Hranice smrti

• Francie Frontière(s) (více)

Parta zlodějů prchá s ukradenými penězi přes hranice. Na chvíli zakotví ve starém hostinci, kde narazí na podivínského chlapíka a jeho rodinu, která se zde skrývá. Z obyvatel zapadlé putyky se vyklubou fanatičtí neonacisté se sklony ke kanibalismu. Strhne se neuvěřitelný souboj, ve kterém jde o krk. Začíná boj na život a na smrt!

Scenárista a režisér v jedné osobě Xavier Gens se netají zálibou ve filmech Texaský masakr motorovou pilou (The Texas Chainsaw Massacre, rež. Marcus Nispel, 2003), Noční můra v Elm Street (A Nightmare On Elm Street, rež. Jack Sholder, 1985), Saw (Saw) nebo Barbar Conan (Conan The Barbarian, rež. John Milius, 1982). O natáčení filmu říká: „Na začátku jsme měli spoustu problémů s násilnými scénami ve filmu. Poté, co se do střižny přišel podívat koproducent Luc Besson, (právě jsem pracoval na scéně jak si rodina vaří jednoho z hrdinů), a utvrdil nás v tom, že máme natočit film tak, jak to cítíme, se mi ulevilo. Krátce na to mi nabídl režii filmu Hitman (Hitman, 2007)“. (oficiální text distributora)

tichyBob

Brutalita mě ve filmu nevadí. Ale co mě vadí je třepající se kamera při akci. Logika taky zase dostala jednou na prdel. Prostě tuctový, klasicky pitomý horor, který nepřinesl nic nového. ()

montel

Parta zlodějů prchá s ukradenými penězi do Holandska. Při střetu s policií se však musí rozdělit a dvojice mužů jedou napřed. Schovají se v izolovaném motelu s podivnými majiteli,k teří je pozvou na večeři a čekají na zbytek party. Ta dorazí o několik hodin později, avšak své dva kamrády zde nenajdou. Hostitelé se rázem promění na zvrácenou rodinnou sektu podporující čistou rasu v čele s nacistickým vůdcem. Ti se rozhodnou celou partu krutě pozabíjet a naživu nechat pouze dívku, která má zplodit dítě, které by pokračovalo v jejich šlépějích...Francouzi opět servírují další zvrácený horor s jednoduchým scénářem, bandou buranských maniaků a hlavně spoustou násilí a krve. Bohužel jim ale do perfektního exploitation dost chybí. 55% ()

AltairAhad

Rodina absolutních ultra magorů + přičteme jednoho starýho Führera s pár zlodějskýma teenagerama a máme tu zase jeden horor z milionů. Nevím čím začít, poprvé jsem se na film nedodívala. V tu noc mi nebylo 2x nejlíp, ale řekla jsem si proč by jsme si nepustili něco krvavějšího. Asi v polovině, mi žaludek říkal, že tímhle hororem cesta nevede. Po roce jsem na to narazila a řekla si, tak fajn, podívám se na to zase. Přiznávám, že nebýt těch momentů s určitou násilností usnula bych. Cirkulárka mě asi probudila nejvíc a pak už mě jen zajímalo, co se stane s "dědou" Führerem. ()

Little_Sawy

Parta zlodejů prchá s ukradenými penězi přes hranice, na chvíli zakotví ve starém zapadákově, kde narazí na chlápka a jeho vyšinutou rodinku, která zde bydlí. Z člen psycho rodinky se vyklube fanatičtí neonacisté se sklony ke kanibalizmu. Zde začína neskutečně divné, nelogické zmýšlení postav, divný děti v mrazáků a katakombách, dvěstě kilovej špekoun který se nestará o své zdraví a raději obskakuje vyšileného nácka kterýmu servíruje své fondué. Inšpirace zde byli od Texaského Masakru a filmu hostel. ()

uletov

Tak to bylo hodně hutný,uf...nazi rodinka na statku konzervuje špinavou rasu. Dědek byl teda hodně cool..a syn řezník se taky poved. ()

kosak

Podle mě paráda.Sice profláknuté téma(likvidace omladiny partou šílených buranů).Ale jinak super nářez. ()

Michalee odpad!

při poslední půlhodince jsem začínal chytat hrozný záchvaty smíchu... absolutně to nebylo strašidelný, žádná lekačka, jen hektolitry krve a skoro mrtvá ženská, která už ani pomalu nedejchá, ale pořád má sílu zabít pár lidí, fakt komedie tohle :-D v kině rozdávali blicí pytlíky k tomuhle filmu, ale nevim, jestli kvuli krvi, nebo kvalitě filmu ()

Pattrick

Slabě okopírované filmy. Stopáž je absolutně moc dlouhá k čemu tolik. Hlavní hrdinka je tupá jak dřevo a běhá jak pomatená barbie. K čemu nacisticky pomatenej táta? Ale má to své klady. Nikterak mi nevadí brutalita ve filmu, čili po této stránce jsem spokojenej. Zajímavotí je, že hrajou pouze 4 herci a vypadalo to, jako by jich tam pomřelo více, tím jak přijeli do hotelu po dvojicích. Stejně to nemění na tom, že Xavier má větší potenciál. No nic, uvidíme co připraví Xavier příště. Film hodnocenej ze dvou hledisek .. Brutalita 5*, samotné provedení 2* .. takže 3,5* ()

dusepe

Tři hvězdičky ale s odřenýma ušima. Přišlo mi, že tento snímek sám neví, co chce vlastně říct. Hlavní postavy zde byly rozporcovány s rychlostí světla. Člověk čekal, že se budou někam rozvíjet, naberou konkrétnějších rysů, ale než se stačil vzpamatovat, byli čtyři z pěti mrtvé a závěr filmu tvůrci tak trochu sobecky přenechali jen na Karině Testě. I tak však nejde opomenout skutečnost, že Hranice smrti přímo oplývá napětím a dynamikou. Některé scény byly brilantní. Viz přestřihnutí Achillovek. Vskutku humus!!! Tohle byl nářez. Místy však vzduch zhustnul pod závanem prostoduchosti celého příběhu a některých postav. Každopádně to však byla zábava. Rozhodně jsem se nenudil. ()

Hugboy

Hustokrutý, úžasný a nechutný film. Detailní záběry krutého násilí. Mimochodem výborná kamera. Nebál bych se ho nazvat až splatter filmem. Zápletka možná trochu přehnaná, ale aspoň se to (násilí) dalo na něco svést. Hlavní hrdinka mi přijde přesvědčena o tom, že to není film, ale skutečnost a proto hraje tak skvěle. Scénář není příliž dokonalý, ale kdo ho v takovém filmu, vlastně potřebuje ?? Pro fanoušky horroru a gore filmů, by to mohla být lahůdka. za sebe dávám čytři hvězdy. ()

Figuto

No jo. Ukázková šílenost s višinutou rodinkou vedenou zapomenutým německým oficírem z 2. sv. války na francouzském venkově, do jehož role byl výborně zvolený herec. Explicitní gore prasárna, tak jak to francouzi mají rádi. Nic víc nečekejte. 7/10 ()

Puchyr

Nejsem úchyl ani masochysta. Děj je ale zajímavý, když malý zlodějíčkové narazí v pustině na motel plný super hajzlů pod vedení nacistického magora. Film se opravdu s ničím "nesere" a záběrů opravdu drsných se neštítí a spíše nežli to naopak, užívá si jich. Temná atmosféra že jste sami v prdeli světa,kde vám nikdo nepomůže a proto je tu krutý a krvavý boj o život do poslední minuty filmu. ()

NOX.DEL.RIO odpad!

UBOHOST!!! NECHÁPU, JAK MOHL NĚKDO TOMU FRANCOUZSKÝMU ŠPEKOUNOVI BEZ ŠPETKY INVENCE PUČIT KAMERU A UŽ VŮBEC MI HLAVA NEBERE, ŽE MU NA TEN SHIT DAL NĚKDO PENÍZE. JAKO URÁŽKA FILMOVÝHO (A JAKÝHOKOLIV JINÝHO) UMĚNÍ NA JEDNIČKU. ()

Francouzský řezník se vrací

Francouzský řezník se vrací