Volba povolání může člověka přivést do různých míst, třeba i do malebného belgického městečka. Po nepodařené akci v Londýně jsou zabijáci Ray a Ken „uklizeni“ svým šéfem Harrym na pár týdnů do Brugg, aby si trochu zchladili hlavy. A tak se z těchto dvou svérázných Irů ve městě gotické architektury a vodních kanálů stanou turisté. Ray, který se nemůže vzpamatovat z krveprolití v Londýně, Bruggy nesnáší, ale Ken je z jejich středověké krásy unesený. Čím déle čekají na Harryho telefonát, tím bizarnější setkání zažívají. Když jim šéf konečně zavolá, jejich dovolená se změní v boj o přežití... Britský dramatik Martin McDonagh pojal svůj autorský celovečerní debut jako gangsterku plnou černého humoru a absurdity. Vytvořil stylovou a politicky nekorektní podívanou, úchvatně balancující mezi tragikou a komedií. Ve scénáři jsou patrné divadelní vlivy, zejména v proměnách postav, které si i přes svoji pokřivenou morálku získávají sympatie. Komornímu ladění snímku odpovídá atmosféra města, jehož genius loci má pro jeho vyznění stěžejní význam. Zvláštní ponurá atmosféra linoucí se z každého kouta jeho uliček a kanálů přidává nepředvídatelnému ději nádech tajemnosti. (Česká televize)

me3x®

Človek normálne chvíľami nevedel, či pozerá krimidrámu, alebo komédiu. Chvíľu to bolo smutnotrápne a vzápätí to bolo vtipné, taký strelný satiricko ironický humor. Azda najlepšia čierna komédia akú som videl. ()

ali-n

Vidieť Bruggy a umrieť. Možnosti sú rôzne. Čo tak na nudu, ono, prdel sveta je prdel sveta. Alebo to bude váš posledný výlet, než sa stanete zbytočnými. V Brugách sa môže stať čokoľvek. Pochopil som, prečo bol tento film nominovaný na Oskara za scenár, je to naozaj konverzačná lahôdka. Trochu mi pripomenula Quentinových Reservoir Dogs v komornejšom poňatí. Lenže tu niečo chýbalo. Neviem presne čo, možno trochu vačší spád, než sme sa dostali do finále, ktoré už nabralo obrátky. Colin totálne presvedčivo bral na seba maximum pozornosti, Ralpha Fiennesa som v takejto úlohe ešte nevidel .. ale rád uvidím znova. MOJE NAJ - Ak máte možnosť, zhliadnite vystrihnutú scénu s macíkom. Bez slov, no veľavravné! ()

ShadyCZE

Film na mě působil velmi hezky a nezklamal mě, obzvlášť, když si vzpomenu na první půl hodinu. Kamera senzační! Doporučuji. ()

yatan

hmm velmi zaujmave..myslim si ze po tomto filme sa ludia delia do troch kategorii..prva povie: nic moc sem tam som sa zasmial..druha ta mainstreamova povie: haha originalny mix tarantina a ritchieho, bavilo ma to..tretia kategoria si povie: umelecke dielo s divadelnym pridychom..jedina otazka ostava v ktorej sa vidite vy? p.s. vsetko super ale ten zaverecny pad z 86m veze by snad rozflakol kazdeho na padrc..skodaaaa :( 8/10 ()

(fjw)

Zážitek při sledování tohoto filmu. Naprosto výborný Farrel, Gleeson a Fiennes. Jednou bych se chtěl do Brugg podívat, a doufám, že nebude uplné peklo. ()

Idealista

Nerad chodím po starých městech plných památek. A když v nich musím trávit čas tak můj ksicht vypadá jak ten Farrellův. Na vše sprostě nadávám (a to víc než oba hrdinové). A kurevsky moc se nudím. Přitom jsem schopný připustit že mi mohlo uniknout spoustu skvělých momentů, které by mě jindy dostali do kolen. A tyto pocity mám i s tohoto filmu. ()

JP Johnny

Na film jsem se podíval s očekáváním další ritchieovky, jak jsem však byl překvapen když se mi dostalo příběhu který byl vážný ovšem doprovázený velice drsným humorem. Atmosféra vánočních Brugg mne doslova pohltila a postavy mi příšly přinejmenším neobvyklé- Krásná dívka která prodává drogy belgickým filmařům ? Lilipután který se cpe koňskými anestetiky ? Nájemný zabiják který v restauraci zmlátí muže a jeho přítelkyni ? ( i když po něm šla s lahví - jak řekl) Proč ne ? Konečně snímek o nájemných zabijácích který mi přišel jiný a zajímavý. ()

kadles

Oba hlavní protagonisté udělali z filmu výtečnou podívanou. Po příjezdu Ralpha Fiennese se to ze začátku zdá, že to bude jen klišé, kdo koho zabije, ale konečné vyvrcholení filmu mě nechalo ještě dlouho sedět v sedadle. ()

bobin

Zpočátku se vlastně nic neděje , skoro nuda . Jenže pak přichází rana za ranou . Napětí a akce se stupňují až do šokujícího finále . Zasloužená nominace na Oscara . ()

Via

Asi spíš tři plus... ale čtyři celkově asi kvůli příběhu ne... po technické stránce, herecké, kamerové ano... Ale nevím proč, stále mi něco na tom nesedělo... Resp. na to, jak je akční trailer, tak je to spíše výřez toho nejlepšího z celého filmu, tudíž pokud čekáte akční krimi, spíše se kochejte poklidem a architekturou (kterou mám ráda, ale nečekala jsem toto...). Možná jen potřebuje další projekci... ()

LuckyK

Není to tak dokonalé jako McDonaghovy divadelní hry, ale pořád je to zatraceně "kurva" dobrý. Klasická autorova kombinace lásky a smrti v irském melancholickém a melodramatickém hávu. Prostředí středověkého města Brugg, což je opravdu slušná ospalá díra, zde funguje jen jako kulisa, mohlo se to odehrát kdekoliv jinde, třeba u nás ve Varech. ()

megajalec

Príjemná dramatická, psychologicky vytríbená gangsterka okorenená anglickým humorom. Dostala ma najmä veta: Bruggy sú prdel sveta, veď aj trpaslíci tu musia užívať koňské drogy :). Prvá polovica trochu nudná, ale po telefonáte sa jazda môže začať. Škoda skazeného záveru (nie toho, aký bol, lebo bol logický, ale to prevedenie). Inak film, ktorý neurazí nikoho, poteší milovníkov nenápadných miest, Colina Farrella (mimochodom, perfektný výkon spolu s dvomi hlavnými hrdinami), rovnako európskych neblockbusterových filmov ()

cromagnon

„Vypadněte z Londýna, vy debilové. Jeďte do Brugg!" "A já ani nevěděl, kde ty pitomý Bruggy jsou. Je to v Belgii.“ Nevím, jestli jsem někdy viděl zábavnější dvojku, než jsou tihle dva výtečníci. Laurel a Hardy, Romeo a Julie dohromady. Colin Farrell hraje svýho Raye tak, že bysme málem zapomněli, že je to parchant vraždící pro prachy (že je sprostej, není nutný zmiňovat). To jeho filozofování o trpaslících se sklony k sebevraždě na mě udělalo dojem. Být holka, nechám se zbalit, ani nejsem šlapka. Rayův postoj k Bruggám je jednoznačný: „Je to prdel světa. Stačí mi, co vidím teď“. Kenovi (Brendan Gleeson) se Bruggy líbí, skoro až bohabojně obhlíží památky, ale jeho rozjímání neustále narušuje ignorant Ray: „Stoupneme si do fronty a dotkneme se toho.“ „To musím?“ „Jestli musíš? Nemusíš! Je to, kurva, jenom Ježíšova krev! To víš, že kurva nemusíš. TO VÍŠ, ŽE KURVA NEMUSÍŠ!“ Tihle dva byli uklizeni do Brugg kvůli něčemu, co sžírá Rayovo svědomí. Postupně se nám poodkrývá nepěkné tajemství. Poslal je tam jejich šéf Harry (Ralph Fiennes), o jehož povaze nemáme pochybnosti ani na sekundu. Nejprve jen slyšíme jednoznačné vzkazy, ale potom Harry impozantně vstupuje na scénu, když mu manželka starostlivě domlouvá: „Přestaň mlátit s tím telefonem! Je to, kurva, jenom neživá věc!“ „To ty seš, kurva, neživá věc!!!“ Ken si o svým šéfovi myslí svoje a když dojde na lámání chleba, tak mu taky od plic všechno vyklopí: „Něco ti musím říct. A není to fór, není to ani urážka. Harry, jseš zmrd. Zmrd jsi teď a zmrd jsi byl vždycky. A změnit se může jedině to, že budeš ještě větší zmrd. Možná jsou zmrdi i tvý děti“. Všichni zúčastnění excelují, ale naprosto dominuje Gleeson. Jeho téměř desetiminutová exhibice (bez střihu) při telefonickém hovoru s Harrym patří k tomu nejlepšímu herectví, co jsem kdy viděl. Tragédie nabušená absurdním humorem v parádních exteriérech středověkého města. Dojde i na nějaký ten krváček a milostný románek. Užil jsem si výborný dabing, je neuvěřitelné, jak čeština dokáže pracovat se slovem „fuck“. Zařazuji do svých Top 10. ()

Wlczak

Nevím, neshledal jsem film zábavný jako někteří, ani mi nepřišel nijak unikátní, přišel mi jen hodně zvláštní a to je možná taky jeho plus, ale stejně se nemůžu ubránit dojmu, že si film hraje na něco víc než je. Každopádně to je jen můj názor, ale stojím si za ním ;) ()

Gladi

Mam zmiesane pocity, ale davno pred koncom filmu som citil, ze vsetci umru :-) Respektive prezit a zostat v Brugach je vraj este horsie :-D ()

Darth Kedr

Velkolepá reklama belgických Brugg, ponurého městečka plného středověkých památek, které se na čas stane dovolenkovou destinací dvou nájemných vrahům, dvou zcela odlišných individualit. Brendan Gleeson vlastně vůbec nepůsobí jako zločinec, spíše jako starší člověk hořící láskou k památkám, takový nadšený turista. A Colin Farrell je zase typický gangster, který žije ze dne na den a Bruggy jsou pro něj dovolená za trest. Celý film vlastně sleduje vývoj vztahů těchto dvou vrahounů k Bruggám i vzájemný vztah mezi nimi. Když do hry vstoupí Clémence Poésy, vše vypadá jako idylka v tichém městě, ovšem dokud nezasáhne do děje skvělou rolí šéfa-psychopata Ralph Fiennes, který zde roztočí parádní cirkus vrcholící závěrečnou honičkou zimními ulicemi Brugg. Boží film! ()

xSxEx

Patou hvezdu davam diky teto zajimavosti, ktera film o level povysuje :"Obraz, o kterém Ray (Colin Farrell) s Kenem (Brendan Gleeson) v galerii diskutují, se jmenuje "Poslední soud“, jehož autorem je slavný holandský malíř Hieronymus Bosch. Symbolika tohoto obrazu – například trpaslík - se objevuje skrze celý film. Poukazuje také na to, že Ray s Kenem se dočkávají svého vlastního posledního soudu, nebo že čas strávený v Bruggách se pro ně stává očistcem" ()

Ateina

Mám ráda filmy, které mě inspirují. Už po pár prvních minutách jsem měla chuť se zabalit a vyrazit po stopách Colina Farrella směr Belgické Bruggy. Z cestovatelského hlediska inspirující. A v ostatních ohledech velmi vydařené. Poctivá gangsterka, aneb přehlídka charakterních padouchů. Jo a abych nezapomněla - skvělá hudba. A funguje to i na druhé shlédnutí, což je fajn. Film se tak rychle "neokouká" a dialogy mě pobavily snad ještě víc, než poprvé. Colinovi bych v některých scénách dala fakt korunu :) ()

Co chystá režisér V Bruggách?

Co chystá režisér V Bruggách?

16.06.2021

Hvězdy jako psychopati?

Hvězdy jako psychopati?

11.11.2011

Režisér příjemného překvapení V Brugách Martin McDonagh (foto) začne příští týden v Los Angeles natáčet novinku Seven Psychopaths. Sehnal do ní spoustu zvučných jmen, ale neobešlo se to bez problémů.… (více)

OSCARY – výsledky

OSCARY – výsledky