Arthur leští stoly v čínské restauraci, hraje na trombon ve školní kapele a pokukuje po chytré, veselé a nekonvenční Lile, které očividně není lhostejný. V okamžiku, kdy Arthur zkouší první nesmělé kroky romantického vztahu, se všechny dlouhodobé vztahy dospělých v jeho okolí rozpadají na kusy a vtahují ho do víru, který změní jeho život navždy. (oficiální text distributora)

predators

Vypjaté drama, kterému chvíli přicházíte na chuť, a pak to co sníte, zapijete kalichem hořkosti v podobě nečekaného a smutného konce. Partnerské i rodinné zvraty od těch nejobyčejnějších, až po ty nejtěžší. Především herecká přehlídka v čele s andělskou tváří K. Beckinsale. 68% ()

silentname

"Snow Angels" bude trošku zložitejšie na hodnotenie, no pokúsim sa to vysvetliť čo najlepšie. Myslím si, že anotácia je tu trošku mimo, lebo nemám z filmu vôbec pocit, že by bol našim hlavným hrdinom Arthur. A rovnako si myslím, že fakt, že hrá na trombón tomu tiež veľa nepridáva. Viac sa film venuje postave Annie a jej manželovi Glenovi. Ako zapadajú do života Arthura oni dvaja? Annie v minulosti bola Arthurovou opatrovateľkou a v súčasnosti sú kolegovia v práci. Myslím si, že film by som rozdelil na dve časti. Prvá polka filmu na mňa veľmi zaujímavo nepôsobila. Viac-menej sme len sledovali postavy, ich život a nevedel som aký súvis bude mať všetko dokopy. Najlepším elementom prvej polovice filmu pre mňa bol vzťah medzi Arthurom a Lily. Takáto mladá láska je vždy príjemná na pohľad. Tiež som bol zvedavý ako sa späť do života dostane Glenn. Úprimne som mal pocit, že sa snažil ako najlepšie vedel. Ale ako sám povedal v jednom momente... "nevie prečo mu to Annie robí tak veľmi komplikované". A čo sa Annie týka, nemohol som ju ohodnotiť ako veľmi zaujímavú postavu. Viac-menej sa film len presúval z miesta na miesto a postavy išli z jedného miesta na druhé a podobne. Všetko sa však otočí v druhej polke filmu, keď sa niečo stane. Nebudem prezrádzať, no niečo sa stane. A odrazu nabral film úplne iný smer a vzťah medzi hlavnými hrdinami úplne iné kontúry. A je vidieť, že túto skúšku to už jednoducho nemalo šancu zvládnuť. Osobne by som povedal, že je blbé keď si niekedy ľudia myslia, že čím viac budú od seba ľudí odháňať a čím viac ich budú odmietať, že veci budú lepšie. Pretože pre tú druhú stranu to nikdy nebude lepšie. V podstate to bude neustále umocňovať už všetko čo sa v ňom odohráva. A aj z toho podľa mňa plynie ten silný a veľmi ťažký záver. Takže musím povedať, že to bolo veľmi silné. Na druhú stranu som mal pocit, že sú tu momentky, kde to film úplne ideálne nespracoval. Ako príklad poviem, že prial by som si, aby som mohol viac vidieť Arthura. Myslím si, že jeho postava si zaslúžila trošku viac času. Keby sa v prvej časti film trošku lepšie upratal tak by pôsobil tiež silnejšie. A potom... neviem prečo sa vlastne film volá "Snow Angels". Neviem názov absolútne pochopiť. Neviem si to s ničím prepojiť. Ak mi niečo uniklo, kľudne mi povedzte, no úprimne hovorím, že názvu nerozumiem. Hodnotenie: B ()

iamek

Silné drama, které mě dostalo. Emociálně dosti silný film. Kdyby stopáž byla kratší o 20 minut hlavně na začátků filmu mohlo to být ještě dokonalejší. Kate Beckinsale dokázala po dlouhé době, že skutečně umí zahrát parádně svou roli. ()

Chrustyn

Další americké drama snažící se z diváků vytáhnout nějakou tu slzu ale moc se mu to nedaří. Jedná se o standardní slzopudné drama o několika postavách a jejich životech. Už ze začátku je divákovy jasné, že se něco pokazí, protože začátek je až přeslazeně idylický. Herci se snaží ale nic světoborného nepředvádějí. Film ale docela utíká a občas vytasí nějaké to překvapení. ()

honajz

Film na efekt a vnější formou pro otřesení divákem. Na rozdíl od reality v životě ne všechno je depka. ----- Navzdory názvu jde o mimořádně depresivní film z amerického maloměsta, pravděpodobně celý rok pokrytého sněhem.   Jistě se podobné příběhy stávají. Ale přece jenom - na jeden film je té deprese až příliš. Takže si po skončení řeknete - a proč jako? Aby se lidé nerozváděli, nebo to povede k tragickým koncům? Ocitáme se v malém americkém městečku, kde furt, no ale furt sněží. Proto všude vládne depresivní modř. Nejdřív to vypadá, že film bude o mažoretech, pak že o jednom teenie vztahu, dojde i na osudy několika dalších lidí, aby se zhruba v půlce konečně vylouplo, o co se bude hrát, takže depka pak zaútočí o to více. Pro ty, kdo chtějí vědět a nedívat se na film, NÁSLEDUJE SPOILER!!! Takže nečíst, kdo nechcete být překvapeni. Takže to hlavní téma - jedno manželství se posere, rozvede, děcko v půlce filmu zhebne, manžel na konci zastřelí brokovnicí manželku a pak pistolí sebe, konec titulky, jen mažoreti chvíli přestali cvičit pořadový pochod. Možná jsem až příliš negativní v hodnocení, ale víte, já depresivní filmy, které se snaží tvářit, že neexistuje naděje ani nic pozitivního, prostě nemám moc rád. Disk obsahuje kromě filmu (2,35:1, zvuky v DD 5.1) už jen protipirát, tedy ani bonusy zde nejsou.   Publikováno: 11.11.2008 ()

becki_tu

Some will fall. Some will fly. Ano, je sice hezké, že se někomu život rozpadá pod rukama a někomu naopak začíná nabývat na smyslu, ale že se to dá natočit až takhle nezáživně jsem nečekal. Asi je moje chyba, že jsem očekával uslzené drama o štěstí a neštěstí a místo toho jsem dostal povětšinou nudnou a emočně prázdnou záležitost, která zaujme akorát díky Kate Beckinsale. Samotný příběh je sice dobře čitelný, ale zbytečně roztáhlý a nepřekvapí ani bohužel vcelku očekávaný závěr, který mi přišel až moc extrémní. Sněžní andělé nejsou špatným filmem, ale vzhledem k absenci silnějších a výraznějších momentů je tenhle film bohužel odsouzen k tomu, že si na něj po pár hodinách pravděpodobně už ani nevzpomenete. A nebo mi to prostě jen nesedlo. 50% ()

bouncer

Drsné a tvrdé drama, které si svou atmosféru buduje krásně postupně až dosáhne opravdu silných emocí u svých diváků. Líbilo se mi dobré zobrazení amerického městečka se všemi jeho problémy, šílenými obyvateli i prvními láskami. Dobrý filmek, ale k pěti hvězdičkám ještě něco chybí... ()

JohnCZ

Snow Angels je klasické depresivní drama z amerického vidlákova, které trošičku zlehčuje romantická linka dvou teenagerů. Jinak je to ale těžkej film ze života postav, které jsou už tak totálně v hajzlu a ještě se na ně valí lavina dalších problémů. ()

yakoob

Příběh, dnes bych řekl, že již normálních, lidských osudů (ještě, že nejsem normální:)...Pokud chcete vidět, jak se vaše rodina rozpadá, tak si vemte z těchto postav příklad, protože mám takový pocit, že se vám to 100% podaří...Jinak pro mne drama, které ničím jiným neosloví a to ani tím Arthurovým niby radostným vztahem... ()

ladko

Dosť nevyrovnané, dejová línia točiaca sa okolo Annie, Glenna a malej Tary je skvelá a obsahuje aj najsilnejšie momenty filmu, ale ostatné línie dojem z filmu zrážajú - mám na mysli hlavne teenage lovestory i vzťah Arthurovho otca s mamou - tie sú mierne povedané nezáživné. ()

katasta

Pro mě je to hodně zajímavý film, je zvláštní koukat se na to, jak se od začátku do konce všechno sere...Přesto je tam ale hodně málo momentů, které by nějak více upoutaly mojí pozornost...zdá se mi to nějaká plitké, trochu nudné, pomalé...Hudba nic moc, alespoň mě občasně i kazila dojem z filmu a když se vrátím na začátek, tak se mi zdál snad nekonečný... ()

Maq

Střídmé drama o maloměstské rodinné tragédii. Charaktery jsou vykresleny realisticky, s velkým citem. Slabinou je příběh. Je to smutné, stává se to, a dohromady nic z toho nevyplývá. ()

salalala

Tento snímek balancuje mezi průměrem a lehkým nadprůměrem. Čtyři hvězdičky dávám proto, že se jedná o příjemnou alternativu k přeslazeným romancím. Snímek je úžasně depresivní a nenápadně rozehrává poměrně silné drama, které ale podle mého zůstává nevyužito. Scénář rozhodně není špatný, ale linie s mladým studentem, který se poprvé zamilovává, šla úplně mimo mě a do filmu mi nezapadala. Co je ale plusem, jsou herci - Kate Beckinsale skutečně umí hrát, i mladý Michael Angarano zvládl úlohu na jedničku. Nejpřesvědčivější je ale rozhodně Sam Rockwell, který v úloze zoufalého otce předvádí strhující výkon a jeho zlomenou osobnost mu jistojistě uvěříte (po Zelené míli a Milujte svého zabijáka bych to do něj neřekl). Takže pokud už vás stejně jako mě nebaví přeslazené romance, kde všechno skončí happyendem, jsou Sněžní andělé příjemnou a hodně depresivní variantou těmto cukrkandlovým dojákům. ()

runner85

Aj keď som počas celého filmu premýšľal prečo sa to volá Snežní andelé keď tam žiadny nie sú / jedine že by mysleli Kate :D / a aj tak slušná dráme o tom že byť naozaj šťastný je zložitejšie ako to na prvý pohľad vyzerá ... ()

Kopik

Tak tenhle film z hlavy asi hned tak nedostanu. Hodně kvalitní drama s dost brutálním závěrem. Skvěle herecky odvedeno, pomalu,ale dobře se rozvíjející děj - u mě 85% a doporučuju shlédnout. ()

kalap

Ano nesmierne jemný , citlivý a aj hravý film , ale nevinný ani náhodou. V kuse ničotný niemand za svoj život nedokázal nič poriadne a tak v mene Ježiša Krista urobil veľku vec a tou bola vražda bližneho svojho. Jednu chvíľu som veril, že sa stane filmový zázrak a Ježiš zoskoči z kríža a nakope ho do riti. ()

kinderman

S "poetikou" tohoto depresivního snímku jsem se poněkud minul, možná i kvůli postavě pomateného, (sebe)destruktivního "křesťana" Glenna. Nedávno jsem zhlédl Moje léto lásky, kde byl bratr hlavní hrdinky podobně postižen, což mě vede k úvaze, proč někdo nevykreslí ve filmu křesťana, který se projevuje normálně. To by pak ale asi nebylo to správné drama... ()

GILLWANDER

Trochu mi to pripomína film bratov Coenových Fargo, možno len kvôli zasneženému prostrediu, lebo dejovo je to dosť vlažné. 60% ()