Hranice smrti

• Francie Frontière(s) (více)

Parta zlodějů prchá s ukradenými penězi přes hranice. Na chvíli zakotví ve starém hostinci, kde narazí na podivínského chlapíka a jeho rodinu, která se zde skrývá. Z obyvatel zapadlé putyky se vyklubou fanatičtí neonacisté se sklony ke kanibalismu. Strhne se neuvěřitelný souboj, ve kterém jde o krk. Začíná boj na život a na smrt!

Scenárista a režisér v jedné osobě Xavier Gens se netají zálibou ve filmech Texaský masakr motorovou pilou (The Texas Chainsaw Massacre, rež. Marcus Nispel, 2003), Noční můra v Elm Street (A Nightmare On Elm Street, rež. Jack Sholder, 1985), Saw (Saw) nebo Barbar Conan (Conan The Barbarian, rež. John Milius, 1982). O natáčení filmu říká: „Na začátku jsme měli spoustu problémů s násilnými scénami ve filmu. Poté, co se do střižny přišel podívat koproducent Luc Besson, (právě jsem pracoval na scéně jak si rodina vaří jednoho z hrdinů), a utvrdil nás v tom, že máme natočit film tak, jak to cítíme, se mi ulevilo. Krátce na to mi nabídl režii filmu Hitman (Hitman, 2007)“. (oficiální text distributora)

hony23

Francouzská odpověď na americké Hostely a Masakry motorovou pilou má sice naprosto banální příběh, ale přináší sympatickou rodinku sadistických záporáků. Ti provozují motel all inclusive, mezi jehož největší lákadla patří nejtůznější střelné a bodné zbraně, cirkulárka a jatka. ()

Naghavi

Unikalo to mé pozornosti, ale jelikož jsem už hodně otrlý a imunní vůči veškerým praktikám v okrajové kinematografii, je to trošku zívačka. Tři kleště uděluji tedy za pěkně hnusnou rodinku v čele se starým slizkým náckem. ()

kometaks

Po dlouhé době jsem shlédl opravdu drastický snímek ve kterém se krví opravdu neštřilo. Herecké výkony byly uvěřitelné a tatíček führer nešetřící hláškami stojí za to. Bohužel dojem kalí trochu nelogické chování hlavní hrdinky a přehnaný závěr, na což jsem si už u Francouzů zvykl. ()

huriccan

osobně nemám nic proti tomu, že Frontieres jsou v podstatě totožné se slavným Hostelem, spíš mi vadí, že celou tu taškařici vyplodila skupina naprosto netalentovaných ignorantů. Kromě krve, té si tady užijete opravdu hodně, chybí napětí, nápad a v těchto filmech obvyklý černý humor ()

St0ne odpad!

Nulová invence v příběhu i způsobu vraždění. Je to jen slepenina vykradených scén plná stereotypních postav. Některé scény jsou fakt humus, ale atmosféra veškerá žádná. Úplně zbytečný film, který nemá co nabídnout. Než za tohle dát dobrovolně 150 korun za lístek, tak snad radši palicí do hlavy. Jediné štěstí, že hodnocení nemůže jít do mínusu… 0,5 % ()

hrabě_olaf

kterak rambo-girl DOBŘE ODBOČILA a přijela do MOTELU, kde ucítila PACH KRVAVÉ VEČEŘE, čapla proto MOTOPILKU ZE SLADKÉ FRANCIE a vrhla se dělat pořádek do DOLŮ S OTEVŘENÝMA OČIMA... je vidět, na co pan režižér rád kouká - jen mi tam chyběl ten vetřelec...ale ve dvojce bude, tomu věřím - A NEZABRáNÍ TOMU ANI PURPURový potůček... ()

jcall2bad

Trapný příběh, samoúčelné násilí, celkově šíleně nerealistická kravina, která nenabízí nic, co jsem ještě neviděl, ale překvapivě jsem se docela bavil. ()

Ponocnej

No s tema nackama to je dobrej napad vypadaji vic jako lidi a jejich nemcina pri rozrezavani achylovky je nezapomenutelna ... zvlastni film ktery diky temto drobnostem neni jen dalsim klonem texaskeho masakru,lake dead nebo wrong turnu ()

Trescha

Tak já bych neřekl že spektákly typu texaských masakrů jsou lepší či dokonce předchůdci..I když něco na tom možná je...Ale Frantíci na rozdíl od Amíků tomu umí dát větší říz a takový nějaký psychologický ráz...A navíc,filmu ve kterém se pákovka nestříhají vysací zámky,ale achylovy šlachy,nemohu dát méně než za tři!!;-) ()

Naranyan

Hodnotím, komentuji po značném odstupu od doby, kdy jsem Hranici smrti viděl. Nevadí, snad je to spíš dobře a to z jednoho prostého důvodu. Celkem dobře si pamatuji celý film i děj a to je rozhodně dobrá známka, vizitka pro tento horor. Svého času jsem našel zalíbení v hororovém žánru a tak explotation záležitosti nemohly chybět na mém menu. Od doby prvotního utříbení tříhvězdičkového hodnocení musím jednu přidat. Né že by ostatní explotation horory byly špatné, či obecně horší ale zkrátka nemůžu hodnotit pro mě jednu z kultovních záležitostí žánru jinak. Na 5 to samozřejmě není přesto atmosféra, gore, postavy, vše bylo z mého pohledu podáno žánrově odpovídajícně. Tou kultovností myslím IMHO jeden z vůbec nejlepších filmových konců, který nedělá z trapitelů superhrdiny, kterým vše vychází do té chvíle, než některá z jejich oveček uteče a zavolá armády policistů. Proto odpouštím i nejednu nelogičnost či místy "gumácké" gore a udílím takto vysoké hodnocení jednomu z mých prvních seznámení s explotation horory. ()

LB-goulem odpad!

Pro me osobne strasne spatnej film. V prvni rade bych vyhodil zvukare! Ve druhe rade bych vyhodil herce a pote i cely stab. Film bez napeti, vykony hercu "zabijaku" strasny - z tehle lidi musi byt na prvni pohled jasne, ze chteji zabijet, ze chteji krev, tohle ten film absolutne nema! Ztracenych 108 minut. ()

tomma odpad!

Sledovat závody hlemýždů mi přijde daleko zajímavější, než koukat na tento opus. Fakt už nedokážu logicky vysvětlit, proč ztrácím čas sledováním takových ptákovin, už bych měl konečně navštívit svého psychologa. ()

Luciaaas2

Velmi vydařený horor, je vidět, že Frantíci v posledních letech vtomhle žánru začínají nakopávat zadnici Amíkům. Film který sice koíruje slavnější bratříčky, ale to vůbec nevadí. Francouzi se nebojí ukázat oproti Američanům pořádnou brutalitu, násilí, ponižování. Vtohle jsou Francouzské horory vyjimečné a zároveň i pro silné povahy.... ()

naytsirk

Solidní podívaná, která měla vše, co k tomuto žánru patří, dokonce tam nebylo ani moc nelogičností (nějaké samozřejmě ano, ale dalo se to vydrřet) a krve také teklo dostatek. Celková spokojenost. ()

Kaculis

Nechutný horor, kdy se musíte celkem často odvracet, protože nechcete vidět, jak někoho semelou nebo nabodnou na hák. Fujky! ()

Francouzský řezník se vrací

Francouzský řezník se vrací