Hranice smrti

Frontière(s)

Frontier(s)

Horor / Thriller

Francie / Švýcarsko, 2007, 108 min

Rozpočet $3miliónyTržby USATržby Celosvetovo $2,328,353Nejde tu o nič viac, než o samoúčelnú brutálnu Francúzsku uchyláreň, najhrubšieho zrna! Na celej ploche filmu nezažijeme dohromady nič originálne, príbeh a scénky sa nesú len v kopírovaní zo známych filmov ako je Noc s nabrúsenou britvou či Texaský masaker motorovou pílou, nuž to by ešte nebolo až také zlé ale čo ho ponára je jeho úroveň a prevedenie podobné z prehmatom ako Hostel. K tomu tu je miestami zbytočne moc roztrasená kamera, čo je príšerný otras a bez nejakého účelu v ponúknutom tuctovom príbehu. Takýto vývar sa veru aj ťažko hodnotí ale za trošku snahy dám aj primerané hodnotenie, ktoré od odpadu nemá ďaleko. /15%/(28.1.2009)

French Cirkula Massacre. Inspiraci Hooperovou matkou slasherů nelze přehlédnout, navíc Gens prokazuje schopnost vnést do svých filmů naturální živočišnost, ovšem jakmile vstoupí na scénu blábolení hnědokošilatého geronta, panenkovské motivy (i když je tam pár pěkných kopů, nemyslím Tondu) a štěkot těžkého kulometu, začnou se krajně pravicoví kanibalové pozvolna poroučet do standardních žánrových zablácených prdelí a krvavých kytek. No jedno je jisté, ten árijský motel asi nebude v hodnocení francouzských ubytoven příliš vysoko - mám dokonce obavy, aby člověk nějakého recenzenta vůbec pohledal..(8.4.2013)

Brutální, krvelačné násilí lidí proti lidem. Prostě exploitation jak se patří. Tento film rozhodně není pro každého. Rok 2007 - Francie - Uvnitř vs. Hranice smrti. Srovnání se zde úplně nabízí a přichází otázka, který z těchto filmů je víc masakrální, krvavý, zvrácený? Těžko posoudit, pro mě v tomto minisouboji vítězí právě Hranice smrti. Proč? Když pominu právě samotné gore scény, které jsou v obou případech na hodně vysoké úrovni, tak mě tento film bavil o něco více, přišlo mi to svižnější, zajímavější a taky o něco napínavější. Rodinka působila hodně krutě a především z velkého šéfa šel strach na sto honů. Hitlerův konkurent Nummer eins. V určitých momentech film ztrácí, hlavně konec byl celkem odfláknutý a tu akčnost do toho nemuseli motat, ale jinak to byl velmi napínavý a drsný horor pro ty pravé hororové příznivce. 70%(10.12.2010)

• lamps

Už jsem viděl hodně blbých hororů, ale tohle byl vážně extrém. Příběh představuje slepenec snad všech klišé, jaké jsme mohli v podobných vyvražďovačkách již milionkrát spatřit, a nejenže mu chybí jakákoli logika, ale hlavně emoce, napětí nebo alespoň maličký záblesk originality. Veškré zvraty jsou směšné a přebrané z jiných slavných hororů, očekávané explicitní scény přijdou až v posledních pár minutách a stojí také za starou belu a chování postav je obsáhlá kapitola sama pro sebe. Určitě znáte ten okamžik, kdy záporák stojí nad svou bezbranou obětí a nabitou zbraní jí míří do obličeje, ovšem místo aby třeba vystřelil, začne vést drsný řeči a situace se mu nějak záhadně vymkne z rukou- tak přesně tohle napasoval režisér Gens do každé akční scény. Chtěl jsem dát aspoň tu 1*, ale pak jsem si uvědomil, že nemám ani za co. Ten film nepřinesl vůbec nic nového, nějaký scénárista prostě po flámu načmáral na papír pár řádek a pak podle toho natočili Frontier(s). Ten odpádek jsem tentokrát udělil z velkou radostí. 5%(6.2.2013)

Francouzská limonáda, která se veze na současné drsné vlně, ale bohužel není žádným výraznějším šplouchnutím. Viděl jsem to před pár dny a už si prakticky nepamatuju žádnou zásadní scénu, což není dobrou vizitkou. Nazi rodinka je sice slušně šílená, ale čekání na její řádění se vleče. Přepálená stopáž tak ničí to dobré, co na tomhle kousku jistojistě je.(11.4.2008)

• - Film byl v Thajsku zakázán kvůli násilným scénám. (Chatterer)

• - Během natáčení bylo použito 400 litrů falešné krve. (Dlee)

• - Film byl natočen za 36 dní. (Dlee)