Avatar před námi otevírá neuvěřitelný svět za hranicemi naší fantazie, svět střetu dvou naprosto odlišných civilizací. Nově objevená vzdálená planeta Pandora je mírumilovné místo s obyvatelstvem - Na’vi, žijícím v souladu s divukrásnou vegetací planety. Posádka vyslaná ze Země na své průzkumné misi objeví na Pandoře velmi cenný minerál, který by měl na Zemi nevyčíslitelnou hodnotu. Pobyt na Pandoře je ovšem pro člověka možný teprve po vytvoření jeho genetického dvojníka, hybrida Avataru, který může být ovládán psychikou oddělenou od lidského těla a fyzicky odpovídá původnímu obyvatelstvu Pandory, které má fluorescentní modrou kůži a dosahuje 3m výšky. Na tuto náročnou misi je vybrán mezi jinými také Jake Sully (Sam Worthington), bývalý námořník, který byl při jedné ze svých předešlých misí paralyzován od pasu dolů. A právě šance opět chodit přiměla Jakea, aby se do programu Avatar přihlásil.
Průzkumná mise je vyslána a po přistání na Pandoře je zcela ohromena úžasnou rozmanitostí místní vegetace. Stromy dosahují výšky mrakodrapů a světélkující prales je plný nádherných tvorů, které jste nikdy neviděli, ale také hrozných prehistorických predátorů. To je jen zrnko překvapení, které posádku čeká. I když se zdá, že po počáteční nedůvěře lidí Na’vi se posádce podařilo adaptovat a také získat prostor pro diplomatickou misi, pandořané se rozhodně nehodlají nechat kolonizovat a dojde ke tvrdému střetu. Jake, který se postupně sblížil s místním obyvatelstvem, a především s místní princeznou Neytiri, stojí před rozhodnutím, za koho bojovat ve finální bitvě, která má rozhodnout o osudu a vývoji celého světa. (Bontonfilm)

CID7

Efekty jedna báseň, pointa slabší dá se očekávat, ale vše ostatní kolem 5*. Viděl sem to v kině v 3D a perfektní. Mohu jen doporučit pro celou rodinu a zkuste 3D - ten film za to stojí. ()

vendulka7

Co si budem povídat, děj tohoto filmu je lehce předvídatelný. Co se asi stane na konci, je většině z nás relativně jasné. Ale ani minutku jsem se v kině nenudila. Dlouho se mi nestalo, že by mně film zaujal natolik, že bych na něj po jeho skončení šla znova. Nejvíc mně uchvátily noční pohledy a úžasně promyšlená spojení:-) ()

twengo

Formálně dokonalé, bezpochyby. Preferuji sice jiný druh filmů, ale za to co mi James Cameron ukázal ve 3D nemohu jinak. ()

Jarb

Velkou mojí chybou bylo, že jsem si nepočkal a nešel do kina...parádní film u kterého neni potřeba moc přemejšlet:) Akorád ta pilotka byla nějáká na hlavu, co to je za vojáka když uprostřed bitvy uteče a nakonec se přidá na stranu modrých příšerek se kterýma neměla nic společnýho a nakonec začne zabíjet vojáky stejnýho druhu jako ona sama.. Za mě 4* ... ()

tomasso19

K tomuto filmu som sa dostal pomerne neskoro...Moja chyba. Najprv som si myslel: Velka reklama, James Cameron, najdrahsi film.... proste som si myslel, ze to bude dalsia umelo nafuknuta bublina, ktora ma prilakat viac ludi do kina. Mylil som sa ! Ked som prvý krat videl Avatar, bol som uneseny, podla mna vinikajuci, do detailu prepracovany film so skvelym obsadenim, zasadeny do uzasneho prostredia Pandory. Film som uz videl asi 6x cely a stale ma neomrzel :) Vrelo odporucam. ()

Lester

Řidič kamiónu světu zase ukázal jak se mají točit filmy. Pokud byly nejlepší letošní triky v Transformerech 2 a 2012, tak po Avatarovi byly šmahem odsunuty někam do kategorie papundeklových modelů, běžný divák bohužel neocení, že animace postav je tady složitější než animace většiny robotů v TF2. Navíc narozdíl od výše zmíněných tenhle film nestojí pouze na efektech, ale dokáže v divákovi vzbudit zájem o postavy a jejich osudy, zatlačit ho do sedačky a znovu v něm probudit zapomenutý pocit dítěte, které sleduje něco nevídaného. Je radost sledovat akční scény, ve kterých není zběsilý střih a při kterých divák neztrácí orientaci v prostoru, což je nakonec Cameronův trademark. V IMAXu a ve 3D jde o nejlepší filmový zažitek, který má místo v učebnicích filmové historie jisté. Bude trvat nějakých 5 let, než bude natočen film, který by se Avataru mohl po vizuální stránce vyrovnat, natož ho překonat. Je naivní myslet si, že teď, když je vyvinuta technologie, se bude podobných filmů točit více. Nebude, pokud tato technologie nebude v rukou génia. ()

Korina

Jednoduchý a přitom krásný příběh, vizuelně a trikově na vysoké úrovni, umocněné 3D efektem, takřka rodinný sci-fi film. Pro mě vše,co jsem od filmu očekávala - srozumitelný děj, pastva pro oči, dojemný zážitek. Plný počet bodů. ()

CrewTeaIT

Nechápu veškeré "oslavné ódy" co tu všichni pějí na Avatara, mne film opravdu příliš neoslovil (40% za povedený vizuál). Kdybych měl hodnotit pouze obsahovou stránku filmu, tak bych se nezdráhal dát 1 hvězdičku, protože příběh ničím v podstatě nepřekvapí, vše je divákovi doslova přineseno na podnosu, kde je překvapení, trochu tajemna, proč tolik zjednodušení? Obsah je opravdu až příliš mainstreamově jednoduchý - parta Gaya-pacifistických domorodců se během pár dnů stane armádou, která porazí ostřílené žoldáky... wau :-(. Ale abych jen nekritizoval, vizuální stránka se mi opravdu líbila, kompletně vymyšlený svět byl zajímavý a k tomu ještě zobrazený ve 3D je lahoda pro oko, škoda jen, že mysl musela trpět onen kýčovitý americký happyendový filmeček o tom, že je dobré neprznit přírodu, jinak vám nakope xxxxx (pozadí). Zbývá už jen řečnická otázka: "To opravdu drtivé většině hodnotitelů k výbornému hodnocení stačí bezduchý příběh zabalený do krásné formy?" ()

Horácius

Co napsat, když už vše bylo stokrát řečeno - klady i zápory. Po důkladné masáži na ČSFD jsem očekával: 1) skvělý vizuál; 2) hudbu nic moc; 3) příběh na nic. Co jsem dostal? 1) naprosto skvělý vizuál; 2) překvapivě dobrou hudbu; 3) příběh by opravdu mohl být trochu košatější, ale když se zeptám zda mě urazil, tak neurazil. Nepovažuji zábavu naprosto bez přetvářek dělanou pro široké masy jako něco méněcenného, protože je to zábava i moje. Film by přesto zasloužil ne zcela plné hodnocení, a to proto, že mě prostě nedokázal úplně strhnout. To ale může být i moje chyba, postavy jsou však někdy opravdu přespříliš šablonovité a to ubírá na síle. Rozhodně je třeba říci, že si tvůrci zaslouží každý dolar výdělku za to, co dokázali stvořit. A film má ode mě plné hodnocení, protože koneckonců, složitostí je v životě až až a když se jdu do kina pobavit, nečekám a ani nechci se rýpat v problémech, kterých možná budu mít druhý den v reálu habaděj. ()

zaack

Ekologická pohádka. Must see film pro všechny zelené. Cameron ukázal, že i po dlouhé pauze je stále technicky nejzručnějším režisérem doby. Škoda jen, že si tentokrát nepohlídal příběh. Mohlo vzniknout něco úžasného. ()

tuctovychlap

nehodnotím pohľad. hodnotím pocit. viac ako 60 % nemôžem dať (a nie je to preto, že dotyčný sa podpísal aj pod 30 %-ný Titanic:))) ()

Olafa

Úžasné, dokonalé, fenomenální! Prostě ZÁŽITEK! A že je to jednoduché? No a co?! Jak bylo několikrát zmíněno, příběh není zrovna ten nejsilnější tahoun celého filmu a je docela předvídatelný, ale to byl víceméně i Titanic a hlavně pak Terminator - i v tomto případě to funguje a je to přehledné. Možná bych vytkla jen nezájem o jiné postavy (Norm, Grace). Je to totiž film o dojmech a pocitech, přičemž oboje je velmi silné. Cameron oživil nejrůznější kreatury a úchvatné fantazijní prostředí, které vás pohltí a neomrzí do poslední minuty filmu. Je to snové a zároveň uvěřitelné. Jestliže Babica, umí z hovna udělat chutnou pomazánku a MacGyver výbušninu, tak Cameron z něj udělá výtečný celovečerák.. Skvělý začátek nové filmové série. | Co se týče 3D verze v kinech, tak takto bych si představovala budoucnost všech filmů: tato technologie jen korunuje celý film a pomáhá se do něj vžít, neodpoutává pozornost a nic si nevynahrazuje. Režisér film kvůli 3Dčku film neznásilňoval. ()

Fritoll

Není to pro mě nejlepší film všech dob, ale má ty nejlepší efekty. Scénář je trochu jednoduchý a přímočarý a lehce se dá odhadnout co se bude dít, ale moc jsem si tento film užíval (3D bylo super). Dávám 10 z 5 a jsem rád, že jsem Jamesovi přispěl tím že jsem šel do kina, neboť si to plně zaslouží. ()

207

Tomuto nedať 5 hviezdičiek by bol hriech, no nie je to čistokrvných päť. Podívaná to bola, to teda ano, ale Jim - týmto ma nedostaneš. Príbeh bol prvoplánový a ekologický, až greenpeacovský podtón je cítiť na kilometre ďaleko. Taktiež to bolo docela dlhé. Buď by som skrátil stopáž alebo rozdelil film na dve časti. No ako som povedal, zážitok z kina (bol som na 3D a potom i na 2D) je jeden z najlepších aké som kedy mal, keď nie najlepší. Sam Worthington je HEREC a James Horner SKLADATEL. O Jamesovi Cameronovi sa ani nebavme. "four thumbs up" ()

Karloz

Když jsem na sklonku léta vyprávěl o Avatarovi známým, že to bude super film, tak se smáli, že to bude 3D kreslená blbost. A najednou je z toho senzace pro všechny. Ano, je to senzační, co Cameron dokázal udělat. Jeho 3D orgie přináší doposud nejlepší technické zpracování hrané a počítačové části, opravdu jsem měl pocit, že jsem tam taky. A odpustím Cameronovi i plytký děj, protože když to řekneme jedním slovem, byla to prostě pohádka a pohádky mají končit dobře. ()

garten

Keby som Čech poviem : To byla podívaná. Cameron je Boh. 3D ne3D oplatí sa vidieť. Jeden z najlepších filmov posledných rokov. ()

weth

Tři a půl hvězdy. Skvěle natočené, klišovité, zábavné i úsměvné (od slova úsměšek). Je to takový naleštěný prd. ()

Jarosh66

Co na tom, že se jedná o další tuctový "americký" příběh...Vizuální zpracování, detaily prostředí a rozmanitost světa podpořená skvělou vizualizací ve 3D dává tomuto filmu takový nádech, že se jedná o unikát, u kterého je nutno si koupit lístek, posadit se s Nachos do křesla, nasadit brýle, přečkat cca 5 trailerů, a pak jen nevěřícně sedět a kochat se přírodou a světem Pandory. Nová technika, díky které se tento film vytvořil dala světu filmu nový rozměr a právě díky tomu bude tento film navždy vzpomínán. ()

miso1099

Film hodnotim aj napriek k mojej nesympatii k zanru sci-fi, velmi pozitivne. 95%. Je na nom vidiet kus filmarskej neodflaknutej roboty. Cameron si dal naozaj zalezat, tych 9 rokov bez filmu naozaj nesedel doma na zadku. Scenar, rezia, hudba, pribeh, efekty, vykony hercov su na vysokej urovni. Akurat 2 veci ma trochu znervoznovali. Prva je dabing (nemam rad dabing, je to nieco, co dokaze film doslova a dopismena zabit - samozrejme cest vinimkam, ale tych je malo ). Rec,ton a intenzita hlasu postav, su veci, ktorymi sa reziser pokusa vniknut do vnimania divaka Cize rok vystudovany herec nedokaze napodobnit, to co reziser ziadal na placi od skutocnych hercov. Zajimalo by ma kto vybera dablerov, je smutne ked 30-rocneho herca dabuje 20-rocny, alebo naopak, a dokonca sa ani poriadne netriafa do otvarania ust herca. A druhe negativum filmu je Michelle Rodriguez. Opat sa nezaprela a hra chlapa. Znova nevystupuje ako zena, ale ako marinak, ktory by dokazal zabit toho velkeho psa z filmu s rukami zaviazanymi za chrtbom. Ale dost bolo negativ, film ROZHODNE stoji za pozretie. Taketo nieco este svet filmu nevidel, je to nieco nove a pevne verim, ze prekona vsetky kasove trhaky a ziska mnozstvo oceneni. Zasluzi si to!!! ()

Cameron má plány i pro šestý a sedmý díl Avatara

Cameron má plány i pro šestý a sedmý díl Avatara

07.02.2024

Bude Barbie pokračovat?

Bude Barbie pokračovat?

26.11.2023

Barbie je nejúspěšnějším filmem roku. S výdělky přesahujícími jednu miliardu a 440 milionů jde jasně o nejvýdělečnější snímek letoška, což je fascinující i s přihlédnutím k tomu, že jde o originální… (více)

Disney zase odsouvá své blockbustery

Disney zase odsouvá své blockbustery

14.06.2023

Stávka scenáristů začíná studiím dělat první vrásky. Místo férové gáže pisálkům a zaslouženým procentům ze zisků raději šéfové typu Davida Zaslava (Warner Bros. Discovery) odmítají o požadavcích… (více)

James Cameron začal psát nového Terminátora

James Cameron začal psát nového Terminátora

25.05.2023

Je to pár dní, co legendární herec Arnold Schwarzenegger v rozhovoru o své kariéře prohlásil, že už definitivně seknul s rolí terminátora v sáze slavného režiséra Jamese Camerona (Titanic). Možná si… (více)