Kurt Russell jako vraždící maniak za volantem nezná slitování. Jungle Julia, nejlepší DJ ve městě, se dnes chystá pořádně to roztočit se dvěma kamarádkami. Sexy trojka vyráží na tah a přitahuje pohledy kolemjdoucích jako magnet. Mezi chlápky, co na ně mlsně civí, je i kaskadér Mike. Vyšumělý rebel pokrytý jizvami sleduje dámskou jízdu zpoza volantu svého bouráku. Zatímco se holky usazují v baru, Mike žhaví svou zbraň - nadupané kaskadérské auto - do životu nebezpečných otáček... (Palace Pictures)

erl

Miluji všechny filmy Quentina Tarantina a tenhle není vyjímkou . Naprostý maso! Kurt je Bůh , herečky jsou sexy , zábavné dialogy , odkazy na všemožné snímky a nejlepší honička co kdy svět spatřil je jen třešničkou na tomhle díle!!! ()

bouncer

Měl jsem možnost spatřit SE verzi a musím říct, že jsem byl spokojen. Skvělá hudba a dialogy, jak je u Tarantina zvykem. Příběh sice měl několik vadných míst a na celou stopáž asi nestačil, ale já byl spokojen. Skvěle jsem se bavil a těším se, že budu mít možnost shlédnout Grindhouse jako celek. ()

MoiJe

Klasicky hroomada zbytocnych kecov (a to som holka), bez logiky, bez pointy, ... Fajn obsadenie a plus za to, ze to pomerne rychlo utieklo. Add komentar uzivatela Lima: ma pravdu, dost pravdepodobne to vsetko zamer bol... ale co na tom, ked nie som zaryty fanda podobnych starsich filmov? ()

Terva

Jedna z Tarantinovo "úchylek" je pohled kamery z kufru auta, tak proč nenatočit snímek o autě? Spíš, proč ho natočil tak pozdě? Kurt Russell je ďábelský řidič. Film chce vidět víckrát a pak ho určitě každý ocení alespoň o hvězdu víc. Já se pomalu dostávám na pět, ne ještě ne, ale časem asi jo. ()

Hwaelos

Nesmyslná režisérská onanie vyžívající se ve formálním napodobování sebe sama. Poslední dobou už bohužel beze smyslu. Auto zabiják jen vrhá stín na méně manýristický, ale o sto procent zábavnější druhou část Grindhousu od Roberta Rodrigueze. ()

Hismael

Tarantino si natočil film sám pro sebe. Mnoho rozhovorů v dlouhých pasážích bez změny prostředí. Po první bouračce se zdá, že se to celé rozjede, ale místo toho se ocitnete zase na začátku a musíte si projít další rozhovory o ničem. Zakončení a vrchol filmu je ve výsledku jen na efekt natočená nesmyslná automobilová honička. ()

MrCreosote

První polovina filmu relativně OK - ženský jsou charismatický a hodně pěkný, Kurt Russell je drsňák k pohledání a závěr je udělaný přesně podle mého gusta. Přidejte si k tomu pár trefných dialogů a zajímavých situací a máte tady hodně dobrý filmek, který nadchne všechny, od neznalých až po ty, co vědí :-). Na unylý začátek za chvíli zapomenete a drobné chybky jste ochotni odpustit. A možná přijde i Michael Parks... Jenomže...ta druhá část je po většinu času nehorázný bullshit! Buďto jsem na vině já a moje nepochopení feministických filmů, anebo prostě Tarantinovi něco nevyšlo. Nevyšlo mu teda hlavně obsazení, protože jestli jsou holky v první části sympaťačky, kterým dokážete i fandit, tak tady se jedná o bandu nehorázných, přehrávajících krav, které byste po deseti minutách nejradši zabili. Navíc Tarantinovy dialogy MUSÍ být podávány schopnými herci, aby správně vyzněly, ale v takovémhle pitomém podání se stávají jenom jakousi trapnou vatou před další autonaháněčkou. Ta je taky jediným (ale zato pořádným)kladem druhé části - je opravdu perfektně natočená a napínavá. Ale ten závěr! Brečící Kurt Russell? Ehm, promiňte, ale tohle vém nezbaštím. Tahle část mě tedy minula pořádným obloukem a já nakonec dávám s přihlédnutím k té vydařenjší části tomuto filmu hodně ušmudlané 3* ()

moviesfan

(Hodnotím SE) Jako ,,béčkový" akčňák dobrý. To bych ale nesměl slyšet samý žvásty. Kdybych viděl kratší verzi, byl by celkový dojem zřejmě lepší, ale takhle jsem se od druhé poloviny na zíval dost. První polovina se mi líbila, ale druhá je opravdu o ničem. Kdyby zde bylo alespoň více akce, tak neřeknu, ale stěží dávám 6/10. ()

JohnCZ

Je to taková stylová hračka, která se sice táhne jak smrad, ale divák musí chtě nechtě sledovat Tarantinovu hravost a lásku k dobové filmařině. I přes ty záměrně ultra debilní kecy nesympatických holek je v tom cítit ta typická dialogová tarantinovka s citem pro timing, byť jako celek to na můj vkus co do tempa až příliš drhne. ()

svik

Klasický QUENTIN (kvalitní scénář, nečekaný děj, zvraty, hodně černého humoru) www.tarantino.wz.cz ()

Nick Tow

Tarantinov rafinovaný "vzorec", ktorý ho v 90. rokoch minulého storočia katapultoval medzi filmársku extraligu, prestáva fungovať. Ak v minulosti jeho vybrúsené dialógy oplodňovali "pulpovosť" príbehov nečakaným kúzlom, v Death Proof sú brzdou - a zďaleka nielen preto, že nie sú vybrúsené ako inokedy. Schválne som použil výraz - brzda - poriadne našliapaná kára ju musí používať iba v nevyhnutných prípadoch. Tu na ňu Quenťo dupe takmer polovicu filmu - a keď tú svoju káru nakoniec predsa len poriadne nažhaví, sme na konci filmu a z úst nám zrejme vykĺzne: "a to je, kurva, všetko?" Celý Grindhouse si viac ako tri hviezdy nezaslúži, s tým, že Tarantinovi sa to vyšplhalo sotva na 2 a pol a Rodriguezovi kúsok nad tri. Priemer je teda 3 a čo si budeme nahovárať, pre pánov ako sú týto, je "priemer" vysvedčením, ktoré by sa mali báť ukázať rodičom... ()

Expendable

Kurt Russell v roli pošahaného autozabijáka.Zprvu jsem si říkal, že to nemůže fungovat, ale fungovalo.Je tu také jedna skvělá autohonička před koncem, ale s jednou slečnou na kapotě a Dablér Mike do nich stále naráží, tohle je nemožné na tom autě by se nikdo neudžel.A na konci mi bylo Russella trochu líto, vždyt si jenom hrál. ()

jahol

Na Tarantina mi to přišlo málo úchylné a dějově příliš přímočaré, s rychlým koncem, kdykoli to začlo být po tarantinovsku ujetě-akčně-zajímavé. Spíš taková hodně dobrá studie komunikace amerických teenek (hlavní představitelky výborné) než něco, nač jsme od Quentina zvyklí, tj. i do hloubky prokreslený prostředí s hodně atypickýma vychytávkama. Kurt Russell rovněž výborný. ()

corpsy

Drsné s neskutočne sexy babami, lahodne sa krútiacimi pred kamerou, s úžasnou záverečnou automobilovou naháňačkou, vynikajúcim Kurtom Russelom a pravým Tarantinovským dialogovým tornádom. Piata hviezdička sa ale stratila z dohľadu, možno ju niekde nájdem. A možno ani nie. ()

Skrk

Quentin Tarantino vzdal poctu exploitatům ze 70.let a tak natočil Death Proof - nechybí dlouhé rozhovory "o ničem", pohled z kufru auta, pohled na ženské nohy (tady si jich užijete až až), luxusní soundtrack a vynikající režie Quentina Tarantina. Film zraje jako víno - čím víckrát ho vidíte, tím více se vám bude líbit - to platí pro zdejší hodnotící, kteří to ohodnotili třemi a méně hvězdami. Doporučuji si sehnat Director´s Cut, protože ten je 1000x lepší. Srážka dvou aut do sebe je více jak geniální! ()

joehot

Milovníci mrzkých žánrů, padněte na kolena a vzývejte boha mezi režiséry! Tenhle film není pro každého... ()

Torision

Ten béčkovej háv se mi hodně líbí a má šmrnc. A taky se mi líbila hudba. Ale to jsou asi jediný klady tohodle filmu. Neskutečný množství bezvýznamnejch (převážně ženskejch) rozhovorů tenhle film strašně sráží na kolena a díky nim jsem se vůbec nebavil. Prostě jsem celej film čekal, že až domluvěj, tak se to rozjede.....a čekal....a čekal....a pak byl konec. Film nezachránila ani závěrečná hodnička v Dodge Challengeru, jednak proto, že stejně nestála za nic a druhak proto, že takováhle rachotina starý dobrý Eleanoře z 60 sekund nesahá ani po "kotníky". Celkově je to pro mě prostě stěží průměrná zábava a děkuji, stačí jen jedou. Nejhorši film od Tarantina. ()

Russell v sedle, Waltz ze sedla

Russell v sedle, Waltz ze sedla

04.10.2011

Zhruba před týdnem Kevin Costner kvůli „vytíženosti“ odstoupil z projektu Django Unchained, vysněného Tarantinova westernu. Přejeme mu, že je po něm opět taková poptávka. Náhradník? Parádní – Kurt… (více)

První Tarantinův bastard

První Tarantinův bastard

04.08.2008

Quentin Tarantino po komerčním neúspěchu Grindhouse přišel o pozici režiséra, který si může dělat co chce (což zahrnovalo většinou citování filmů, které nikdo nezná a obsazování herců, o nichž si… (více)

Smrtonosný útěk z New Yorku

Smrtonosný útěk z New Yorku

23.08.2007

Jen nedávno jsme psali, že Len Wiseman po úspěchu Smrtonosné pasti 4.0 nemá nouzi o nabídky a rozhoduje se mezi adaptací počítačové hry Gears of War a remakem Carpenterova kultovního Útěku z New… (více)