Reklama

Reklama

Pomsta je také umění. Kurátor Harry Deane (Colin Firth) zorganizuje za pomoci svého přítele, majora Wingatea (Tom Courtenay), velkolepý podvod, při němž chce připravit o značnou sumu svého nenáviděného šéfa, snobského tiskového magnáta Lionela Shabandara (Alan Rickman). V jejich rafinovaném plánu hrají hlavní role nezvěstný obraz od Moneta a prostořeká jezdkyně rodea P. J. Puznovská (Cameron Diazová). Povídka Gambit amerického autora Sidneyho Carrolla byla poprvé zfilmována v roce 1966 anglickým veteránem Ronaldem Neamem a hlavní role si v ní zahráli Michael Caine a Shirley MacLaineová. Pod scénářem podstatně pozměněného britsko-amerického remaku z roku 2012 jsou podepsáni bratři Coenové, kteří tu zcela výjimečně pracovali pro jiného režiséra, amerického tvůrce Michaela Hoffmana, jenž je např. známý historickým dramatem Čas smyslnosti (1995), romantickou komedií Báječný den (1996) nebo shakespearovskou adaptací Sen noci svatojánské (1999). Dobře promyšlený plán samozřejmě nefunguje tak, jak si jeho mazaní protagonisté představovali, ale vše zachraňuje jejich neutuchající vynalézavost a pověstná britská chladnokrevnost. Snímek, jehož název odkazuje k šachovému zahájení, při němž oběť figury vede k útočné převaze, je milým připomenutím situačního humoru němých grotesek. (Česká televize)

(více)

Videa (2)

Trailer 1

Recenze (221)

togaf 

všechny recenze uživatele

Skvělé obsazení, skvělý scénáristé a průměrný výsledek. Zamrzí to tím víc, že i Cameron Diaz nehraje tak blbě jako obvykle. Role buranky se selským rozumem jí sedí. Colin Firth a jeho roztržitost je roztomilá a bezgrimasový pohled Alana Rickmana je třešničkou filmového dortu. Takže vylučovací metodou jsem došla k závěru, že je chyba ve scénáři. Další příběh o krádeži obrazu, sice s pár vtipnými momenty, ale i tak film jede příliš podle známého scématu Nápad-komplikace-překvapení. ()

ReneeS 

všechny recenze uživatele

Recenze byly špatné, očekávání nízké....ale znáte to, když jí (v mém případě ho) milujete, není co řešit. Nakonec to nedopadlo tak hrozně. Bavila jsem se u toho stejně jako svého času u Johna Gissinga. Takže pokud nejste fanoušky Alana či Colina, raději si pustte něco jiného. Pokud jimi jste, určitě si tam najdete momenty u kterých se budete křenit od ucha k uchu.(btw. úvodní titulky jsou naprosto výborné) ()

Reklama

bouncer 

všechny recenze uživatele

Objektivně průměr, totální. Nedokážu si představit, jak jinak by měla vypadat průměrná hollywoodská komedie. Ovšem na druhý pohled je člověku smutno - to když vidí ty jména lidí, kteří se na filmu podíleli (nemluvím jen o hercích, ale prakticky celý štáb od scénáristů přes režii až po obsluhu u cateringu má na mnohem víc). ()

Crawler-D 

všechny recenze uživatele

Lehká britská komedie amerických scenáristů o podfuku se spoustou nezdarů. Nic než zábavu nečekat, ale je elegantně podaná, svižně zahraná a divák ji odpustí i předvídatelný konec, který aspoň jeden hollywoodský předpoklad překoná. Kdyby to Coenovci i režírovali, jistě by z toho byla ještě příkřejší a dravá komedie jako Po přečtení spalte. ()

Mishqo 

všechny recenze uživatele

Neviem na čom Coenovci fičali ale tentokrát šľapli hodne vedľa, ten scenár bol jednoducho zlý - ani nie originálny, ani nie tak vtipný ako si nepochybne myslia =D ... a tie postavy? no jedna viac nesympatickejšia než druhá - Cameron Diaz s neprirodzeným južanským prízvukom a nikdy by som nepovedal že herci kalibru Rickman a Firth má budú niekedy otravovať...no čo už ()

Galerie (27)

Zajímavosti (6)

  • Film byl uveden do kin 12. října 2012. Nakonec však bylo rozhodnuto, že bude vydán rovnou na DVD. (Terva)
  • Natáčení probíhalo ve Velké Británii, v Novém Mexiku a USA. (Terva)

Související novinky

Verbinski a doktor Bucky

Verbinski a doktor Bucky

03.04.2018

Gore Verbinski (Kruh) se loňským Lékem na život konečně vrátil k hororům. Dlouho to vypadalo, že bude jeho dalším filmem comicsovka Gambit. Od té však v lednu utekl a nyní by se měl vrhnout na akční… (více)

Reklama

Reklama