Vlkodav z kmene Šedých psů

• Česko Vlkodav z rodu Šedých psů (více)
všechny plakáty

Vesnice Šedých psů byla pobita temným přisluhovačem Zhadobou, jenž se snažil vzkřísit bohyni Morannu. Ten den měli všichni Šedí psi zemřít, jeden však přežil - syn statného kováře Mezhamira. Ten je prodán do otroctví, aby nadosmrti pracoval v diamantových dolech. Osudem otroka je v dolech zemřít. Chlapec vyroste, přijme jméno Vlkodav a vymaní se z područí otrokářů vybojováním své svobody. Vlkodav započne svou pouť, při které jako první otrok hodlá změnit svůj osud a pomstít vyhlazení své rodiny. (oficiální text distributora)

cmenda

Zajímavý , skoro biblický ale pokud tenhle žánr fakt nežerete tak se do toho nepouštějte .Je to sice krásně natočený a huba nemá chybu ale člověk na to musí bejt s stavěnej. ()

Charon11

Velmi slušná fantasy podívaná. V některých místech je to trošku naivní, ale to tak neruší celkový dojem velmi dobrý. Sestříhal bych to o 15-20 min čímž by se to trošku více rozpohybovalo. Slušná kamera, místy rušivé digitální úpravy (za ty peníze), výborná hudba a dobře udělané souboje. ()

Zombi

Rusáci překvapili, v záplavě unylých dětských fantasy přišli s krvavou slovanskou odvetou, vyznačující se solidním zjizveným hrdinou, temnou atmosférou, slušnými triky, snesitelným příbehem a dobrými boji. Je vidět lehká inspirace Barbarem Conanem a Pánem prstenů a je to jen dobře. Občas je logika děje trochu pochybná a některé bitky by mohly být přehlednější, ale to jsou spolu s větší délkou filmu jediné zápory. Co se týče akce, nečekejte bitvy nekonečných armád, jde spíše o osobní souboje, případně středně velké rubačky. Ve svém ranku si 4 hvězdy rozhodně zaslouží. ()

Kopin

Inu, vezmene dvě hlávky z Conana, ty nakrájíme a dáme do mísy. Na to nasypeme špetku Braveheartu, lehce promícháme a zalejeme odvarem z Hvězdných Válek. Poté za stálého míchání uvedeme do varu. V případě potřeby můžeme dochucovat Lotrem či Merlinem. A Ruský fantasy boršč je na světě. ()

Doggy3344

Nevim no, nějak mi to nesedlo. Film mi přišel zdlouhavý, do toho ta ruština a na závěr světelný meč s propíchnutým břichem... ()

Miguel

Opravdu zajímavá podívaná z východu. Dobře, možná jsem to hodnocení trochu nadsadil, ale i tak si za ním stojím. Scénář sice díry má, závěr je taková natahující se žvejka a spíš než jako "finále" bych pro něj použil slovo "fiasko". Rozhodně je ale mnohem zajímavější než Titáni, Valky bohů nebo nový (pseudo)Conan . . . Přiznávám, hodně mě ovlivnila slovanská mytologie, ruská příroda a dětství na chatě strávené čtením bylin. Zahráno to nebylo špatně (a odmítám jakkoliv komentovat Oksanu, v jejím případě nikdy nebudu objektivní), jestli ale někdo zaskouží absolutorium, je to . . . . netopýr :D . . . ten je vážně kouzelný. ()

Renfield

Hodně Barbar Conan, málo Pán prstenů a na závěr něco, na co žádná epizoda Star Wars nemá... mega světelný meč! Naštěstí k tomu všemu také středověce špinavá, perfektně typově obsazená, skutečně slovanská, jednoduše dokonale svá fantasy! Příběhově Vlkodav samozřejmě nenabízí nic převratného, ono tu o to ani tolik nejde, když se putuje krajinou, která sama dokáže vyprávět. Lokace natáčení jsou opravdu nádherné,takové "naše", což je pro příběh se slovanským nádechem zásadní. Slušné jsou i kostýmy, většina efektů, občas dokonce i hudba, nic převratného, ale potěší. Velmi šťastnou ruku měli tvůrci v případě hereckého obsazení, prakticky všichni do svých rolí padnou, ovšem ten nejzásadnější vyčnívá, Alexandr Bucharov je skutečným Zaklínačem, vlastně Vlkodavem! Děj má několik silných scén, převážně jde o ty akční, ale například i takový "rybník". Každopádně finále je velmi nepovedené, zbytečně přeefektované a hlavně odporně přeslazené! Tedy objektivně je to spíše na tři, jenže zase kdy tu něco podobného bylo, či bude? No, i přesto na tři. Hodnotím v době, kdy koukám na Zaklínače (Netflix). Ano, takže čtyři. 70% ()

radekgfx

V době produkce šablonovitých vysokorozpočtových historických fantasy snímků, které sázejí povětšinou na interiéry a výraznou obrazovou postprodukci "michael-bayovského Summer Blockbuster Film Look typu" (oranžové tváře a všeobjímající modro-zelený nádech), se jedná o poměrně originální a i přes místo vzniku kvalitní filmový počin. Děj neboří žádná žánrová klišé (hrdina vs. padouch), stavba dějové linky s cílem mnohými prvoplánově očekávaného výrazného (a trochu zbytečného) epického zakončení je zde taky od začátku filmu patrná a občas má divák tendenci porovnávat jednotlivé obrazy s dříve natočenými filmy stejného žánru. Přesto vše je Vlkodav z kmene Šedých psů i po dvou hodinách nenudící a díky impozantně (i přes chvilkově chaotický střih) natočeným soubojům, velmi příjemné hudbě, pěkným exteriérům a uvěřitelné atmosféře velmi kvalitní filmový fantasy počin. Bod za realizaci a produkci. ()

Czernozub

Velmi se mi líbily zbroje které hrdinové nosily, stejně maska Žadoby a celková stylizace filmu. Štvala mě jen jediná věc- přepis Zhadoba.... ()

Mat21

Jeho životním posláním se stala pomsta. Ve svém dětství byl svědkem vyvraždění celého svého rodu včetně zabití svých rodičů, aniž by tomu mohl zabránit. Na něho měla smrt čekat v otrokářských okovech hluboko v dolech, osud nebo snad bohové byli proti. Když vyhrál souboj nad nejkrutějším strážcem, byla mu navrácena svoboda. Se zjizvenou tváří, dlouhými vlajícími vlasy a netopýrem na rameni se poslední z kmene Šedých psů Vlkodav vydává na cestu za vrahem svých rodičů. Společně s obchodní karavanou zavítá do Goleradu, srubového města plného intrik, lží a nedůvěryhodných lidí. Města, nad kterým po ztrátě drahocenného klíče visí kletba. Jedno však mají obyvatelé s Vlkodavem společné, nenávidí utlačovatele Zhadobu, který pomocí ukradeného klíče a krve kněžky Goleradu chce oživit bohyni smrti Morannu a navždy ovládnout celý svět. ● Zdá se, že Rusko si v posledních letech našlo svoji vlastní cestu ve filmovém světe a zásobuje nás jedním historicko - fantasy - dobrodružným filmem za druhým. Film Vlkodav z kmene Šedých psů patří do kategorie potvrzující deroucí se snahu Rusů dostat se na filmové výsluní a zatřást základy Hollywoodu. Když by se zdálo, že film začíná sklouzávat do romantického sentimentu, nit je rázně přeseknuta společně s hlavou některého z moraniných přisluhovačů. Bezesporu nejpůsobivější je však záběr Vlkodava v dolech a jeho cesta za svobodou, který považuji za filmový skvost. Přízeň bohů jako jeden z klíčových prvků úspěchu Vlkodava je pro mě mnohem logičtěji akceptovatelným zdůvodněním, než-li prostá nesmrtelnost mnohých jiných hrdinů. Abych pouze nevychvaloval do nebes, film má i své stinné stránky. Například šňůra zachráněných prostých lidí, z nichž však každý v sobě skrývá velmi významnou schopnost nezbytnou k vítězství nad Shadobou, se u čtvrtého zachráněného již začíná zauzlovávat jednotvárností. ║13.8.2009║ ()

TomasKotlant

Úchvatný fantasy příběh, který působí velmi přirozeně a je ušetřen zbytečných velkolepých scén (tedy až na tu šílenost ve finále), kterými se snaží diváka získat Pán prstenů a jemu podobné velkofilmy. Drsná realita dob dávných je zde mísena s poetickými scénami, z nichž jsou některé naprosto špičkové (např. létající kačenka na začátku působí velmi svěže a originálně). Občas je děj trochu příliš uspěchaný, že je místy těžké se v tom všem orientovat, ale základní dějová linka je srozumitelná. Bohužel většinou, když se film dostane do nějaké velmi emotivní situace, tak to nenechá diváka prožít, ale velmi rychle se přesune někam jinam, což sice vytváří zajímavý efekt, ale já bych si tyto scény vychutnal raději než některé, které film akorát brzdily a v konečném důsledku byly zbytečné. Film si na nic nehraje a nabízí dechberoucí pohled na pomstu člověka, který jedná ve jménu cti a spravedlnosti. Celé zabaleno do trochu temného, ale krásného vizuálu s dobrými triky a velmi zajímavými výkony herců. Velké překvapení, kterému však k dokonalosti něco málo chybí. *** Ve zkratce: Krásné okamžiky se mění v očích malého chlapce v trpkou bolest, které však nepodlehne a bojuje s ní do posledního dechu. ()

Pidzey

Mám rád fantasi.Je však škoda že je ho až žalostně málo a ve většině případů se jedná o trapné bláboly s chabými efekty a ještě chabějšími hereckými výkony.O to více potěší když se objeví kvalitní snímek který se nebojí být dospělejší.Vlkodav rozhodně je kvalitní a dospělejší fantasi snímek a přesto že má někdy zmateční střih,je radost se na něho dívat(Původně to měl být seriál)Jeho akční scény,ve kterých hlavní představitel Alexandr Bucharov nezůstává nic dlužný svému jménu, jsou prostě bomba snad až na ten závěrečný souboj s jakým si kamenným tornádem??? Bucharov však je dobrý i když se právě neohání mečem a spolu s půvabnou Oksanou Akinshina jsou hlavními tahouny filmu. Film má i pěkné efekty a solidní výpravu,prostě nevypadá lacině,oproti některým pokusům z ameriky. A nakonec je tu téměř dokonalí soundtrack který si troufnu srovnávat s tím co hrál v Barbaru Conanovi(ten si potím z CD téměř každý den) Pánové kousek na východ od nás zkrátka umějí točit filmy a je to jenom dobře že se objevují kvalitní filmy takového rázu i v Evropě.Pane Lebedeve děkuji vám. ()

KoleckoR

Skvělý fantasy film o otrokovi, který se dokáže vymanit z otroctví a jít za svou mstou. Téma podobné Barbaru Conanovi, ale přenesé do slovanského prostředí, legend a postav (jako třeba Morana). A to mě velmi těší, že se nazapomíná na tohle téma. Ve filmu nechybý souboje, hrdinství, černá magie, duchové, láska. A film je perfektně prošpikovám epickou hudbou od Alexeje Rybnikova. Hlavní hudební téma, když Vlkodav vzpomíná na otroctví a boj o svobodu, mě přizemnilo. Několikrát jsem si to musel zopakovat a přeposlouchat. ()

godycz

Zacatek jako skrtz kopirak z Conana. Herci hrajou jako za nastenky. Finalni boss jako z rpgcka. A konec je stejny jako na nasich mladych let: Porucime vetru desti. Zde sice jen nad jednim mestem. ()

Bozvav

Pokud by byl celý příběh o 30 minut kratší, tak s ním nemám sebe menší problém. Takto musím přiznat, že chvílemi jsem se začínala modlit k Moraně, ať laskavě vyleze a promění je všechny v kámen a odejde za dobrodružstvím do jiné dimenze. Ne vážně, skvělá hudba, vcelku sympatické obsazení (byť toho herecky moc nepředvedli), vyzuál ušel, dialogy tradičně pod psa, niméně to vše by se dalo přehlédnout, ale proč proboha museli z té cesty donikam ukazovat každý ujetý metr a někdy pro velký úspěch to proložiit dlouhým mlčenlivým pohledem Vlkodava, nebo pro změnu unylým pohledem kněžny. Smysl to celé moc nedávalo, ale na to jsem u ruských fantasy zvyklá. Nejlepší člen posádky byl jednoznačně netopír a také ten podal asi nejlepší herecký výkon. Za mne tedy 1 hvězda za hudbu - fakt krásná, půl za vyzuál a jednu za netopýrka. Zbytek marnost. 50% ()

pend

Celkem solidné fantasy, ve zkratce takový ruský Barbar Conan s podobným vizuálem, slušnou výpravou. ()

Judas

Protahování některých scén je otravné, ale navzdory tomuto v mezích dobře provedené. Je to ovšem neefektivní, protože tomu chybí velkolepější režie. Scénář také není úplnou senzací, konec je již neúnosně nudný. ()