Kurt Russell jako vraždící maniak za volantem nezná slitování. Jungle Julia, nejlepší DJ ve městě, se dnes chystá pořádně to roztočit se dvěma kamarádkami. Sexy trojka vyráží na tah a přitahuje pohledy kolemjdoucích jako magnet. Mezi chlápky, co na ně mlsně civí, je i kaskadér Mike. Vyšumělý rebel pokrytý jizvami sleduje dámskou jízdu zpoza volantu svého bouráku. Zatímco se holky usazují v baru, Mike žhaví svou zbraň - nadupané kaskadérské auto - do životu nebezpečných otáček... (Palace Pictures)

Pishin

Tak jsem shlednul S.E. verzi jejiz stopaz se rovna dvoum hodinam. Popravde pribeh by se dal shrnout do kraticke povidky tak na pul hodky a bylo by to fajn, zatim co dve hodiy me prisly strasne prestrelene zvlaste ze je 80% vyplnovalo zenske plkani tak nejak o nicem, je fakt ze od Tarantina jsem na to zvykl ze se dlouho mluvi a pak to rozsekne nejakou akcni sekvenci ale tady me to uplne nesedelo. Kurt Russel ukazal ze esce nepatri do stareho zeleza a scena kdy se nekolikrat opakovala srazka aut byla genialni. Jinak prumer davam za 3* ...zrejmne by me zakladni verze o 17minut kratsi vyhovovala vice a pristoupil bych mozna i na 4* ()

PauloZ

Na 5* to není ani omylem. Film je to velice dobrý, zajímavý a ku*evsky zběsilý. Ale ty 20ti minutové slogany o ničem mě strašně nudili a využíval jsem je jako čurací pauzy, a i kafčo jsem si u nich stihl uvařit. ()

Haluzz

Totally 70's exploitation feeling, který ovšem vyvrcholí při první >bouračce< a do konce filmu už drží diváka jen očekávání, které ho během čím dál pomalejšího tempa provede zcela odlišným vyprávěcím postupem( už jsme seznámení s postavou Mikea jen čekáme jestli to dopadne stejně jako v polovině první) a vyvrcholí skvostnou, filmově tělesnou honičkou a blížícím se character-twistem, který mi přišel až moc uspěchaný a nereálný. Film pro třídního mizogyna. PS_ Special edition je na koukání příjemnější, závěrečná bota v držce vládne. ()

ConanVJ

První část filmu mi přišla dost nudná, a fakt mě nebavila. Druhá část s kaskadérkami je parádní a má tempo. Celkově tedy dávám 60% :) ()

spaceboyCZ

Je to po vsech strankach typicky Tarantinovsky rukopis, at uz vemu scenar, akci, rezii, kameru, dialogy a bezevseho jednu z nejvetsich deviz Quentinovych filmu - hudbu. Dokonale jsou automobilove honicky, gagy Kurta Rusella, odkazy na Vanishing point a v neposledni rade taky pekne zenske :) Zel, v konecnem souctu je to proste typicky Tarantino, ktery nepridava od dob Jackie Brownove nic noveho. Ale i tak to stoji za to a jak je zvykem u vsech jeho filmu, strihl si tam jistou malou rolicku : ()

ledzepfan

Nuuuda....Kdyby ty ženské žvásty měly aspoň výnam,či hlubší smysl-nebo byly aspoň zábavné.....ale tohle je peklo.....akce na konci je po pár okamžicích sice taky trochu monotoňí ale aspoň to fičí....................Nevím co tím Tarantino sledoval,čí komu skládal poctu..jestli autům,ženským nebo ultranudným-béčkovým filmům?.....asi všemu najednou. EDIT: No, tak po pár letech jsem schopný to ocenit trošku více- takže +1 stár ()

Francik

Hodotím bezprostředně po filmu, ale Tarantino má talent člověka nadchnout. Neocenitelná schopnost udělat skrze soundtracky bomby ze starých šlágrů je také dobře známá. Nevím, jaké by to bylo v obrovském auto kině se slečnou vedle sebe, ale určitě ještě lepší. 90% ()

nigga

Máme tu dalšího Tarantina a všechno co k němu patří: spousta melodické oldschool muziky(např. na Hold Tight jsem nemohl jinak, než se pohupovat do rytmu:-D), detaily na krásné ženské zadky a bosé nohy, skvělé herecké výkony, parádní auta, dobrá kamera, originální pohled na žánr (tady vyvražďovačka) a hlavně super ukecanost, tentokrát bohužel téměř bez zapamatování-hodných hlášek a timing keců je opravdu dost roztahaný, až může nudit, opravdu by stačilo pouhých 70 minut. Největší hvězdy filmu jsou Kurt Russell, který si tu roli užil (stačilo, aby si skoro kýchnul a byl stylovej:-D ), ten chlap je prostě dobrej a podobná role mu už dlouho chyběla, a automobilová honička, Tarantino si pohlídal, aby to byla jen klasická práce kaskadérů bez počítačových efektů, a tak akční či srážkové scény vypadají sakra dobře. No, a závěr je třešnička na dortu, fakt jsem se dost nasmál v dobrém slova smyslu, jen škoda za tu přepálenou stopáž. 80% (jinak Grindhouse jako celek včetně fiktivních trailerů hodnotím velmi kladně, protože se v mých očích zkrátka povedl 90%) ()

kikuka

..aj ked by som vydala zakaz pod trestom smrti odfarbovat rose mcgowen..celkom milo preslo od "what the fuck? k what THE FUCK!..aj ked, ako kratas by to bolo mozno milo hutnejsie..jop, ako, domaca projekcia na TV..sama doma..popijajuc zazvorovy caj.. :-) 7/10 ()

ladko

Skoro celú prvú polovicu sa nič nedeje, dialógy sú o hovne-záživné ako cesta autobusom, potom sa to s prejavením Stuntmana Mikea zlepší a prvá búračka je úžasná...Potom tu máme reštart-dialógy o hovne číslo 2(opäť neúmerne dlhé a nudné) a naháňačku, ktorá je síce napínavá a dobre natočená, ale zato nie je to nič extra. A ten box/karate na záver-dosť trápne. A aby som to zosumarizoval-príliš veľká nuda, príliš málo akcie, i keď dobrej a pekné zadky ženských predstaviteliek. Maximálne na jedno pozretie-ak by som to musel vidieť aj druhýkrát, tak to by som si radšej sadol na sedadlo spolujazdca k Suntmanovi Mikeovi:). ()

Zayl

Ani samotný Quentin nemůže vyjít po doznění titulků z auta suchou nohou. A to i přesto, že se vychytrale skrývá za poctou levných kousků, nicméně záměrný efekt se nekoná. Divácky vděčných scén je minimum, z popkulturních odkazů se svírá hrdlo a o bezpředmětných dialozích ani nemluvě. Místo ostří zde figuruje nadupaná kára, ale o jejím využití..., to snad nepotřebuje komentář. Quentin udělal velký krok zpět a snad i svoji největší filmovou blamáž. Co na tom, že v závěru se dočkáme skvělé honičky, když prokousat se k ní skrze neúnosně dlouhé dialogy je téměř nadlidský úkol. Méně keců, víc prostoru pro rychlá kola, a mohl z toho být slušný film. ()

Krt.Ek

Abych řekl pravdu, tak se podivuji. Vůbec totiž netuším, jak mě Death Proof mohl tak zatraceně bavit, když k žánru, jemuž zde vzdává Tarantino hold, nemám žádný vztah. Ale zde mi opravdu sedlo skoro vše, líbily se mi explicitní scény (bouračka, závěrečná honička), stylizované vyprávění (jako bych skutečně sledoval film na VHS, přímo v sedmdesátých letech), hlavní hrdina, nádherné holky, soundtrack. No skutečně bomba, uvažoval jsem i o pěti hvězdičkách, bohužel ale Quentin selhal v tom nejvíc nečekaném, nepohlídal si dialogy. Některé bláboly slečinek jsou skutečně neposlouchatelné (dá se mluvit o syndromu Gilmorek), poté se člověk nesmí divit, že začíná držet palce kaskadéru Mikeovi, aby těm kočičkám ukázal, zač je toho loket. 75% ()

agentmiky

Že by nejslabší film Quentina Tarantina, tedy co se příběhu týče? Opravdu nevím, co si mám o filmu myslet. Na jednu stranu zde vyniká nad všemi herci Kurt Rusell, neboť svou roli dabléra Mikea zahrál opravdu věrohodně a hlavně brilantně. O ostatních hercích se to ale říci nedá. Většina filmu probíhá tak, že se tam pořád mluví o věcech, co s filmem a hlavní zápletkou nemají co do činění, a to mě docela štvalo. Příběh stojí také za starou belu. Ani konec mě nepřesvědčil o nějakých kvalitách. Suma sumárum : Nic světoborného. Za mě dávám 55 % ()

Adman

Quentine, Quentine, co si nám to zase předhodil. Je o tobě moc dobře známo, že máš dost osobitý a nezaměnitelný styl, ale že se vybodneš i na některé základní pravidla filmu? Hm, ono to ale funguje i tak. Nejenom že je film plný zvratů, které nikdo nemůže očekávat, ale příběh se vždycky vydá směrem, kterým to nejméně očekáváme. Koneckonců, linie je přímočará, ale zároveň je klikatá jak serpentiny. Nezřídka se stane že, je jen a jen na nás domyslet si konec těch ostatních. Vypadá to nakonec jednoduše. Inu vyberte si sami. Chvilku mi trvalo než jsem se dostal do Tarantinovského předialogovaného přostředí scén. Chvílemi to vypadá, že se celý film bude jenom sedět a mluvit a mluvit. Pak ovšem přijdou ony nečekané zvraty a už se člověk jen tiše boří do sedačky. _Co zde ovšem považuji za genialitu, je snad desetiminutový záběr bez jediného střihu. Čtyři postavy v kavárně diskutují, jí u toho a kamera se okolo nich jen nenásilně otáčí. Prostředí je díky tomu tak dokonale autentické že mi padala čelist na zem._ Po desátém zvratu se taky dostane na akční honičku v autech, tak jak to máme někteří z nás rádi. Po takové době dialogů je člověk donucen si trošku poposednout. Občas nechápu přoc neudělali tohle a proč támhleto, ale nad tím se u Quentina nepřemýšlí, stejně jako nad tím nepřemýšlí on. Prostě to tak je a basta. Inu, nakonec proč ne? Ale čemu jsem málem neuvěřil, byla poslední scéna filmu: Tu musíte vidět! ()

Korbitch

Po shlídnutí skvělé Planety teror od Rodriqueze jsem se pohodlně posadil a natěšil se na Auto zabiják. Asi tak po 20ti minutách jsem se odtěšil. Neuvěřitelně nudná blbost o psychopatovi /ne na kari, jako v červeným trpaslíku/, ale za volantem takřka nezničitelného vozu je plná keců, keců a zase jen keců. Akce 2x za film nestačí a vrcholem všeho je proměna Kurta Russela v samém závěru filmu.Ta je vysloveně trapná! Místo toho, aby došlo k pořádné honičce s psychopatem, máte spíš pocit, že dochází k honičce s malým klukem, co vám opravdu tu bábovičku nechtěl rozšlápnout! Jednoduše další ukecanej Tarantino. ()

LV.Helter

Tak toto bola kurevský božia jazda. Docenil a vychutnal som si to až na druhé pozretie (114 minutová verzia je perla) kde mi babské dialogy nepripadali len trapné a nudné ale štylové-svieže. Znova kopu popkulturných odkazov na všetky možné filmy-serialy, kopu sviežich nápadov: kamera na nohy, mrkanie na kameru a kamera z kufra a kopu iných. Nádherne herečky, hlavne tie z prvej polovice Vanessa Ferlito a spol. a presvedčivý a kecajuci záporak Russel. Snaď žiadna náhanačka neni tak "good" ako tá posledna polhodinová na kapote. Tarantino sa našiel v Grindhouse. ()

havLord

Vložit chlapský macho dialogy do úst křehkým liliím: ne-e. Afroameričanka v první půlce filmu, která usilovně hejbala obočim... sto chutí napálit jí, že by se jí kousavý otočilo dozadu. V prvním polovině jsou pouze dvě podstatný scény. Ovšem druhá půlka.. ppwn. ()

Russell v sedle, Waltz ze sedla

Russell v sedle, Waltz ze sedla

04.10.2011

Zhruba před týdnem Kevin Costner kvůli „vytíženosti“ odstoupil z projektu Django Unchained, vysněného Tarantinova westernu. Přejeme mu, že je po něm opět taková poptávka. Náhradník? Parádní – Kurt… (více)

První Tarantinův bastard

První Tarantinův bastard

04.08.2008

Quentin Tarantino po komerčním neúspěchu Grindhouse přišel o pozici režiséra, který si může dělat co chce (což zahrnovalo většinou citování filmů, které nikdo nezná a obsazování herců, o nichž si… (více)

Smrtonosný útěk z New Yorku

Smrtonosný útěk z New Yorku

23.08.2007

Jen nedávno jsme psali, že Len Wiseman po úspěchu Smrtonosné pasti 4.0 nemá nouzi o nabídky a rozhoduje se mezi adaptací počítačové hry Gears of War a remakem Carpenterova kultovního Útěku z New… (více)