Pomsta je také umění. Kurátor Harry Deane (Colin Firth) zorganizuje za pomoci svého přítele, majora Wingatea (Tom Courtenay), velkolepý podvod, při němž chce připravit o značnou sumu svého nenáviděného šéfa, snobského tiskového magnáta Lionela Shabandara (Alan Rickman). V jejich rafinovaném plánu hrají hlavní role nezvěstný obraz od Moneta a prostořeká jezdkyně rodea P. J. Puznovská (Cameron Diazová). Povídka Gambit amerického autora Sidneyho Carrolla byla poprvé zfilmována v roce 1966 anglickým veteránem Ronaldem Neamem a hlavní role si v ní zahráli Michael Caine a Shirley MacLaineová. Pod scénářem podstatně pozměněného britsko-amerického remaku z roku 2012 jsou podepsáni bratři Coenové, kteří tu zcela výjimečně pracovali pro jiného režiséra, amerického tvůrce Michaela Hoffmana, jenž je např. známý historickým dramatem Čas smyslnosti (1995), romantickou komedií Báječný den (1996) nebo shakespearovskou adaptací Sen noci svatojánské (1999). Dobře promyšlený plán samozřejmě nefunguje tak, jak si jeho mazaní protagonisté představovali, ale vše zachraňuje jejich neutuchající vynalézavost a pověstná britská chladnokrevnost. Snímek, jehož název odkazuje k šachovému zahájení, při němž oběť figury vede k útočné převaze, je milým připomenutím situačního humoru němých grotesek. (Česká televize)

JerryPilsen

Loupež v Anglii po americku.Neurazí,ale nijak zvlášť nenadchne.Všechny postavy Coenovsky fungují a i humor není dusivě vlezlý. ()

elizabetth

Ačkoli je Cameron skvělá herečka, vidět ve všech jejích filmech ty samé obličeje, špulení pusy apod. není moc přínosné. Celý film je velice komediální a ačkoli jsem se nezasmála ani jednou, nějak mi v duchu uvízlo, že je to poměrně humorné. Konec, který je vskutku překvapivý, vylepšil mé hodnocení. Průměr, nic, co bych chtěla vidět znovu, současně nic, co by urazilo. Jako oddechový film ideální. ()

Postradateln

Podle poměrně nízkého hodnocení jsem očekával že to moc velká komedie nebude. Nejsem znalec anglického humoru ale domnívám se že pro ty co ho mají rádi je to ideální film na který se podívat. Díky němu se domnívám že má tak nízké ohodnocení. ()

bambiz

Pořád ne a ne se chytit tempa filmu, takové zdlouhavé, upracované, i miláčci Colin a Alan byli tentokrát mimo. Škoda. ()

vasosak

Za 1) hned po úvodních titulcích a prvním záběru jsem mistrovsky odhadl, že film má na csfd 55 % (viděno 14.4.2020) Za 2) libilo se mi tak, ze bych dal i 70 % Za 3) oceňuji hlas Sabiny Laurinové v dabingu Cameron Diaz, moc se mi k ní hodil ()

SNCIS

Obsahuje spoilery: "Proč jste byl proboha na té římse? A proč teď vaše kalhoty visí na stromě?" Gentleman Colin Firth a kovbojka Cameron Diaz, která je klíčem k sehrání podvodu. Obětí podvodu je egoistický šéf Colina Firtha Alan Rickman. Hloupá, naivní a těžce neoriginální story, která nemá moc co nabídnout a těch pár dobrých momentů to jednoduše nemá šanci zachránit. - 50%. ()

Falanx

55%. Vcelku neškodná blbinka, pojatá jako pocta unaveným obličejovým svalům, vychrtlé zadnici i přednici Cameron Diaz, a průběžnému pitvoření několika solidních, skutečných herců. ()

peproch

Slušná komedie o různosti anglo-amerických světů, o pokusu napálit nadutého pracháče zdařilou kopii Moneta a schopnosti hrdiny najít a zosnovat alternativní plán, když se ukáže, že ten buran není takový buran aby byl snadno k přelstění. ()

Verbinski a doktor Bucky

Verbinski a doktor Bucky

03.04.2018

Gore Verbinski (Kruh) se loňským Lékem na život konečně vrátil k hororům. Dlouho to vypadalo, že bude jeho dalším filmem comicsovka Gambit. Od té však v lednu utekl a nyní by se měl vrhnout na akční… (více)