Hranice smrti

Frontière(s)

Frontier(s)

Horor / Thriller

Francie / Švýcarsko, 2007, 108 min

Na podruhé zhlédnutí už hlavně ten masakr. Podříznutí, vykuchání, přeštípnutá achilovka, hrátky s pilou, krvavá střelba...nu, je toho dosti. Francouzi se opět vyrovnávají s nechutí k německým sousedům a pro jistotu ještě s hitlerovským nacismem. Film jede na splatter vlně podobně jako Noc s nabroušenou břitvou či Mučedníci, kterou Francouzi začali pomalu rozjíždět v 90.letech. Snímek je neobyčejně špinavý, plný bahna ( dočkáme se i ringu volného pro ženy) a krve. Hlavní hrdinka se postupně mění v trosku, které zůstal pouze pud sebezáchovy. Kupodivu mne film vůbec nenudil ( což bude asi výcvikem na artových filmech), jen ke konci už mi přišel spíše komický, než děsivý. Jak známo, když se to s násilím přežene, dostaví se přesně opačné reakce než ty, které byly původně zamýšleny. Gore efekty jsou velmi podařené a tam, kde Italové dnes tápou, Francouzi kralují. Očekávejte nechutnou vyvražďovačku a budete spokojeni.(17.12.2011)

Po À l'intérieur další jatka ve francouzský režii mohutně připomínající House of 1000 corpses (úchylná rodinka) a nebo Hostel (jatka). Xavier Gans se tentokrát nešetřil jak u Hitmana a nechal na plátně propuknout fakt brutální krvavý orgie, kde za zmínku stojí hlavně scénka s cirkulárkou a nebo ustřelení půlky hlavy brokárnou, stejnětak se moc povedla rodinná večeře s taťkou führerem. Jenže bohužel mi bylo vlastně úplně fuk co se s kym stane, teda až na taťku, tomu se přál aby to schytal co nejhůř, ale jinak mi to bylo jedno a tak se u mě jednalo akorát o sledování brutálních scén střídající nudnější pasáže bez nějakýho většího zaujetí a už to nevytrhla ani solidní atmosféra bolesti a utrpení. 3.5*(3.4.2008)

Sice je to blbé jako tágo, postavy se chovají absolutně nelogicky, ale bavila mě na tom proměna hlavní hrdinky z civilizované dívčiny do psychopatické osoby se zvířecími instinkty. Gens kolikrát hezky čaruje s atmosférou, místy si půjčuje ze Silent Hillu a jede skutečně až na dřeň, což se o nemehlu z Hostelu (ano, mluvím o Rothovi) rozhodně říct nedá. Oproti tomuhle je i Rambo slabý čajíček. Poslední půlhodina je přes nelogičnosti atd. v rámci žánru výborně natočená, solidně "zahraná" a dokonce i obdařená emocemi. Prostředí francozských dolů dělá samozřejmě taky hodně. Minimálně není tak směšné jako parodické Slovensko. Fajnová šedesátka jen to fikne.(10.4.2008)

• EdaS

Chorá sračka talentovaného režiséra reklam, který nezná míru a nemá nadhled ani smysl pro humor. Místo napětí jen útok na dávivý reflex.(31.3.2008)

• -bad-mad-wolf-

Rodina úchylných nácků jde po krku bezbranné dívce. Bezbranná dívka samozřejmě nakonec tolik bezbranná není. Neoriginální a nezáživná exploitačka, která předvádí prakticky vše, co si Francouzi oblíbili - především dívku v šatičkách, zašlehanou od paty až k hlavě krví.(22.4.2012)

• - Film byl v Thajsku zakázán kvůli násilným scénám. (Chatterer)

• - Během natáčení bylo použito 400 litrů falešné krve. (Dlee)

• - Film byl natočen za 36 dní. (Dlee)