Příběh z oblasti science-fiction vypráví o tajemném ostrově ovládaném krvelačným gangem maskovaných mladých lidí na motocyklech, kteří ve jménu dávné civilizace Atlantidy krutě a bezohledně vybíjejí vše živé. Na tento podivný ostrov se vlivem náhody dostane skupina nic netušících lidí, kteří však záhy zjistí, že budou muset chtě nechtě tvrdě bojovat o holý život. Na své vlastní kůži poznají, že smilování nemá na tomhle ostrově místo. (Lucernafilm Video)

VanTom

Až roztomile pitomé "osmdesátkové" akční céčko (trash) nedává moc smysl (ostrůvek Atlantida se sice vynoří z hlubin, ale po celou dobu naše skupinka nájemných žoldáků a vědců bojuje proti zástupu punkerských motorkářů; a opravdu by mě zajímal ten "macgyverovský" postup neutralizace radiace z ruské jaderné ponorky :)) a neustálé přestřelky působí ve výsledku fádně a jednotvárně, ovšem čím dřív se mu (a výjimečně i s ním) začnete aktivně smát – ať už záporným hereckým výkonům či srandovním trikům, tím víc se můžete provinile bavit. ()

J.Lajner

Pod záštitou totálně ujetého scénáře sešlápnul Ruggero Deodato plyn až k podlaze, sprejem si obarvil háro na brčálově zelenou a surově zprznil celuloid svou postapokalyptickou vizí budoucnosti. Je to kravina, ale nuda rozhodně nehrozí. Úplně nejlepšími momenty jsou úseky, kdy se hrdinové zabarikádují v nějakém tom zpustošeném objektu a skrze okna sledují příjezd krvelačných Atlanťanů. Vypadá to asi následovně: zvučný kopák začne udávat pravidelný tepající rytmus, přičemž se horda na svých mašinách pomalu sune kupředu. Kamera ve statických záběrech snímá pomalované tváře divochů a každý takový detail je doprovázen šíleným klávesovým motivem. Asi jako kdyby ožralý varhaník začal hlavou náhodně mlátit do klaviatury před sebou. Z různých částí motorek a aut ční obrovské bodce, břity a kovové pyramidy. V čele kolony jede bílý kabriolet s hlavním zlounem. Ten je samozřejmě celý oděn do těsného koženého kompletu, na hlavě má nasazenou skleněnou masku v podobě lidské lebky a v ruce svírá velkou koženou důtku, kterou se labužnicky plácá do dlaně. Prostě paráda! Více. ()

fiLLthe3DD

Tento snímek bych označil za laciné béčko, jež může zaujmout snad jen akčními sekvencemi (i když pofidérně natočenými) a pěknými lokacemi. Z námětu se rozhodně dalo vytřískat víc - to byj jej však tvůrci nesměli zprznit scénářem a spoustou nelogických scén... O postavách škoda mluvit... Filmu by ideálně prospěl nějaký remake, něco ve stylu Costnerova "Vodního světa" a Disneyho "Atlantidy," páč ten námět tam opravdu byl. ()

vitekpe

Hilton a Rassimov jsou moji oblibenci z giallo filmu. Tady jde vsak o tehdy modni postapo, navic smichane se sci-fi. Legracni podivana na hranici c urovne... :) Film pro pobaveni zvedavcu a nebo milovniku zanru. ()

TERRORDROME

Číročistý taliansky trash od režiséra slávneho cannibal Holocaustu. Tento film sa neserie, z mora vystúpi Atlantída pod sklenenou kupolou, niektorí ľudia sa pod vplyvom atlanťančanov zmenia na šialených pankáčov so zubatými vehiklami a vyvraždia celé pobrežie. Dvaja dobrodruhovia a partia vedcov z potopenej plošiny sa musia prebiť horiacimi troskami mesta a pokosiť desiatky a desiatky zmagorených magorov. Akcia sa stupňuje, vzduchom svištia tisíce nábojov, molotovove koktaily a občas nejaké tie gore efekty. Dekapitácia pankáča na motorke pomocou drôtu, jedna ženská schytá šíp do huby, druhá je brutálne upálená plameňometom, všade okolo naaranžované mŕtvoly a tak vôbec. Takže samá streľba, bitky a naháňačky vo všetkom čo je po ruke. Lacný, nezmyselný, ale našlapaný kus béčkovej hovadiny. Nakoniec uvidíme aj robotickú hlavu strieľajúcu z očí lejzre ( v sebe má počítač čo vyzerá ako pasca na myši so svetielkami ) a veľmi, veľmi nepresvedčivú scénu s obrím ventilátorom čo akože k sebe priťahuje hrdinov. Dobré je, že sa človek skrátka nemá kedy začať nudiť a niekedy to ponúkne aj celkom pekné zábery. ()

tenebrae86

Další povedený italský kousek z řady osmdesátkových post-apo/trash/akčňáků. Tentokrát je to taková dobrodružná vykrádačka Útěku z New Yorku (kolikátá už?) a Šíleného Maxe, střižená naprosto praštěným příběhem o Atlantiďanech na motorkách. Film má hutnou atmosféru, děj je řízný, hodně akční, mnohé scény jsou velmi brutální a odehrává se zde spousta přestřelek s hordami nájezdníků, soubojů s vrtulníkem, kaskadérských kousků, výbuchů a zabíjení. Mrtvých jsem se ani nedokázal dopočítat :). Deodatova režie je stylová, herci Hilton, Rassimov i Connelly zábavní a na synťáky k tomu hrají bratři De Angelisovi. Jako žánrový fanoušek jsem si lebedil. Hodnocení 85%. ()

Renfield

Vzhledem k tomu, že Nájezdníky režíroval Ruggero Deodato a jsou z osmdesátých let, čekal jsem v jejich vzezření trochu více kreativity. Třeba taková inspirace tehdejším fantasy žánrem nemusela být vůbec špatná. Což o to, nějaká fantasy inspirace tam je, ale těžce po Millerovsku a Deodato ve vykrádání nezůstává pouze u této klasiky, což se mu ale dá odpustit. Nájezdníci totiž nedokážou napodobit vynořující se model Atlantidy (vtipná scéna) a zůstávají na dně béčkových vod, v nich těžko hledat nějakou zásadnější originalitu. Velmi zajímavé jsou však lokace natáčení a vlastně i silně tupá, za to nepřetržitá akce, má své momenty. Těmi však nejsou do střel skákající nájezdníci. I když proč ne, ono je jich i po znatelném vystřílení stále víc a víc. 50% ()

Joll

Tohle už ani není béčko a to jsem poznal už v mládí, že tento film strašná slátanina :) Dneska je to tak na zasmání ()

inutihar

Milovníci braku jako já si to užijí, ale ani to nezakryje, že filmově to je hrozně špatné. V podstatě to je mimo jakékoliv kategorie hodnocení. Dávám jednu, i když by to stejně dobře mohlo být pět. ()

Marek06

Pustil jsem si to s vědomím, že to bude akční béčko, tak jsem se dobře bavil. Příběh je úplná kravina. Z vody se vynoří Atlantida, domorodci někde seženou motorky a začnou s vyhlazováním lidstva. Jedině Mike a Washington můžou zachránit svět před Atlantiďany. Ve filmu je spousta scén, které jsou tak debilní, až jsou k smíchu. Nejvíc jsem se zasmál, když natažený drát přes cestu useknul hlavu Atlantiďanovi na motorce. Na jednu stranu totální šílenost, na druhou stranu akční řežba pro fanoušky italských béček. ()

G04T

Výtečnej trash! To musíte vidět. Ten negr byl nejlepší :D. Díky tomuhle filmu mi asi přestává vadit žánr scifi. Je tu super akce, super soundtrack a pořád se něco děje! ()

Yuri69

Zřejmě jeden z nejstupidnějších, ale tím pádem i nejzábavnějších, béčkových akčňáků 80. let. Nechybí klasické propriety jako cheap gore efekty, trapné dialogy, nebo až hrozivě nelogicky jednající postavy. Navíc se autoři očividně inspirovali celou řadou, dnes již kultovních, snímků. Namátkou tak vidíme scény, které nezapřou své vzory. Démonická sebranka motorizovaných punkáčů z Šílený Max: Bojovník silnic (1981). Bránění domu solidně okopírované z Přepadení 13. okrsku (1976). Neustálá full-auto palba připomínající Rambo: První krev (1982) a jemu podobné. Nalézt zde můžeme dokonce i infiltraci staveb dávných civilizací plnu pastí, tak jako v Dobyvatelé ztracené archy (1981). PS: Milovníci gialla jistě ocení obsazení vedlejší postav v podobě hvězd žánru. ()

DonBraso

Od tohohle jsem dostal přesně to co jsem očekával. Pravda, čekal bych možná větší gore, než jsem nakonec dostal ,jinak béčko jak vyšitý v italském hávu. Začátek mě trochu unavil, ale film má doopravdy tolik akce, že je to někdy až zbytečně moc. Mrtvých je více než v Komandu  a vidíte snad jednoho herce tak desetkrát umřít v teatrálních polohách.  V tomhle filmu je vidět všechno to špatný ,ale vlastně je to až  úsměvně dobré. Deodato vsadil na jednoduchý průběh o potopené Atlantidě a vybavil nájezdníky podobné těm Mad Maxům slušným vizuálem, kdy ta tříkolka byla fakt nádherná. Záporák je bohužel velká bída a čekal bych větší propojení. Christopher Connelly není žádný badass což je další výtka a možná malinko humoru by taky víc slušelo, ač by tam možná jeden kec byl, ale myslím, že film se o to více snažil a tomu vyloženě nešlo.  Jako běrná mince je fakt typ filmu, který vezme dobrodužství s pár efektema slušně na prdel. ()

Grimaldi

Jednoduché béčko točené na Filipínách tak jak ho mám rád. Naštěstí se jedná o Italskou produkci, takže vyhaslé americké hvězdy ještě nehoblují po úplném dně. Bájná Atlantida se tu zmítá v latexu, nevkusných kožených bundách a rádoby postapokalyptickém hávu. Naštěstí je i přes název filmu téměř nepodstatná. Je jen hybatelem, průvodcem od jedné akční scény k druhé. Hlavní postavy tak provedou únos, přežijí přírodní katastrofy, ale hlavně se proletí vrtulníkem a ne jedním. Mám zvláštní radost, když jsou ve filmu helikoptéry. Nevím proč ale zkrátka mě to baví. Asi jako když Cival potřebuje ve filmu tanker. A že tu těch vyloženě akčních scén s vrtulníkem je. Zvláště pak scéna vrtulník a bus je přímo úchvatná. Přestože si uvědomuji že se jedná o hloupý film, pokud máte rádi kuriozity a nevšední filmy na pomezí absolutního béčka a zvrácené geniality tak si tento film, zvláště pak s do úst nesedícím anglickým dabingem rozhodně užijete. ()

spawnxp

Lobotomická záležitost...béčka mám rád,ale tohle?... ale dokoukal jsem to takže něco asi taky špatně (jako u mně) ()

JRun

Ano, jako u ostatních je to příjemná vzpomínka z dětsví. Zajímavá hudba, kterou sem pro pohodu pouštěl dokola a dokola. Začátek akce dvou hrdinů byl jasný akční bečko a první příjezd punkáču z Atlantidy je paradní..akce za akci, hrdiné umíraní členu domácího odboje. Ale... Je to jako slepené epizody akcí a lehkého příběhu, které postupně ztrácejí impuls a finalní souboj se skleněným lebkounem je dost rychly a slabý.. Pohodový film, u kterého bych ale asi dnes pomalu usnul. ()

Zemřel režisér Ruggero Deodato

Zemřel režisér Ruggero Deodato