnotí tomu opravdu z nějakého neznámého důvodu hodně přidává. Tvůrci toho filmu se snažili hrát na něco, na co nemají. ()

ywo666

Velmi solídne fantasy so výdatnou dávkou akčných scén. Preto mi nejde do hlavy, prečo v popise nesvieti prívlastok akčný. Naopak je tam nepochopiteľne prívlastok romantický. Pritom tam žiadna romantika nie. Respketíve skoro žiadna. Vzhľadom na rozpočet to má veľmi dobrý vizuál. Hlavný hrdina je pravý drsňák. Fantasy je dávkované opatrne, takže až na záverečné divadlo tu nečakajte nejaké šialené kúzelné smršte. Len také mále kúzielka. Pre mňa poctivých 80%. ()

ybuko

Od hodne lacine tv produkce ala nemecke a americke fantasy serialy Vlkodava odlisuje jenom to, ze tak docela laciny asi nebyl, cehoz tvurci vyuzili k moznosti do detailu okopirovat mnoho triku a kamerovych a vizualnich prvku z Pana prstenu. Takze v nekterych momentech film vypada diky profesionalnimu baleni vazne dobre. Uvnitr baleni ale bohuzel neni temer nic, na alespon trochu inteligentni pribeh uz tvurcum zjevne sily nezbyly. Momentalni sedmdesatiprocentni hodnoceni nechapu, hlad po fantasy je tu zjevne vetsi nez soudnost. ()

Compadre

hodně povedenej ruskej (!!) fantasy mazec. Fakt mě to překvapilo, zaujal mě hlavně zajímavej název a ejhle..ono to bylo zajímavý celý. Ovšem v rámci možností, syndrom nevyužitýho potencionálu se bihužel dostavil i tady. Pořád jsem čekal nějakou obří kulervoucí krvavou scénu nebo tak něco a ono nepřišlo nic. A to by zrovna do takovéhle bohatýrské fantasy sedělo jak ulitý. Ale i tak mě to bavilo. Páni rusové mile překvapili. ()

blackJag

Na ruskou fantasy docela příjemně překvapivý kousek, který sice těží z klasických atributů žánru až příliš okatě, přesto jako zajímavý počin stojí za pozornost. Filmu by ale rozhodně slušelo zeštíhlení stopáže, vyabsentování některých zbytečných a děj zdržujících postav a charyzmatičtější hlavní záporák ( odvar ze Skeletora dnes už moc nezabere ) ()

klima777

Pěkné to bylo. Ale opravdu musel netopýrek vzlétnout až k nebeským výšinám? Finále jak od Larse Triera v absinthovém rauši... ()

cpt.Lynch

Velmi nevyrovnané, dobré pasáže střídají ty horší a těch je pohříchu víc. Hlavní hrdinové mají asi tolik charismatu, jako Zděnda Škromach spářený s Lubou Zaorálkem. Na filmu je vidět, že nebylo mnoho peněz a přes snahu autorů je nutno přiznat, že snad není jiného žánru než fantasy, kde by nedostatek peněz tak bolel oko diváka. Souboje nepřehledné. Filmu měla dominovat temná slovanská mytologie a nejít na ruku trendům tvoříce mix barbara Conana a Pána prstenů. Snahu nelze upřít a škoda, že už mi není 8, to bych tenhle kousek baštil jinak... 2/3* ()